Skoči na vsebino

Po kolenu


Gianni

Priporočene objave

nč bat, ne bom se na rondoju učil. čeprav resnici na ljubo itak ne vem, kje bi se. vztrajno mi govorite naj si najdem ovinek, pa me zanima kateri je ta "the" ovinek, kjer je lep asvalt, brez ograje, z lepo izletno cono, pa da ni prehiter, skratka primernejši kot rondo. in pa v okolikci ljubljane mora bit? torej kje?

vsi mi pravite, da ne rondo, pa vsi greste in znate do kolena. torej, kje ste se učili. vsi na grobniku?

dirkališče razumem, če bi ga imeli. mobikrog so mi baje zaprli, krško je preveč zaprto, marof ne poznam, na grobniku imam z drugim dost dela...

zbiram predloge, bom hvaležen za konstruktivne. upam samo, da ne bo kdo napisal ride, ker vsaj za moje pojme dojemanja varnosti, to res ni primerljivo z rondojem.

tnx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč bat, ne bom se na rondoju učil. čeprav resnici na ljubo itak ne vem, kje bi se. vztrajno mi govorite naj si najdem ovinek, pa me zanima kateri je ta "the" ovinek, kjer je lep asvalt, brez ograje, z lepo izletno cono, pa da ni prehiter, skratka primernejši kot rondo. in pa v okolikci ljubljane mora bit? torej kje?

vsi mi pravite, da ne rondo, pa vsi greste in znate do kolena. torej, kje ste se učili. vsi na grobniku?

Novi Marof, Grobnik, Pannonia Ring ...

dirkališče razumem, če bi ga imeli. mobikrog so mi baje zaprli, krško je preveč zaprto, marof ne poznam, na grobniku imam z drugim dost dela...

Ne, ne, Race Land nikakor ni preveč zaprto. Za učenje kolenčkanja je naravnost idealno - kakršno koli napako boš že naredil, jo boš naredil pri majhni hitrosti in posledice bodo ustrezno majhne...

Meni se je kolenčkanje zdelo nemogoče, dokler nisem prvič prišel na N. Marof. Je pa res, da se mi še zdaj zdi kolenčkanje na javnih cestah (skoraj) nemogoče - preprosto nimam tistega zaupanja v podlago in okolico...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa me zanima kateri je ta "the" ovinek,

upam samo, da ne bo kdo napisal ride

:grim ta ovinek je tam :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brumči, kje je sedaj tvoj medklic, KAJ ČE TE BO "JEMCEK" VZEL RESNO, probal s 170 v tomačevsko, jutri boš pa bral v črni kroniki o smrti motorista zaradi neprilagojene hitrosti.

Nekaj podobnega si meni očital pred časom.

Bo že Darwin naredu svoje ...

nč bat, ne bom se na rondoju učil. čeprav resnici na ljubo itak ne vem, kje bi se. vztrajno mi govorite naj si najdem ovinek, pa me zanima kateri je ta "the" ovinek, kjer je lep asvalt, brez ograje, z lepo izletno cono, pa da ni prehiter, skratka primernejši kot rondo. in pa v okolikci ljubljane mora bit? torej kje?

pa po možnosti enosmerna cesta, a ne :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo že Darwin naredu svoje ...

morda res, vendar ti si mu rekel da se s 170 na uro da prevoziti rondo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda res, vendar ti si mu rekel da se s 170 na uro da prevoziti rondo ...

morda mu bo pri tem vsaj kapnilo, da nekaj ne štima ... če mu pa rečem "izberi si en ovinek pa tam treniraj, sine ,treniraj, da boš velik lep in močan, in enkrat ti bo uspelo biti kmečki rossi", pa ni dvakrat za rečt, da bo res šel probavat do onemoglosti...

kar se mene tiče - naj se vsak tukaj vozi 300 km/h, če se hoče.... kretenarije tolk,da glava peče, in skrajni čas je že,da se vrste mal razredčijo :naughty:

kva sm zlobn & zajeban press

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, pa smo pr koleščkih ...

a to uporabljate posebne dirkalne koleščke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koleščka sm omenu kar tko (froci, bicikl, koleščka na njem), ampak očitno ena zgodba v ozadju stoji, da si tako odreagiral

nima veze, važno da se vrste redčijo. Ne rabiš odgovarjat, ker je tale debata brezplodna: si se kdaj sam pri sebi vprašal koliko ljudem si ti kreten (brez skrivanja za svojim podpisom in poveličevanjem svojega uma na raven Einsteinovega z dopolnjevanjem/izpeljevanjem bojda njegovih izjav)

tole je itak vse za pobrisat pa wodo potegnit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je kolenčkanje zdelo nemogoče, dokler nisem prvič prišel na N. Marof. Je pa res, da se mi še zdaj zdi kolenčkanje na javnih cestah (skoraj) nemogoče - preprosto nimam tistega zaupanja v podlago in okolico...

Da o cesti prekriti z gramozom za ovinkom sploh ne govorimo ...

(duranduranpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč bat, ne bom se na rondoju učil. čeprav resnici na ljubo itak ne vem, kje bi se. vztrajno mi govorite naj si najdem ovinek, pa me zanima kateri je ta "the" ovinek, kjer je lep asvalt, brez ograje, z lepo izletno cono, pa da ni prehiter, skratka primernejši kot rondo. in pa v okolikci ljubljane mora bit? torej kje?

V skoraj vsakem koncu Slovenije je vsaj ena cesta in ovinek, ki načeloma omogoča kolenčkanje dokaj varno. (Hairpini kjer htirosti ne grejo preko 50-60km/h).

vsi mi pravite, da ne rondo, pa vsi greste in znate do kolena. torej, kje ste se učili. vsi na grobniku?

dirkališče razumem, če bi ga imeli. mobikrog so mi baje zaprli, krško je preveč zaprto, marof ne poznam, na grobniku imam z drugim dost dela...

Pravzaprav sta Marof in Krško verjetno idealna za učenje kolenčkanja.

Na Grobniku potem ko enkrat znaš ni več noben problem pa še bolj varno bo, če se boš dovolj presedel ...

Ni pa pravzaprav nobenega izgovora, da se ne bi do prvih dveh pist zapeljal, ker sta obe primerno blizu kateregakoli kraja v Sloveniji, da je izgovor o oddaljenosti samo sprenevedanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za unga ki bi šel rad po kolenu na tomačevem, pravi teorija takole:

Najprej se normalno okrog voziš in stopnjuješ hitrost toliko, da tačka prime. Ko si 100% navajen na nagib do tace, premakneš rit toliko, da imaš rob zica v šupku in porineš kolen ven, z odležno nogo in komolcem se držiš za kestl, na tački imaš samo prste. Tehniko še izpopolnjuješ in prilagodiš sebi.

Samo ponavljam, kar sem prebral in slišal. :whistle:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kolenu samo ketno mažem in še to je preveč.Kolenčkarji pa imajo itaq vodo v kolenu... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kolenu samo ketno mažem in še to je preveč.Kolenčkarji pa imajo itaq vodo v kolenu... :P

Najbrž z drag starjem ne gre ravno lepo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za unga ki bi šel rad po kolenu na tomačevem, pravi teorija takole:

Najprej se normalno okrog voziš in stopnjuješ hitrost toliko, da tačka prime. Ko si 100% navajen na nagib do tace, premakneš rit toliko, da imaš rob zica v šupku in porineš kolen ven, z odležno nogo in komolcem se držiš za kestl, na tački imaš samo prste. Tehniko še izpopolnjuješ in prilagodiš sebi.

Samo ponavljam, kar sem prebral in slišal. :whistle:

Si kr dobro prebral in slišal :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmm!

jst bi probal prej koleno vn porint kot pa da bi čakal da tačka prime!

Je odvisno od modela motorja! pri enih prime tačka dovolj zgodaj pri

enih pa je treba že kar ornk pelat!

Jst se vozm po kolenu pa brez da bi mi tačke rile po tleh... res pa je da

so "malo" pokrajšane! :)

drugač pa čeprav ne maraš rid je skoz najlepši ovinek super asfalt, na

ostalih pa čist dovolj ok da se da kolenčkat!

Fajn je če maš koga pred sabo ki mu zaupaš pa za njim peleš da dobiš

občutek za hitrost, pol pa sam še koleno pa rit vn pa bodo dodatni stroški

za drsnike! :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor ze eni kritizirajo ride, kako je v pizdi asfalt, ostaja dejstvo, da se da po kolenu odpelat cisto vsak ovinek na ridah in drzi brez problema in brez zdrsavanja. Sportne gume, dovolj ogrete pa more it! Tudi zalivke niso noben bavbav. Edini problem je ta, da se nekdo, ki rid ni vajen zalivke ustrasi in napacno odreagira.. To lahko vodi v padec. Ko pa malo spoznas cesto pa pogruntas da gre tudi cez zalivko brez tezav, guma zdrsne za tisti cm in takoj spet prime in to je to. Odpeljes kot da zalivke ni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In pol folk tebe posluša, forsira in se razlepi. :winkiss:

Še vedno se folk sam odloča za to...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno se folk sam odloča za to...

D.

Jok brate, folk so ovce...ker če zmoreš ti, zmorem jst,zmoremo vsi...

Sicer zakaj pa imamo mavčarne, pa ortopede :headbang:

Išče se junak ki ovinek odpelje po ušesu.Garant se bo našel tudi protikandidat.Predlagam temo UŠESKANJE... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Išče se junak ki ovinek odpelje po ušesu.

pogoj je da se fura brez šlema (aka čelade) sicer so uha na varnem. Edini dovoljeni dodatek so očala, tolk d se mušice ne nabirajo kjer ponavadi krmižli :whistle: pa to ne kakršnekoli očala. Morjo bit tista k ušes ne porinejo vn v stilu dumbota, temveč tiste k ohranijo položaj ušes v naravnem. Sicer je pilot z nedovoljenim posegom v prednosti pred ostalimi. Prav tako mora ob sodelovanju pokazat dokazilo od dohtarja, da ni imel kakršnegakoli kirurškega posega na področju "satelitov" :headbang:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!