Skoči na vsebino

Odškodnina za smrt kadilca


Erik

Priporočene objave

Tega jest ne razumem. Sej nihče nikogar ne prisili h kajenju. Jaz sem nekadilec, videl sem mnogo kadilskih reklam, imam prijatelje, ki kadijo ter dosti družbe, kjer so prisotne cigarete, pa me nikoli ni zamikalo, da bi začeu kadit. Tle se mi razne tožbe proti kakršnimkoli cigaretnim podjetjem zdijo zelo smešne in blesave.

Seveda pa ni res, da kajenje povzroča raka. Kajenje samo POVEČA MOŽNOST za raka na plučih. Vsak človek ima rakave celice in pri nekaterih izbruhnejo prej, pri nekaterih pa lahko nikoli...

Vsak kadilec pa sam zase ve kako in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih oni so ga silili da kadi, in sploh ce so krivi

saj res, kajenje ni edini vzrok za raka :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reklame SO krive, come to where the flavour is, come to Mariboro country.

Camel boots and Joe Camel's shorts....

Vsi role-modeli so vlekli kot pr norcih in to brez kemikalij v filtru.

Zdaj pa si zamislite, kako bo, ko bo "dokazano", da dnevni vložki s krilci ali pa ariel povzročajo raka. Pa sevanje microwave mobitelov tumorje v glavi. Pol bodo vsi bogi, zdaj bi se pa vsi nad kadilci znašali (še posebej tapasivni kadilci, ki za moj dnar rauhajo).

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega jest ne razumem. Sej nihče nikogar ne prisili h kajenju.  Jaz sem nekadilec, videl sem mnogo kadilskih reklam, imam prijatelje, ki kadijo ter dosti družbe, kjer so prisotne cigarete, pa me nikoli ni zamikalo, da bi začeu kadit.  Tle se mi razne tožbe proti kakršnimkoli cigaretnim podjetjem zdijo zelo smešne in blesave.

Seveda pa ni res, da kajenje povzroča raka. Kajenje samo POVEČA MOŽNOST za raka na plučih. Vsak človek ima rakave celice in pri nekaterih izbruhnejo prej, pri nekaterih pa lahko nikoli...

Vsak kadilec pa sam zase ve kako in kaj.

ok, nujno moram pristavit še to: a tisti, ki ne kadijo, pa obiščejo zakajene prostore, pa nimajo nobenih "povečanih možnosti raka"? Aja, saj res, jim ni treba hodit v zakajene prostore ... ok, adijo, družabno življenje....

ablebable.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi bomo prišli do tega, da bo možno tožiti tovarno avtomobilov, ker me ni opozorila, da se lahko z avtomobilom, ali, glej čudo, z motorciklom, zaletim in ubijem, ali tovarno čevljev, ki me ni opozorila, da me lahko njeni čevlji zanesejo na cesto, kjer me lahko dosmrtno povozi avto, ali izdelovalca popcorna, ki na vrečki ni na 2/3 površine vrečke vrečke zapisal, da se mi lahko md goltanjem popcorna košček zaleti v sapnik in samo še dvakrat bom zavil z očmi in me ne bo več.

Ko smo ravno pri soljenju cest. In ste vsi zeleni in oh in sploh, zakaj je potrebno toliko soli na ceste?

Se ne spomnite več, da je policijska postaja iz Kranja vložila tožbeni zahtevek proti cestarjem, ker niso posolili ceste, na kateri so sesuli svoj prevozni radar?

To vse hromi zahodno družbo in jo bo počasi ugonobilo.

Škoda, pa tako dobro nam je šlo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je prav, pa ni prav...

Možnost iztožitve obstaja, ker je denar sveta vladar in odvetniki vidijo možnost izvleči svoj kos pogače. S pravico to nima nobene veze.

Če bi bilo tu kaj vsaj približno po pravici, bi te peneze dobili pasivni kadilci. Vendar ima Sym prav ko ironizira "Aja, saj res, jim ni treba hodit v zakajene prostore ... ok, adijo, družabno življenje.... "

Lasagna se pa itak samo malo heca, kajne?

Mene bolj skrbi to, kar take stvari nakazujejo. Da namreč ni prav nobenega jamstva, da boš kot poštenjak obdržal svoje materialne dobrine, premoženje in svobodo, ker te v primeru nesreče ali "nesreče" lahko do gole riti iztoži vsaka lopovska baraba, ki se je spotaknila na stopnicah, ko je ropala tvoj dom.

To je pač skrajen a mogoč in obstoječ vidik te iste zadeve. U 3PM vse skup! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sej ni to nič novega...naj omenim še tožbe žensk o posilstvu, ko je ženska tipu dala po normalni poti in ga je potem tožila...a je treba še kaj dodat? norost nima meja..čeprav v tem primeru ni norost ampak preračunljivost. kar se tiče kadilcev pa...jst ne kadim, edino kar me moti in jim to tudi povem pri njih je da ti pihajo v fris ali da kadijo medtem ko jem drugače je njihova stvar kaj počnejo.sicer pa lahko začnemo tožit vse avtomobilske firme, saj nikjer ne piše, da so izpušni plini kancerogeni, pa se to ve že lep čas. ko sem pogledal un članek je bilo moje mnenje o teh ki tožijo firmo" hvala bogu da je crknu za rakom na pljučih, končno bomo lahko kej pokasirali. tako in tako ni bil vreden več kot 200.000 evrov.." :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi bomo prišli do tega, da bo možno tožiti tovarno avtomobilov, ker me ni opozorila, da se lahko z avtomobilom, ali, glej čudo, z motorciklom, zaletim in ubijem,

V ZDA ima vsak avtomobil na senčnikih - torej direkt pred očmi voznika napisano, da je uporaba vozila lahko smrtno nevarna :grim :grim :grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma fora je samo v tem da so tobačne tovarne kakšnih 20 let skrivale podatke o škodljivosti kajenja in jih niso objavile, seveda pa so pridno reklamirale svoje izdelke. Nekateri so se navezovali na nevarnost avtov. Če bi ti prodali avto in ti ne bi povedali da zavore delujejo samo prvih 100x ko jih pritisneš potem pa bi se zaradi odpovedi le teh zaletel bi jih lahko tožil, kajne? Sicer se osebno ne strinjam z tožbami. Vsaj vem da si jaz kaj takšnega ne bom mogel privoščiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te v primeru nesreče ali "nesreče" lahko do gole riti iztoži vsaka lopovska baraba, ki se je spotaknila na stopnicah, ko je ropala tvoj dom.

To je pač skrajen a mogoč in obstoječ vidik te iste zadeve. U 3PM vse skup! :angry2:

v tem primeru se tožba prenese na izvajalca stopnic oziroma na izdelovalca, v skrajni sili pa na fizikalce, ki so v kamnolomu sekali marmor, s katerim imaš tlakovane ... ;) + v končni fazi lahko vsak toži boga :) :grim :OK: V tem primeru bi potem verjetno materialno morala odgovarjati cerkev ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse skupaj za :SS

Danes vsi zdravniki in državne inštitucije šinfajo tobačna podjetja, jih tožijo, zahtevajo od njih odškodnino, davke, trošarine, itd...

Kje so bili pa ti velecenjeni umi, ki obtožujejo tobačne gigante neopozarjanja pred nevarnostjo, pred toliko in toliko leti. Sedaj vpijejo in preko medijev napihujejo, da so tobačne tovarne krive za vse. Kje so bili pa oni? Zakaj pa niso že v 70-ih letih sprejeli antitobačnih zakonov? Zakaj?

Pa sej vsi vemo zakaj! :angry2:

Ne kadim, nikoli nisem in verjetno nikoli ne bom! Če neka država, oziroma njena sodišča, ugotovijo, da zadeva povzroča oz. pospešuje smrt, bi jo morali ali prepovedati ali pa prenehati s farsami po sodnih dvoranah!

<_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, jaz ne vem ... Me lahko podučiš?

PS: tudi motorizem pogosto pospešuje smrt ... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, dragi moj Sym, ampak zdaj pa povej, kdaj je že kdo tožil tovarno Tomos, da se je z atomatikom ubil njegov življenski sopotnik in potem še to tožbo dobil? :grrr

In še tisto: Zakaj?

Mogoče se pa niso zavedali, da je stvar tako škodljiva. Kaj si pa ti mislil? :hmm:

:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:SS america in kapitalizem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, dragi moj Sym, ampak zdaj pa povej, kdaj je že kdo tožil tovarno Tomos, da se je z atomatikom ubil njegov življenski sopotnik in potem še to tožbo dobil?  :grrr

In še tisto: Zakaj?

Mogoče se pa niso zavedali, da je stvar tako škodljiva. Kaj si pa ti mislil?  :hmm:

:smoke:

Baba rekla baba čula sem zvedel da naj bi v skandinaviji neka ženska tožila Gorenje ker je hotela mačko, po tem ko je okopala, posušiti v mikrovalovki. Seveda je boga žvalca storila bridki konec. Tožba je bila utemeljena s tem da v navodilih nikjer ni pisalo da je zadeva škodljiva za živa bitja. Ženska naj bi tožbo dobila ali pa je prišlo do izvensodne poravnave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...+ v končni fazi lahko vsak toži boga :)  :grim  :OK: ...

Sem šel na ta tvoj link, pa se mi ni hotel pokazati.

Kaj to pomeni, da se mi ne prikaže ali pa da nema boga? :eek: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, dragi moj Sym, ampak zdaj pa povej, kdaj je že kdo tožil tovarno Tomos, da se je z atomatikom ubil njegov življenski sopotnik in potem še to tožbo dobil?  :grrr

In še tisto: Zakaj?

Mogoče se pa niso zavedali, da je stvar tako škodljiva. Kaj si pa ti mislil?  :hmm:

:smoke:

Poglej si film "The Insider". Gre za film po resnični zgodbi.

Običajno gre pr iteh mega-industrijah za načrtna zavajanja, ker si v neki točki ne morejo/upajo privoščiti negativne publicitete...

Še vedno mi nisi pojasnil, kako veš, da je bilo tako v preteklosti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravico imam do čistega zraka in če bo kdo od vas zadihan zraven mene ga bom tožil, da mi ne pusti normalno dihat. evo. :afro1: in če bo začel s tem, da sem mona al ubrisan, ga tožim še zaradi obrekovanja in duševnega trpljenja zaradi tega. evo, drugič. :afro1: :afro1: če bo postal nasilen ga tožim še zaradi telesnih prask in poškodb (sej nisem mona, da bi se branil... ). evo, tretjič. :afro1: :afro1: :afro1: in če slučajno pali čik, je pa gotovo. takoj ga tožim njega in firmo, ki proizvaja čike, prodajalca, ki ga ni opozoril na vse to in tudi njegovo mamo zaradi pomanjkljive vzgoje... :afro1:

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ :kva2:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda pa ni res, da kajenje povzroča raka. Kajenje samo POVEČA MOŽNOST za raka na plučih. Vsak človek ima rakave celice in pri nekaterih izbruhnejo prej, pri nekaterih pa lahko nikoli...

9 od 10 bolnikov z rakom na pljučih je kadilcev ... bi rekel, da je vzročna zveza zelo močna ... :fredy:

kot zanimivost ... ljudje z virusom herpesa (unim ocvirkom, ki se pojavlja na ustnicah) ne zbolevajo za rakom (katerimkoli)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 od 10 bolnikov z rakom na pljučih je kadilcev ... bi rekel, da je vzročna zveza zelo močna ... :fredy:

kot zanimivost ... ljudje z virusom herpesa (unim ocvirkom, ki se pojavlja na ustnicah) ne zbolevajo za rakom (katerimkoli)

Ti to resno ?

Rabim eno da se grem kušvat. Sej je nalezljivo anede ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I will only say two words : "FORD PINTO"

Podaljšana uporaba mobilnega telefona JE nevarna (nekoliko manj kot mikrovalovka z odprtimi vrati)

Zdravniki šimfajo kajenje, nedolgo tega so ga priporočali (tako kot Krkina oz. Lekova zdravila, odvisno kdo jih pelje na safari)

Glede kajenja pa : Denis Leary : "Smoke" (mp3 ali mpg)

'I love to smoke, I smoke 10 packs a day.....one of these days I'm gonna get me a tracheotomy, I'll be known as the Tracheotomy man......Coffee? Coffee was invented by smokers, so they can stay up late and smoke some more!....

You'll never gonna get me! I've got a cigarette machine in here!.... Yeah, the part just before the filter is the best, that's where they put the heroin in.....

Najboljša reklama za šparovne : kajenje zmanjšuje število spermijev, ergo plodnost (dost je drage kontracepcije). Piše na škatli.

Nikjer ne piše : "NEHAJ KADITI" "NE PODPIRAJ BOGATENJA TOBAČNIH KARTELOV" "ČE KADIŠ, PRISPEVAŠ ZA RDEČI KRIŽ" ipd. Samo neka subtilna sporočila o varuj, posvetuj, ubija ipd. Nikjer ne piše "Ti, pa ravno ti boš jutri crknil!".

Zato pa je tobačna šla v stečaj, da jih ne bomo mogli tožit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!