Skoči na vsebino

Vladna prekinitev pogodbe za izdelavo www strani


gregas

Priporočene objave

:blink: :hmm:

kaj te zanima? če kdo dela v podjetju s katerim je prejšnja vlada podpisala kako pogodbo ali če kdo dela v TOČNO TEM podjetju, ki je izgubilo pogodbo?

katero podjetje to sploh je?

mislim :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

To je verjetno vsota vseh pogodb, ki jih naj bi Vlada RS prekinila zaradi posla, ki ga je sklenila s podjetjem Renderspace, ki naj bi jim postavil nove strani do 1. aprila _letos_, za ceno smešnih cca. 6M sit.

lp

Sivi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, poleg same informacije še moje mnenje, ker poznam situacijo na vladni spletni sceni.

Zgodba je stara leta in leta, polna je sumljivih poslov, nepotrebnih projektov in dvomljivega lobiranja, da ne bom rekel podpupovanja :oops:

Okoli nekdanjega CVI se je zbrala skupinica firm, ki so krasno živele na račun spletnih projektov, nikomur pa ni bilo v interesu, da bi se vzpostavil pravi trg in uredile razmere. Pred nekaj leti si lahko še z nekaj sreče in mizerno nizko ponudbo prišel zraven, to pa na žalost že nekaj časa ni več mogoče.

Potem pa prideta g. Virant in g. Perenič in postavita zadevo na glavo, hehe, sedaj ko nisem več vpleten mi je prav smešno :yea1: kako se direktorji sedaj razburjajo ... začuda, no mogoče se pa motim, pa se ne upa nihče stopiti naprej in se pritožiti, ali kako drugače pokazati na morebitne nepravilnosti. Vsi se skrivajo za Sekcijo za splet pri GZS ...

Me prav zanima kako se bo to razpletlo ... do prvega aprila je le še par dni in nekaj pirhov, v Renderspacu švicajo :worship:

lp

Sivi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj te zanima? če kdo dela v podjetju s katerim je prejšnja vlada podpisala kako pogodbo ali če kdo dela v TOČNO TEM podjetju, ki je izgubilo pogodbo?

katero podjetje to sploh je?

...zanima me ime firme ki naj bi z vlado podpisalo to 150miljonsko pogodbo. V prvem postu mi je ušla beseda "ve" in je morda malo nejasen.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodba je stara leta in leta..

Me prav zanima kako se bo to razpletlo...  :worship:

lp

Sivi

Licemerska posla bi temu rekli!

Slab dogovor, slab rezultat. Dober dogovor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med temi firmami je tudi Arctur in še nekaj podjetij.

Dejstvo je - Perenič pravi, da bodo "prihranili 150 milijonov letno". Kako? RenderSpace jim bo za 6 milk dal samo "platformo", ki si jo bodo sami filali z vsebinami. Vpregli bodo PRovce, tehnike itd., ki so že itak zaposleni v državni upravi.

Tistih 6 milijonov pa se tudi zdi zgolj zagonski strošek, bogve, kako pogosto in kako cenjeno bo "vzdrževanje".

tolk zaenkrat. Sicer pa berite današnjo Informacijsko tehnologijo v Delu, pa tisto od prejšnga tednaa. Dostopni so tut PDFju, na www.delo.si ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, ali sem jaz skromen, ampak meni se tudi 6 Mio SIT zdi lep denar za postavitev spletnega portala. :doze:

No, odvisno, kakšne strani si bodo izmislili na vladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, ali sem jaz skromen, ampak meni se tudi 6 Mio SIT zdi lep denar za postavitev spletnega portala.  :doze:

No, odvisno, kakšne strani si bodo izmislili na vladi.

Hja, poglej si malo www.gov.si ali kaj je že ;) mal klikaj naokoli ... poglej posamezna ministrstva ...

have phun :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe, 6M je pljunek v morje proti tistemu, kar so dajala ministrstva za svoja zapletišča. Sem za poenotenje izgleda in tehnologij, sedaj je sračje gnezdo.

Le žal mi je, ker so se tega lotili na tak dvomljiv način :nono:

lp

Sivi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa berite današnjo Informacijsko tehnologijo v Delu, pa tisto od prejšnga tednaa. Dostopni so tut PDFju, na www.delo.si ..

Symček, v Delu spet samo špekulirajo, niti do osnutka pogodbe se še niso prebili ... hehe, samo čakajo, da jim kaj v inbox pade.

lp

Sivi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Symček, v Delu spet samo špekulirajo, niti do osnutka pogodbe se še niso prebili ... hehe, samo čakajo, da jim kaj v inbox pade.

that's what YOU think :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj dogaja - do danes morajo biti končani le mju, mšzš in še eno ...

www.mszs.si

mju.gov.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem videl, so ob 10:00 štartal ...

ajajajajajajajajjjjjjj :SS

Kje so vsi profi oblikovalci, ki jih je imel Renderspace? No je pa res, da za 6M je pač samo tolk muske in nič več.

lp

Sivi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

gospoda Pereniča, ki je vodil ta projekt, če se ne motim, pa so se tudi že znebili ... bojda pod obtožbo spolnega nadlegovanja na delovnem mestu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!