Skoči na vsebino

mučenje živali


Priporočene objave

Mislim,da je živali treba mučit, nujno in čimveč - če že ljudi ne smemo! Take filme pa dat nujno na TV Slovenijo, takoj za prenosom motoGP... ali pa vmes, med reklamnimi bloki.

/cinizem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blagor nevednim, kajti njih je nebeško kraljestvo.....

Alla  O:-)

Ni problem v ne-vedenju, missis, wrong. Take stvari pač SE dogajajo & to vemo vsi.

Mislm, da vsaka kolikortoliko normalna persona pač ne uživa v teh pogledih. Priznam, da si zatiskam oči :cry: in to na veliko... Sem nekaj podobnih grozot že videl na videu, in to začnem jemati osebno (npr. razbijem TV, ubijem prijatelja, ki ga BK...) :ninja:

Pa Sym ma ideje. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sej ni nič novega. sej vsak dan nekaj jemo, pa ne vemo kako je bilo to kar jemo ugonobljeno...sploh pa naj spomnem vse nas, ki imamo kombinezone iz naravnega usnja, da se kitimo lih tako kot tisti, ki nosijo krzno. konec koncev je krzno še najbolj uporabno pri nizkih temperaturah, tako kot je kombinezon odlična zaščita pri padcih. v sibiriji bi brez kož severnega jelena zmrznili...

je pa res, da so taki prizori najmanj moteči. ampak, ko pogledam kaj vse ljudje počnejo proti LASTNI vrsti, me to niti ne preseneti. sploh pa, če grem še dalje, u naravi ne bo nič delalo lepo s tabo...vse te poskuša pojest, ali pa vsaj izrinit...kako mislite da izgleda napad krokodila? nič lepši... na žalost življenje niso samo lepi mladički muck ampak tudi pohojena, raztrgana, odrta in na vse mogoče domislice narave uničena trupla.... :(ž

ps. lih un dan sem na discovery gledal kako neka vrsta ose vsadi v "ljubko" telo pikapolonice (oh, ah, lepa pridna pikapolonica...) zarodek, ki tako lepo grize in vta po telesu le te. proces je precej sugestiven in lahko za mnoge moteč. ampak tak je. vse kar je v naravi je eno na račun drugega. in ker si zatiskamo oči, tega ne razumemo in nočemo sprejet, da smo v bistvu živali, ki pa znajo tudi pristat na luni... .)

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

filma sploh začela nisem gledat, ker je to prekruto. čaprau sem lahko samo tiho, ker je moj fotr jagr. sam oni so bolj tko... imajo letni plan, ne streljajo vse povprek, (čeprav obstajajo krivolovci- nažalost) v času brejosti se ne strelja nobena divjad (če dobr vem). tko da.... sicer so se pa tud pojavljaji primeri mučenja živali na dolgovaški meji, ko je delovala napajalnica. vem, enkrat smo konjem domači šlauf vn velkl, da so pili. boge žvali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. ...sploh pa naj spomnem vse nas, ki imamo kombinezone iz naravnega usnja, da se kitimo lih tako kot tisti, ki nosijo krzno.

2. V sibiriji bi brez kož severnega jelena zmrznili...

3. sploh pa, če grem še dalje, u naravi ne bo nič delalo lepo s tabo...vse te poskuša pojest, ali pa vsaj izrinit...kako mislite da izgleda napad krokodila? nič lepši...

1. Usnje je stranski proizvod iz ubite živali. Krzno je GLAVNI in edini prizvod.

2. Ne mešat teh severnih zadev s komercial-evropejskimi in ameriškimi.

3. Spet napača. Tam je boj za obstanek, narava dela svoje. Ljudje smo pa pač komercialno-požrešna bitja...

Dejstvo je, da v revnih deželah delajo ljudje marsikaj za svoje preživetje, tudi ubijanje na tak grozovit način in še najmanj je kriv prvi člen v tej verigi, klavec. Vendar nekako ne čutim prav nobenega sočustvovanja in simpatije do njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem mnenju ponujen video ni reprezentativen pokazatelj delovanja tovrstnih farm....video je izredno krut, gre bolj za mučenje oz. izživljanje nad živalmi kot pa za industrijo....kdor je pogledal film bo verjetno vedel da hojenje po gobcih lisic ni v interesu tovrstne industrije....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je v tem, da ce odres živo žival in malo počakaš, žival spusti veliko adrenalina in zato je meso bolj sočni in posledično bolj dobro. Nam se zdi to kruto, ampak v indiji to počnejo že stoletja in so ljudje navajeni tovrstnih prizorov. Jaz osebno tudi nisem mogel pogledati filma do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tako golazen od človeka, ki to dela z živalmi, je tudi smrt premila kazen  :SS  :SS

Hmmm  a kaj bi jst naredu??? Najel bi 2 fajn gorile pa najdu tega človeka in bi ga vsaka taka gorila prjela za noge in bi isto človeka tkole u tla metala :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:

Pa bi pol lepo gledu kako bi un stoku od bolečin :angry:

takšni ljudje mi gredo tak na  :SS da ni besede, ki bi jim ustrezala :angry: Da jaz vidim, da nekdo tako dela z živalmi, bi ga s kolom tak žez glavo, da bi se mu še 2 meseca po glavi vrtelo :angry:  :angry2: p..sci ničvredni. Ko bi umrl bi ploskal in eno veselico nardil :yes:

po mojem mnenju ponujen video ni reprezentativen pokazatelj delovanja tovrstnih farm....video je izredno krut, gre bolj za mučenje oz. izživljanje nad živalmi kot pa za industrijo....kdor je pogledal film bo verjetno vedel da hojenje po gobcih lisic ni v interesu tovrstne industrije....

:hmm: grdi grdi stric a ne?

vse to pa se najbrz ne bi dogajalo, če tete v mestih ne bi imele želje po lepih lepih plaščih....ti da stric na videu dela zgolj tisto s čimer pač lahko prezivi najbrz ni nikomur kapnilo? :blink: .....gotovo bi se z največjim veseljlem namesto mrcvarjenja puhastih lisičk lotil srebanja kavice v eni izmed pisarn državne uprav...pa je najbrz mela malo smole pri delodajalcih :doze:

preberite se enkrat LININe poste, da vam bo jasno zakaj se to dogaja in kje vse.... :angry2:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....gotovo bi se z največjim veseljlem namesto mrcvarjenja puhastih lisičk lotil srebanja kavice v eni izmed pisarn državne uprav...pa je najbrz mela malo smole pri delodajalcih :doze:

preberite se enkrat LININe poste, da vam bo jasno zakaj se to dogaja in kje vse.... :angry2:

Ja Nagaya se strinjam s tabo, kakor tudi z Lino

.....ampak pismo,....prov dvomim da je potrebno tolk mučit boge živalce z namenom izločanja adrenalina da so potem uporabne za laboratorij,.....

v primeru da gre v teh primerih le za krzno je to sramota vredna vsake obtožbe :BUA: :BUA:

v primeru da gre za bolšo kvaliteto mesa oz. specialitete narejene iz tega mesa, pa :SS :SS :SS .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Nagaya se strinjam s tabo, kakor tudi z Lino

.....ampak pismo,....prov dvomim da je potrebno tolk mučit boge živalce z namenom izločanja adrenalina da so potem uporabne za laboratorij,.....

ne..v laboratoriju zadeve zgledajo nekako bolj v stilu : zajcu odrežejo veke in mu z maskaro napacajo zrkla, da preverijo ce je produkt alargen in dražec ali ne...kako pridejo do zaključka da ni držeč nimam pojma :blink:

v primeru da gre v teh primerih le za krzno je to sramota vredna vsake obtožbe :BUA:  :BUA:

ni...jest sem uceri zasledila ma Merkator prodaja zmrznjene panirane lisičje tace...sam v olje vržeš in ocvreš :P

v primeru da gre za bolšo kvaliteto mesa oz. specialitete narejene iz tega mesa, pa  :SS  :SS  :SS .....

pa veš kak so okusne :naughty: :naughty: :naughty:

no :doze: ....vsekakor ni neki dream job....a ce se stric pac ne more z ničemer drugim prezivljat, oziroma mu to pač ponuja tak zasluzek da lahko z njim solidneje prezivi (nekega bogstva najbrz ne dobi)...je popolnoma jasno zakaj se je odločil za opravljanje tega dela......

in glede na to, da slovenci tako strahovito malo pozornosti namenjamo skrbi zapuščenih zivali in podobnim zadevam, katere bi lahko opravljali v udobju polnih zelodcev in sorazmerno normalnih zivljenskih okoliščin.......le kako bi si nekdo drznil soditi nekoga, kot je ta stric....

in po drug strani...če so ti posnetki tako grozoviti in obupni...zakaj se ne bojkotirate vseh proizvajalcev kozmetike ki testirajo na živalih? se bos naslednjic ko bos kupoval kozmetiko potrudil v tej meri, da bos preveril kdo od proizvajalcev testira na zivalih in kdo ne?

če boš...pohvalno :) ...ce ne....pa.... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem mnenju ponujen video ni reprezentativen pokazatelj delovanja tovrstnih farm....video je izredno krut, gre bolj za mučenje oz. izživljanje nad živalmi kot pa za industrijo....kdor je pogledal film bo verjetno vedel da hojenje po gobcih lisic ni v interesu tovrstne industrije....

aja..pozabla :wallbash:

TC wellcome 2 the real world...... :closedeyes:

tko je in nic drugace...tko je najceneje :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja..pozabla :wallbash:

pozabla pozabla ja .)

pa tud to si pozabla al pa spregledala da se strinjam s tabo oziroma s potrebami laboratorijev,.....

ampak kot je reku Thundercat, gre za izživljanjem nad živalmi,......nikakor pa ne za preživetje "strica".......

konec!!!! :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak kot je reku Thundercat, gre za izživljanjem nad živalmi,......nikakor pa ne za preživetje "strica".......

ja in, ?

saj vi ste tukaj ,v civilizaciji, na vranem, stran od teh dogodkov ... ka jvas tolk srbi vest, kadar vsake tolk vidite kaj takega?

gospoda, tko je ... jebat ga. salonski revolucionarji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da je živali treba mučit, nujno in čimveč - če že ljudi ne smemo!  Take filme pa dat nujno na TV Slovenijo, takoj za prenosom motoGP... ali pa vmes, med reklamnimi bloki.

/cinizem

:hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ni jasno? pismo, nekdo je odprl temo in želi "mnenja" o mučenju živali ...da ne bi vsi jokali "uuu grozno" sem pač dal nasprotno mnenje, če bi kdo slučajno rad malce spolemiziral ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja..pozabla :wallbash:

TC wellcome 2 the real world...... :closedeyes:

tko je in nic drugace...tko je najceneje :angry2:

če si pogledala cel film, je na koncu en možakar z obema nogama stal na gobcu lisice...med tem je z nožem(ne-ostri del) tolkel po njenem gobčku.... :cry:

po takem ravnanju nastanejo na kožuhu živali poškodbe...in tak kožuh ne bo šel v prodajo...če si že videla kdaj "lisico" okoli vrata kake gospe veš, da tudi gobček pristane okoli vrata....

zato menim, da tukaj ne gre več za industrijo, ampak nekaj drugega.....

lahko, da se motim..-..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gorazd...narava je kruto pravična...in vse funkcoinara tako kot mora.

Človek naj bi bil (tako se nosimo) kot nekaj več...mi že nismo živali mi razmišljamo, mi sočustvujemo, smo usmiljeni...my ass...nič nismo...smo najbolj podla bitja, ki poleg sočutja premoremo še perverznost užitka, ki ga občutimo ob povzročanju bolečine drugim...torej ne mi o pikapoloncah in osah in volkovih ki pokoljejo celo stajo ovc (v naravi jih nikakor ne bi mogli, ker ne bi bile fiksirane v staji). In res nismo živali...smo preslabi da bi to lahko bili.

Poleg tega, da je testiranje upravičeno in NUJNO zlo, za vsesplošni blagor...vprašaj beagla, na strani organizacije peta, ki brez ,,pain killerev,, leži z 40% ožganim telesom kako mu je in kok je vesel, da bo bejbi pomagal do doktorata. Lepo vas prosim...a nismo opeklin in rakcije telesa predelali že miljonkrat????' In tisti, ki lahko to mirno počne z izgovorom, da raziskuje za moje dobro...no zgodil se je HITLER in njegovi zdravniki so našli nove testne živalce.......spet za človeško dobro....in ne vem kje piše, da drugi ,,dohtarji,, ne bi pograbili možnosti če bi jo imeli. Ne vsi seveda....zato ne bit tok ziher, da za tem početjem stoji dobrota in želja pomagati človeštvu.

In še enkrat..pazite kozmetično industrijo...tu gre luksuz...ni nujno, da je treba, da se ofrajhate s tistim kar je najbolj IN, da kar kar miže kupujte izdelke. Zahtevajte, vprašajte po izdelkih, ki niso preiskušene na živalih in ki ne vsebujejo živalskih sestavin...zajec z odrezanimi vekami....takih zajcev je miljon...in nimajo samo vek porezanih in so psi, opice, prašiči, miši, podgane, mačke (Chanel 5 ima sestavino...švic iz mačjih blazinic...mačke so švicali na vročih platah...do dehidracije....ne vem če še vedno dadajajo to zadevo...na začetku je bila kot ,,skrivnostnen dodatek, ki doda piko na i vonju,,-bilo na tv nekaj let nazaj, Moshus...je iz bizamovih spolnih žlez...zato mal preberte preden nase vržete kakšno tako zadevo...pisati mora nujno ali je rastlinsk ALI živlski. Kar nekaj nočnih krem vsebuje želvje olje

Sigurna sem samo za AVON, da se reklamira kot ,,ne delamo poiskusov na živalih in nimamo živalskih sestavin v nobenem našem proizvodu,,.

Če veste še katero bi bilo fajn vedet.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.) SEZNAM PODJETIJ, KI TESTIRAJO NA ŽIVALIH

TOREJ SEZNAM TISTIH, KI JIH MORAMO PRI NAKUPIH IGNORIRATI

P&G je najhujši; v letu 1991 so naredili eno vrsto testov na 300 živalih, pri čemer so že obstajali podatki in sicer od testov na prostovoljcih!!! Na leto porabijo za teste kar 50 000 živali!

Sem sodijo izdelki kot so

Clairol, Max Factor, Pantene, Old Spice, Oil of Olaz, Head&Shoulders , Sally Hansen, Ariel, Always, Pampers, Ponds, Fenjal, Aquafresh Vaseline , Colgate ( se pa zelo trudijo za odpravo testiranja na živalih in uporabo alternativnih metod), Palmolive.

Coty: Adidas, Davidoff, Joop!, Lancaster, Jil Sander, Johnson&Johnson: Penaten, Clean&Clear, Bebe, Carefree, Piz Buin. L'oreal: Biotherm, Garnier, Armani, Helena Rubinstein, Lancome, Vichy , Coppertone, Dr. Scholl's .

Unilever: Dove, Rexona, Axe, Impulse, Organics, Lux, Signal, Cerruti, Calvin Klein, Valentino, Cutex, Elizabeth Arden, Rimmel, Timotei, Persil, Mentadent Playtex: Banana Boat, Veet . Henkel&Schwarzkopf: Poly, Taft, Gliss Kur, Schauma, Fa, Aok, Diadermine, Vademecum, Fiorucci. Neznano (niti Peta nima natančnih podatkov): Nina Ricci, L'occitane, Dior

2.) SEZNAM PODJETIJ, KI NE TESTIRAJO NA ŽIVALIH - KUPUJMO LE NJIHOVE IZDELKE!!!

Alverde, Alterra, Almay, Amway, Avon (prvi, ki je skupaj z Revlonom že daljnega leta 1989 prenehal z vsemi poskusi na živalih!), Annemarie Borlind, Chanel, Clarins, Clinique, Collistar, Darphin, Decleor, Dermalogica, Dr. Hauschka, Estee Lauder, Fruit of the Earth, Guhl, Joico, Montagne Jeunesse, Matis, Maybelline, Murad, Neutrogena, Oriflame, Orlane, Revlon, Shiseido, St. Ives, Weleda, Wella, Yves Rocher, Beiersdorf: Juvena, Atrix, Nivea, Labello La Prairie, Eucerin, 8x4.

Moratorij na testiranje na živalih: Braun, Gillette.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa L'Occitane? Oni imajo rastlinske ekstrakte ... kar pa seveda še ne jamči, da le-teh morda ne testirajo na živalih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej sem se pa razpizdila

Critically ill monkey who has just received electric shock from footplates. (Courtesy: International Primate protection League).

post-1392-1113512796_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!