Skoči na vsebino

GROSSGLOCKNER AVGUST 2005


Mirko36

Priporočene objave

Ne, to je pa drugo jezero. Sell am See je mesto, jezero pa se kliče Zeller See.

Pa ti je tud znano kej je MALTA...(nočm bit tečn s to Malto, ampak je tolk fascinatna zadeva, da bi si blo vredno ogledat)...,a bi blo možno, da se združi v ta izlet še to hidro elektrarno,......al je to čist na drugem koncu Avstrije :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti je tud znano kej je MALTA...(nočm bit tečn s to Malto, ampak je tolk fascinatna zadeva, da bi si blo vredno ogledat)...,a bi blo možno, da se združi v ta izlet še to hidro elektrarno,......al je to čist na drugem koncu Avstrije  :hmm:  :hmm:

Seveda se da združit, jaz bom združil Grossglockner z Malto in Nockalmstrasse. (dva dni). Če imaš pri sebi zemljevid, boš Malto opazil nad Spittalom oziroma po domače povedano, pojdi za eno pest in še malo (odvisno od velikosti zemljevida :D ) vodoravno od Grossglocknerja proti desni in boš videl narisana tri jezerca :D

Pozdrav od roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma super kr še s predlogi tudi tale Malta hidroelektrarna pride v poštev. Sam bil nekoč na Hoower Dam in je kaj videt na takem objektu.

Srečno :yea1: :yea1: :yea1:

post-6182-1112676456_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo zanimivo...............s tole elektrarno,sem za in verjamem da jo bi lahk vključili v plan.

Ja junija pa se res lahko zmenimo za sestanek, da dorečemo kolk nas je, sestavimo plan itd..... :) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko si omislite tudi turo : kranjska gora-mokrine-GrossGlockner-flachau-

obertauren-murau-Celovec-Ljubelj (okrog 600km, ovinkov in prelazov dovolj, 1 dan več kot dovolj) tisti, ki niste z gorenjske, dodajte kilometre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko si omislite tudi turo : kranjska gora-mokrine-GrossGlockner-flachau-

obertauren-murau-Celovec-Ljubelj (okrog 600km, ovinkov in prelazov dovolj, 1 dan več kot dovolj) tisti, ki niste z gorenjske, dodajte kilometre

Sami dobri predlogi, :D še mal pa se ne bom mogel več odločiti kam it.

Že tolk destinacij za v to smer da bomo rabil cel teden....he he he

:OK: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
se tistmu jezu slučajno reče MALTA   :hmm:  :hmm: (hidro elektrarna),.....gor pa je razgledna pot.........

če to misliš,...pol bi blo res  :OK:  :OK:  :OK:

Ne ne,Malta je J pri "Špitalu" no ja blizu. Pa še Nockalm gorska cesta je potem blizu.

Popravljeno . Popravil bedenikp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sprejeti ugovori in predlogi. Do odhoda se bomo še poboljšal. Ampak moram rečt res ste se izkazali tisti, ki ste tam že bili in nam bo to v veliko pomoč. Celo predlog je da v AVGUSTU prevelika gužva in da bi bilo dobro to it konec JUNIJA. Ne vem vse se je za dogovort.

SREČNO :yea1: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....je da v AVGUSTU prevelika gužva in da bi bilo dobro to it konec JUNIJA...

po mojem je bolj ziher varianta september. junija je vreme visoko v gorah lahko

precej nestabilno, za veliki klek pa je že tako ali tako potrebno malo sreče, da sije

sonček in je razgled res dober.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za veliki klek pa je že tako ali tako potrebno malo sreče, da sije sonček in je razgled res dober.

Potem sem pa lani imel veliko sreče :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, dejte n o, dejte. Izlet na Veliki klek je lepa enodnevna furca brez pretiravanja.

Edino zjutraj je dobro malo prej rit iz postelje dvignit, se zapeljat na zborno mesto na kavico in se lepo easy krujzersko odpraviti na pot. Pa ne direkt v Avstrijo pa po avtobanih. Jok čez makaronijo in čez prelaze za ugrevanje, potem pa na sever na Klek. Gori lepo v miru spiješ pijačko. Pa ne tisti presneti pir, po katerem te takoj glava peče! :SS Potem pa furca nazaj in doma na ene makarone ali pizzo, pa imaš še zmeraj morje časa za 3M al pa OLP! Tistih 500 do 600km menda ni tak problem. Če 8 ur furaš, je še vedno časa na pretek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjamm, HHV, na Klek je enodnevna  tura . :yea2:

Prit gor v enem dnevu ni nobena umetnost, vender, če ima človek čas, raje kakšen dan več, kajti tako lahko vidiš veliko več zanimivih stvari in prevoziš tudi druge poti, ki jih v enodnevni furi nebi. Vem, govora je le o Grossglocknerju, vendar, ko se bom jaz odpravljal v tiste konce se bom zadržal vsaj dva dni, če ne več. Zato za mene nek MS dogodek za en dan ne pride v poštev, v kombinaciji mogoče .) , vendar se mi zdi avgust že mal kasn. Jaz jo moram gor odrint čim prej :D Bom že javil kdaj, če se bo hotel kdo pridružit :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prit gor v enem dnevu ni nobena umetnost, vender, če ima človek čas, raje kakšen dan več, kajti tako lahko vidiš veliko več zanimivih stvari in...

O tem sem pa tudi sam že razmišljal. So to zelo lepi kraji, in če bi se spustil iz vrha dol na drugo stran, pelješ mimo naravnih parkov s prekrasno okolico in dobro turistično ponudbo. Mogoče pa wikend varianta izven največje turistične sezone le ni slaba ideja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vsebolj se nagibamo na konec junija. Vse samo še od vremena odvisno in vsekakor za dva dni.

Srečno

:yea1: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grossglockner že odprt :D Bo treba gor, mogoče že drugi teden .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je pri Kamničanih to že kar tradicionalno potovanje mislim da v :hmm: juniju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo vreme lepo grem konec vikenda na Grossglockner (sobota in nedelja). Start ob 7h ali 8h zjutraj, poleg Grossglocknerja pa bom zajel tudi Lienz Dolomitten strasse, Malto in Nockalmstrasse. Pot pa naslednja:Batuje-Bovec-Hermagor-Mauthen-Silian-Lienz-Grossglockner-Zell am See-See-Stockl-Radstadt-Mauterndorf-Sankt Margarethen im Lungau-Grubl-Innerkrems-Ebene Reichenau-Bad Kleinkircheim-Milstatt-Lieserbrucke-Gmund-Malta-Schwarzwald Magnesitbruch-Feld am See-Podkoren-Vršič-Trenta-Bovec-Batuje. Pot cca 900km. Če je kdo zainteresiran lahko gre zraven. Se pa veliko ustavljam zaradi slikanja. Vozim pa LT :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se mislim tja čimprej odpravit . Ponavadi odprejo že prvega maja, tako, da enkrat sredi maja grem gvišno gor, ko je še nekaj snega .) Je takrat hribe lepše gledat :D Bo pa moja tura gvišno najmanj dvodnevna kot lani.

Pozdrav od Roberta

Smo bili lani gor avgusta pa je bilo še nekaj snega,tako da :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo bili lani gor avgusta pa je bilo še nekaj snega,tako da  :hmm:

Bejba to smo predebatirali že po dolg in počes. Tudi jaz bil lani že junija gor in je itak tudi bil, ampak jaz bi ga rad več, vsaj toliko kolikor ga je na zgornji sliki .) Zato sem mislil it že ta vikend gor, vendar bo v Avstriji deževno oba dneva in še cel drugi teden.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bejba to smo predebatirali že po dolg in počes. Tudi jaz bil lani že junija gor in je itak tudi bil, ampak jaz bi ga rad več, vsaj toliko kolikor ga je na zgornji sliki .) Zato sem mislil it že ta vikend gor, vendar bo v Avstriji deževno oba dneva in še cel drugi teden.

Pozdrav od Roberta

Ne maram snega in mraza :kva2: :kva2: Dež je pa tam gor velikokrat, tudi točo smo doživeli :eek: :cry: ..kljub temu je bilo vseeno lepo :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!