Skoči na vsebino

Po kolenu


Gianni

Priporočene objave

Živjoooo billy! :kva2: :OK:

Kak si kaj ? :OK: ....še voziš ta rdečo dvocilindrco..Vtrko?...ah, tisto je bla sam ena fotka za u album :cry: , drgač pa umiril konje, da ne bo kdaj prepozno...sej veš..starejši ko smo, so nam večji kubiki zato, da lahk rečemo kako smo vozili, :krneki: vozimo pa....po domače rečeno, tako da šparamo jajca, da se nam ne razbijejo :eek: :yea1: :D

O bok,ne nimam več vtr-ke,vmes sem se še dvakrat skantu s cbr-ko :cry: :doze: ,pol pa nabavu fazerja 1000 za rehabilitacijo.Pametno da se mal bremzaš,pa tud na marički je skor mal preveč gužva.Ajd se vidmo kej! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je že kdo izmed vas takole peljal :hmm:

lepa :OK: ....kje pa je to slikan? (na mary river ni take ograje-mislim saj) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O bok,ne nimam več vtr-ke,vmes sem se še dvakrat skantu s cbr-ko :cry: :doze: ,pol pa nabavu fazerja 1000 za rehabilitacijo.Pametno da se mal bremzaš,pa tud na marički je skor mal preveč gužva.Ajd se vidmo kej! :yea1:

A že zdj gužva :D

Jo bo treba kmal pogledat :wub: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ta teden poskusil "kolenčkat" :OK: ....s kolegom se nesla čez ovinke, pa sem mislil da zalagam , da še papirja nebi mogel med kolenom in cesto potisnit. Ko sma se s kolegom ustavila pa mi objasnil, da to ni bilo nič, ter da če bi on po gasu pritisnil bi se pod menoj lahko odpeljal :whistle: ......med kolenom in cesto.... :BUA:

Sem mu rekel hvala za razsvetlitev in spustitev na realna tla... :blush: torej bom se moral začet iz sedeža metat...kljub temu da sploh nimam motorja zato.....ampak počaaaaaasi... .)

Morem pa priznat-izgleda pa hudo če vidiš motorista pod 25-30 stopinjskim kotom v ovinku.... :P se ti kr sline zacedijo....

A ima kdo izkušnje z zalaganjem zzr 600??? Ima kr nekaj kg, se mi zdi da ga morem v ovinku kr nase potegnit :hmm:

Za koristne napotke hvala :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morem pa priznat-izgleda pa hudo če vidiš motorista pod 25-30 stopinjskim kotom v ovinku.... :P se ti kr sline zacedijo....

A ima kdo izkušnje z zalaganjem zzr 600??? Ima kr nekaj kg, se mi zdi da ga morem v ovinku kr nase potegnit :hmm:

Za koristne napotke hvala :worship:

Noben problem ni zalagat tudi z nakedi ali celo enduro :D ZZR se da odlično pelat po kolenih...

25-30° gledano s kje? Glede na tla??? Koti nagibov so nekje med 45-50° glede na vertikalo, kar pomeni od 45-40 na asvalt gledano...

Motor gre sam in tebi ni treba nč vlečt tiščat ali bog ne daj otresat z njim. Ti sam do ovinka prpeli, se usedi na zunanji del ritne žemlce (notranja je v zraku) z zunanjim kolenom tišči motor k tlom, notranje koleno pa ven in naprej potisni tako da nardi hrsssk... pa pazi da to ne bojo plastike od mopeda :P

To je to, na grobo... Pol pa sam vozi in izpopolnjuj.

Simonsi: da greš po kolenu ne rabiš tapk brusit, ravno zato so kolena. Ko ti tapko ornk obrusi ti obrusi tudi rit, komolce pa čelado :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej ti mora postati rutina do roba gume oz. tace pol pa še na kolen.

napača, koleno je fajn če je dol že pred tačko ali robom gume, itak je njegova edina funkcija da lažje "oceniš" nagib. ko si enkrat na tački in robu in hočeš preko itak lahko še samo se stegneš ali zahaklaš :devil:

ti idi lepo na en čimvečji rondo in počasi zvečuj nagib in drži ven koleno. pa koleno in motor ne tišat dol, lepo vozi linijo in povečuj hitrost pa koleno samo pride enkrat dol. če hočeš na silo dol in ven tiščiš koleno ti ne rata. samo easy in z občutkom lepo počasi :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem še mlad in neumen pa me neki zanima...kaj je ritna žemlca ? :? .)

eh jebenti uha :lol: kako naj pa povem... rit je iz dveh polovičk, podobno žemlci... A ni :huh: :lol1: No eno je leva, drugo pa desna polovica žemlce/riti :P Torej zunanja (leva/desna) pa notranja (desna/leva) ritna žemlca, kapiš :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben problem ni zalagat tudi z nakedi ali celo enduro :D ZZR se da odlično pelat po kolenih...

25-30° gledano s kje? Glede na tla??? Koti nagibov so nekje med 45-50° glede na vertikalo, kar pomeni od 45-40 na asvalt gledano...

Motor gre sam in tebi ni treba nč vlečt tiščat ali bog ne daj otresat z njim. Ti sam do ovinka prpeli, se usedi na zunanji del ritne žemlce (notranja je v zraku) z zunanjim kolenom tišči motor k tlom, notranje koleno pa ven in naprej potisni tako da nardi hrsssk... pa pazi da to ne bojo plastike od mopeda :P

To je to, na grobo... Pol pa sam vozi in izpopolnjuj.

Simonsi: da greš po kolenu ne rabiš tapk brusit, ravno zato so kolena. Ko ti tapko ornk obrusi ti obrusi tudi rit, komolce pa čelado :wacko:

Včeraj je negdo v Sl.Gradcu, šel po tvojih napotkih v nebesa :slap: Vzdrži se nasvetov ,ki so za dirkališče :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z zunanjim kolenom tišči motor k tlom

Kje si pa ti tole najdu? A to lahko mal bl objasneš? Sem sicer že slišal, da je treba svojo težo držat na zunanji taci... ampak to s stopalom .... s kolenom kam kaj tiščati :? Aja edin pol, ko se potegneš nazaj na center motorja, se ponavad z nogo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je negdo v Sl.Gradcu, šel po tvojih napotkih v nebesa :slap: Vzdrži se nasvetov ,ki so za dirkališče :angry2:

No no, saj nisem mislil, da se bom peljal v 90 stopinjski ovinek ob 3 popoldan v največji špici, pa zalagal kot Valentino R. :blush: , samo napotki me zanimajo da ne bo pomote....ja dans sem prevozil nekaj KM in se parkrat kr v redu poleg spravil, tako da še par taužnt KM pa bom podrsal.... :OK:

Je pa res da s takimi ravnanji precejkrat zremo teti s kapuco in koso v roki v oči..... :hmm: tako da :nono:

Brez zamere Pero!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna velika fabriška parkirišča v nedeljo popoldne so najboljši plac za takele podvige trenirat. V vsakem mestu se kakšno najde, ki ima kolikor toliko v redu asfalt.

Rondojev ne priporočam, pri maših voznikih so že itak nevarni!

LP

Popravljeno . Popravil mrki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa ti tole najdu? A to lahko mal bl objasneš? Sem sicer že slišal, da je treba svojo težo držat na zunanji taci... ampak to s stopalom .... s kolenom kam kaj tiščati :? Aja edin pol, ko se potegneš nazaj na center motorja, se ponavad z nogo.

Si že sam pogruntu :) zunanje koleno pa ni lih u luftu ali pač? Koleno je tesno ob rezervarju motorja da ne padeš dol oz še bol zdrsneš v center in da se motor umiri, ne da ima luft med nogami, pol pa ti ga gunca gor pa dol po zalivkih ipd... namreč govorimo o cesti, ki je žal daleč od ideala :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem še mlad in neumen pa me neki zanima...kaj je ritna žemlca ? :? .)

:lol1: :lol1: :lol1: Eno dobro vprašanje. Go hirabbit go. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si ravno polivke omenil...Zadnjič sem na poti proti Bledu naletel na polivke v ovinku čez most...Sprednjo gumo mi je fajn zmetal in sm se ustrašu,spustu gas pa lepo vzravnano skozi ovinek..Me zanima, če vi čez to peljete navadno oz. kaj storite,ker sem imel občutek da bom zdaj,zdaj padel :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si ravno polivke omenil...Zadnjič sem na poti proti Bledu naletel na polivke v ovinku čez most...Sprednjo gumo mi je fajn zmetal in sm se ustrašu,spustu gas pa lepo vzravnano skozi ovinek..Me zanima, če vi čez to peljete navadno oz. kaj storite,ker sem imel občutek da bom zdaj,zdaj padel :blush:

V takšnem primeru ne pomagajo izkušnje, kilometri, niti sreča, ampak kakšen Očenaš, :rolleyes: preden sedeš na motor. Pa še tu je ponavad' garancija bolj mim'!!!

Desno zapestje uskladiti s tistim, :o kar imamo v glavi! No, pa malce sreče nič ne škodi! :grim

Življenje na kolenu je hudič. Posebno še v prometu!

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V takšnem primeru ne pomagajo izkušnje, kilometri, niti sreča, ampak kakšen Očenaš, :rolleyes: preden sedeš na motor. Pa še tu je ponavad' garancija bolj mim'!!!

Desno zapestje uskladiti s tistim, :o kar imamo v glavi! No, pa malce sreče nič ne škodi! :grim

Življenje na kolenu je hudič. Posebno še v prometu!

Prašal sem samo tako,informativno :) Ker mi je kolega rekel, da ko zapeljem čez tisto polivko me bo malo zmetal,ko bo pa guma spet zagrabila asfalt se bom pa lepo dalje odpeljal :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Življenje na kolenu je hudič. Posebno še v prometu!

res je...., včeraj me je skor življenja stal :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prašal sem samo tako,informativno :) Ker mi je kolega rekel, da ko zapeljem čez tisto polivko me bo malo zmetal,ko bo pa guma spet zagrabila asfalt se bom pa lepo dalje odpeljal :whistle:

točn tko je,sam ustrašt se ne smeš tega...pelješ kot da je ne vidiš :grim :grim na ridah jih je polno...pa me nikol niso motile :grrr :D mal čutš k motor zdrsne na polivki sam to ni panike.....no ja ni jo pa glih treba ciljat :P

drgač pa tehnika po kolenu....meni v 3 letih ni uspelo :slap: :blush: :blush: pa je bla guma do robu znucana,pa s tačkam sem drajsal...sam po kolenu pa zaboga ni šlo... :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točn tko je,sam ustrašt se ne smeš tega...pelješ kot da je ne vidiš :grim :grim na ridah jih je polno...pa me nikol niso motile :grrr :D mal čutš k motor zdrsne na polivki sam to ni panike.....no ja ni jo pa glih treba ciljat :P

drgač pa tehnika po kolenu....meni v 3 letih ni uspelo :slap: :blush: :blush: pa je bla guma do robu znucana,pa s tačkam sem drajsal...sam po kolenu pa zaboga ni šlo... :lol1: :lol1:

Brezskrbi nebom ciljal :lol: Dokler mi Rock ni povedal, da nej peljem navadno,da bo guma že potem zagrabila asfalt sem čez Posavec vozil slalom :slap: :lol1:

Popravljeno . Popravil Roky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zalivke enostavno ignoriraj :D pa ne nč trzat k motor zdrsne, ti samo pazi da ohraniš isto krivuljo zavoja in to je to... nč čarat.

Pa v ovinke zmeri z rezervo ker nikoli ne veš kaj je za njim :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zalivke enostavno ignoriraj :D pa ne nč trzat k motor zdrsne, ti samo pazi da ohraniš isto krivuljo zavoja in to je to... nč čarat.

Pa v ovinke zmeri z rezervo ker nikoli ne veš kaj je za njim :yes:

Me je pa nesreča izučila, da me lahko za ovinki čaka nevarnost :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm...kam/kako pa se pri drsanju skozi ovinek da stopalo :alien1: ?Se ga spodvije vn,not,gor,dol??? :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolš, da bi si nekdo ki to obvlada uzel malo časa in poslikal pozicijo nog,riti in vsega kar paše zravn pa podroben članek napisal <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!