Skoči na vsebino

Slovenija,moja policijska država


ajgor the mad dog

Priporočene objave

Pa naj še kdo reče,da Slovenija ni(postala)policijska država.... tu

-novi zakoni

-višje kazni

Popravljeno . Popravil ajgor the mad dog
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz proti policajem nimam čisto nič. Tudi nimam nobene slabe izkušnje. Mi grejo pa na jetra zakoni, ki policajem ali pa celo redarjem dajejo večja pooblastila za to, da folk stiskajo na vsakem koraku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz proti policajem nimam čisto nič. Tudi nimam nobene slabe izkušnje. Mi grejo pa na jetra zakoni, ki policajem ali pa celo redarjem dajejo večja pooblastila za to, da folk stiskajo na vsakem koraku.

Ampak policaj ni cisto nic kriv! On le izvrsuje kar mu nalaga zakon, katerega nam predpise oblast! Mora pa ravno tako nahranit lacna usta!

Popravljeno . Popravil c0Li
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak policaj ni cisto nic kriv! On le izvrsuje kar mu nalaga zakon, katerega nam predpise oblast! Mora pa ravno tako nahranit lacna usta!

My point. Policistom in redarjem ne smemo dati v roke takšnih zakonov, ki nam korak po koraku omejujejo svobodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

My point. Policistom in redarjem ne smemo dati v roke takšnih zakonov, ki nam korak po koraku omejujejo svobodo.

Novinarjem pa ne peresa in papirja,rudarjem pa ne kramp pa lopato,štromaru pa ne cvikcange,kirurgom pa ne skalpela,motoristom pa ne motorja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumeš me. Saj ne pravim, da policisti ne znajo izvajati takšnih zakonov. Problem so zakoni, ki vedno bolj omejujejo. Policisti jih pa seveda smo izvajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumeš me. Saj ne pravim, da policisti ne znajo izvajati takšnih zakonov. Problem so zakoni, ki vedno bolj omejujejo. Policisti jih pa seveda smo izvajajo.

Saj te razumem,ampak problem ni v tistih,ki pišejo zakone,pa tudi v tistih,ki jih izvajajo ne.Porblem je v tistih,ki jih KRŠIJO.Zakaj pa jaz nimam problema s tem?V življenju samo enkrat nisem bil zapasan,drugače pa brez prekrška,kaj šele kaznivega dejanja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz nimam kartoteke. Me pa moti misel, da bom lahko kaznovan, ker se mi bo nekega dne zahotelo, da recimo nekomu pokažem sredinec in me bo videl policist/redar. Kazen sledi. Da ne govorim o tem, da je kršenje javne morale tako raztegljiv pojem, da bo presojanje res prpuščeno arbitrarnosti organa. Za nekoga je kršenje javne morale uriniranje v javnosti, za drugega poljubljanje dveh pedrov, za tretjega pa že lizarjenje najstnika in najstnice na prehodu za pešce. Morala ni kategorija, ki bi jo lahko zapisal v zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novinarjem pa ne peresa in papirja,rudarjem pa ne kramp pa lopato,štromaru pa ne cvikcange,kirurgom pa ne skalpela,motoristom pa ne motorja...

In izmed vsehnaštetih, predvsem pa med plavimi se najdejo kakšni norci, ki svoje delo opravljajo po svoje. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz nimam kartoteke. Me pa moti misel, da bom lahko kaznovan, ker se mi bo nekega dne zahotelo, da recimo nekomu pokažem sredinec in me bo videl policist/redar. Kazen sledi. Da ne govorim o tem, da je kršenje javne morale tako raztegljiv pojem, da bo presojanje res prpuščeno arbitrarnosti organa. Za nekoga je kršenje javne morale uriniranje v javnosti, za drugega poljubljanje dveh pedrov, za tretjega pa že lizarjenje najstnika in najstnice na prehodu za pešce. Morala ni kategorija, ki bi jo lahko zapisal v zakon.

Saj zato pa je zakon tako obširen in dvoumen izraz zapisal.Saj veš,da bo zakon nekaj let na preizkušnji,vmes se pa res lahko najde kak zagriženec,ki mu pač nisi všeč in te bo štrafal.Potem pa se lahko pritožiš in dopoveduješ,da te je krč prijel v ostalih štirih prstih...

Kriminal je v porastu.Represija mora obstajati,ker če bi ljudje,kot bitja,bili sposobni živeti brez tega,potem bi vladal popoln komunizem,se pravi,bi delali za družbeni dobrobit,ne za denar,v trgovinah pa bi tudi jemali,kar pač potrebujemo...in potem bi srečno živeli do konca svojih dni...žal,je težko določiti,kdo je pošten in zmotljiv,kdo pa namenoma dela nered in piz***,zato velja zakon za vse državljane enako(več al manj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Milicija trenira strogoču... :whistle:

:naughty:

:yea2:

Popravljeno . Popravil Funakoshi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj zato pa je zakon tako obširen in dvoumen izraz zapisal.Saj veš,da bo zakon nekaj let na preizkušnji,vmes se pa res lahko najde kak zagriženec,ki mu pač nisi všeč in te bo štrafal.Potem pa se lahko pritožiš in dopoveduješ,da te je krč prijel v ostalih štirih prstih...

Kriminal je v porastu.Represija mora obstajati,ker če bi ljudje,kot bitja,bili sposobni živeti brez tega,potem bi vladal popoln komunizem,se pravi,bi delali za družbeni dobrobit,ne za denar,v trgovinah pa bi tudi jemali,kar pač potrebujemo...in potem bi srečno živeli do konca svojih dni...žal,je težko določiti,kdo je pošten in zmotljiv,kdo pa namenoma dela nered in piz***,zato velja zakon za vse državljane enako(več al manj)

Napaka. Zakona ne bomo testirali, ampak moramo neumnosti preprečiti še preden stopijo v veljavo.

Kriminal je v porastu. in kako naj bi tale zakon, ki kaznuje nespodobno vedenje in gestikuliranje ter žaljenje javne morale zajezil kriminal?

Kriminal je res v porastu, ampak ga policija in tožilstvo nista sposobna zajeziti. Mi vlomijo v avto, mi policaj reče "saj ga ne bomo dobili". In to je bagatela. Kaj pa gospodarski kriminal? Koliko tega se je sploh znašlo na sodišču in koliko od tega je pripeljalo do kakršnekoli obsodbe. Ko bi bila vsaj oprostilna, največkrat pa zadeve zastarajo, kar je najslabše. Zato, ker se policisti in tožilci s tem ne znajo soočiti, ker na tem področju niso strokovno usposobljeni.

Danes se v Sloveniji uspešno odkriva samo klasičen kriminal ala krvni delikti in mogoče droge ter belo blago. Vse druge specialne oblike kriminala se razcvetajo in prva stvar, ki pade MNZ na pamet je zakon o javnem redu in miru ter žalitev javne morale. Pa ne me jebat.

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato, ker se policisti in tožilci s tem ne znajo soočiti, ker na tem področju niso strokovno usposobljeni.

Pa saj to sem mislil s "preizkušnjo",pač ne bomo štrafani,dokler ne bodo malo natančneje vstavili v zakon pojma javne morale.

Poleg tega,uradna oseba več nima autoritete,ki jo je včasih imela.So videli,da so jo "pobiksali",ko hočejo nardit slovenijo bolj evropsko od evrope;evo,pa se vrača...Še malo pa bodo povratnike zbrcali sredi ceste,množica pa bo ploskala,in ne kot sedaj,ko so vsi na prostosti zaradi preblage kaznovalne politike.Če verjameš,al pa ne:poznam enih par,ki kradejo in so zaprti po dva meseca,potem pa spet pol leta kradejo.V tem času nakradejo več,kot pa midva skupaj zasluživamPa naj še kdo reče,da se kriminal ne izplača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj to sem mislil s "preizkušnjo",pač ne bomo štrafani,dokler ne bodo malo natančneje vstavili v zakon pojma javne morale.

Poleg tega,uradna oseba več nima autoritete,ki jo je včasih imela.So videli,da so jo "pobiksali",ko hočejo nardit slovenijo bolj evropsko od evrope;evo,pa se vrača...Še malo pa bodo povratnike zbrcali sredi ceste,množica pa bo ploskala,in ne kot sedaj,ko so vsi na prostosti zaradi preblage kaznovalne politike.Če verjameš,al pa ne:poznam enih par,ki kradejo in so zaprti po dva meseca,potem pa spet pol leta kradejo.V tem času nakradejo več,kot pa midva skupaj zasluživamPa naj še kdo reče,da se kriminal ne izplača.

Organi nimajo avtoritete? Pred povprečnim folkom jo imajo, vedno pa so outlaws, ki ne bodo priznavali te avtoritete. In se mi zato ne zdi neumno, da se kaznuje neprimerno vedenje do uradne osebe (policist, inšpektor... ) Neprimerno pa je kaznovanje žaljenja morale, nespodobnega vedenja na javnem kraju itd. To ni materija, ki bi jo v kolikor toliko odprti družbi lahko uredil zakon.

In še to (se ne nanaša na ta zakon o morali). Sam verjetno veš, da je odločitev storilca, ali bo izvršil neko kaznivo dejanje, odvisna od tega kako velika je možnost da bo odkrit, da bo obtožen, da mu bo sojeno in da bo obsojen. V Sloveniji je že prvi pogoj zelo vprašljiv (sploh pri gospodarskem kriminalu), ostali so pa praktično znanstvena fantastika. Ni samo kaznovalna politika preblaga. Pa tudi odnosi med pristojnimi institucijami so skrajno neurejeni. Zato pa zadeva tako slabo funkcionira.

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako oblast so (ste) izvolili. Kdor je pač ni , ima mogoče malo boljši občutek, plačal bo pa vseeno :nono: :nono: :nono: :nono: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še to (se ne nanaša na ta zakon o morali). Sam verjetno veš, da je odločitev storilca, ali bo izvršil neko kaznivo dejanje, odvisna od tega kako velika je možnost da bo odkrit, da bo obtožen, da mu bo sojeno in da bo obsojen. V Sloveniji je že prvi pogoj zelo vprašljiv (sploh pri gospodarskem kriminalu), ostali so pa praktično znanstvena fantastika. Ni samo kaznovalna politika preblaga. Pa tudi odnosi med pristojnimi institucijami so skrajno neurejeni. Zato pa zadeva tako slabo funkcionira.

Tukaj pa sva popolnoma na isti valovni dolžini.Ampak,jaz osebno,pač ne nameravam vršiti kaznivih dejanj,pa četudi bi vedel,da me ne bojo dobili,saj pravim,jaz osebno...

No,če se dva predolgo "tolčeta",ponavadi prideta na koncu do istega zaključka.Lepo. :yes:

LP,Jejž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,če se dva predolgo "tolčeta",ponavadi prideta na koncu do istega zaključka.Lepo. :yes:

LP,Jejž

Glede zakona o morali nisva uskladila mnenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D :D po zadnji izmenjavi nasprotujocih si mnenj se s Polzem celo isti vecer srecava v M.Soboti.. :OK:

No..polz kakor sam pravis morala ni nekaj takega kar bi lahko uvrstil v zakon ker je za nekoga lahko nemoralna neka stvar ki je za nekoga drugega vsakdanjost. O tem sem ti govoril ze takrat pa nisi hotel razumeti. Torej povsem enako je z tistim mobiteliranjem v katerega si se tako picil..medtem ko tebe taka stvar pri voznji ovira je meni to povsem nekaj rutinskega..

In v tem je kec vsega ..zakone oz. prepovedi zi zmisljuje in podpirajo le in vedno samo tisti ljudje ki zaradi svojih nesposobnosti ali drugih frustracij niso sposobni necesa sprejet ali opravljat tako kot nekdo drug in bodo vedno poskusali druge zaradi tega omejevat. Jaz bi od novinarjev pricakoval vsaj toliko da bi razumeli in dojeli da noben clovek ne more in ne sme drugemu nekaj prepovedati ali omejevati. Ko boste to dojeli se boste lahko tudi uspesno borili proti idiotizmu in totalitarizmu ki se ga gredo politiki vi pa jih s svojim molkom (nekateri celo s spodbudo) se kako podpirate. Rezultati so pa lepo vidni in vsak dan jih bo vec. V tej "novi dobi" se je zacelo z kebrom in njegovim anti-alko zakonom koncalo se bo pa ko bomo imeli policijsko drzavo v vseh pogledih in v pravem pomenu besede na vseh podrocjih...

Popravljeno . Popravil Djoko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam veselo novico za vse svobodomiselne obiskovalce foruma. V okviru svojega dela sem prišel do določenih odgovorv MNZ. Sporočam, da je iz besedila predloga zakona že bila črtana dikcija "JAVNA MORALA"

:yes:

PS. Djoko dobrodošel nazaj v peskovniku :D

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam veselo novico za vse svobodomiselne obiskovalce foruma. V okviru svojega dela sem prišel do določenih odgovorv MNZ. Sporočam, da je iz besedila predloga zakona že bila črtana dikcija "JAVNA MORALA"

:yes:

No,pa smo problem rešili.PIR,PIR,PIR,PIR,PIR,PIR,PIR!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,pa smo problem rešili.PIR,PIR,PIR,PIR,PIR,PIR,PIR!

Nismo še rešili, ker je v zakonu ostalo kazanje sredinca. Frank Zappa kje si? :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!