Skoči na vsebino

Igranje Dungeons & Dragons


Priporočene objave

Hola!

Vceraj sem v Twinu vsem potencialnim igralcem razdelil "gradiva", proucite jih, izberite dva ali tri like, da se ne bomo haklali okoli tega in zacnimo s pustolovscinami!!!

Glede na vremensko napoved bi lahko igrali v soboto ze popoldne (ali zvecer, ce bo vreme vseeno dovolj naklonjeno za kaksen krog). Igrali bomo pri meni - poklicite me da se zmenimo kje je to, ce kdo se ne ve. Zadnja beseda - dolocitev ure - bo padla v soboto zjutraj/dopoldne, ko bomo videli vremenske razmere.

Imejte se :-) in pazite nase. Drugi ne bodo...

Namárië,

Suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recem vam lahko le to: prijetno igranje in cimvec dezja - samo za vas, za nas ostale pa obilico sonca...

Hehehehehe...... zloba....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kaj je zdej, a se bomo kej zmenili ali ne? Jaz že naštudiral pravila, nič preveč mi ni jasno, kako bo to zgledalo v živo, zato že komaj čakam moj prvi dungeon. V soboto bo grdo vreme, torej?

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa ostajam dwarf in to un bojevniški - Tordok al kva je že. Magija mi ne leži preveč, pa še več je treba vedet.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jest pa ostajam dwarf in to un bojevniški - Tordok al kva je že.

2 meterski DWARF ......AAAHAHAHAHAHAHAHA......good one!

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry, Ice, nimam še dveh metrov, pa malce sem že prestar, da bi mi polenta še kaj pomagala. Sicer pa govorimo o igranju domišljijskih vlog in meni so dwarfi prav carski, pravi bajkerji pozabljenega sveta. Mogoče bom čez leta, ko me bo potegnilo skupaj, tudi jaz tak.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ne zeni si tega k srcu ......sem si samo predstavljal 2m skrata

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Pravkar prisel s smucanja... noro, norejse... Sorica se ne slisi kaj posebnega, prav tako sportni dan IJS, a med tekmami smo nasli eno pobocje, nedolzno kot je lahko le po sveze zapadlem snegu in... carsko, vam povem...

No, pa k stvari: ker je tudi za jutri napovedano tako zalostno vreme, ga bom izkoristil za pohod v stajerski konec, kamor grem kupit nekaj (sladkega) vina, ampak to ne bo ovira za igranje - pricakujem vas ob 18 uri pri meni.

Ce bo igre prekmalu konec, lahko pogledamo se LotR, bom sel v sluzbo po projektor, zvok sem pa ze zrihtal - direktno iz zvocne kartice na ojacevalec mojega Sonyja (sele sedaj resnicno razumem, kaj pomeni, ce nekaj "seka").

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ce bo igre prekmalu konec, lahko pogledamo se LotR, bom sel v sluzbo po projektor, zvok sem pa ze zrihtal - direktno iz zvocne kartice na ojacevalec mojega Sonyja (sele sedaj resnicno razumem, kaj pomeni, ce nekaj "seka").

Ej, suzuki, a mislis, da bi jaz, ko koncam delo na faksu (tam okoli 20:30), lahko prisel na ogled filma, ce prineses projektor? Ker se mi sigurno ne bo dalo iti spat.... Ce ne, se pa slisiva.

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki se vidimo ob šestih, še prej pa slišimo, da razložiš kam.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Koncali Adventure 1!!! Zbrali smo se stirje igralci: Macica, Climber, Lucky in moja malenkost. Imeli smo se prav fajno, ceprav smo malce lutali po pravilih igre. Resili enega unicorna, ubili (in potem se oropali) stiri zlobne gobline, odprli en treasure chest, zbrali skupaj 290 GP in 400 XP. Ni slabo za zacetek!

Po koncani igri, ki je trajala skoraj dve uri in pol pa smo si skupaj se enkrat ogledali divX verzijo LotR. Pri filmu se nam je pridruzil tudi Gregs. All in all, MEGA vecer!

Naslednji teden nadaljujemo z Adventure 2.

LP suzuki

Popravil/a - suzuki dne 03/03/2002 ob 02:10:06

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekhm, pa na Janjo ne pozabi, Suzuki, da je bo uzaljena...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ekhm, pa na Janjo ne pozabi, Suzuki, da je bo uzaljena...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

mhm, če ne ne bo hotla bit naša ključavničarka pri naslednji igri

Joj, pa Lucky je čist not padu. Še pri ogledu filma se je ves čas navijal za unga škrata (Suzuki, sorči, ampak spet podabu ime).

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Gregs: Janja nič zamerila, ne bere pogosto foruma, jaz pa ji tudi ne bom špecal.

@Macica: Hehe, škratje, ups, dwarfi so ZAKON! Ne razmišljajo dosti, samo udrihajo ... in konec koncev nasrkajo. Itak sem se že odločil, da bom svojega Tordeka preimenoval v Gimlija. To bo veselje.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

No, jest se vseeno opravicujem: ja tudi Janja je bila prisotna ampak mi je nekako usla iz glave, ker ni igrala.

Ta teden sem spet malo bolj zaposlen, ampak v sredo v Old Londonu se pa ze lahko dogovorimo za nov termin. OK?

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

@Gregs: Janja nič zamerila, ne bere pogosto foruma, jaz pa ji tudi ne bom špecal.

Hehehe... ja, saj ji tudi mi ne bomo povedali...

Ampak moram vedno kaj komentirati, pa se Brrrm se je nekaj pritozeval, da ga nisem po postih prehitel, pa jih moram pospeseno klofati...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj vi to špilate mi štajerci tudi igrali če lahko seveda?

Daj Suza napiši malo vec o tej zadevi. Daj no vsaj malo no no malo samo boš? Ok!

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pa kaj vi to špilate mi štajerci tudi igrali če lahko seveda?

Daj Suza napiši malo vec o tej zadevi. Daj no vsaj malo no no malo samo boš? Ok!

Go in peace!

Če lahko jaz na kratko povzamem:

Suzuki je kolikor jaz vem največji fan LoTR tlele na forumu. Potem ko je prišel film, se je še nekaj naših zastrupilo s tem. In potem je zrasla ideja, da bi se na to temu tut kaj igrali. Pa smo vprašali za nasvet 'strokovnjake' in ti so nam priporočili igrico Dungeons&Dragons, ki je sicer domišljijska strategija in ni neposredno povezana z LoTR, vendar ko zadevo malo obvladaš, se lahko igraš v kateremkoli sveu, ki si ga sam ustvariš. Zato smo se odločili, da bomo po začetnem uvajanju nekoč ustvarili svoj lastni mali srednji svet in tam nadaljevali.

Zadovoljen? Če hočeš vam bo po moje Suzuki z veseljem več razložu in vas povabu na igranje 1. slike, ki smo jo mi že dali skoz in jo zdaj že obvlada 'u nulo'. Sam boste bogi, ker zdaj bojo uni gremlini al goblini al kaj že so sekali ko pr norcih (mi smo jo še dobr odnesli, k smo se vsi skupi še mal lovili)

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pa kaj vi to špilate mi štajerci tudi igrali če lahko seveda?

Daj Suza napiši malo vec o tej zadevi. Daj no vsaj malo no no malo samo boš? Ok!

Go in peace!

Hola!

Zdele se mi ze ful mudi na basket, zato samo tole: nekaj je povedala ze macica, lahko pa pogledas se npr na: http://beastshade.tripod.com/Dungeon/ ali pa pobrskaj po Googlu in bos nasel na tone informacij, tako znana igra je to. Kaj vec pa lahko jutri v OLPju (ali kasneje tukaj).

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nazaj z basketa...

Torej Stajerci, slusaj ovamo oz listen very carefully, I will say this only once:

Dungeons & Dragons je igra (tudi film, samo ne vem, ce je pri nas ze igral, jest mam DivX na CDju), pri kateri igralci vodijo svoje like po izmisljenem svetu (npr po nekem pozemlju, gradu, pokrajini, planetu, whatever...).

Vsak igralec lahko vodi vec likov, ce hoce (hmmmm... "ce zmore" je bolje). Igro vodi Dungeon Master (DM), ki pozna celotno zadevo, ponavadi si jo on tudi izmisli/naredi/narise.

Igralci ne vedo nic - poznajo le svoj lik, kaj zmore, v cem je dober, kje ni (liki so vnaprej doloceni, prav tako njihove lastnosti, izberemo si lahko kateregakoli hocemo - pac tistega, ki nam je vsec. Npr Lucky tako tera tega svojega Tordeka (dwarfa), da ga bomo izgleda kar zaceli klicati tako... Pa ni to nic narobe, prav nasprotno!!!). No, ko pa smo enkrat dovolj "dobri" (beri preigrali N iger in se naucili obe knjigi (o njih bolj spodaj), pa si lahko ustvarimo tudi cisto svoje like).

Igralci igrajo skupaj, kot skupina, saj le to zagotavlja prezivetje (pa se to ne vedno vsem!). Igralci torej potujejo po tem svetu in odkrivajo stvari: zaklade, carobne/zacarane predmete, cudovita bitja (npr enorogi, ki ozdravijo vsako rano)... karkoli si lahko izmislimo. Vse te zaklade pa ponavadi cuvajo zlobci hudobci, ki jih je treba pomoriti, da lahko vzamemo/uporabimo tisti zaklad ali karkoli je ze (npr knjiga urokov ali da lahko pijemo cudezno vodo iz izvira, ki ga cuvajo itd itd). In seveda da gre igra naprej.

Z raziskovanjem sveta in ubijanjem zlobcev hudobcev dobivamo eXperience Points (XP), ki nam prinesejo visji nivo bivanja in s tem mocnejsi udarec, boljse diplomatske sposobnosti, vecje zmoznosti caranja, boljse tatinske sposobnosti... odvisno od lika, ki ga igramo. XP si igralci enakovredno razdelijo med seboj po koncani igri.

Zaklade, ki so jih v neki pustolovscini osvojili liki, stejemo v Gold Points (GP). Tudi te si igralci prav tako razdelijo kot XP. Z njimi si lahko po vsaki pustolovscini v trgovini kupijo npr boljse orozje, mocnejsi scit ali oklep, puscice za lok ali samostrel, ki so jih porabili, enako sestavine za caranje itd.

Igra traja od nekaj ur do nekaj let, odvisno od pustolovscine (in seveda DM). Celotna rec se igra na neki podlagi s polji, ki je svet, v katerem tece pustolovscina. Za vsako dejanje vrzemo eno od sestih kock (od tetraedra do dodekaedra). DM "igra" oz mece kocke za drugo stran, zlobce hudobce - vendar ne proti igralcem (jim ne nagaja), skrbi le zato, da se zadeva odvija korektno in po zamisljenem scenariju.

Ogromno likov je opisanih v Book of Monsters, pravila pa v Book of Rules - vsaka od teh ima cez 200 strani in je v anglescini. Mi smo kupili "Starter Pack" - zacetnisko varianto, zato imamo "samo" osem igralcev in kakih 12 vrst zlobcev hudobcev, prilozene pa tudi vse njihove opise in osnovna pravila, pa tudi 6 "instant" (beri ze narejenih) pustolovscin, ki se jih mora DM samo nauciti, da lahko vodi igro.

Celotna igra pa je v nasih glavah - in to je glavni car te igre. Tako kot vsaka druga rec (npr JRRTjev Middle Earth, ki ga lahko spoznavamo v njegovih knjigah in ta hip tudi v filmu Lord of the Rings (LotR)), se to enim zdi neumno, enim pa carsko. Hvalabogu pa lahko izbiramo.

Upam, da je za prvi "okus" dovolj - upam, da nisem nic bistvenega pozabil (hja, tezko je takole v nekaj besedah opisati cel svet). Ce se kaj ni jasno, vprasajte.

LP suzuki

Popravil/a - suzuki dne 10/03/2002 ob 17:32:48

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se boste za danes menili za kakšno igranje, mene najverjetneje ne bo, ker se moram pripraviti za Hannover.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Naceloma smo dogovorjeni, da se dobimo pri meni nekje ob 18 uri, ampak nihce ni se nic poklical... Najbrz je danasnji soncek pregnal temo iz celega podzemlja... Ce ne bo nikogar, se bomo v sredo v O.L.P. dogovorili za nov termin.

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!