Skoči na vsebino

Slovenija,moja policijska država


ajgor the mad dog

Priporočene objave

Nismo še rešili, ker je v zakonu ostalo kazanje sredinca. Frank Zappa kje si? :cry:

Evo,prihajam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam veselo novico za vse svobodomiselne obiskovalce foruma. V okviru svojega dela sem prišel do določenih odgovorv MNZ. Sporočam, da je iz besedila predloga zakona že bila črtana dikcija "JAVNA MORALA"

Aaaa, jebemti, jaz sem pa že mislil prjavt enga tipa, ki dnevno mečka na klopci dečvo, da ne morš da ne bi gledal. Pa ne zarad tipa. Ko ga šiša! Dečva, dečva... ma take joške :eek: in potlej mi tipo zastira pogled! :angry2: Ma, nemoralno do konca!

(TrebaMladinoČuvatDaSeNePokvariPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Organi nimajo avtoritete? Pred povprečnim folkom jo imajo......

Pooblastila so lahko podeljena. Avtoriteta in spoštovanje pa le pridobljena.

Uradna oseba lahko avtoriteto uveljavlja napram konformnim osebam, katere lahko v nekaterih primerih tudi "popušijo". Kdor ne igra po pravilih igre, pa lahko pobaše malo več in to brez posledic. Edino grožnjo mu predstavljajo oškodovanci osebno, kadar ga pogruntajo (i.e. goljufija pri kartah ali pozabit na provizije).

Če mi bo avtoritativni doktor kvantne fizike razlagal, da rdeča na semaforju pravzaprav ni rdeča, jaz še vedno ne bom speljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pooblastila so lahko podeljena. Avtoriteta in spoštovanje pa le pridobljena.

Uradna oseba lahko avtoriteto uveljavlja napram konformnim osebam, katere lahko v nekaterih primerih tudi "popušijo". Kdor ne igra po pravilih igre, pa lahko pobaše malo več in to brez posledic. Edino grožnjo mu predstavljajo oškodovanci osebno, kadar ga pogruntajo (i.e. goljufija pri kartah ali pozabit na provizije).

Če mi bo avtoritativni doktor kvantne fizike razlagal, da rdeča na semaforju pravzaprav ni rdeča, jaz še vedno ne bom speljal.

Kaj pa,če ima pooblastilo,da te štrafa,če ne spelješ.A poltut neboš speljal?

Vidiš,TO je autoriteta.Avtoriteta je lahko tudi podeljena,kot tudi pooblastila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo ravno pri speljevanju. Pred kratkim so znanca ustavili policisti, kontrola dokumentov pa te stvari in hvala lepa pa nasvidenje! Seveda je speljal vendar eno kolo se je zavrtelo v prazno (zaradi peska), policista pa za njim. Sunkovito speljevanje sta mu policista obrazlozila in napisala poloznico! :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo ravno pri speljevanju. Pred kratkim so znanca ustavili policisti, kontrola dokumentov pa te stvari in hvala lepa pa nasvidenje! Seveda je speljal vendar eno kolo se je zavrtelo v prazno (zaradi peska), policista pa za njim. Sunkovito speljevanje sta mu policista obrazlozila in napisala poloznico! :cry:

In policista sta si res ustvarila avtoriteto. :BUA: In če bo sprejet takšen zakon o javnem redu in miru, ti bodo za iztegnjen sredinec tudi lepo napisali položnico. :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......

Vidiš,TO je autoriteta......

Hotel sem reči, da če razmišljaš tudi sam, je avtoriteta drugih vprašljiva.

Na kratko : če ne šljiviš avtoritete, ta ne more obstajati (votlo, okrog nič....)

Brez povratnega učinka (ciljne skupine, nad katero se avtoriteto uveljavlja in se ta s tem strinja) torej ta ne more obstajati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel sem reči, da če razmišljaš tudi sam, je avtoriteta drugih vprašljiva.

Na kratko : če ne šljiviš avtoritete, ta ne more obstajati (votlo, okrog nič....)

Brez povratnega učinka (ciljne skupine, nad katero se avtoriteto uveljavlja in se ta s tem strinja) torej ta ne more obstajati.

Avtoriteta se izvaja,pa če si ti sam pri sebi misliš,kar hočeš,dejstvo je,da boš na koncu plačal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pooblastila so lahko podeljena. Avtoriteta in spoštovanje pa le pridobljena.

...

:OK: Zloraba pooblastil, pa je diktatura! Zelo daleč od avta, riti in tete!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtoriteto lahko ustvarimo s strahom in s spoštovanjem.Je čisto isto,če v rit lezemo Batmanu al pa Titu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da ne bomo preveč klobasali, izvolite navedbo iz SSKJ:

avtoriteta -e ž (e) ugled ali vpliv, ki izhaja iz

vodilnega položaja, moči, znanja: imeti, uživati

avtoriteto; to mu jemlje avtoriteto; učitelj si mora

ohraniti avtoriteto v razredu; zastavil je vso svojo

avtoriteto; očetova, profesorjeva avtoriteta /

avtoriteta države, partije // kdor ima, uživa tak

ugled ali vpliv: ta človek je velika avtoriteta;

priznavajo ga za avtoriteto; on je največja

avtoriteta v atomski fiziki

Ki me je mimogrede razočarala in postavila na laž, da je avtoriteta v bistvu samo ugled.

Zame je za zlorabo moči kar škoda besede avtoriteta, ki sem jo do sedaj bolj cenil. Sorry Lasagna, en naju je zajebal, pa takole napisal v SSKJ. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa piše, da policija ne more imeti ugleda? Seveda ga lahko ima, samo ne na način, kot ga je opisal cOli. Na ta način policija sama ruši svojo avtoriteto pred neproblematičnimi državljani.

@JEJŽ. Avtoritete ne moreš ustvariti samo s strahom. Strah ni enako avtoriteta. Lahko gre za strahospoštovanje, ampak to se ob prvi priliki zruši kot hiša iz kart. Na drugi strani pa spoštovanje pomeni ugled, to pa prinese tudi vpliv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko smo ravno pri ugledu policije. Kolikokrat nam razlagajo, da policisti nimajo norm koliko kazni morajo napisati in da hitrosti prometa ne merijo zaradi kaznovanja, temveč zaradi umirjanja prometa? No in človek malo pobrska (pripravljam članek) in najdem dokument generalne policijske uprave iz junija 2002. Gre za to, da bi se pred stacionarnimi radarji postavila obvestilna tabla "Radar - kontrola hitrosti". To bi namreč služilo umirjanju prometa, seveda pa bi veliko manj zakasirali. In kaj piše v dokumentu? Tole: "Z morebitno postavitvijo obvestilne table Radar - kontrola hitrosti se načeloma ne strinjamo. Čeprav se v nekaterih evropskih državah takšne rešitve že pojavljajo smo mnenja, da je postavitev takšnih tabel pri nas še preuranjena".

Evo prvi dokumentiran dokaz, da se policisti z radarji gredo lovljenje in kasiranje in nikakor ne umirjanje prometa. To mnogi sumimo že dalj časa. :SS

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa piše, da policija ne more imeti ugleda? Seveda ga lahko ima, samo ne na način, kot ga je opisal cOli. Na ta način policija sama ruši svojo avtoriteto pred neproblematičnimi državljani.

@JEJŽ. Avtoritete ne moreš ustvariti samo s strahom. Strah ni enako avtoriteta. Lahko gre za strahospoštovanje, ampak to se ob prvi priliki zruši kot hiša iz kart. Na drugi strani pa spoštovanje  pomeni ugled, to pa prinese tudi vpliv.

A se je strahospoštovanje pred Titom zrušilo ob prvi priliki,kot hiša iz kart?Tistemu,ki se je,je šel na Obriti otok...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakajte zaj malo, kaka pa je te verjetno da te bo glih dobo redar al pa skif ko bos nekomu pokazal sredinec? Pa kak pogosto to delate da vas tak skrbi? :slap: Pa kaka je verjetnost da se bo njemu dalo stopit do tebe al pa laufat za tabo zarad tega ker si pac nekomu pokazal sredinec? Oh come on...not gonna happen :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Evo prvi dokumentiran dokaz, da se policisti z radarji gredo lovljenje in kasiranje in nikakor ne umirjanje prometa.  To mnogi sumimo že dalj časa. :SS

Polž, željno čakam članek. In predvem navajanje tistega, ki je dokument podpisal. :angry2: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo se bom zabaval, ko mi bodo morali na policiji razložiti zakaj hudiča bi bila postavitev obvestilnih tabel pri nas še preuranjena. Kaj takšnega se lahko spomni samo policist. In to policist, ki nima argumentov. A potem Slovenci, ki se vozijo po A, D, CH, kjer lahko vidijo table pozor radar množično padajo s ceste, ker ne vedo, kaj to pomeni (atomski sa lijeve), ker je takšno obvestilo za nas preuranjeno (prezahtevno!)? Bedaki

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo se bom zabaval, ko mi bodo morali na policiji razložiti zakaj hudiča bi bila postavitev obvestilnih tabel pri nas še preuranjena. Kaj takšnega se lahko spomni samo policist. In to policist, ki nima argumentov. A potem Slovenci, ki se vozijo po A, D, CH, kjer lahko vidijo table pozor radar množično padajo s ceste, ker ne vedo, kaj to pomeni (atomski sa lijeve), ker je takšno obvestilo za nas preuranjeno (prezahtevno!)? Bedaki

Mogoče pa smo prepametni in ne padamo na take fore,kot so table...Saj se vlada že trudi s poneumljanjem folka,pol pa bojo vsi po žlajfu stopli,čim bojo zagledali plave barve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa smo prepametni in ne padamo na take fore,kot so table...Saj se vlada že trudi s poneumljanjem folka,pol pa bojo vsi po žlajfu stopli,čim bojo zagledali plave barve.

Piše preuranjeno. PC bi bil tudi preuranjen za avstralopiteka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry Lasagna, en naju je zajebal, pa takole napisal v SSKJ. :blush:

Nič se sekirat, ne vem, s kakšno avtoriteto si je pisec to privoščil. Saj ni vsega, kar piše treba verjet.

@Jejž : Oh Lord, please don't make me be misunderstood ! V rdeči niti o policijski državi (vsaj zame) ne govorim o operativcih (policistih, delavcih), temveč o ljudeh, ki so obljubljali svoboščine, vsiljujejo pa podreditev. Ta moja opazka je prav tako namenjena DRŽAVI in ne trenutnim strankam. Zakone izdelujejo lažnivci, saj nimajo nobene zveze z svojimi sanjskimi obljubami (marketingom), zaradi česar jih je kdo volil.

Jaz notoričnih lažnivcev in hinavcev pač ne morem spoštovati, pa naj bodo še tako hvaljeni s strani PR zaslužkarskih cajtengov in TV. A nisi gledal Trenja? Pa koji ku... so trenja - Springer za lokalno tržišče. To sploh ne more biti osnova za debato.

Ni prav, da nas kdo omejuje, ponižuje in "nam k tlem tišči glavo" (J.K.).

Kdaj si nazadnje srečal 5 nasmejanih ljudi zapored ? (kateri niso bili nažgani, pravkar koga nategnili ali fasali Thorazin/Prozac oz. se peljali po dveh skozi ovinek)

@HHV : zakaj mi ves čas blodi po glavi tisto o šibrah in žarah ? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Jejž : Oh Lord, please don't make me be misunderstood ! V rdeči niti o policijski državi (vsaj zame) ne govorim o operativcih (policistih, delavcih), temveč o ljudeh, ki so obljubljali svoboščine, vsiljujejo pa podreditev. Ta moja opazka je prav tako namenjena DRŽAVI in ne trenutnim strankam. Zakone izdelujejo lažnivci, saj nimajo nobene zveze z svojimi sanjskimi obljubami (marketingom), zaradi česar jih je kdo volil.

Jaz notoričnih lažnivcev in hinavcev pač ne morem spoštovati, pa naj bodo še tako hvaljeni s strani PR zaslužkarskih cajtengov in TV. A nisi gledal Trenja? Pa koji ku... so trenja - Springer za lokalno tržišče. To sploh ne more biti osnova za debato.

Ni prav, da nas kdo omejuje, ponižuje in "nam k tlem tišči glavo" (J.K.).

Kdaj si nazadnje srečal 5 nasmejanih ljudi zapored ? (kateri niso bili nažgani, pravkar koga nategnili ali fasali Thorazin/Prozac oz. se peljali po dveh skozi ovinek)

Saj stanje še ni tako slabo, je pa stalna tendenca k zategovanju posameznikove svobode. Temu se je treba upreti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!