Skoči na vsebino

Kateri fotoaparat bi kupili?


  

84 članov je glasovalo

  1. 1. Kateri fotoaparat bi kupili?

    • Canon
      63
    • Hp
      5
    • Sony
      16


Priporočene objave

Jaz dam roko v ogenj za Canona, Panasonica še nisem prijel, sony je pa kanta.

En naš pripravnik ima že eno leto Sony-jev fotoaparat (4.1M pixlov) in je v stanju naredit tud 300, 400 posnetkov na dan, pa mu še fotoaparat vseeno dela brez problemov. O vzdržljivosti ni dvoma, o kvaliteti slik pa glih nebi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabljaš še na Canona S2 IS in Sony H1

Panasonic ima obroč za ročno ostrenje... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Počakal na prve teste Canona S2. Primerjal s Panasonicom FZ5. Hitrost je podobna (razen vklopa in izklopa, kjer FZ5 nekoliko zaostaja), v videu seveda zmaga Canon, pa v trajanju baterije tud (pa še navadne AA ima), ampak po kvalitete fotografije se lahko pa Canon skrije pred Panasonica (mnogo boljša optika). Že cekine zbiram. Ma kdo kak predlog, kje to dobiti ceneje. FZ5 je pri nas okol 100 jurjev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega nujno išče za kupit Canon S2 IS ... a ma kdo kak hint, kje bi jih imel na zalogi? Nujno, prosim na PM :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi mev denar mi ne uide LEICA Digilux 2

več o njem napisano v SWP, junij 2005, št.145, stran 45

pohvaljen je objektiv, ostrina in barvitost fotografij, ročne nastavitve, velik LCD zaslon

cena: 474.400 SIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm...usjal sm IXUSa 400 :( kaj podobnega (po kvaliteti) se da dobit za pametno ceno? hvala za predloge,tacajt bom pa še mal prečital in posrfal... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malce o izkušnjah..

doma imam Canona A80, ki je dal že marsikaj skoz.. zadnjo nesrečo je imel na Pohorju, kjer se mi je torbica pod sedežem kolesa odprla in se je fotoaparat popeljal ven iz torbice in se nekajkrat odbil s hitrostjo bicikla..

pobral, vklopil, dela brezhibno.. toliko o kvaliteti canonovih izdelkov nižjega razreda... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

canon S1....superca zadeva...če bi sedaj kupovala bi vzela S2.... :)

Mene je S2 razočaral. Ima skoraj dvakrat nižjo dejansko ISO občutljivost od predhodnika in pri enaki dejanski ISO občutljivosti tudi dvakrat večji šum, oz. meglo, ki jo Canonov software naredi iz šuma! Tudi vijolične in roza sence mu ne morejo biti v ponos. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za svoje vele-profesionalo fotografiranje midva z mojo uporabljava SONY-ja CyberShot 4.1 MegaPikslov :OK: ...... vse kar poslikava, se vse vid, se vse shran, ....dobr dela, baterije dolg držijo, nimam kej rečt, boljžga ne rabva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

canon S1....superca zadeva...če bi sedaj kupovala bi vzela S2.... :)

RJOVEČI MUC JE ZGLEDA POSTALA RJOVEČA MUCKA. Kaj vse dandanes ne zrihtajo dohtarji.

sej vem noo :topic: :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govoril sem v dvojini, ker sva zadevo z nts kupovala.... :) .)

jeba je ta dvojina ja.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

EOS 350D ali vsaj 300D.

Res da se ne da snemat videov pa vendar nudi možnost zamenjave objektivov, kar pa odpira nove možnosti!

V nižjem rangu pa S2 definitivno. Sprobal in ugotovil da je user friendly in ima enostavne funkcije za vsakodnevne uporabnike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak še vedno mu nekaj manjka.Ima manjši LCD od mojega G3 (ki je že malo za cajtom) in nima nastavka za dodatno bliskavico....drugače je pa optika pohvalna glede na mojega,ki ima le 4x.....ampak še vedno ne odstopam od nakupa naslednjega v rangu SLR digital kot so D70,D20,D50....še vedno Nikon.Ne vem kako je z novejšimi serijami profi canonov,ampak na nikona naviješ gor 20 let star objektiv,na canona pa samo določene serije (EOS npr.)...in to mi je najbolj všeč,saj je optika taglavna,ne pa sama kamera.In seveda malo spretnosti...ne avtomatika :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima vaše mnenje glede Canon-a EOS 350D in Olympus-a E-300, primerjava, kateri je boljši, če sploh, je morda imel kdo možnost probati oba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V naši familiji so že od nekdaj Canon aparati. Prvi je bil navaden zrcalno fleksi Canon EOS 500N. Fotr ga je dobil kot poslovilno darilo ko je menjal službo. In res takrat eden boljših fotoaparatou. Naslednji je bil digitalen Canon A45. Fotoaparat primeren za nezahtevne uporabnike in še zmer se da z njim posnet lepe fotografije. Kmalu je bil ta premalo in smo dokupili še Canon G6. Vendar smo ga kmalu prodali, ker se je oče čezdalje bolj navduševal nad EOS-i digitalne serije. Tako da je zdaj G6-ko zamenjal EOS 350 D. In res fotoaparat je DOBER. Lično izdelan, veliko funkcij...torej zelo uporaben. Zraven smo kupili še objektiv Tamron 18-200 kar je kar dobra kombinacija. Torej priporočam vsem, ki se malo več ukvarjate s fotografijo in je to vaš hobi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!