Skoči na vsebino

Po kolenu


Gianni

Priporočene objave

Danes sem prvič probal, da bi založil do kolena (tomačevski rondo), ampak sem imel sila čuden občutek kot, da bom vsak čas padel z motorja in sem začel mutit po rondoju ter skoraj zapeljal v ograjo :blink:

Nadvse rad bi osvojil drsenje po kolenu, ampak bom zgleda potreboval kar nekaj časa, saj je to moj prvi cestni motor (prej sem vozil hard enduro).

Saj vidim, da se kar dobivate tko na določenih krajih pa bom par izkušenih fantov in deklet povprašal kako in kar ker se mi zdi da delam nekaj narobe :hmm:

predvsem ne poizkušaj peljati na koleno za vsako ceno. Delavnice ali obisk kakega marofa npr. je idealna rešitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem bolj na stopnji učenja kolenčkanja po korakih :) mi je uporabnik jax dal ene par odličnih napotkov na PM :OK:

Drugače je pa šel motor danes na servis, saj je zgleda prejšnji lastnik slabo skrbel za njega in je potrebno menjati praktično ves potrošni materijal...(servis, veriga + zobnika, zavorne obloge, zadnji disk?...)

Se pa upam, da vidimo 25 na delavnicah varne vožnje (jaz bom tisti štorasti z rumeno/ črnim gixxxerjem :kva2: )

Popravljeno . Popravil shark357
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem prvič probal, da bi založil do kolena (tomačevski rondo), ampak sem imel sila čuden občutek kot, da bom vsak čas padel z motorja in sem začel mutit po rondoju ter skoraj zapeljal v ograjo :blink:

Nadvse rad bi osvojil drsenje po kolenu, ampak bom zgleda potreboval kar nekaj časa, saj je to moj prvi cestni motor (prej sem vozil hard enduro).

Saj vidim, da se kar dobivate tko na določenih krajih pa bom par izkušenih fantov in deklet povprašal kako in kar ker se mi zdi da delam nekaj narobe :hmm:

Rondo ni primeren kraj za učenje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Rondo ni primeren kraj za učenje!

Primer na štajerskem, ko z golfom povozi motorista, obstaja clip na netu in tudi tukaj ga je nekdo pripopal med video posnetke. Zgodba o kolenčkanju, ki bi se kaj kmalu lahko končala veliko bolj tragično... :hmm: :hmm:

Popravljeno . Popravil Klajba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rondo ni primeren kraj za učenje!

nekateri bi rekli, da sploh ni primeren za vožnjo po kolenu :D Tako kot ostale javne ceste ne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Učeri sm mal probal po črnem kalu....sm še preveč zelen...mam še mleko okol ust... :grim

s časoma upam :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekateri bi rekli, da sploh ni primeren za vožnjo po kolenu :D Tako kot ostale javne ceste ne :D

vsak dela, kar mu paše. ko se pa zbije, naj pa ne jokca, da so vsega drugi krivi - tudi, če so... kr pač tudi oni delajo, kar jim paše... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, samo ne na silo. Če mene vprašaš je najbolje najdt en odsek ceste kjer je malo avtov ali še raje nič, in veš da je dober asfalt(testiraš z avtom) in pol goniš gor pa dol. Ovink za 17. že poznaš in ni vrag da 40. ne bo prjelo koleno. Pa za začetek se fejst dol z motorja nagneš, tolko da veš kak je občutek ko zahrska( :wub: )

Potem pa počasi preneseš na druge ovinke.

Jaz še zdej samo z desno drajsam, z levo ne gre zaboga, ampak se ne obremenjujem, bo že enkrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, samo ne na silo. Če mene vprašaš je najbolje najdt en odsek ceste kjer je malo avtov ali še raje nič, in veš da je dober asfalt(testiraš z avtom) in pol goniš gor pa dol. Ovink za 17. že poznaš in ni vrag da 40. ne bo prjelo koleno. Pa za začetek se fejst dol z motorja nagneš, tolko da veš kak je občutek ko zahrska( :wub: )

Potem pa počasi preneseš na druge ovinke.

Jaz še zdej samo z desno drajsam, z levo ne gre zaboga, ampak se ne obremenjujem, bo že enkrat...

Pa glih 40 pripelje avto nasproti.

Pa saj ni tak hudič odšteti tistih 25-30E pa na Marofu na primer se tole naučiti. Ko enkrat znaš, pa če je sila res tak huda se pa tud kje na cesti da. Samo ne se učiti na prometnih površinah. Če je že treba potem na kakem parkirišču med vikendom, ko je fraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prvič podrsal koleno :) Distančniki od Cometa R se kar dobro obnesejo na mojem nakedu, nič več ne grabijo tačke. Na koleno je šlo brez posebnega truda, je pa res, da sem se že kar dolgo prej vozil s presedanjem, le koleno sem noter umikal, ker sem imel usnjene hlače brez drsnikov. Sedaj ko je pa kombinezon, sem se pa presedel, dal koleno ven in hrrrssk :) Zaenkrat samo desna noga, ker mi na levi zaenrkat še prijemlje šalthebl pri velikem nagibu, moram to porihtat potem bomo pa še to probali. Je pa seveda v kratkem planiran tudi izlet na marof, da malo zvadim tehniko v kontroliranih pogojih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolenčkanje je lušno...samo ni pa priporočljivo na vsakem ovinku silit v to. Mislim pa da je kolenčkanje prej atraktivno kot pa varno in hitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono: cca 20 km od VŽ v smeri ZG .)

Saj sem hotel napisat v bližini Varaždina sam nisem bil prepričan koliko km je Marof odaljen :whistle:

Me pa nekej zanima,kako imate postavljene noge ko ga drajsate s kolenom,na prstih ali na polovici podplata :hmm: Ker sem opazil, da imajo nekateri tačko na sredini podplata :huh:

Popravljeno . Popravil Roky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pri vožnji v zavoj notranjo nogo vedno na prstu, zunanjo pa na sredini tačke, oziroma zahaklano za peto. Ne govorim to samo pri vožnji po kolenu, tu sem itak še relativno neizkušen, ampak na splošno za bolj hitro in dinamično vožnjo.. Če je notranja noga na sredini, ponavadi prime škorenj..

Pa tudi kolikor sem bral o tehnikah vožnje, naj bi bila notranja noga pri kolenčkanju na prstih, zunanja pa na sredini ter na njej teža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo na stopalu bo škorenj podrsal. Najverjetneje. Sam si jo naštimaš kolkr ti najbolj paše. Jaz ponavadi prej ko dam koleno dol/ven malo "popraskam" in "napraskam" pravo pozicijo. U bistvu noge ne dvignem iz tace.

Gody01: In kaj če pride avto nasproti? Če greš fejst čez motor nagnjen(zato ker bi rad podrsal in vidu kako zgleda, ne šel ful hitro) pol ni panike, sej ne vozš po nasprotnem pasu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim pa da je kolenčkanje prej atraktivno kot pa varno in hitro.

:headbang:

NAROBE misliš ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang:

NAROBE misliš ;)

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim da zato nimam jajc, ker me je to že enkrat nesl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!