Skoči na vsebino

PODRAŽITEV ZAVAROVANJA !!!! NE ČAKAJTE !!!


hotschko

Priporočene objave

Vsem, ki še niste registrirali svojega konjička, vam priporočam, da to čimprej naredite, ker se bodo tekom prihajajočega tedna zavarovanja podražila za 20%.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jap. Tudi jaz slišal isto. Prišlo iz ust zaposlene na Sloveniki.

Jaz sem danes stal z enim motoristom, ki pravtako dela v Slovenici, v vrsti za registracijo. Pa še kolega v službi mi je isto rekel.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom moral registrirat 1978 letnik 1101ccm yamaho.

Kakšna ideja kako še znižati ceno zavarovanja? Vozil se bom tudi po tujini... upam. Bonifikacije pa 5, mogoče 10%.

Butasto se mi zdi dat 70kSIT za motor pa 130 za registracijo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Butasto ali ne, tako je, strom...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk časa pred potekom registracije lahko le-to podaljšam.

Registracija mi namreč poteče šele konec marca.

Lp, Pjotr.

Samo brez panike, pa dol z moje žene!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Registracijo lahko podaljsas en mesec pred njenim iztekom.

Se pravi, ce konec marca, si lahko v ponedeljek ze v vrstah.

LP; ElB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalno polico se lahko sklene en mesec v naprej. OK. Kaj pa če bi želel zavarovati z novo polico, preden se stara izteče?

Recimo da se izteče čez 2 meseca, jaz bi sklenil polico za en mesec v naprej in bi začela ta nova veljati preden se stara izteče. S tem sicer vržem proč en mesec, prihranim pa 20%. A je to mogoče naredit?

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zavarovalno polico se lahko sklene en mesec v naprej. OK. Kaj pa če bi želel zavarovati z novo polico, preden se stara izteče?

Recimo da se izteče čez 2 meseca, jaz bi sklenil polico za en mesec v naprej in bi začela ta nova veljati preden se stara izteče. S tem sicer vržem proč en mesec, prihranim pa 20%. A je to mogoče naredit?

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Motor odjaviš iz prometa in ga takoj spet prijaviš. Vse narediš naenkart pri istem okencu v 15 minutah. Za dva meseca prej odjavljen motor pa še pobašeš razliko v cestnini in zavarovanju (dinar na dinar = tolar).

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce odjavis in spet prijavis motor, preden se ti je iztekla stara zavarovalna polica, ne mores uveljavljati povisanje bonifikacije (prestop v visji razred). To je tako, kot ce ga odjavis cez zimo, torej se ti splaca samo, ce si ze v najvisjem razredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ce odjavis in spet prijavis motor, preden se ti je iztekla stara zavarovalna polica, ne mores uveljavljati povisanje bonifikacije (prestop v visji razred). To je tako, kot ce ga odjavis cez zimo, torej se ti splaca samo, ce si ze v najvisjem razredu.

Tole pa ne bo cisto drzalo.

Motorno vozilo moras imeti registrirano vsaj 11 mesecev v letu in s tem ti pripada pravica, da ob ponovni registraciji (zavarovanju) prestopis v visji bonifikacijski razred.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Speedo: Al ti to iz lastnih izkušenj al je to bolj rekla-kazala?

Če to drži, lahko pri zavarovanju namesto 5%/leto plezaš po 5%/11 mesecev. Ni velik, neki pa je...

Lp, Pjotr.

" Samo brez panike, pa dol z moje žene! "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ce odjavis in spet prijavis motor, preden se ti je iztekla stara zavarovalna polica, ne mores uveljavljati povisanje bonifikacije (prestop v visji razred). To je tako, kot ce ga odjavis cez zimo, torej se ti splaca samo, ce si ze v najvisjem razredu.

Že mogoče ampak 20 % je pa mal več kot 5%. Se ti ne zdi ?

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO MISLM DA JE PA ZDEJ ŽE ČAS DA SE ZAČNEMO MAL PRITOŽEVAT AL PA KAKŠN PUNT NAREST

ČE MENE UPRAŠAŠ NEBI SMEL BIT ZAVAROVANJE ZA NAJVIŠJI RAZRED VEČ KOT

80.000 SIT !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JSt sm odjavil cez zimo in dobil kuponcke nazaj in jih bom sedaj uveljavil. Dvakrat ze odjavil in obakrat sem dobil kuponcke nazaj.

--

"When in doubt hit the gas..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

JSt sm odjavil cez zimo in dobil kuponcke nazaj in jih bom sedaj uveljavil. Dvakrat ze odjavil in obakrat sem dobil kuponcke nazaj.

--

"When in doubt hit the gas..."

Ja,

ampak boš ostal v istem bonifikacijskem razredu, kot lansko leto. Če ne bi prinesel kuponov pa za 30% gor, kot da si nesrečo naredill.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Speedo: Al ti to iz lastnih izkušenj al je to bolj rekla-kazala?

Če to drži, lahko pri zavarovanju namesto 5%/leto plezaš po 5%/11 mesecev. Ni velik, neki pa je...

Lp, Pjotr.

" Samo brez panike, pa dol z moje žene! "

To je preverjen podatek mojega zavarovalnega agenta (Triglav). Teoretično resda lahko plezaš 5% / 11 mesecev, vendar ce pa se ti to izplaca je pa drugo vprasanje.

Pri odjavi in prijavi "se pojavijo" namrec novi stroski (okrog 5000 SIT) kar je pa ravno nekaj takega kot bi v nasprotnem primeru prihranil (pac odvisno glede na placilni razred - po ccm).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj se gejo s temi zavarovanji. A misljo, da bo povprečen slo.človk 2 mesca delu sam zato, da bo lahko motor konec tedna, pa še tisto če bo lepo vreme in če ni zime legalno mal naokol zepelu. Od kje jim take cene. A vsak vsako leto razbije kak avto/tovornjak/hišo/... z motorjem al kaj.

Ko bi vsaj pri odjavi dobil tudi bonifikacijo.

Pa kam gre ta država. Vse od A do NJL se draži, plače (vsaj tistih neLJ) pa ostajajo iste, gledano v DEM ali drugi tuji valuti pa iz leta v leto manjše.

Še malo, pa se bomo vsi vozili s KIA Pride 1.0 in v garaži meli motor z ne več kot 500 cc.

Namesto litra bencina si bomo pa kupili liter vina (za isto ceno), se v garaži usedli na motor in si predstavljali, da se vozimo.

... matr sem pameten ...

Popravil/a - rok dne 11/03/2002 ob 18:58:08

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo vpogled v bilance zavarovalnic ??

Me zelo zanimo koliko motoristi plačamo osnovnega zavarovanja, pa koliko škode zavarovalnica izplača s tega naslova.

LP premza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Me zelo zanimo koliko motoristi plačamo osnovnega zavarovanja, pa koliko škode zavarovalnica izplača s tega naslova.

na hitro: prevec in premalo.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rok: Pa kdo je reku da nimamo evropskih plač. Pra***, ki sedijo v parlamentu jih imajo. Očitno mislijo, da so sami v državi... do naslednjih volitev, ko se bodo grebli za tvoj glas.

@premza: Vsaj 50% preveč izplača pa morda 1% od nabranega denarja. Bo potrebno lastno zavarovalnico ustanovit.

Zavarovalnica MOTOSVET

Master of disaster

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en predlog:

na motosvetu je ze vec kot 340 "clanov",pomenite se in vprasajte koliko popusta dobite pri zavarovanju vozila,ce vzamete naenkrat 20,50,100,200,300 zavarovalnih polic....ni hudic,da se ne bi vsaj enemu agentu zmesalo,ko bi pomislil na provizijo - kolicinadelasvojepress.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj plačal zavarovanje in izvedel, da bodo za 20% zvišali zavarovalne vsote, ki bi naj vplivale na dvig premij za 5 do 6%, torej je bila panika zaradi višine (20%) podražitve odveč, glede termina podražitve pa sem izvedel, da sicer vse zavarovalnice dobijo obvestilo o nameravani podražitvi vsaj 3 dni prej in da tega obvestila včeraj še ni bilo. Ampak..., motor mam pa le registriran!

LP Sam.

---------

Bolje hladna plavolaska, kot topli brat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!