Skoči na vsebino

Išče se vodovodar


pupa

Priporočene objave

Zadnjič sem hotela zamenjati kotliček na WC-ju, a sem kaj hitro ugotovila, da nikakor ne morm vijaka za vodo obrniti, da bi zaprla vodo. Pomagal mi je tudi oče in mu je celo en košček vijaka ostal v papagajkah.......

Ali kdo mogoče ve, na kak način bi zaprla vodo za v kotliček (če se le da, ne bi šla cele stolpnice zapirati, ker rabim soglasje itd.. meni se pa ne da s tem zafrkavati) - obstaja kaka finta s čim podmazat ali kaj, da bi se ga dalo zaviti oz. zamenjati

oz.

ali bi mi mogoče kdo to lahko prišel narediti, če ima mogoče kako posebno orodje za problematične vijake.

Hvala za pomoč!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je vijak zanic imas dve varianti:

- v primeru da ima vsak stanovanje svoj vodni stevec oz. uro, potem ima tudi ventil za zapret vodo.

- ce to nima, ti ne preostane drugega, kot da zapres vodo za 5 minut, menjas vijak in basta. Pa to naredi ob 3eh zjutraj, bo najmanj pritozb ;)

Ostale oblike tesnenja ne pridejo v postev... Hazard!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težka bo.

Če se vama je s papagajkami že nekaj zlomilo, to pomeni, da se bo raje odlomilo, kot zavilo.

Poglej po kopalnici/sekretu, če imaš kje kak podometni ventil, ki ti kopalnico/sekret loči od ostale vodovodne napeljave in če se da zapreti in če prekine tok vode do kotlička.

V takem primeru ne bo težav z zamenjavo kotnega ventila za kotliček.

Sicer pa listek na hodnik 1/2 ure ne bo vode in zamenjava kotnega ventila.

S temi ventili je hudič, ker jih leta ne rabiš, ko ga rabiš, pa nikamor noče.

Maza, maza, šprica šprica ne bo nič pomagalo, ker s temi zadevami ne prideš zraven, tja, kjer bi to pomagalo, ker sta korozija in vodni kamen že opravila svoje.

Če so ti organizacije takih obvestil in opravil mrzke, se obrni na tehnično službo upravljalca stavbe. Naj ti oni zamenjajo ventil in zapro vodo vsem in vse ostalo. Bo sicer nekaj stalo, a imela boš nov, sijoč in tih kotliček. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vodovodar pupa :naughty:  :photo:

:lol: :lol: mah kar cel mali majster... odkar sem v novem stanovanju sem zamenjala že kup enih stvari, sestavila posteljo, mizo, omare........ zdej sem nove luči nabavila, da jih bom danes-jutri menjala itd..... mi kar gre vse :OK:

Sicer pa hvala za predloge, verjetno drugače ne gre. Upam, da se bo ventil zapiral samo za to linijo nastropij (čeprav jih je to 12.) in ne za celo stolpnico........

Sem pa za vsa dodatna pojasnila in predloge zainteresirana...... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Sem pa za vsa dodatna pojasnila in predloge zainteresirana...... .)

zmeni se s sosedi, da boš k njim hodla lulat in kakat :grim :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zmeni se s sosedi, da boš k njim hodla lulat in kakat  :grim  :lol1:

mislm pa kok se ti da jebat Pupo,.....punca ma resne probleme , ti pa s takimi vn prihajaš

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da se bo ventil zapiral samo za to linijo nastropij (čeprav jih je to 12.) in ne za celo stolpnico........

mah kaj te boli kurac za druge. ... kotliček je treba menjat, ni druge... (nemoršvneodplaknjenemdrekužvetpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa preprosto potrebo opravljaš na čebru in zadevo zliješ skozi okno. Mogoče bo spodaj šel mimo ravno kakšen politik. Recimo Pavle Rupar ali pa kar sam Tony Rop :grim

PS. Se pa strinjam, da imaš celo jebo s tem ventilom. Moli Boga, da imaš kakšen ventil samo za kopalnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na obisk povabiš Mr. Freeza, mu serviraš pir, ga pritisne scat, gre scat. Ker je Mr. Freeze, zmrzne vsa voda v kopalnici. Ti si oblečeš smučarsko opremo,da ne zmrzneš, greš hitor zamenjat kotliček. Mr. Freeza vržeš skozi okno (nihče ne mara preveč kul tipov!!!). Ledene sveče so opcijsko uporabne še v kak drug namen, ker si pač ostala brez tipa.

Kotliček je zamenjan :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je ze ravno Sym Mr. Freeza omenjal; Nisem bil zraven, ampak slisal, da je vodovodar cev zamrznil (no, vodo v cevi), odzagal star pokvarjen ventil in nasraufal novega.

Je pa res, da ni bil kotni, kot za kotlicek, ampak glavni ventil za kopalnico (je bila cev na obeh straneh ventila).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je ze ravno Sym Mr. Freeza omenjal; Nisem bil zraven, ampak slisal, da je vodovodar cev zamrznil (no, vodo v cevi), odzagal star pokvarjen ventil in nasraufal novega.

Je pa res, da ni bil kotni, kot za kotlicek, ampak glavni ventil za kopalnico (je bila cev na obeh straneh ventila).

korekt. praksa, znana predvsem pri menjavah radiatorja. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamrzovanje vode v napeljavi gre, če imaš na voljo nekaj malega proste cevi. Pri ventilu za kotliček je običajno ni, ker je cev pogreznjena v steno.

Zato zamrzovanje odpade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamrzovanje vode v napeljavi gre, če imaš na voljo nekaj malega proste cevi. Pri ventilu za kotliček je običajno ni, ker je cev pogreznjena v steno.

Zato zamrzovanje odpade.

Ma bi radi, da mi raznese celo cev za vodo, da se bodo potem norca delali .)

a jaz pravim: nedaj se pupa :OK: :lol1:

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poči cev.

Še vedno velja fizika in dejstvo, da zavzame led večjo prostornino, kot tekoča voda, vendar je zamašek ledeni kratek in se lahko zaradi raztezanja med zmrzovanjem širi levo in desno po cevi, zato ne pritiska dovolj na steno cevi, da bi le-ta počila.

Cev poči, ko v njej voda zamrzne na večji razdalji, potem pa se tisti sredinski led nima kam širiti. Tedaj pa, buuuum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sva bila z Lady še nadobudna mlada družina in ko sva od ljubega nama podjetja v CE dobila stanovanje, da sva premaknila riti in se preselila iz KP in LJ k njim v CE, sem samostojno majstorsko montiral pipo za umivalnik v kuhinji popolnoma novega stanovanja.

In je lepo delalo.

Dokler ni en dan zazvonil telefon v službi, da teče voda, doma.

Hitro v fička in domov in že od daleč sem videl, velik moker flek na steni 12 nadstropne stolpnice, ki se je raztezal od 10. nadstropja do pritličja.

Sem jo še kar dobro odnesel, ker en podsosed se ni sekiral, ker mu je nekaj parketnih latic dvignilo, tistemu, ki pa je zaradi tega peljal sranje, sem pa tistih nekaj parketov lastnoročno nazaj zalepil in je bilo.

Takrat mnogo skrbi in zakaj je bilo tega treba,

danes pa le še en fajn štosen spomin, kako

smo ga lomili, ko smo bili mlajši. :)

Zato, Pupa, zalij stolpnico.

Saj ne boš večno v njej živela,

pa naj imajo en spomin nate. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozanimaj se kdo je upravnik stolpnice in jih prosi, da ti pošljejo enga fukiš vodovodarja. :OK: Izrecno reci, da ne rabiš toplovodarja!!! :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj ventil udarit po glavi ... se ne hecam ...

če pomaga pri "zapečenih" alu šraufih bo mogoče tudi tukaj delovalo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj ventil udarit po glavi ... se ne hecam ...

če pomaga pri "zapečenih" alu šraufih bo mogoče tudi tukaj delovalo. :)

Glede na to,da ga je pol razpadlo že obračanju ventila, bo čist razpadel, če bomo udarli po njem.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja spray, ki ohladi zadevo, da se skrči in tako nekoliko losa....sicer je bolj žabja volna...pa vseen probi ga prvo fajn segret, pol pa hitr ohladit...mogoče bo kaj popustilo. Zdej če je že vse zjeban in se ne da nobenga normalnega orodja, ki bi sedel v zadevo uporabit ....pol mal tolči, pa vsaj pol ure se z rorcangami z njim ukvarji pa patent klešč ne pozabit.....pol pa fajn zamahni......ko bo odletu, ne boš rabla nobenga soglasja.....ker če je vojna je vojna za vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa dodajam še nekaj osnovnih napotkov: obleči si potapljaško obleko, da boš lahko izplavala iz bloka, pa masko si daj gor, pa bombo s kisikom, da boš sploh preživela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!