Skoči na vsebino

Po kolenu


Gianni

Priporočene objave

Kazen je odvisna od lokacije, kjer te dobi :fredy:

Npr:na travniku ne plačaš nič, na letališču pa pavšalno :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj novega - včeraj se peljem proti Jezerskemu in veselo ter brez skrbi nagnem motor, koleno ven in kar naenkrat ledeno hladno spoznanje da drgnem z ježkom po tleh in z drsnikom. Hudič mi je odpadel in sploh nisem čutil kdaj :headbang: . Na srečo dobene škode na kombinezonu ampak samo malce zamorjen izlet. Še kdo s tako izkušnjo ?

ja ista izkušnja, jaz sem tudi včeri bil gori .. no imel sem drsnike in podrsal tudi po teh avstrijskih ovinkih :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja glede kazni in voznje po kolenu po mojem, ce vozis po svojem pasu pod omejitvijo (oz. na omejitvi) ti policaj ne more nic. Namrec obstajajo 3 nacini voznje skozi ovinek. Polomljen polozaj, nagnjen v ovinek z motorjem in voznja po kolenu. Prvi naj bi se uporabljal bl pri pocasni voznji, zadnji pa naj bi bil bolj primeren za na pisto. Lahko pa seveda kombiniras.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja po kolenu sama po sebi ni kazniva, so pa kazniva nekatera druga dejanja, ki velikokrat sovpadajo z njo, vožnja čez črto, prevelika hitrost, ipd.. Prav tako lahko vožnja po kolenu spodbudi policaje, da se ti zapičijo v kakšno bedarijo (izpuh, žmigavci, ipd..) v kar se mogoče ne bi, če ne bi "pridivjal" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja po kolenu sama po sebi ni kazniva, so pa kazniva nekatera druga dejanja, ki velikokrat sovpadajo z njo, vožnja čez črto, prevelika hitrost, ipd.. Prav tako lahko vožnja po kolenu spodbudi policaje, da se ti zapičijo v kakšno bedarijo (izpuh, žmigavci, ipd..) v kar se mogoče ne bi, če ne bi "pridivjal" :)

Seveda je kazen, neprilagojena hitrost!

Vem iz lastnih izkušenj!

No ja vsaj 10 let nazaj je bilo tako...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

presedem se za pol riti, kolen porinem ven kolker je mogoče, nagnem se tut , nevem v čem je problem da ne kolenčkam ?? je kriva premajhna hitrost ? al je kriv nagib ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

presedem se za pol riti, kolen porinem ven kolker je mogoče, nagnem se tut , nevem v čem je problem da ne kolenčkam ?? je kriva premajhna hitrost ? al je kriv nagib ??

Pa si siguren, da narediš vse to na isti strani motorja, ha, ha, ha?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

prijetno večerno branje :D

za kolenčkanje ti ne morjo napisat kazni..oziroma je bolj tako kot je napisal dex..

pr men se lahko na pol prelomjo pa ne morjo nič ker sem 100% izpraven..

ej čiko..ne nagneš zadost..ko bojo gume zradirane boš pa kolenčkal..počas..vse pride..sam ne pretiravej prehitr..

še bolš pa da se enkrat s fanti zmeniš pa greš na raceland..boš kolenčkal pri 40 km/h ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jutr greva s FazerManom na maričko pa bova vidla ki sm tak neumen, bo me mal posnel pa bomo realiziral :D

zelo (nes)pametno početje :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jutr greva s FazerManom na maričko pa bova vidla ki sm tak neumen, bo me mal posnel pa bomo realiziral :D

bodi frajer pa ga rajši vrž na kolen kalce-godovič al pa dvor-kočevje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je kazen, neprilagojena hitrost!

Vem iz lastnih izkušenj!

No ja vsaj 10 let nazaj je bilo tako...

Ti čist verjamem, da so ti težili, ampak pravno gledano kolenčkanje samo po sebi ni prekršek in ne more biti podlaga za kazen, če ne kršiš predpisane hitrosti na tistem odseku ali visiš na drug pas. Je pa vsekakor res, da eni policaji tega ne prenesejo in te začnejo zafrkavat za vse možno, oziroma verjamem, da gredo nekateri res tako daleč, da bi šli celo kakšno kazen dat in v tem primeru bi se bilo smiselno pritožit. Je pa to spet pravni vidik situacije, v praksi je ponavadi tako, da se je najbolje čim manj preganjat s taplavimi, ker na koncu itak ti potegneš takratko, če ne v tistem primeru, pa kdaj naslednič :)

Čiko, kot je rekel biker, bejž na Raceland, ni daleč, pa se boš za 20eur nakolenčkal do vrha glave :) Če pa že želiš to naštudirat po cesti, jebiga, jaz sem tudi takrat, pa previdno, ne preveč forsirat, da ne bo kakšna neumnost. Na Racelandu te čaka mehka travca, če se kje kaj zafrkneš, na cesti pa ograja. Kar se pa tiče tega, da še nisi podrsal, je pa verjetno vzrok premajhna hitrost. Ampak brezveze zdaj nekaj na silo it hitreje od svojih trenutnih sposobnosti samo zato, da bo šlo po kolenu, lepo si najdi en odsek in ga "natreniraj", tako da boš že sam po sebi hitrejši, ko se boš privadil in koleno bo hitro na tleh. Ravno zato pa je najboljši Raceland, poleg varnosti seveda :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bodi frajer pa ga rajši vrž na kolen kalce-godovič al pa dvor-kočevje.

Been there done that :whistle: Gonna do it again somethime :)

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jutr greva s FazerManom na maričko pa bova vidla ki sm tak neumen, bo me mal posnel pa bomo realiziral :D

Čiko ne bot prehraber. :nono: ..aja pa posnel te bo.. :D .pa sončnih špleglov ne pozab.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jutr greva s FazerManom na maričko pa bova vidla ki sm tak neumen, bo me mal posnel pa bomo realiziral :D

Biser ...

sprememba načrta, s Fazer manom greva dvor kočevje pa na rijeko. če se čez 4 dni ne javim ....

Tut, če prežviš, se raje ne javljat z bučkami. OK?

Ti čist verjamem, da so ti težili, ampak pravno gledano kolenčkanje samo po sebi ni prekršek in ne more biti podlaga za kazen, če ne kršiš predpisane hitrosti na tistem odseku ali visiš na drug pas.

RAzen, če rečejo, da si vozil motor na tak način, da si ogrožal sebe in druge udeležence? Sej je ene par takih 'kvizko' postavk v zakonu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAzen, če rečejo, da si vozil motor na tak način, da si ogrožal sebe in druge udeležence? Sej je ene par takih 'kvizko' postavk v zakonu ...

To lahko pa rečejo kadarkoli in kjerkoli, tudi če nisi nič naredil, če te hočejo "jebat", itak se bo verjelo njim, ne tebi, če nimaš prič..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da! V zapisnik in obtožnico pa napišejo ˝ zaradi neprilagojene hitrosti ˝ ali pa ˝ni prilagodiv hitrosti razmeram na cesti ˝pa si uržah. Nevem, ampak res ne vem kaj storiti v takem primeru, ko se nič hudega sluteč pelješ okrog ovinka, za ovinkom pa pesek in ˝op marinka ˝ padeš, po možnosti pa motor prileti v nasproti vozeče se vozilo. Pridejo policisti in napišejo ˝zaradi neprilagojene hitrosti ˝.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pridejo policisti in napišejo ˝zaradi neprilagojene hitrosti ˝.

Jaz sem imel kazen, približna definicija: nisem ves čas vozil s tako hitrostjo, da bi lahko varno ustavil pred oviro ki jo lahko glede na okoliščine pričakujem na cesti. Taka obširna definicija da obsega vse možne scenarije, seveda v motoristovo breme. :glare:

Če bi pa vozil z neprilagojeno hitrostjo bi pa bolj težko zdele tole pisal. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel kazen, približna definicija: nisem ves čas vozil s tako hitrostjo, da bi lahko varno ustavil pred oviro ki jo lahko glede na okoliščine pričakujem na cesti.

Se pravi se lahko čez vsak ovinek pelješ največ 10 na uro, da lahko varno ustaviš pred peskom in bog ne daj da bi se v naselju peljal kaj več, saj lahko kakšen pešec pred tabo pade dol s pločnika. V predoru pa maksimalno 20, pa še to samo če si popolnoma prepričan, da ti ne bo omet padu na šajbo :hmm: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi se lahko čez vsak ovinek pelješ največ 10 na uro, da lahko varno ustaviš pred peskom in bog ne daj da bi se v naselju peljal kaj več, saj lahko kakšen pešec pred tabo pade dol s pločnika. V predoru pa maksimalno 20, pa še to samo če si popolnoma prepričan, da ti ne bo omet padu na šajbo :hmm: .

NOW YOU GET IT! (bi rekli smrkci, ce bi znali anhlesko)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!