Skoči na vsebino

Hyosung GT 650 Comet


pobalin

Priporočene objave

Zdravo,

mislim da sem na začetku te oz. druge teme o cometu zasledil, da ste nekateri imeli težave z menjalnikom na letnikih '03-'04 ... moj je letnik '05 (kupljen letos) in problem se pojavlja v peti prestavi ... do 5000-5500 rpm motor teče normalno vse kar je več lahko samo čakam, da se mi obratomer obrne na 12k rpm ...

Skratka vprašanje ... predvidevam, da bo stvar odpravljena pod garancijo (se motim?), naj kličem glede tega uvoznika, ali ga peljem do serviserja?

... in drugo vprašanje ... narediti moram drugi servis, na žalost pa so pri Barboriču v Žužemberku na dopustu, donacco je out-of-biznis, tko da mi glede na saplexove pooblaščene serviserje v bližnji okolici ljubljane ostane samo še avto moto hiša Vomberger v Kranju. Še kdo drug vozi motor tja? Priporočate koga drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

mislim da sem na začetku te oz. druge teme o cometu zasledil, da ste nekateri imeli težave z menjalnikom na letnikih '03-'04 ... moj je letnik '05 (kupljen letos) in problem se pojavlja v peti prestavi ... do 5000-5500 rpm motor teče normalno vse kar je več lahko samo čakam, da se mi obratomer obrne na 12k rpm ...

Skratka vprašanje ... predvidevam, da bo stvar odpravljena pod garancijo (se motim?), naj kličem glede tega uvoznika, ali ga peljem do serviserja?

... in drugo vprašanje ... narediti moram drugi servis, na žalost pa so pri Barboriču v Žužemberku na dopustu, donacco je out-of-biznis, tko da mi glede na saplexove pooblaščene serviserje v bližnji okolici ljubljane ostane samo še avto moto hiša Vomberger v Kranju. Še kdo drug vozi motor tja? Priporočate koga drugega?

Z Vombergarjem imamo nekatri na žalost slabe izkušnje, najboljša opcija je še vedno Barborič, drugače pa je baje v Kopru nek ok serviser, samo je pa malce daleč. Ampak mogoče se pa da zmenit, da ti ga takoj v roke vzame. Najboljš da pokličeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical sem uvoznika, ki pravi naj se obrnem na servis. Nekateri ste namreč pisali, da vam je uvoznik prevzel motor na domu, ga popravil in dostavil nazaj ... zato sem sploh vprašal ...

Z Vombergarjem imamo nekatri na žalost slabe izkušnje, najboljša opcija je še vedno Barborič, drugače pa je baje v Kopru nek ok serviser, samo je pa malce daleč. Ampak mogoče se pa da zmenit, da ti ga takoj v roke vzame. Najboljš da pokličeš.

Lahko si predstavljam, od kje slabe izkušnje ... že iz telefonskega pogovora sem dobil nasleden vtis "... a garancijo bi uveljavljal? kr drugam pejd, mi mamo ... še 2 mesca vse zaseden" ... mogoče se mi je pa sam zdel tko in je vseskupej celo res :blink:

Vglavnem, klical sem še v Koper na Moto sprint, vendar pred koncem tedna problema po vsej verjetnosti ne bi mel časa zrihtat, tko da ga v petek peljem v Žužemberk, kjer me bo počakal, da se vrnem iz dopusta (Tomaž je menda do srede druzga tedna še na dopustu).

p.s. prejšen post sem mel namen pobrisat, pa ... kar je, je ... mogoče bo komu vseen pomagal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo NE k Vombergarju.

Drugače pa, moj Huso je po 2 mesecih čakanja v domači garaži prišel na vrsto pri lokalnem mehaniku, (še pomnite tovariši, pok med vožnjo, izguba moči, nabijanje v mašini...) ki mu je po razdretju mašine postavil naslednjo diagnozo:

Zlomil se je ventil, ki je potem "haral" po okolici in je uničil bat, ta je potem raz()ukal še ostale tri ventile, šla je tudi glava in pa vzvodi ventilov. Tako nekako. Slike pripopam mogoče jutri, ker je aparat še na potovanju.

Kakšno diagnozo pa je postavil zgoraj omenjeni mehanik, sem pa opisal kake 2 meseca nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo NE k Vombergarju.

Drugače pa, moj Huso je po 2 mesecih čakanja v domači garaži prišel na vrsto pri lokalnem mehaniku, (še pomnite tovariši, pok med vožnjo, izguba moči, nabijanje v mašini...) ki mu je po razdretju mašine postavil naslednjo diagnozo:

Zlomil se je ventil, ki je potem "haral" po okolici in je uničil bat, ta je potem raz()ukal še ostale tri ventile, šla je tudi glava in pa vzvodi ventilov. Tako nekako. Slike pripopam mogoče jutri, ker je aparat še na potovanju.

Kakšno diagnozo pa je postavil zgoraj omenjeni mehanik, sem pa opisal kake 2 meseca nazaj.

No saj sem mi je že takrat zdelo, da je to bolj verjetna napaka od Vombergarjeve "diagnoze". A je zadnji cilinder ane....

Kaj misliš narediti zdaj?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej fak, motor je še pri mehaniku, zato ne vem, a je zadnji al sprednji. Sploh nisem gledal motorja, ker je ostalo OK, ampak sem gledal samo tisto, kar je fuč. Pa še tak antimašina tip sem, da mi je mogu vse dvakrat razložit.

Kaj bom naredu. Probal prodat. Motorja ne bom popravljal, ker ga ne rabim. Če sem prav seznanjen, je (ali pa sta dva) nekje, ki sta uničena, imata pa dobro, nepoškodovano mašino. Mogoče je tu možna kakšna "kombinacija"...

Bomo videli. Imam ga cajt prodajat celo poletje, jesen pa tja do nove sezone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej fak, motor je še pri mehaniku, zato ne vem, a je zadnji al sprednji. Sploh nisem gledal motorja, ker je ostalo OK, ampak sem gledal samo tisto, kar je fuč. Pa še tak antimašina tip sem, da mi je mogu vse dvakrat razložit.

Kaj bom naredu. Probal prodat. Motorja ne bom popravljal, ker ga ne rabim. Če sem prav seznanjen, je (ali pa sta dva) nekje, ki sta uničena, imata pa dobro, nepoškodovano mašino. Mogoče je tu možna kakšna "kombinacija"...

Bomo videli. Imam ga cajt prodajat celo poletje, jesen pa tja do nove sezone.

Po moje je kar prednji cilinder ker so ventili na prednjih imeli napako... vsaj pri meni je tako bilo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med voznjo se vcasih (ko dam gas) pojavi nekaksen zvok pfff (kot da bi nekje kaksen zrak ven usekal) pol pa takoj normalno potegne. to se zgodi mogoce enkrat na 50km. mam obcutek da nekje pod tankom ker se mi zdi da ga kr malo nadvigne:). ta zvok ni tisti klasicni iz auspuha. kaj bi to lahko bilo?

lp Bojc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti nic ne cenis motorja :slap:

se mi zdi da so okoli 5k sit. Najboljs da kar saplex poklices.

drugace sm dal jst pa gor rajs ene elipsaste (za par 24€ v lojzu:))

lp bojc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti nic ne cenis motorja :slap:

..........

verjetno ga ceni, samo si nabira +++ pri tašči ?!? :naughty:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem spet razstavljal motor, pa sem odkril veliko pomanjkljivost, oziroma napako na odmičnih gredeh.. in sicer:

Na zobniku odmične so tri črte za nastavljane, (1F, 2 in 3) in prav tako sta na sredini odmične gredi dve črtici, pri čem se ena pokriva z črto 1F na zobniku in ena na 2.

IPB Slika

kot vidite na zgornji sliki, ko je zobnik odmične poravnan, toraj da črta 1F gleda proti notranjosti motorja tista elipsa ki odmika ventile gleda na zgornjo desno stran.

Danes pa sem opazil naslednjo težavo:

Črtice na odmični gredi se več ne ujemajo z črtami na zobniku, posledično, ko nastavljaš odmično preko zobnika, in paziš da 1F sesalne odmične gleda proti notranjosti motorja ( zgornja slika - desna domična ), elipsa katera odmika ventile več NE gleda proti zgornji desni strani, temveč čisto nekam drugam. V mojem primeru, je to že druga odmična, in pri eni gleda elipsa levo dol, ena pa levo gor ( morali bi gor desno ).

Žal danes ne morem pripeti slik, ker so se mi baterije na fotoaparatu spraznile in jih moram najprej napolniti, jutri pa še dodam sliki tih dveh odmičnih.

Po mojem je to napako v materialu, oz. v izdelavi, er so zobniki samo nabiti gor na odmične in se lahko kar hitro obrnejo..

Motor sem šel še enkrat razdirat ker sem opazil pojemanje moči, to pa zato ker se sesalni ventili več niso pravilno odpirali, oz. se sploh niso odpirali, ker je gred odmična bila na miru, zobnik na gredi pa se je kljub temu naprej vrtel..

med voznjo se vcasih (ko dam gas) pojavi nekaksen zvok pfff (kot da bi nekje kaksen zrak ven usekal) pol pa takoj normalno potegne. to se zgodi mogoce enkrat na 50km. mam obcutek da nekje pod tankom ker se mi zdi da ga kr malo nadvigne:). ta zvok ni tisti klasicni iz auspuha. kaj bi to lahko bilo?

lp Bojc

Malo preglej gumico med cilindrom in fergazarjem. Pri meni je bilo to.. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti nic ne cenis motorja :slap:

se mi zdi da so okoli 5k sit. Najboljs da kar saplex poklices.

drugace sm dal jst pa gor rajs ene elipsaste (za par 24€ v lojzu:))

lp bojc

1 mesec ga že prodajam pa ga nemorem prodat sedaj ga pa hočem tašči poturit :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejsnji teden sm nabavu original nosilec za kufr pri salplexu in je ze na motorju,

danes pa je prisel se kovcek top case 4 BM/6 (46l) pa mi ni jasno kako se prisraufa tista univerzalna plosca na nosilec :kva2: (4 sraufi in nekaksni pravokotno ukrivljeni delcki ).

Ce ma kdo kaksno slikco al pa nasvet ne bi bil nic hud :D

lp Bojc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut23: Zakaj ga pa ne moreš prodat? Ne vem, če bi tašči pasu tak motor ;)

Tudi jaz se to vprašam zakaj ga ne prodam ,čuj če bi jo videl na motorju bi sugurno tekel za njo :)

LP

Borut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut23: Glej, da ne bo tašče zraven, ko pridem motor gledat ;)

Drgač pa res upam, da se ne bom nasr... pri nakupu tvojga :)

Špari mi ga do četrtka, da bo mel bogi študent kej za okol fijakat :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa sploh sedi na sopotnikovem sedežu na GT650R? Se lahko recimo dva peljeta na morje? Ima kdo izkušnje s tem? Ker punca je rekla po parih kilometrih, da je ful previsoko, vse trdo itd., bila je pa na nakedu. Mogoče se privadiš občutka po parih kilometrih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti povem čisto iskreno, je to edini motor na katerem po 350km in več nisem čutila nobene bolječine splJoh :OK: Pa všeč mi je bilo to, da je sedež ravno prav visok - vidiš čez voznika, poleg tega pa ni toliko visok, da bi imel skoraj vso težo na rokah.. Moje skormno mnenje: super :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) tud moja polovica se za enkrat ne pritozuje in pravi da je kr OK, sam da mal prevec trese :hmm: (obrati motorja) pri bolj sportni voznji.

bomo vidl kaksnega mnenja bo, ko bova sla v crno goro :OK: .

ps: a si se pol odlocu za husota? Upam da ti bo dobro sluzil.

lp B

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da se bo res izkazal za mal bolj udobnega. Ja, borut23 ga prodaja na neti kr dost ugodno, pa mislim, da se bolj splača od kazga er-5. Pa dost pomaga, da je motor skoraj nov. Čeprav mi tisti šraufi, k se sami odvijejo od vibracij in podobni problemi, k sm jih zasledil pr teh motorjih tle gor, niso so ravn všeč, sam upam na najboljš. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!