Skoči na vsebino

Romski otroci ločeni od civilov..


Damian

Priporočene objave

Ljudje božji, ne morjo indijanci pa kaubojci skup v šolo hodit - to vendar ne gre!

:alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod črto: ločevanje črnih in belih je rasizem! Kakšne razloge kdo navaja, je nepomembno, pa če jih zavije v celofan, je še to zmeraj rasizem.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tut proti rasizmu!!!(samo,če nebi blo ciganov,bi jaz še danes mel moped,ki mi je pred 15-imi leti "zginu") :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva se mi zdi poteza SDSja, saj se v današnjem šolstvu poudarja prav integracija in ne segregacija. Pri Romih je potrebno upoštevati, da tu ne gre striktno za rasizem, saj ima ta etnična skupina popolnoma drugačne norme in vrednostne sisteme, ki pogostokrat hodijo v navzkriž z našimi.

Zato, preden gremo z motorji in baklami na kol nabijat učitelje, je potrebno pri sebi razmisliti koliko izkušenj imamo s temi ljudmi. Lahko je biti demokratičen in nerasističen iz lastnega fotelja v dnevni sobi, kjer počasi listamo po teh novicah in časopisa. Drugo pa je, vsak dan se soočati s krizami, ki jih pripeljejo trenja, kot različne norme udarijo skupaj.

Citat Rude boya in zgodba Romskega očeta pa se mi zdi klasičen primer "ciganske zgodbe". Nič krivi, nič dolžni, bili so žrtve, utrpeli so psihološko/somatsko traumo, za kar imajo tudi zdravniško potrdilo...

Glede šol nasploh danes: otroci imajo preveč pravic, se jih zavedajo in ne vedo kaj z njimi. Šola je popolnoma izgubila vzgojno oblast nad njimi. Otroci pa se ne zavedajo, da jim vse te pravice pripadajo šele, ko izpolnijo svojih dolžnosti (kar pa nihče več ne ve kaj so).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem je problem veliko globlji, kar je nakazal v zadnjem Studiu City tudi tisti SDS funkcionar, kdorkoli je že..

mislim, da imajo tamkajšnji prebivalci pun kufer tega, da romi, ki so se kot "settlerji" naselili na tamkajšnja (njihova?) ozemlja, živijo pač svoje "cigansko" življenje, neupoštevajoč neke bivalne (življenjske, kakorkoli) standarde, na katere smo se slovenceljni skozi leta navadili in jih prevzeli..

in potem se to negodovanje skozi leta in generacije stopnjuje.. najprej si toleranten, potem začneš o tem razpravljat v družinskem krogu, nadaljuješ s sosedi, vse skupaj začini še kakšen zločin, ki ga stori rom (pri tem pa žal pozabimo na 10 slo-zločinov) in med ljudstvom se oblikuje kolektivna mržnja..

igrati sodnika v tej situaciji je hudo nehvaležna reč.. po eni strani je seveda treba vsako nestrpnost obsojati (sploh na račun otrok), po drugi strani pa dam jelinčiču in ostalim sopodpisanim predlagateljem verjetno najkrajšega predloga zakona v zgodovini Republike Slovenije prav, ko so noter navedli zgolj to, da romi ne uživajo nobenih posebnih pravic in da so vsi pred zakonom enaki..

toliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še mopede kradejo... :yes:

huh, nov argument.. spet bo treba korenito premislit celo zadevo... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva so dejanja SDS. Nekako se ne morem odločiti, ali so isti kot njihovi "herojski" predhodniki belogardisti, ki so si le pod marelo močne okupacijske vojske upali repenčiti in pobijati tiste, ki so imeli jajca zastaviti življenje za osvoboditev izpod okupatorja. :hmm: Ja, mislim, da se zgodovina kar ponavlja. Le da jim sedaj zadošča ablast in občutek povezanosti s podobno rajo ala fasisti macaronesi & co.

Drgač pa, kar se tiče dejanj raznoraznih in tudi točno tega učitelja. Nekdaj so se zajebavali, "Prosveta naša je osveta". Izgleda da pa ni bil hec. Vse to kar sem in še doživljam ob spremljanju osnovno in srednješolskih procesov v času šolanja moje mularije, je pa včasih pravi poden. Očitno so nekateri učitelji bili nedojeni sedaj se jim pa ne uspe nafukat! Ampak to nedofukanost potem stresati na deco, je pa podlost!

Tako kot v bistvu pravi Brrrm, barabe v en kot na koruzo klečat, ostale v učne klopi! Pa ni važna barva. Pa si tega isti učoti ne upajo izvajati.

Tako bo dokler, bodo ljudje hodili v poklice kot so policija, vojska, učitelji ipd. zato, da lahko komandirajo ljudi, ker so v drugih okoljih pošvedrane in pofukane copate. Ali pa tiste sestrače, ki so to postale, ker jim prija, da so predmet odvisnosti bolnikov. Bolano! In tako bo, dokler se ne bo enmu atu al pa mami odfukalo. Dobri odbijači na kareti delajo čudeže!

Ne maram ciganov na splošno, priznam. Sem pa zelo proti temu, da se vse meče v isti koš in seka tisto glavo, ki je pokukala iz povprečja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Glede šol nasploh danes: otroci imajo preveč pravic, se jih zavedajo in ne vedo kaj z njimi. Šola je popolnoma izgubila vzgojno oblast nad njimi. Otroci pa se ne zavedajo, da jim vse te pravice pripadajo šele, ko izpolnijo svojih dolžnosti (kar pa nihče več ne ve kaj so).

...

Povprečnega starša, ki mora čez dan, nekateri tudi ponoči skrbeti, da plača davke in prehrani otroke, to ne zanima kaj dosti. Hoče le, da učitelj, kateremu je s svojim delom plačal avto, čevlje, gate, pa še kaj, temeljito in kakovostno opravi delo, za katero je zadolžen! Da v varnih okoliščinah otroku v glavo vbije čim več znanja, ki ga bo ta potreboval vnaprej v šolah in v življenju.

Ne pa da mi ure in ure tumbajo v glavo poleg otrokovih pravic še o nasilju v družinah, ko pa se eden od mulcev odloči po šoli strašiti z nožem in izsiljevati sošolce, pa "mi ne moremo nič ukrepati".

No, saj priznam, sem malo konfuzen v razmišljanjih o teh stvareh. A vendar to pomeni le to, da stvari niso urejene. In kdo je za pošteno ureditev teh stvari poklican. Država in njena ministrstva. Pa bodo uredila? Bodo moj kurac!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje božji, ne morjo indijanci pa kaubojci skup v šolo hodit - to vendar ne gre!

:alien1:

Še psi in mačke se igrajo skupaj. In strpno in v prijateljstvi žive celo življenje. Če jih le na začetku gospodar prav seznani in nekaj časa nadzoruje!

A ta naš "gospodar", država in sedanja vlada sta zelo daleč od sposobnosti takega seznanjanja. Nasprotno, mačka so sposobni zviška in nenadoma vreči psu na hrbet. In potem naj bosta prijatelja? Gospodar na nivoju zafrustriranega in zanemarjenega fantiča v najbolj zakotni vasi z zapitimi starši. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se 100% strinjam Z Brrrm-ovo izjavo.

Če si baraba in se ne moreš prilagoditi, potem v posebno šolo.

Tja bi dal tudi vso Olimpijsko vas, da se naša mularija ne navleče čefurizma. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boljša rešitev od ločevanja otrok bi bilo ločevanje staršev in otrok... kakršen oče, takšen sin... in če oče strela in krade in kadi in pretepa in ne usmerja otroka v izobraževanje... ipd... se sin ne bo naučil drugega...

Državljanom SLO socialne službe odpeljejo otroke, za katere starši malomarno/slabo skrbijo oz. niso sposobni skbeti...

skoraj :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sej je skoraj škoda komentirat...če kolikor toliko normalen otrok kaj zafura so takoj klici iz šole domov in vsesplošen halo...če pa kak mali farabut "farabuta" cel čas se ga pa bojijo taknit, ker ima doma večjega farabuta, ki je sposoben marsikaj... pri tem se postavi tudi vprašanje, če nismo slovenci že do take mere ovce, da niti lastnih otrok ne smemo oziroma ne znamo ali ne moremo zaščitit, ne da bi bili pri tem označeni za rasiste, nestrpneže ipd... kako je prišlo do tega, da so neprilagojeni farabuti s podporo starejših farabutov označeni za trpeče in razumevanja ter pomoči potrebne, medtem, ko se v nebo vpijoče problematike s temi cigani, pa tudi drugimi južnjaki ne sme niti omenit, da ti ne prflikajo ene velike table na hrbet z napisom :"RASIST in NESTRPNEŽ"

in da mi ne bo spet kak nakladal raznih nebuloz o nestrpnosti, največ problemov JE Z JUŽNJAKI in CIGANI , kar je V NEBO VPIJOČE in to je treba v šolah IZKORENINIT! slovenci se predvsem znesemo sami nad sabo, dokazano, dokumentirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. če ločijo romske otroke(ki niso krivi nič drugega kot brezbrižnosti njihovih staršev) od ostalih bodo pač zrasli v take in podobne njihovim staršem, če se jih pusti z ostalimi se jim da vsaj možnost da vidijo da obstajajo tudi drugi načini življenja kot je romski...

2. če jih ne ločijo, bodo deležni najrazličnejših oblik diskriminacije in bodo ugotovili da drugače kot živijo njihovi starši tudi oni ne bodo mogli...

diskriminacija je bila, je in bo...če so nebesa je tudi pekel, za dežjem kljub pregovoru ne posije vedno sonce...

spremeniti miselnost nekoga ki spremembe noče je pač nemogoče... velja za obe vpleteni strani!

moje osebno mnenje pa je da preserancija nekih staršev ne bi smela vplivati na odločitve ki zadevajo vse ljudi, pa tud nekak se mi zdi protiustavno,... kasneje bodo zahtevali da romom naredijo ločene vcje, da imajo na javnih transportnih sredstvih ločene prostore, da morajo nositi razpoznavne oznake na vidnih mestih, da ne bodo smeli prosto tekati okrog, tik pred koncem so koncentracijska taborišča (njihova naselja me že tko mal spominjajo na to, vsaj kar vidm po tv), nato pa.........................hm... kje sm že to zgodbo slišu....??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tist k bo mojega ukradu, bo itak zadnjega  :ninja:

.)

Če ga boš dobu...sem slišal,da imajo partizanski način bojevanja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(v šoli pa naj bi bila "merila " enaka za vse,pa naj bo Rom ali "civil").

tole je bistvo vsega. ce se eni in drugi drzijo tega pravila je lahko zivljenje veliko bolj enostavno. manjka samo eden, ki zacne izsiljevati sistem in nastane situacija kot v NM.

Pod črto: ločevanje črnih in belih je rasizem! Kakšne razloge kdo navaja, je nepomembno, pa če jih zavije v celofan, je še to zmeraj rasizem.

lp DTW

hear hear

Jaz se 100% strinjam Z Brrrm-ovo izjavo.

dva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dva.

tri

Če ste pozabili - kakšno leto ali dve nazaj je fant (Rom) posilil deklico. No, na koncu so predlagali staršem deklice, naj njo prepišejo v drugo šolo, da se bo izognila temu fantu (njemu pa nič). In dokler bodo nasilneži (ne glede na poreklo) zaščiteni, toliko časa bo šlo na slabše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tri

Če ste pozabili - kakšno leto ali dve nazaj je fant (Rom) posilil deklico. No, na koncu so predlagali staršem deklice, naj njo prepišejo v drugo šolo, da se bo izognila temu fantu (njemu pa nič). In dokler bodo nasilneži (ne glede na poreklo) zaščiteni, toliko časa bo šlo na slabše.

Kako "ne glede na poreklo"?Očitno ravno GLEDE na poreklo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tri

Če ste pozabili - kakšno leto ali dve nazaj je fant (Rom) posilil deklico.

A je to blo dokazano? :hmm:

Sm bral tud drgačne zgodbe. Zdej pa verjem komu (novinarjem & vpletenim)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wobewt dragi, novinarjem?

Ti bi verjel novinarjem :?

Saj smo zadnjic tu nekje čebulili o tem, da novinarjem ni ravno 127 % za verjeti. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!