Skoči na vsebino

mučenje živali


Priporočene objave

Človek je najzlobnejša žival  :angry:

Če je tako, zakaj pa potem s takšnim veseljem producirate otroke? Ali nekateri celo jočete, češ kako je slovenčkov vedno manj. Lahko bi le ploskali :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zelo jezen na tiste, ki mučijo živali, jest nimam srca za kej taga delat.

Jezen pa sem tud na tiste, ki neki jokajo, da se be sme zaklati zajca/kokoši/race

(za pojest seveda) kao da se jim smilijo- to je že pretiravanje. Oboje bi pometal v

isto luknjo :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne vem, kako bi tem ljudem rekla; vsaka psovka je premila zanje... :SS :SS

Kaj pa, če probamo take ljudi prodajat kot doprsne kipe - pa jih prej damo na cirkularko, da "odvečne" dele mal porežemo... Ni lepšga, kot doprsni kip na eni kotni mizici.... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem odprla strani...vendar se mi zdi da sem to že videla cca 2 leti nazaj...in takrat sem celo pisala na naslov pa je bilo ,,nedostavljeno, ker naslov ne obstaja,,.

A je mogoče kdo spremljal afero BEAGLI na Hrvaškem...22 beaglov za poiskuse o osteroporozi in celjenju kosti? V glavnem glavni doktor je suspendiran, čaka ga kazenski pregon, vmes so ga ljubitelji živali pretepli (med protesti jim je še vseeno lomil kosti-na živo in brez pain killerjev po ,,posegu,, ko je odhajal iz službe...čist arogantno mimo protestnikov). No kužki so vsi že posvojeni tudi tisti, ki so še v bolnici kjer se cajtajo. Dohtar grozi, da bo odšel nekam kjer je to dovoljeno, leta 2003 je z okuženimi žagami pravtako delal poiskuse na beaglih kako se celi ,,okužena kost,, brez in z različnimi zdravili in seveda odzivnost telesa na šok.....in sploh mu nič bad zaradi tega.

Upam, da mu ne bodo pri nas ponudili gostoljubnosti.....

Kljub ,,nemogočim,, sosedom moram rečt, da vsa jim čast....cajtngi so bili cel teden polni (vsaj Večernji list-vedno na naslovnici), društvo dobro organizirano in popustili niso niti za milimeter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem brala to ja Lina..... problem je le v tem, da to tako pozno pride ven. Jaz sem slučajno zadnjič najdla članek, ko je en kuža poginil, ker je imel celo telo prenasičeno s klopi - menda več kot sto. In so ga enostavno scuzali pri živem telesu. In lastnik pravi, da on ni kriv..........Da je očitno v neko gnezdo padel.....

@chris - to sem pa gledala en film, ko je en iz obsedenosti do ene ženske to žensko spremenil v doprsni kip, da jo je imel na mizi, ker je bil tako zaljubljen vanjo, da se je bal, da bi mu sicer ušla..........

bolano - in kje smo potem mi boljši, ko bi podpirali taka dejanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@chris - to sem pa gledala en film, ko je en iz obsedenosti do ene ženske to žensko spremenil v doprsni kip, da jo je imel na mizi, ker je bil tako zaljubljen vanjo, da se je bal, da bi mu sicer ušla..........

:topic: Boxing Helena, če se ne motim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem odprla strani...vendar se mi zdi da sem to že videla cca 2 leti nazaj...in takrat sem celo pisala na naslov pa je bilo ,,nedostavljeno, ker naslov ne obstaja,,.

A je mogoče kdo spremljal afero BEAGLI na Hrvaškem...22 beaglov za poiskuse o osteroporozi in celjenju kosti? V glavnem glavni doktor je suspendiran, čaka ga kazenski pregon, vmes so ga ljubitelji živali pretepli (med protesti jim je še vseeno lomil kosti-na živo in brez pain killerjev po ,,posegu,, ko je odhajal iz službe...čist arogantno mimo protestnikov). No kužki so vsi že posvojeni tudi tisti, ki so še v bolnici kjer se cajtajo. Dohtar grozi, da bo odšel nekam kjer je to dovoljeno, leta 2003 je z okuženimi žagami pravtako delal poiskuse na beaglih kako se celi ,,okužena kost,, brez in z različnimi zdravili in seveda odzivnost telesa na šok.....in sploh mu nič bad zaradi tega.

Upam, da mu ne bodo pri nas ponudili gostoljubnosti.....

Kljub ,,nemogočim,, sosedom moram rečt, da vsa jim čast....cajtngi so bili cel teden polni (vsaj Večernji list-vedno na naslovnici), društvo dobro organizirano in popustili niso niti za milimeter.

Smo se v ponedeljek vračali s kratkega dopusta z morja, pa je hrvaški carinik videl v pasjem "pasušu" beagle...pa je takoj postal pozoren - čeprav sploh ni vedel, za kaj so ti psi, je vedel, kaj se je dogajalo s to pasmo v Zagrebu....pol pa je kar čvekal in čvekal, za nami pa ful kolona :kva2:

očitno so ljudje postali bolj pozorni na takšno mučenje živali....

skoraj podobno se nam je zgodilo potem še na slovenski meji...je carinik vprašal, kje imamo psa in ga je šel pogledat :slap:

no, mogoče pa sta mislila, da ga švercamo :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zamerit. Ampak mučit človeka zato, ker je on mučil, ubil, ne vem kaj storil drugemu človeku ali živali, se mi ne zdi normalno. Potem se spustiš na isti nivo in postaneš tudi ti zločinec.

Takšni ljudje sodijo na prevzgojo in če ta ne pomaga, na psihiatrijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zamerit. Ampak mučit človeka zato, ker je on mučil, ubil, ne vem kaj storil drugemu človeku ali živali, se mi ne zdi normalno. Potem se spustiš na isti nivo in postaneš tudi ti zločinec.

Takšni ljudje sodijo na prevzgojo in če ta ne pomaga, na psihiatrijo.

s tem se strinjam, samo še vedno ne bo pomagalo, da ga bomo dali tam k enemu rejcu živali, da se jih bo naučil ljubiti. Če je tako moten, da to počne ne verjamem, da se bo kdaj sploh naučil ljubiti - pa ne samo živali, tudi ljudi!

kazen mora biti - seveda ne pa mučenje.......... ali bo vzgojna? verjetno ne, ker kot sem napisala, so to moteni ljudje. Jaz bi jih na psihiatrijo zaprla pa tam zdravila.......... pa tut to jim ne bi pomagalo.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah, te prevzgoje se dogajajo samo v kakšnem pocukranem hollywoodašu, kjer se na koncu ob pogledu na sončni zahod (in v družbi beaglov z žalostnimi učkami) skesano objamejo in živijo happily ever after...

prevzgoja my ass.. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OKO ZA OKO, ZOB ZA ZOB so zapisali v svojih knjigah Judje prednekaj tisoč leti.

In kaj jim je ta zapoved prinesla? Samo klanje, mučenje, suženjstvo, ... Pa vsem ostalim tudi.

Kdo je že napisal: Nasilje rojeva nasilje.

Vedno se najdejo skupine, ki opravičujejo svojo slo po nasilju nad ljudmi: Pa saj so bili slabi fantje in so si zaslužili, to kar so dobili.

Beli Američani za Indijance v rezervatih.

Angleži za Bure v koncentracijskih taboriščih.

Sovjetski komunisti za ljudi v gulagih.

Nacisti za Žide v koncentracijskih taboriščih.

.

.

.

.

Američani za mučenje Iračanov v njihovih zaporih.

In miljoni poizkusov na živalih "v znanstvene" namene. Da bo stoletna bakica zopet imela videz petnajstletnice.

Kako je že rekel nekdo v nekem filmu: Beli človek, črno srce.

Mah, postajam star. Kje so časi, ko sem bil med prvimi za fight in pizdarije?

Pa so vsi rekli, da mi ni pomoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem brala to ja Lina..... problem je le v tem, da to tako pozno pride ven. Jaz sem slučajno zadnjič najdla članek, ko je en kuža poginil, ker je imel celo telo prenasičeno s klopi - menda več kot sto. In so ga enostavno scuzali pri živem telesu. In lastnik pravi, da on ni kriv..........Da je očitno v neko gnezdo padel.....

To glede klopov sem slišal, moram pa reči, da mi ni čito jasno.

1. Pes bi si jih z nogami vsaj velik del spraskal dol

2. Kako to, da gozdne živali ne pomrejo od preobilja klopov? (saj na srne in zajce se tudi lepijo)

3. Ko se klop nabuta krvi odpade. Neverjetno, a ji je 100 gor dobil istočasno ali kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidla sem slike..... če jih najdem jih objavim - čeprav niso lepe... en klop pri drugem.... kar drenajo se.. kože se sploh ne vidi.... in pes se ne more po hrbtu čohat, kjer jih je tudi imel največ.........

slike so grozne, meni je slabo ratalo....... pes je res dobesedno poginil, ker so mu klopi posesali vso kri.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu je prispevek.... še slike najdem.....

Česa takega v življenju še nismo videli. Ni bilo centimetra kože, da na njej ni bil prisesan klop. Ubogemu psu so paraziti dobesedno izpili vso kri, tako da mu ni bilo rešitve,« so zgroženi potarnali člani obalnega društva proti mučenju živali in na koprski veterinarski postaji, kjer veterinarju ni preostalo drugega, kot da psu da injekcijo in ga uspava.

Grozljivo zanemarjanje živali, ki se je na koncu za mešanca med nemškim in kraškim ovčarjem končalo z velikim trpljenjem, so odkrili na Baredih nad Izolo. Obalno društvo je prejelo klic o domnevnem mučenju psa, njegov lastnik naj bi bil Goran Čatič. Ko je ekipa društva odšla na Barede, ni pričakovala, da bo priča takemu prizoru. »Pes je bil dobesedno eno samo gnezdo klopov. Zajedalci so ga že tako izčrpali, da je bil povsem na koncu moči, bili smo zgroženi,« nam je povedala Andreja Bogataj Krivec, predsednica obalnega društva proti mučenju živali.

Povedala je, da je Čatič psa še kot mladiča pred dobrim letom vzel iz njihovega zavetišča v Dvorih pri sv. Antonu. »Vsakega novega lastnika psov in mačk iz našega zavetišča smo veseli in jim tudi zaupamo. Tako smo ga z upanjem, da je mešanček, ki je bil tedaj še brez imena, dobil dobrega gospodarja, izročili Čatiču. Možakarja smo večkrat srečevali, ko se je sprehajal s svojim štirinožcem. Pes je bil v dobri formi in negovan, njegov gospodar se nam je pohvalil, da je pes ljubezniv, zato smo bili prepričani, da je v dobrih rokah. To, kar se je zgodilo, se je zgodilo v zadnjih dveh mesecih,« nam je pojasnila Andreja Bogataj Krivec in pripomnila, da mora biti nekaj hudo narobe tudi z lastnikom.

Pri oddaji živali iz zavetišča sklene društvo z vsakim novim lastnikom tudi pogodbo, da lahko lastnik žival vrne, če ugotovi, da mu ne ustreza oziroma da ji ni sposoben posvečati dovolj pozornosti in nege, društvo pa ima tudi pravico odvzeti žival, če ugotovi, da lastnik z njo slabo ravna. »Ravno na podlagi te pogodbe smo na Baredih lahko psa takoj odvzeli, sicer bi morali vso zadevo prijaviti veterinarski inšpekciji in čakati na ustrezne odločbe. Odvzeli pa smo ga seveda z upanjem, da bi ubogo žival lahko rešili, zato smo jo tudi odpeljali na koprsko veterinarsko postajo,« je še povedala predsednica obalnega društva proti mučenju živali.

Kot so nam pojasnili na veterinarski postaji, je bil ob sprejemu pes že povsem na koncu moči. Veterinarji so po njegovem vedenju ugotovili, da ima že precej prizadet živčni sistem. Takoj so mu dali infuzijo, sredstva proti krvavitvam in za uničenje parazitov. Toda nič ni pomagalo. Klopi so psu dobesedno izpili že vso kri, zato so se odločili, da ga rešijo trpljenja z injekcijo, s katero so ga za zmeraj uspavali.

Grozljivi dogodek bo najverjetneje dobil epilog na sodišču, saj je obalno društvo proti mučenju živali že prijavilo Gorana Čatiča ustreznim organom in zahtevalo kazenski pregon. Toda naša kazenska zakonodaja je do mučiteljev precej prizanesljiva, kazni so mile. Sicer pa je v odmevih na grozljivo odkritje na Baredih nekdo na spletno stran ObalaNETa napisal: »Kar se tiče lastnika, nobena kazen ne bo dovolj huda, da bi lastnik tako trpel, kot je ta bogi kuža!«

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

what's the big deal? Kuža je (žal ali pa na srečo) mrtev, "lastnik" uživa zgražanje javnosti, novinar je zaslužil svoj honorar - ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

what's the big deal? Kuža je (žal ali pa na srečo) mrtev, "lastnik" uživa zgražanje javnosti, novinar je zaslužil svoj honorar - ...

what's the big deal??

raje bodi tiho s takimi komentarji..... tvoja aroganca včasih presega vse meje........ :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja slike tega nesrečnega peska so bile v Novicah in kolonije klopov so visele iz njega.

Kaj bo z Goranom...ne vem, najbrž isto kot z tržičani..nič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: Teji so mal prfukjeni :glare: lej kaj jim delajo to bi mogu en nim narest pol bi pa nehal mater jim j_ _ _ _!! :angry: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s tem se strinjam, samo še vedno ne bo pomagalo, da ga bomo dali tam k enemu rejcu živali, da se jih bo naučil ljubiti. Če je tako moten, da to počne ne verjamem, da se bo kdaj sploh naučil ljubiti - pa ne samo živali, tudi ljudi!

kazen mora biti - seveda ne pa mučenje.......... ali bo vzgojna? verjetno ne, ker kot sem napisala, so to moteni ljudje. Jaz bi jih na psihiatrijo zaprla pa tam zdravila.......... pa tut to jim ne bi pomagalo.......

In kaj bi potemtakem s tem dosegla? Mi, pošteni državljani bi jih pa z našimi "prostovoljnimi denarnimi podporami" državi preživljali... Ablablabla...

Tist, k bi kej hotu moji psici, garantiram, da ne bi bil preveč srečen naslednjih par mesecev... Ker se mi naježijo dlake samo ob tem, da se en butelj spravlja na nedolžno žival, ker mu je to pač fino...

In tisto o rezanju in "doprsnih kipih" sem povedala samo zato, ker mi je ob takratnem izbruhu slabosti prišlo na misel, kaj bi taka oseba zaslužila, da se ji stori... In mi je prav zaprav tako ali tako vseeno, v katero ustanovo se take izmečke vtakne... Zaslužijo pa še veliko slabše, kot cirkularko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To glede klopov sem slišal, moram pa reči, da mi ni čito jasno.

1. Pes bi si jih z nogami vsaj velik del spraskal dol

2. Kako to, da gozdne živali ne pomrejo od preobilja klopov? (saj na srne in zajce se tudi lepijo)

3. Ko se klop nabuta krvi odpade. Neverjetno, a ji je 100 gor dobil istočasno ali kako?

Lahko pobrskaš med starimi Novicami in si ogledaš sliko, kjer je nesrečneža slikal fotograf... In garantirano se ti obrne žlodec ob taki svinjariji, ki jo je človek sposoben narediti (ne pravim, da mu jih je sam nalepil na kožo, kriv je pa, ker mi ni nudil nobene pomoči)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja slike tega nesrečnega peska so bile v Novicah in kolonije klopov so visele iz njega.

Kaj bo z Goranom...ne vem, najbrž isto kot z tržičani..nič...

MED KLOPE Z NJIM!!! Naj malo grde krvi posesajo iz njega (včasih so v ta namen uporabljali pijavke... :hmm: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!