Skoči na vsebino

GROSSGLOCKNER AVGUST 2005


Mirko36

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

LP@

Zanimajo me vse inf. v zvezi z prenočišči v bližini "kleka". Ali ima kdo naslove kakšnih penzijonov(po ugodni ceni seveda).....

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla :OK:

V nedeljo bil gor - prelaz je popolnoma "očiščen" le ponekod na ovinkih je treba paziti , ker se sneg tali in teče voda preko ovinka !

Drugače pa računajte , da boste za prelaz morali plačati 17€ - kar se mi zdi malo pretirano.

Če pa boste nadaljevali pot nazaj proti SLO - lahko izberete še vlak iz Badgesteina - v Malnitz - ta vlak , pa stane 8 € .

toliko za info !!

LP :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP@

Zanimajo me vse inf. v zvezi z prenočišči v bližini "kleka". Ali ima kdo naslove kakšnih penzijonov(po ugodni ceni seveda).....

LP Bobo B)

Na severni strani Kleka je kraj Fusch (upam da sem napisal ime prav), kjer smo kampirali, na istem mestu pa je tudi hotelček lepo urejeno in mislim da tudi poceni (kolkotolko) web (http://www.lampenhaeusl.at/) ali (http://www.fusch.at/index.php?did=74&rid=18&dr=2). Nahaja se samo par km pred vstopno postajo na Klek, mislim pa, da če tam prenočiš dobiš tudi dobropis za cestnino na sam Klek. Na drugi strani (kraj Heilligenblut) je tudi bilo videt kar veliko hotelčkov, tako da za prenočišče ni težav. Moj nasvet; lepo počasi čez breg in uživaj v razgledu, če bo seveda vreme primerno. LP Pero:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Družba, živjo!

Se je kr nabralo nekaj nas takih, ki bi radi videli pogled iz Kleka. Zasledil, da se 25 odpravljajo tudi Kamničani. Mogoče se na poti kje srečamo. Kdor ima namen it naj prebere, da se zberemo 25.06.2005 ob 09:00 na zadnji Petrolovi bencinski avtoceste na Jesenicah (takoj za LEDENO DVORANO). Tam se spoznamo popijemo kafe in si povemo kar si imamo. Vožnja bi bila LT in prespali vbi pred ali za Klekom, povratek naslednji dal skozi dolino jezera Maltal. Vožnja bi bila tam ina nazaj mimo avtocest. Tko, če se odločte vas bomo vesel.

Srečno :yea1: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Eno vprašanje za znalce:

V načrtu imamo pot do Gross... s tem , da bi se potem spustili do Zell am Zee-ja; sedaj me pa zanima, kakšni sta drugi dve poti nazaj: ena opcija je Mitersill - Lienz in druga preko Badgasteina in Mallnitza. Zanima me, kako je z obema tuneloma na teh dveh smereh (odprto-zaprto, plačljivo ali ne).

Hvala in LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za znalce:

V načrtu imamo pot do Gross... s tem , da bi se potem spustili do Zell am Zee-ja; sedaj me pa zanima, kakšni sta drugi dve poti nazaj: ena opcija je Mitersill - Lienz in druga preko Badgasteina in Mallnitza. Zanima me, kako je z obema tuneloma na teh dveh smereh (odprto-zaprto, plačljivo ali ne).

Hvala in LP!

Lansko leto sem šel čez Mitersill do Lienza. Ja tunel Felbertauern-tinnel je za plačat, sem pa pozabil točno koliko, mislim, da je bilo 6 Eur. To pot sem izbral zato, ker sem skočil še prej do Gerlospass-a, ki je tudi za plačat, vendar dobiš popust, če si bil v istem dnevu tudi na Grossglocknerju. Pokazat moraš le plačilni listek. Po Zell am See sem obiskal dolino Kaprunertal in dolino Stubachtal. Po omenjenem tunelu pa sem obiskal dolino Virgental, Kalsertal, Deffereggental, Winkeltal in dolino Villgratental. Pot od Lienza do Silliana sem pa prevozil po vrhnji dolomitski poti in ne po glavni cesti. Pri Sillianu sem potem izbral Karnische Dolomitenstrasse, čudovito.

Pozdrav od Roberta

P.S.: Drugi tunel (Tauerntunnel), ki ga omenjaš pa gre skozi le vlak na katerega lahko daš avtomobil, verjetno tudi motor, zato seveda tudi za plačat.

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tenx! :yea2:

Sedaj samo še vreme čekiram (če bo vremenska tako butasta za konec tedna, kot so narisali včeraj, vse skupaj prestavimo na konec avgusta).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tenx! :yea2:

če bo vremenska tako butasta za konec tedna, kot so narisali včeraj, vse skupaj prestavimo na konec avgusta).

:hmm: Le kje si videl tako črne napovedi. Napovedi kažejo sončne in vroče vreme za konec tedna, poleg tega tudi na gori temperatura raste, tako, da mi v soboto definitivno gremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Le kje si videl tako črne napovedi. Napovedi kažejo sončne in vroče vreme za konec tedna, poleg tega tudi na gori temperatura raste, tako, da mi v soboto definitivno gremo.

Kdaj v soboto, iz kje pa greste, po kateri poti in za koliko dni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enodnevna tura bo, skupaj za prevozit okoli 550 km, krenemo pa iz Slovenj Gradca okoli 6 ure po trasi: Celovec - Feldkirchen - Bad Kleinkircheim - Spittal - Mallnitz (vlak) - Zell am See - Fusch - Winklern - Hermagor - Faak am See - Ferlach - Bleiburg - SLO, oziroma če bomo zelo pozni bomo zadnji del končali z vožno po avtocesti od Spittala do Volkermarkta. In sedaj samo upam, da bo še vreme tapravo ... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva z boljso 1/2 tudi upava, da bo vreme.

Mislila sva it za dva dni, se prej malo cez dolomite :hmm: .

Bomo vidli, mogoce se pa kaj srecamo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!