Skoči na vsebino

Preširoke gume


Zagi

Priporočene objave

zanima me, kaj se lahko zgodi v najslabšem primeru, če me ustavi policaj in imam na avto prešike gum. Torej širše, kot je napisano v prometnem dovoljenju (primer: R Clio - 205/50-15 )

lp,

zagi

Jebi ga....al pa tudi ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem, da moras avto kar na mestu pustit. Meni so v Avstriji tablice dol pobrali ker sem imel premalo profila in sem moral kupiti in namontirati nove plus 1000 ATS kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če naletiš na zajebane ti bo lepo napisal kazen, mogoče še ponovni tenhnični pregled s pravimi gumami.

Kako si pa naredil tehničnega?

FS 8 preživeli dobrodošel FS 9 pri štajercih in FS 10 pri primorcih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Če naletiš na zajebane ti bo lepo napisal kazen, mogoče še ponovni tenhnični pregled s pravimi gumami.

Kako si pa naredil tehničnega?

FS 8 preživeli dobrodošel FS 9 pri štajercih in FS 10 pri primorcih

Ma kaj tehničnega.....tam daš za pivo pa je stvar OK.....sam mene bol zanima,kako si jih uspel na Clia spravt?????????????????

Klimbra.....saj le najmehkejši je dovolj nežen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hanzi: tehničnega ne rabim, ker je avto star šele leto in pol. Drugače bi pa dal zimske gor, pa bi z njimi naredil tehničnega, pol bi pa dal zopet široke gor.

klimbra: ma gor spravit sploh ni problema..pašejo ko ulite..zdaj zgleda ko gokart...

lp,

zagi

Jebi ga....al pa tudi ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omenjena dimenzija gum mora biti vpisana na homologacijskem kartončku. Če je tam ni, potem zahtevaj vpis, in če omenjena dimenzija ni predvidena za vgradnjo na omenjeno vozilo, pol si ga res naj**** .

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Omenjena dimenzija gum mora biti vpisana na homologacijskem kartončku. Če je tam ni, potem zahtevaj vpis, in če omenjena dimenzija ni predvidena za vgradnjo na omenjeno vozilo, pol si ga res naj**** .

Lojzi ma vas rad

Ja.....definitivno naje****al.Po neki teoriji te lahko tudi policaj kaznuje za takšno eksperimentiranje,ali ti celo tablce pobere.Naj bi že bilo nekaj takih srečnežev v Sloveniji.

Klimbra.....saj le najmehkejši je dovolj nežen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Omenjena dimenzija gum mora biti vpisana na homologacijskem kartončku. Če je tam ni, potem zahtevaj vpis, in če omenjena dimenzija ni predvidena za vgradnjo na omenjeno vozilo, pol si ga res naj**** .

Lojzi ma vas rad

Ja.....definitivno naje****al.Po neki teoriji te lahko tudi policaj kaznuje za takšno eksperimentiranje,ali ti celo tablce pobere.Naj bi že bilo nekaj takih srečnežev v Sloveniji.

Klimbra.....saj le najmehkejši je dovolj nežen

ce rabi kdo TUV certifikat...

http://www.bmf-gmbh.de/prorad/gutachtn/artec/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

zanima me, kaj se lahko zgodi v najslabšem primeru, če me ustavi policaj in imam na avto prešike gum. Torej širše, kot je napisano v prometnem dovoljenju (primer: R Clio - 205/50-15 )

lp,

zagi

Jebi ga....al pa tudi ne...

Zagi daj ti meni malo razlozi katero masino mas ti v tem valjaru pa kolko vec ti pije od kar mas te gume gor?

We are in this together!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehničnega ti nebojo naredil. Z majhno miro poznanstva in prijaznosti ti bojo tudi to naredili. Glede policajev pa tako... Odvisno od policaja, lahko ti da kazen(5%), najvbečkrat ti malo teži in potem izpusti.

NoFear

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem, ti policaj odstrani slavno nalepko in te napoti na izredni tehnični pregled. Če dimenzija nameščenih gum ni navedena na homologacijskem kartončku, tehničnega ne boš spravil skozi (razen tiste variante s pivom, ki je pa bolj dvomljiva, če koga res dobro ne poznaš).

Če se avtu že na daleč vidi, da je bolj podoben gokardu, kot normalno obutemu avtu, imaš možnost, da boš izredni tehnični pregled delal večkrat letno, po sistemu: vsako tele ima svoje vesele.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede: na moji stari Alfici 33 je bila predpisana dimenzija 185/60 R14, jaz sem prisel na tehnicni (3 leta nazaj) z gumami 195/50 R15, pa mi je kontrolor rekel, da ce ne vem, da morajo biti gor uradne dimenzije gum. Jaz malo mutil, levo, desno, on pa me je sputil in rekel, da ce zelim, da bi veljale tudi te gume, da moram narediti homologacijski test in da mi to uradno napisejo. Ja, seveda... komaj sem cakal, da bom se komu dajal denar za to. No, tako dimezijo gum sem imel kaksnih 6 let, pa me policaji niso nikoli zezali. Je pa res, da na avtu, daljsem od 4 metrov, take gume niti ne izgledajo velike, na Cliu pa se 205 vsekakor precej bolj opazi.

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kje bi jih lahko homologiral. Saj mislim, da mene tudi na bi kar tak zaj******, ampak nikoli ne veš, kaj se lahko zgodi tistemu policaju. Je pa res, da se na avtu zelo opazijo, ker so res malo (pre)široke zanj. Tak, da če homologacija ni preveč draga, bi se mi bolj splačala, kot da plačujem kazen, al, pa mi še tablice vzamejo.

lp,

zagi

Jebi ga....al pa tudi ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mene pa zanima, kje bi jih lahko homologiral.

Povprasaj na AMZS. Tam so mi rekli eno ime, ki sem ga pa takoj pozabil, ko je bil tehnicni za mano.

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zagi: Ce gledas z vrha, a zunanja stran gume strli izpod blatnika?

Jst imam na fiesti 1.3 195/50-15 dvakrat delal tehnicnega. Prvic (aug. 1999) je slo brez problema - sicer so se tam cudili ce je to nov model forda :)... drugic sem moral domov in zmontirat M+S gume, lansko leto pa je to opravil mehanik in premontaza ni bila potrebna.

Dimenzija ki jo imam gor ni na homologacijskem kartončku in to tam tud pogruntajo in ti verjetno ne bodo pozegnal tehnicnega.

Policaji so me enkrat ustavili..takrat ko se ni bilo preverjanje kartoncka..in je takoj reku da so to mal siroke gume in pol z viska pogledal ce guma izstopa izpod blatnika..in je blo glih za glih, se je nasmejal da je ok in me z nasmehom spustil naprej. :)

Ce je avto pretezak.. mi zadnje gume praskajo ob blatnike.. A si naredu kak poseg da si spravu 205 gor? Verjetn si mel tud ti podoben problem.

Drugace pa se s takimi gumami peljes kot po tiru.. drzijo k hudic. PA rabijo se tud zlo mal tko da mam gume ze 3 leta pa se enkrat tolk bom lahko mel :)

--

"When in doubt hit the gas..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ti tudi policaji ne bodo gledali dimenzije gum, ko te bodo ustavili pri kontroli prometa. AMPAK, če boą imel slucajno prometno nesreco in bodo na zavarovalnici ugotovili, da imaą na vozilu gume, ki ne ustrezajo homologaciji, ti bodo veselo odstevali procente od vsote, ki bi jo moral dobiti kot odskodnino.

Homolaogacijske postopke lahko opravis na tehnicnih pregledih nasproti Twina.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frend je ostal brez tablic.......presiroke gume, prenizek avto.... na novo delat tehnicni, vozilo na a-test.....same pizdarije!

Racing

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zagi, izgleda, da si do sedaj imel kar srečo, da nisi naletel na kakega "tapravega" policaja. Na tehnični pregled pa s takšnimi gumami kar pozabi. Zanima me tudi ali imaš vgrajene trše amortizerje.

A morda veš, da s tako širokimi gumami krajšaš življenje pomembnim sklopom kot so, premniki, homogenetična zgloba na polosovini, končniki, ležaji koles, volanski zobati letvi. Precej bolj je obremenjen posredno preko polosi tudi diferencijal. Seveda nič manj pa tudi zavore. V glavnem sklopi, ki so pomembni pri varnosti v prometu. Pa kakšnih 3/4 do 1 litra bencina na 100km pokuriš zagotovo več, čeprav je to še najmanj pomembno. Zagi od tebe samega pa je odvisno kaj boš storil. Stvar kot takšna pa je kristalno jasna.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi opravljanje homologacijskega pregleda ti ne bo pomagalo, ker verjetno ne boš mogel in ne znal dokazati, da ja avto kot celota in podvozje z obesami in ležaji, kot del avta zmožen varno voziti naokoli in zato nove homologacije ne boš dobil.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alexb: če pogledam iz vrha mi gume nič ne gledajo čez blatnike...so ravne z blatnikom. ni pa bil potreben nobeden poseg, da sem jih spravil gor. Pa tudi, če je avto fejst poln, mi blatniki ne pridejo do gume.

Rocky: nimam nobenih trših amortizerjev. Avto je čisto tak, kot sem ga pripeljal iz trgovine, le dao širše gume gor (no, trenutno še ne)

Brrrm:kaj moraš kaj dokazovat?? Niso oni tam, da to ugotovijo??

lp,

zagi

Jebi ga....al pa tudi ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam si napisal, da nisi na avtomobilu nič spreminjal, le širše gume gor nataknil. Na homologaciji bodo hitro ugotovili, da proizvajalec te dimenzije na serijskem avtu ne prevideva.

Torej, boš moral dokazati, da avto ni serijski, ker si na njem spremenil to in to. Vsi materiali, ki si jih nadomestno vgradil po sestavi, obliki, trdnosti, namembnosti in tako naprej, ustrezajo veljavnim tehniškim predpisom, ki jih navedeš in .....

Ne vem, če ti bo to uspelo.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja na avto daš lahko večje gume, če jih kot prvo spraviš gor in tako nemoteno voziž, če opraviš homologacijski test in še obrobe moraš imeti na blatnikih.Če bi že ne vem kaj ekstremno prekoračil s širino (kar je v nižjem razredu skorajda neizvedljivo) bi ti gume "štrlele"

izpod blatnika, zato te dodatne obrobe.

Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zagi, izgleda, da si do sedaj imel kar srečo, da nisi naletel na kakega "tapravega" policaja. Na tehnični pregled pa s takšnimi gumami kar pozabi. Zanima me tudi ali imaš vgrajene trše amortizerje.

A morda veš, da s tako širokimi gumami krajšaš življenje pomembnim sklopom kot so, premniki, homogenetična zgloba na polosovini, končniki, ležaji koles, volanski zobati letvi. Precej bolj je obremenjen posredno preko polosi tudi diferencijal. Seveda nič manj pa tudi zavore. V glavnem sklopi, ki so pomembni pri varnosti v prometu. Pa kakšnih 3/4 do 1 litra bencina na 100km pokuriš zagotovo več, čeprav je to še najmanj pomembno. Zagi od tebe samega pa je odvisno kaj boš storil. Stvar kot takšna pa je kristalno jasna.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Sem mel avto ravno na tehnicnem in sem vprasal uradnega serviserja za ford koliko vplivajo sirse gume in lite feltne na podvozje, pa je reku da iz prakse povedano NIC. Je pa voznja s sirokimi gumami precej bolj varna. Avto se drzi ceste kot da bi vozil po tiru, zavorna pot se je skrajsala, avto je bolj stabilen, poraba pa je vecja a ne zelo. vecja.

--

"When in doubt hit the gas..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in pri dezju je potrebno malo bolj paziti (aquaplaningpress).

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nobeden ni imel takih okvar kakšnih si naštel če se je vozil s preširokimi kolesi!! Res ne vem kje si to slišu

quote:

Zagi, izgleda, da si do sedaj imel kar srečo, da nisi naletel na kakega "tapravega" policaja. Na tehnični pregled pa s takšnimi gumami kar pozabi. Zanima me tudi ali imaš vgrajene trše amortizerje.

A morda veš, da s tako širokimi gumami krajšaš življenje pomembnim sklopom kot so, premniki, homogenetična zgloba na polosovini, končniki, ležaji koles, volanski zobati letvi. Precej bolj je obremenjen posredno preko polosi tudi diferencijal. Seveda nič manj pa tudi zavore. V glavnem sklopi, ki so pomembni pri varnosti v prometu. Pa kakšnih 3/4 do 1 litra bencina na 100km pokuriš zagotovo več, čeprav je to še najmanj pomembno. Zagi od tebe samega pa je odvisno kaj boš storil. Stvar kot takšna pa je kristalno jasna.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Popravil/a - iguana dne 15/03/2002 ob 18:39:22

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!