Skoči na vsebino

Romski otroci ločeni od civilov..


Damian

Priporočene objave

A je to blo dokazano? :hmm:

Sm bral tud drgačne zgodbe. Zdej pa verjem komu (novinarjem & vpletenim)...

Ne, ni.

A je mogoče dokazano, da je deklica sama hotela kar se ji je zgodilo :fight2: :SS

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wobewt dragi, novinarjem?

Ti bi verjel novinarjem :?

Saj smo zadnjic tu nekje čebulili o tem, da novinarjem ni ravno 127 % za verjeti. :lol1:

Vem, dragi Brrrm, vem, sm spremljal. :grim Zato sm to napisal.

@Cvetoo: Preden koga linčaš, se mal pozanimaj o stvareh. Najbrž ne verjameš vsakmu dreku, k ga prebereš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za razliko od večine moške populacije ob "novici" o takem ali onem posilstvu VEDNO verjamem ženski/dekletu/deklici (žrtvi). Moški/fant/pob pa naj dokaže da tega ni naredil.

:angry2: :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo že kdaj pomislil, da Romi diskriminirajo ostale?

( there's a brain jogger for ya... )

Popravljeno . Popravil Mustang
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko je bilo že povedanega. Dodajam le pravni pogled na celotno stvar.

Vkolikor bi se romi odločili pravice uveljavljati po sodni poti je pomoje zadeva zrela za na ustavno sodišče. .)

14. člen Ustave RS z naslovom enakost pred zakonom se glasi:

V Sloveniji so vsakomur zagotovljene enake človekove pravice in temeljne svoboščine, ne glede na narodnost, raso, spol, jezik, vero, politično ali drugo prepričanje, gmotno stanje, rojstvo, izobrazbo, družbeni položaj ali katerokoli drugo osebno okoliščino.

Vsi so pred zakonom enaki.

15. člen (uresničevanje in omejevanjepravic)

Človekove pravice in temeljne svoboščine se uresničujejo neposredno na podlagi ustave.

....

65. člen (položaj in posebne pravice romske skupnosti v Sloveniji)

Položaj in posebne pravice romske skupnosti, ki živi v Sloveniji, ureja zakon.

Tega zakona, kolikor je meni znano v Slo še ni. Predlog Jelinčičevega zakona pa tako in tako ni bil v skladu z ustavo, ker izpodbija ustavo samo. Čeprav če odmislimo protiustavnost sploh ni bil napačen..

Moje mnenje je, da bi te stvari mogli reševati na drugačen način, ne z diskriminacijo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Cvetoo: Preden koga linčaš, se mal pozanimaj o stvareh. Najbrž ne verjameš vsakmu dreku, k ga prebereš.

Poglej, nikomur ne želim slabega. Ampak dilema na katero sem repliciral. Daj pomisli malo.

Že imaš otroke, hčerko morda? Si že kdaj geledal na uro zakaj je tako dolgo ni?

Bo bolje da :xx:

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Romi diskriminirajo ostale

Da, to teorijo sem na motorsvetu že objavil.

Pravi pa takole:

Cigani so se na nekem svetovnem kongresu ciganije odločili, da niso več cigani, temveč romi.

Vse lepo in prav, dokler ne zveš, kaj rom v njihovem jeziku pomeni.

Rom v ciganščini pomeni človek.

Torej, cigoti so se odločili, da so oni ljudje, vse ostalo je pa smetje.

Prvovrstna diskriminacija in rasno podpihovanje.

Zato bi morali vsi tisti vsi enaki in vsi enakopravni že zdavnaj na vsa ustavna sodišča tega sveta in zahtevati odpravo tega rasnega razlikovanja.

Zato cigo zame vedno in redno ostaja cigo.

Ga še nisem osebno srečal, cigana, ki bi mu lahko rekel, ti si človek, jaz sem pa pes.

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Rom v ciganščini pomeni človek.

...

Uuuuuu, jebemti, a to pomeni, da jaz lahko zahtevam, da se me smatra kot človeka (ustava ipd), t. j. roma in dobim vse tiste pravice kot romi.

Pa budala jedna jest, grem pa plačevati vse dajatve, gradbena dovoljenja, nadomestilo za uzurpacijo prostora, policajem kazni itd, itd :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pozno nam potegne, da je bolje biti "cigan" kot karkoli drugega..

ciganarija se izplača...lahko zajebavaš in se okoriščaš z lokalnim prebivalstvom, ščitijo te posebne pravice in ko mora vsak navaden državljan pazit, da mu skozi avspuh ne pihne kak miligram izpušnih plinov več, lahko ti mirno kuriš vse mogoče in se sklicuješ na tvojo kulturo in način življenja. posebno zabavno je še, ko lahko svojo ciganarijo braniš z orožjem, po možnosti avtomatskim in mirno lahko ustrahuješ, izsiljuješ, kradeš, uzurpiraš lastnino lokalcev, saj tako in tako ti izpadejo le rasisti, če branijo sebe in svoje družine.

lepo je v naši domovini biti...cigan <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet samo posploševanje :doze: ......jasno, da so najbolj opazni tavročekrvni primerki cciganov. Tko kot so najbolj opazni določeni motoristični kreteni. Pa to ne pomeni, da so vsi motoristi huligani, a ne? Ampak.....vsepovsod spet samo to jebeno posploševanje....

Prag, pa metla, pa te zadeve.......... :xx: :krneki:

Alla :alien1:

P.S. Po mojem mnenju bi morali bit pamži skupaj v šoli.....Oboji kasirajo marsikaj slabega in marsikaj dobrega. V vsakem primeru pa dobijo več izkušenj, kot če bi jih ločili. In izkušnje so pomembne za preživetje, a ne?!

Itaq pa ni fer, da pamži plačujejo zarad grehov, predsodkov in travm odraslih..... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14. člen Ustave RS z naslovom enakost pred zakonom se glasi:

V Sloveniji so vsakomur zagotovljene enake človekove pravice in temeljne svoboščine, ne glede na narodnost, raso, spol, jezik, vero, politično ali drugo prepričanje, gmotno stanje, rojstvo, izobrazbo, družbeni položaj ali katerokoli drugo osebno okoliščino.

Vsi so pred zakonom enaki.

Ja po ustavi smo pred zakonom vsi enaki.

ZAKAJ PA SE POTEM SPREJEMA OZ. PRIPRAVLJA ZAKON O ROMIH, če je ustava RS že dovolj jasna?

Kaj pa bo pisalo notri v zakonu o Romih? Npr?

1. člen

Romi lahko kradejo

2. člen

Romom ni potrebno plačevati položnic

3. člen

Romi ne potrebujejo gradbenega dovoljenja

4. člen

Romom na bencinski črpalki ni potrebno plačati goriva

?. člen

Romi so ogroženi. Zato se jih ne sme kaznovati kot ostale državljane RS, kadar kršijo zakone.

........................

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker ta ista ustava v 65. členu pravi da položaj in posebne pravice romske skupnosti, ki živi v Sloveniji, ureja zakon. Mislim da je popolnoma logično, da vsi le ne moremo biti obravnavani enako, zato ustava tudi natančno določa te primere. Npr. v 52. členu pravice invalidov, v 56. členu pravice otrok, v 64. členu pravice avtohtone italjanske in madžarske narodne skupnosti v Sloveniji.. S tem, da so pravice zgoraj omenjenih skupnosti okvirno določene že v ustavi, medtem ko pravice romov niso navedene v ustavi, ampak ta nalaga urejanje le teh popolnoma in v celoti zakonu!

Drugače se pa strinjam s tabo, tudi jaz sem mnenja, da je tak zakon nepotreben, oz. je 65. člen ustave nepotreben. Obravnavati bi jih morali tako kot vse druge. Če bi bilo od mene odvisno, ne bi sprejemal zakona o pravicah romske skupnosti, ampak bi črtal 65. člen Ustave RS!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej, nikomur ne želim slabega. Ampak dilema na katero sem repliciral. Daj pomisli malo.

Že imaš otroke, hčerko morda? Si že kdaj geledal na uro zakaj je tako dolgo ni?

Bo bolje da :xx:

LP Cvetoo.

Ey, Cvetoo, sey ni problema. Mal off topic, čist mimgrede o tistem posiljenem dekliču, kokr se spomnm te zgodbe je šlo tolk daleč kasnej, da je sum padel na njenega očeta, torej se je začel govorit o zlorabi. Pol je pa potihnilo vse skup.

Pa ne bi zdej tolk o tem, gre za to, da kjerkol se kej npr. ukrade, so avtomatično krivi Cigoti. Kjerkoli & kadarkoli, povprašej mal v Kočevju.

Seveda lahko so, lahko pa tut ne. Prikladen argument za katerokoli pizdarijo, ki ni nujno, da jo naredi Cigo...

No ja, sem vseen vesel, da jih okol nas nekako ni... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sej tle razglabljamo tu sami taki, ki verjetno nimamo enega cigana u bližini. mamo seveda "cigane" a ti so tako in tako vsepovsod. me zanima kaj bi imeli za povedat ljudje ki živijo ob kakem ciganskem naselju...mislim, da bi jih kmalu tukaj začeli označevat za "posploševalce" "nestrpneže" in še kaj zraven... .)

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem podpihovat,ampak navedet eno in edino dejstvo.Govorimo o ciganski kulturi.Imel sem soseda,cigota,ki je poročen s slovenko.Ta cigo se je ravnal po vseh naših običajih,lahko rečem,da je imel čisto našo kulturo(v dobrem pomenu besede),njegova "boljša" polovica pa se je "gonla" okoli,lagala,mešala štrene med vsemi,v glavnem,prava "ciganka".

Moj point je,da ne posplošujmo,ker vseeno obstajajo izjeme(redke),je pa dejstvo,da razen teh redkih izjem,velja za cigane,da so "nekulturni".Čeprav se oni zgovarjajo na "svojo"kulturo,je neizpodbitno dejstvo,da je ogabno videti žensko(ciganko),ki pljuva po cesti,žnodra,se praska po riti(ne po ritnici),preklinja,se ne umiva in najvažnejše NE OBVLADA SLOVENSKEGA JEZIKA.To ni NOBENA kultura.Če nisi prilagodljiv,lahko izvoliš ven!Kdo pa jih sili,da morajo bit v Sloveniji.Kaj se pol pritožujejo,ča jih gledamo postrani-čisto upravičeno.

Če mali cigo krade,njegovi starši rečejo:"jao,nije znao,jadni dečko",pa probajte vi ciganom kaj vzet;"ubičute,majku li ti je***,Ibro,donesi automat ili nož pa da ga koljem..."

In pol jokajo,če dajo žvad v stajo.Naj se naučijo obnašat,pa bo! To velja za vse barve "žvadi",le da so oni žal res v večini...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, to teorijo sem na motorsvetu že objavil.

Pravi pa takole:

Cigani so se na nekem svetovnem kongresu ciganije odločili, da niso več cigani, temveč romi.

Vse lepo in prav, dokler ne zveš, kaj rom v njihovem jeziku pomeni.

Rom v ciganščini pomeni človek.

Torej, cigoti so se odločili, da so oni ljudje, vse ostalo je pa smetje.

Prvovrstna diskriminacija in rasno podpihovanje.

Zato bi morali vsi tisti vsi enaki in vsi enakopravni že zdavnaj na vsa ustavna sodišča tega sveta in zahtevati odpravo tega rasnega razlikovanja.

Zato cigo zame vedno in redno ostaja cigo.

Ga še nisem osebno srečal, cigana, ki bi mu lahko rekel, ti si človek, jaz sem pa pes.

:P

se dodatek:

sinti /= rom /= cigan.

yep, tudi oni se medsebojno razclenjujejop na "tote in one". :)

what else is new. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice..pa ne morš to tako...sinti NISO cigani...to je popolnoma druga vrsta z drugačnim jezikom in kulturo...so povedal sami in se zgražali nad romi, ki baje kradejo :closedeyes: ...zdej se pa borijo za svoj lasten status in privilegije. Ne vem pa- a samo pri nas ali globalno :)

Morš kdaj tudi tednik gledat....da ne boš mešal frizijk od simentalk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, to teorijo sem na motorsvetu že objavil.

Pravi pa takole:

Cigani so se na nekem svetovnem kongresu ciganije odločili, da niso več cigani, temveč romi.

Vse lepo in prav, dokler ne zveš, kaj rom v njihovem jeziku pomeni.

Rom v ciganščini pomeni človek.

Torej, cigoti so se odločili, da so oni ljudje, vse ostalo je pa smetje.

Prvovrstna diskriminacija in rasno podpihovanje.

Zato bi morali vsi tisti vsi enaki in vsi enakopravni že zdavnaj na vsa ustavna sodišča tega sveta in zahtevati odpravo tega rasnega razlikovanja.

Zato cigo zame vedno in redno ostaja cigo.

Ga še nisem osebno srečal, cigana, ki bi mu lahko rekel, ti si človek, jaz sem pa pes.

:P

Vse lepo in prav, ampak jaz bi vseeno prvemu cigotu (ali komurkoli drugemu, če smo že pri tem), ki bi mi rekel, da sem Rom, utrgal glavo s hrbtenjačo vred. :ninja:

Spet pa ne smemo preveč posploševati. Npr. Oto Pestner je tudi ciganskega rodu, pa je večji (ne dobesedno) in boljši človek od marsikoga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice..pa ne morš to tako...sinti NISO cigani...to je popolnoma druga vrsta z drugačnim jezikom in kulturo...so povedal sami in se zgražali nad romi, ki baje kradejo :closedeyes: ...zdej se pa borijo za svoj lasten status in privilegije. Ne vem pa- a samo pri nas ali globalno :)

Morš kdaj tudi tednik gledat....da ne boš mešal frizijk od simentalk.

:grrr draaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaga lina,

znak ..../=.... pomeni "ni enako". .)

samo v info. tako, mislim, da lahko mirne duse neprestraseno spis naprej. :)

BTW sem lansko leto imel opravka z romi iz burgenland-a, ker so hoteli imeti idejni projekt za vecnamensko poslopje. v sklopu tega sem tudi "nekaj" pobral o njihovi kulturi, razlikah in zgodovini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

znak ..../=.... pomeni "ni enako".  .)

Ice,

za "ni enako" raje uporabi znak "<>" ... je bolj intuitiven .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ,,neprilagojeni otroci delajo probleme ostalim, pa naj bodo to ,,ciganski otroci ali ,,civili,, jih je treba ločit!!!!!!!!!Zakaj bi ostali trpeli nasilje neprilagojenih.Klinc pa ustava!!Vsak ima svobodo ni pa se treba pustiti jeb.... nekim ki so zaščiteni tako da lahko ser.....o ostalim. :topic: :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!