Skoči na vsebino

Kateri fotoaparat bi kupili?


  

84 članov je glasovalo

  1. 1. Kateri fotoaparat bi kupili?

    • Canon
      63
    • Hp
      5
    • Sony
      16


Priporočene objave

Na testu revije PC-Welt, se je še najbolj izkazal Samsung. Pod 350 evrov je zmagal Samsung Digimax A6, cena je zdaj že pod 200 evri. :OK:

Nad 350 evrov je zmagala Rollei Prego 6300 (drugo in tretje mesto Olympus, četrto spet Samsung Digimax V70, glede na ceno pa je Samsung drugi), Canona pa ni nikjer med boljšimi. :P

Test

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm mu Olympus Camedia C-730 ultra zoom plus 10x optični zoom, 3.2 Mega pikslou. Full uredu fotoaparat, za amatersko slikanje in lepe slike, dokler ti ga ne ukradejo iz pisarne :wallbash: Priporočam.

Zdej mam pa Kodaka easy share DX 4530 s 5.0 mega piksli. Je slabši sicer od unega Olympusa, ampak morm rečt da ima slike dost qwalitetne, pa dost pocen je biu: 199€.

Slika z njim in skompresirana na 800 x 600 pa zgleda takole, kot spodnja.

post-2044-1112109800_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm tut za canon-a, pa se kartice so ful pocen ;) mam pa a85, sm pa zadovoln z njim :OK:

Popravljeno . Popravil Langus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobra izbira :OK:

sam uporabnik Canon PS S1 IS :kva2: dela brezhibno... zoom odličen... slike so lepe.. resolucija ni kaj pretirano vlka... saj nerabish vec kot pa 3.1 razen če si zahtevn uporabnik :D

drugače so pa tudi ostali vredu... A95... al A65 ... nekaj takega :grim poglej malo po shopih :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno canon. :OK: Sam uporabljam S1 in sem zadovoljen,če pa hočeš manjšega pa ti priporočam A 520.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fotr prodaja Canon G6 za 140k sit. Aparat je res mal nucan in je k nov. Če je kdo interesant naj piše. Je dokaj nov in pomoj je še kej garancije...bi mogu prašat.

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fotr prodaja Canon G6 za 140k sit. Aparat je res mal nucan in je k nov. Če je kdo interesant naj piše. Je dokaj nov in pomoj je še kej garancije...bi mogu prašat.

Crownless

Ne vem.

Ma rajši kupim novega, ki je še v garanciji in ni nič rabljen

Hvala vseno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam nagleda Canon 350D, samo še par tolarčkov skup spravim pa 2 sigme zraven pa bo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če vprašaš mene....bom reku tako-odloči se za kaj ga boš rabil,koliko si pripravljen zanj odšteti in ali ti je zelo pomemben zoom.Te tri stvari ti pogojujejo kaj boš kupil.Sam imam Canona,pa ne tistega pod 100k,moj je bil pred 1 letom skoraj 200k in moram reči,da sem skoraj zadovoljen z njim....pri meni se pojavlja slaba ostrina kljub vsem senzorjem in vgrajeni bliskavici v zatemnjenih prostorih-potreboval bi še zunanjo bliskavico,pol bi verjetno bilo OK...pa mal optičnega zooma ima,samo 4x, pa tega kvalitetnega,ampak za silo dovolj....prednost=poceni kartice in vzdržljiva Li-on baterija....če bi zdaj kupoval....Canon PRO1,Dimage Z3 ali Z5,še najraje pa bi vzel Nikonovo D70 ali D20 ali kaj podobnega,kjer bi lahko menjal objektive iz mojega SLR foto Nikon F70 z profi bliskavico....ampak tu smo že krepko čez 200k....Če bi se šlo pa samo za kvalitetno optiko in dobro fotografijo,bi se verjetno odločil za tavelikega Sony-ja s Karl Zeiss-lovo optiko in 8 MIO pixlov....Sam pa se odloči.Priporočam ti,da si pogledaš mixi-jevo trgovino,veliko fotoaparatov ima na zalogi in lahko se odločiš tudi po preizkusu....Mene je recimo Canon prepričal že samo po tem, ko sem prijel v roko Olympusa 750,ki me je takrat mikal in pa tega....Olympus je bil kot kakšna plastična igračka,sploh pa veliko prelahek za 10x optični zoom-rabiš stojalo!!!Če pa želiš vedeti še kaj,me lahko kontaktiraš na PM.

Pa uspešno fotografiranje ti želim... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Jast imam sony DSC - P120 , je luštkan majhen, za pasom ga nosim kot GSM . Slike so tudi zelo lepe. Drugač imam pa analogca EOS 300 , dobr aparat , sam to je prežvel. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haj,sej ne rečem,da so malčki slabi,daleč od tega.Ampak če ima aparat velik zoom,mora biti težak,sicer so slike stresene in neostre.Slikam že zelo dolgo in vem kaj je pri tem važno.Za frkat z njim okrog je pa resda čisto dovolj mala kompaktna kamera z nad 3,2MIO pixlov.....pixli se poznajo samo pri povečavah večjih od A4,drugače pa ni takega problema.MOj ima 4 MIO in je čisto dovolj.Za zdaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haj,sej ne rečem,da so malčki slabi,daleč od tega.Ampak če ima aparat velik zoom,mora biti težak,sicer so slike stresene in neostre.Slikam že zelo dolgo in vem kaj je pri tem važno.Za frkat z njim okrog je pa resda čisto dovolj mala kompaktna kamera z nad 3,2MIO pixlov.....pixli se poznajo samo pri povečavah večjih od A4,drugače pa ni takega problema.MOj ima 4 MIO in je čisto dovolj.Za zdaj...

Moj ma glih 3.2MIO pixlov.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haj,sej ne rečem,da so malčki slabi,daleč od tega.Ampak če ima aparat velik zoom,mora biti težak,sicer so slike stresene in neostre.Slikam že zelo dolgo in vem kaj je pri tem važno.Za frkat z njim okrog je pa resda čisto dovolj mala kompaktna kamera z nad 3,2MIO pixlov.....pixli se poznajo samo pri povečavah večjih od A4,drugače pa ni takega problema.MOj ima 4 MIO in je čisto dovolj.Za zdaj...

Saj ni problem , če rabiš težo , primeš zraven en cegu , pa je . :lol1:

Drugač ga daš pa na stojalo in lahko zumiraš in bodo lepe slike.

Moj ima 5 MIO in je tudi čist dovolj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res,ampak stojala res ne mislim vedno in za vsako malenkost s sabo vlačit...

:nono: Saj ni treba ta velikega , maš take mini ,ki gre v žep , pol pa komot :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

takega, ki:

- ima fantasticno optiko

- ima ogromen memory

- je simpl k´ pasulj za uporabljati

- ima vse mozno za nastaviti in to z najvec tremi kliki

- je poceni

- dodatni objektivi, stojala in ostala krama (polnilci, baterije itd.) je zraven

se slucajno komu sanja kaksen model bi to lahko bil? :)

bi jaz to potem kupil. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takega, ki:

- ima fantasticno optiko

- ima ogromen memory

- je simpl k´ pasulj za uporabljati

- ima vse mozno za nastaviti in to z najvec tremi kliki

- je poceni

- dodatni objektivi, stojala in ostala krama (polnilci, baterije itd.) je zraven

se slucajno komu sanja kaksen model bi to lahko bil? :)

Razen dodatnih objektivov, ki pa jih niti ne rabiš (35-420 F2.8-čez vse območje + stabilizator) dobiš vse s PANASONICom FZ20! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... nikon d70s...

... aja... lahko pa tudi canona... :OK:

Popravljeno . Popravil vragica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razen dodatnih objektivov, ki pa jih niti ne rabiš (35-420 F2.8-čez vse območje + stabilizator) dobiš vse s PANASONICom FZ20!  :OK:

Pozabljaš še na Canona S2 IS in Sony H1

Hajhitrejši ( po številu posnetkov in zumu) je canon s 2.4 FPS (popravek) ( ki jih lahko dela v nedogled), potem je Panasonic/Lumix ( ki jih lahko naredi 7 v seriji) in nato še sony ki naredi neverjetne 0.7 slike na sekundo in jih lahko naredi 9 v seriji.

Še optika: Canon = Canon ( ne rabijo drugih) Panasonic/ Lumix = Leica, Sony = Sony ( niti navadne Carl Zeiss serije niso privoščili)

Prav tako so veliiiike razlike v časih odpiranja zaslonke....nebi zdaj tu vsega pisal, kogar zanima naj si pogleda.

Po cenah grejo pa Canon, Sony, Panasonic, z razmakom 10 tisočakov od 125 do 105 prešernov.

Jaz dam roko v ogenj za Canona, Panasonica še nisem prijel, sony je pa kanta.

El Barto

Popravljeno . Popravil elbarto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!