Skoči na vsebino

Hrvatom NE


Ganges

Priporočene objave

Če pa imajo le oni tako lepo morje,pa da je z motorjem dostopno... :(

...pa MonteNegro, pa korzika, pa sicilia, pa Španija....pa Mare Liguria..npr kaj manjka tem prizorom?

post-3863-1111739316.jpg

post-3863-1111739328.jpg

post-3863-1111739454.jpg

post-3863-1111739473.jpg

post-3863-1111739484.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa MonteNegro, pa korzika, pa sicilia, pa Španija....pa Mare Liguria..npr kaj manjka tem prizorom?

nihče ni reku, da tem kaj manjka... PS: kaj manjka Bledu in Bohinju? ;)

Mislim, a lohk že nehate s propagando in antipropagando glede Cro obale ?Pismo, vsak bo šu, kamor mu paše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je že kdo pomislil na pragmatičen razlog - ker je slovenščina tako blizu hrvaščini (in obratno), bistveno bližje od češčine, madžarščine, nemščine, taljanščine, ... :P

PS: "Hrvatje, dajte nam Slovencem, ker nas spoštujete, prevedite vse jedilnike!"

eh, kalimero-style.

Mislim, dokler čevapom rečem čevapi, dokler je zubatac zobatec, ... :)

narobe razmišljaš...

na nas Slovence gledajo čisto drugače kot na ostale tujce, ker smo pač živeli skupaj v bivši Yugi!!

oni si mislijo, sej Slovenčki itak hodijo k nam za ostale se je pa treba veliko bolj potrudit!

in v tem je catch!!

zato pa jaz že dolgo puščam svoj denar tam, kjer se za ta denar potrudijo... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

narobe razmišljaš...

na nas Slovence gledajo čisto drugače kot na ostale tujce, ker smo pač živeli skupaj v bivši Yugi!!

oni si mislijo, sej Slovenčki itak hodijo k nam za ostale se je pa treba veliko bolj potrudit!

in v tem je catch!!

zato pa jaz že dolgo puščam svoj denar tam, kjer se za ta denar potrudijo... :OK:

TI narobe razmišljaš...

kar se mene tiče: ne rabi me nihče gledat kot Slovenca ali Neslovenca... ne rabi si misliti, ali hodim ali ne in zakaj ....

catch ni v tem, ali se mora kdo truditi ali ne za moj denar... vedno, ko sem tam, pač najdem ziher lokacijo, kjer mi ustreza najeti karkoli-že...

Mislim, "Mi smo Slovenci, tudi za nas se morate TRUDITI..."... Po mojem mnenju je v tej izjavi skoncentriran nacionalni manjvrednostni kompleks...

Ljudi ocenjujem posamično, ne pa kot narod. Če nekje nekaj ni v slovenščini - razumem tudi angleško, hrvaško, nemško... da bi zarad jedilnikov v luft skakal, mi na kraj pameti ne pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TI narobe razmišljaš...

kar se mene tiče: ne rabi me nihče gledat kot Slovenca ali Neslovenca... ne rabi si misliti, ali hodim ali ne in zakaj ....

catch ni v tem, ali se mora kdo truditi ali ne za moj denar... vedno, ko sem tam, pač najdem ziher lokacijo, kjer mi ustreza najeti karkoli-že...

Mislim, "Mi smo Slovenci, tudi za nas se morate TRUDITI..."... Po mojem mnenju je v tej izjavi skoncentriran nacionalni manjvrednostni kompleks...

Ljudi ocenjujem posamično, ne pa kot narod. Če nekje nekaj ni v slovenščini - razumem tudi angleško, hrvaško, nemško... da bi zarad jedilnikov v luft skakal, mi na kraj pameti ne pride.

no in to je to...

ni štos samo v jedilnikih, dal sem samo primer!

pri nas v Sloveniji lahko nekdo pride v trgovino, banko, upravno enoto ali kaj podobnega in nekaj zahteva oz. reče v srbo-hrvaščini in mu bo ta trgovka ali uradna oseba na drugi strani pulta s tem postregla oz. ustregla pa čeprav ni povedal v slovenskem jeziku!!

potem se gremo pa tudi pri nas tako, ali boš povedal po slovensko ali pa se potrudi in povej v katerem od evropskih pogovornih jezikov (angleško,nemško....)

razumeš ta point??

Popravljeno . Popravil netopir1930
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

polet pač paše met mal soli na koži... da te lepše zapeče, ko se roštiljaš na plaži... :D

tko kot piščanca... če češ da je dobr, ga morš orenk nasolit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no in to je to...

ni štos samo v jedilnikih, dal sem samo primer!

pri nas v Sloveniji lahko nekdo pride v trgovino, banko, upravno enoto ali kaj podobnega in nekaj zahteva oz. reče v srbo-hrvaščini in mu bo ta trgovka ali uradna oseba na drugi strani pulta s tem postregla oz. ustregla pa čeprav ni povedal v slovenskem jeziku!!

potem se gremo pa tudi pri nas tako, ali boš povedal po slovensko ali pa se potrudi in povej v katerem od evropskih pogovornih jezikov (angleško,nemško....)

razumeš ta point??

Jah, se pa gremo. Fine with me :)

Drugače se pa strinjam Symom....nehajmo že s to (anti)propagando...naj gre folk kamor mu pač paše, oziroma kar se lahko privočšči (če sploh kaj...tega bo vedno več).

Druge bolj pereče probleme je potrebno reševati, kot te pizdarije s Hrvaško in turizmom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst na hrvasko ne grem vec. Oni prodajajo meglo. Za ta denar, gres lahko bilo kam. Ni da majo tako ugodne cene. Samo ljudje so pac navajeni hodit dol...Skoda edino, da imajo grobnik, kar je se edina zanimiva svar tam doli. In se to, ce pogledamo u kasnem stanju je, je prou boga mati. Sej res, to je mal cenej, ma tudi, ce se ti tam kaj zgodi, si prou u pi... Sm bla tud v It. na pistah, ma tam so postimane kot je treba. Nobenih lukenj, zdravniki so blizu... in take "malenkosti". Za tolko dnarja, ki zasluzijo samo z nami dole, bi lahko usaj poprauli asfalt :glare:

Pred leti, sm bla na Pagu. Sej morje je blo res lepo, ma za prist do lepe plaze, si se moru peljat po makedamu, parkirat umazan avto na sonce in za to, je moz zahteval parkirnino :eek: In se en kup takih stvari me je motlo, ma jih ne bom niti nastevala. Ni problem u dnarju, problem je kaj dobim za ta dnar :ninja:

Da ne govorimo, kako oni ali podobni lahko zivijo tuki pri nas ze dvajset let in vec in ne znajo niti govorit slovensko? Doma govorijo samo po njihovo, ben, usaj to, da otroke posljejo v slovensko solo, ma se tega nebi, ce ne bi blo po zakonu... :xx: Sej oni so ful samozavestni smo mi, k se podlozmo glih usakemu. Ce grejo zivet v It. se pa kar hitro naucijo italjansko <_<

Hrvaska? :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je malo :topic: ma useeno...

Včeraj sm bil na banki. Noter uleti en Hrvat in se na šalterju ene 10 minut pogovarja z delavko -imel je nek problem in ona mu ga je probala rešit, ter se ob tem tudi potrudila. Govorila sta (jasno da) izključno po tuđmansko.

Probejte it u "lepo njihovo" in na banki začet govort po slovensko!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa smo mi v EU, oni pa tam doli ...

Pismo, a vam še kr ne potegne, da gre za stanje duha? Zakaj si tako zelo želite biti enaki, kot oni - in jih "jebat v glavo"? Aja, morje vas jebe... hočete izsilit ,da bi bili na Jadranu prijazni z vami? ehh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym kako stanje duha neki? :slap:

Pol bi tud Nemci pa Avstrijci meli tako stanje duha in bi govorili pri njih ko pridemo po nakupe po naše - pa ne. Al hočeš rečt da smo najprijaznejsi narod na svetu? Jaz bi reko da kvecjemu najbolj podlozn in se pustimo jebat v glavo vsakemu ki ma 5 minut cajta. To stanje duha pri nas je porazno da si ne bos delal kakih utvar in mislo da smo na nekem nivoju. Za toti njihov jadran pa mi ze par let dol visi ker sem dovolj star da so se odprle tud druge možnosti ki niso nic slabse.

Popravljeno . Popravil AREA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi reko da kvecjemu najbolj podlozn in se pustimo jebat v glavo vsakemu ki ma 5 minut cajta.

to je to....žal.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym kako stanje duha neki? :slap:

Pol bi tud Nemci pa Avstrijci meli tako stanje duha in bi govorili pri njih ko pridemo po nakupe po naše - pa ne. Al hočeš rečt da smo najprijaznejsi narod na svetu? Jaz bi reko da kvecjemu najbolj podlozn in se pustimo jebat v glavo vsakemu ki ma 5 minut cajta. To stanje duha pri nas je porazno da si ne bos delal kakih utvar in mislo da smo na nekem nivoju. Za toti njihov jadran pa mi ze par let dol visi ker sem dovolj star da so se odprle tud druge možnosti ki niso nic slabse.

bravo... :OK:

dobiš pivo na slovenski obali!! :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa smo mi v EU, oni pa tam doli ...

Pismo, a vam še kr ne potegne, da gre za stanje duha? Zakaj si tako zelo želite biti enaki, kot oni - in jih "jebat v glavo"? Aja, morje vas jebe... hočete izsilit ,da bi bili na Jadranu prijazni z vami? ehh...

zaradi takšnih kot si ti smo slovenci poznani kot "pastirčki Janezi"... :BUA:

pa trosiš bedarije in klobasaš neumnosti o "stanju duha"!! :SS

think about it!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče smo pa najbolj prilagodljivi :D

Pozdrav od Roberta

očitno ste nekateri zelo prilagodljivi...

ko vas nekateri "jebejo" se še bolj nastavljate!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym kako stanje duha neki? :slap:

Pol bi tud Nemci pa Avstrijci meli tako stanje duha in bi govorili pri njih ko pridemo po nakupe po naše - pa ne. Al hočeš rečt da smo najprijaznejsi narod na svetu? Jaz bi reko da kvecjemu najbolj podlozn in se pustimo jebat v glavo vsakemu ki ma 5 minut cajta. To stanje duha pri nas je porazno da si ne bos delal kakih utvar in mislo da smo na nekem nivoju. Za toti njihov jadran pa mi ze par let dol visi ker sem dovolj star da so se odprle tud druge možnosti ki niso nic slabse.

ma daj spomni se, kako so v hoferu in metroju lepo slovensko in hrvaško govorile prodajalke ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno ste nekateri zelo prilagodljivi...

ko vas nekateri "jebejo" se še bolj nastavljate!!

mene nihče ne jebe ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno ste nekateri zelo prilagodljivi...

ko vas nekateri "jebejo" se še bolj nastavljate!!

Bilo je napisano v hecu, če pa tega ne prepoznaš, potem to ni moj problem, ampak tvoj .) in kot je rekel Symru tudi mene noben ne jebe.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaradi takšnih kot si ti smo slovenci poznani kot "pastirčki Janezi"... :BUA:

A si se ti zbunil dol, ko si dobil menu brez napisov slovenščini? A si popizdil? Nisi naročil iz protesta? Si poklical šefa strežbe?

Al si bil tih k rit, pol pa naročil brodet pa škarpeno? <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si se ti zbunil dol, ko si dobil menu brez napisov slovenščini? A si popizdil? Nisi naročil iz protesta? Si poklical šefa strežbe?

Al si bil tih k rit, pol pa naročil brodet pa škarpeno? <_<

prijateljček, že dolgo, dolgo ne hodim več na Hrvaško... :BUA: :SS

obstajajo na svetu še veliko lepši in prijaznejši kraji ob morju!!

Popravljeno . Popravil netopir1930
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism sicer tvoj prijateljček, ampak rečmo, da je bilo to figurativno.

Nisi odgovoril na vprašanje (je to pokončna slovenska drža?).

Je kje drugje kaj drugače? Si tam postrežen v pristnem SLO jeziku?

In, seveda, obstajajo tudi veliko veliko lepši & prijaznejši kraji ob morju!! B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!