Skoči na vsebino

Po kolenu


Gianni

Priporočene objave

Velikokrat sem že zasledil v tej temi, da za učenje priporočate rondoje.. Ampak jaz imam pa filing, da ja asfalt na veliko rondojih precej bolj gladek kakor drugje in da precej drsi.. A se še komu drugemu zdi tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velikokrat sem že zasledil v tej temi, da za učenje priporočate rondoje.. Ampak jaz imam pa filing, da ja asfalt na veliko rondojih precej bolj gladek kakor drugje in da precej drsi.. A se še komu drugemu zdi tako?

Enako, na rondoju(recimo tomačevo, ki je od teh rondojev oh in sploh) sploh nočem na koleno, ker mam nesigurn filing..

Popravljeno . Popravil Original-One
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolš je, da greš kar na pisto, pa tam kašnega rejcerja pocukaš za rokav pa ti bo dal kak nasvet, radi pomagajo.

Sam iz svojih izkušen ti povem, da moraš met že mal prakse, da lahk kombineraš s teorijo, ker če se tebi ne porajajo uprašanja kaj bi lahko v nekem konkretnem primeru lahko drugače naredil (izboljšal) se te enostavno ne bo prijelo, če ti kdo pove kaj pametnega.

Tko da največ se naučiš s kilometrino, potem pa sproti kombineraš s teorijo, pa nasveti, pa seveda z občutkom :).

Obstajajo tud neke superbike šole v tujini, sam pri nas pa tega ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ommmmm zanimivo. Je mogoče kje v Sloveniji kakšno dirkaško društvo, ki te na stezi nauči kako se vozi motor (ne da bi treniral, amatersko dirkanje)? :?

Jest že neki časa razmišljam o ustanovitvi motokluba v sloveniji, ki mu pa ne bi bila primarna dejavnost obiskovanje in/ali organiziranje motozborov, ampak t.i. trackday-ov. Pomagali bi si s skupnimi prevozi, nasveti in klubskimi cenami potrošnega materiala - in se seveda organizirali/udeleževali amaterskih dirk. Do sedaj je še vse ostali pri idejah... tudi zato, ker imam premalo časa za te stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest že neki časa razmišljam o ustanovitvi motokluba v sloveniji, ki mu pa ne bi bila primarna dejavnost obiskovanje in/ali organiziranje motozborov, ampak t.i. trackday-ov. Pomagali bi si s skupnimi prevozi, nasveti in klubskimi cenami potrošnega materiala - in se seveda organizirali/udeleževali amaterskih dirk. Do sedaj je še vse ostali pri idejah... tudi zato, ker imam premalo časa za te stvari.

To bi bilo zelo v redu! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi se takoj pridružil takemu klubu :OK: Če ne zaradi drugega pa zaradi kakšnih pametnih nasvetov od izkušenejših dirkačev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj če je off topic, ideja je zelo dobra, problem je ker je "zmerna cena" zelo relativen pojem.

Zmerna cena je očitno za nekatere tukaj (na motomarsu) zastonj pa še gume pa kakšno pivo bi mu mogli šenkat. :devil:

Ideja je zelo dobra samo sem pač postal skeptik glede določenih zadev. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja,zbiral bi se pa na Planini ,pa Podmeji, pa na podobnih "dirkališčih",pa bi spet polnil policijske arhive z novimi zgodbami.Dejte se raje organizirat pa eno stezo najprej nardit pol pa se gremo take finte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja,zbiral bi se pa na Planini ,pa Podmeji, pa na podobnih "dirkališčih",pa bi spet polnil policijske arhive z novimi zgodbami.Dejte se raje organizirat pa eno stezo najprej nardit pol pa se gremo take finte.

katerega dela GhostRR-jevega posta ne razumeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest že neki časa razmišljam o ustanovitvi motokluba v sloveniji, ki mu pa ne bi bila primarna dejavnost obiskovanje in/ali organiziranje motozborov, ampak t.i. trackday-ov. Pomagali bi si s skupnimi prevozi, nasveti in klubskimi cenami potrošnega materiala - in se seveda organizirali/udeleževali amaterskih dirk. Do sedaj je še vse ostali pri idejah... tudi zato, ker imam premalo časa za te stvari.

:OK:

Aja,zbiral bi se pa na Planini ,pa Podmeji, pa na podobnih "dirkališčih",pa bi spet polnil policijske arhive z novimi zgodbami.Dejte se raje organizirat pa eno stezo najprej nardit pol pa se gremo take finte.

ma ne sej to se jst cist strinjam kar je billy hotu povedat a ne .... fora je v tem kr itk v sloveniji prog nekih hudih ni ... mhm ... marof, grobnik .... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj za zacetek bi bil Grobnik kar v redu a ne? Za zdivjat se je cez glavo zadost...

grobnik je super ampak za začetnika mogoče malo zahteven, saj so hitrosti kar velike če se hočeš učit "po kolenu", linije in zaviranje. vsekakor je npr. marof (ker nevem kako zgleda krško-baje da slabše) dosti boljši pa še cenejši, plačaš in imaš mir trenirat kolikor hočeš. ker je vedno kdo od MS-jevcev dol pa bo tudi vsak začetnik sigurno lahko dobil kake nasvete.

ko pa "znaš" pa vsekakor gasa na grobnik.

nakako enako se nekateri strinjamo da na začetku sezone pred prvim grobnikom ni boljšega kot lepo malo marofa za feeling nazaj dobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, če koga zanima kako podrsaš koleno

Do prejšnjič sem šel vedno prepočasi v ovinek. In pol sm se enkrat razpizdil in šel hitreje in podrsal :D

Ampak samo z desnim...

Lev me še čaka..

Verjetno drugo leto ker je mraz :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če koga zanima kako podrsaš koleno

Do prejšnjič sem šel vedno prepočasi v ovinek. In pol sm se enkrat razpizdil in šel hitreje in podrsal :D

Ampak samo z desnim...

Lev me še čaka..

Verjetno drugo leto ker je mraz :wacko:

Še vedno se da :grim Samo dobro ogreješ gume in pazljivo dodajaš gas iz ovinka pa je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!