Skoči na vsebino

BJELO DUGME


Tuono 007

Priporočene objave

evo,

da zaključimo delovni teden.

jutri na pot do Capajeba,

na deseticu s kajmakom,

na kahvicu i krumpirušu (bajdevej: a mi kdo zrihta gurmanski (!) recept),

da spoznamo volka, rudeboya in preostalo MS kompanijo,

pa da gremo na ta famozni koncert :naughty: .

pridni bod'te, da ne bomo kaj grdega slišal..

:yea2:

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry: Ker danes ne morem biti tam :cry:

PEDICULIS PUBIS

Bora:

Bio je novembar, il' plače nebo ili piški Bog.

Kad sam je ugled'o k'o miša pokislog.

U mraku - odvojim joj žvaku.

Kažem joj: "Slušaj mala, dobićeš upalu pluća,

Haj'mo do mene, iza ugla mi je kuća".

I već se smeškam - od tada se češkam.

Goran:

Decembar u Sarajevu, "Holliday Inn",

Dama konzumira tonik i džin,

Smješka se slatko, iz Zagreba je

Ovdje ovdje je na kratko.

I dok vani sniježi, priča o Krleži.

Stipu stara gatibo - meni to ne leži.

'Ajmo gore, preljepi stvore.

Tifa:

Pediculis pubis

Bora:

Bilo je toplo piće, zezanje i smejanje,

Haljinu suši centralno grejanje.

Idila - gola je bila.

Kao i svaki muški prasac,

Polako, polako rastem k'o kvasac...

Takvi smo mi Srbi - zato me i svrbi.

Goran:

I k'o bi rek'o - soba puna parfema,

A ona kraljica sapuna, ulja i krema.

Kakva greška - alaj mi se češka.

Ovo je stoput gore, stoput crnje nego u Nišu,

Kada sam u vojsci fasov'o trišu.

Veseli Bosanac zagriz'o na mamac

Tifa:

Pediculis pubis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosite ovu pjesmu zadnji

Put u jednu ulicu

Kraj rijeke

Zauvijek zabranjenu

Samo za moje korake

Kada bi neko granu masline

Na jedna vrata odnio

Vrata sto sam zauvijek davno,

Davno zatvorio

Evo, zaklecu se ja pred svima

Svim na svijetu i svime sto imam

Da je nikad nisam htio

Da je nisam volio i da ne bolujem

Pred svima se zaklinjem

Pred svima,

Al' pred Bogom ne smijem

Pjesma uvijek mirise

Na uspomene, recite

Joj tako ako pita za mene

Kada bi neko granu masline

Na jedna vrata odnio

Vrata sto sam zauvijek davno,

Davno zatvorio

Evo, zaklecu se ja pred svima

Svim na svijetu i svime sto imam

Da je nikad nisam htio

Da je nisam volio i da ne bolujem

Pred svima se zaklinjem

Pred svima,

Al' pred Bogom ne smijem

Pjesma uvijek mirise

Na uspomene, recite

Joj tako ako pita za mene

Nosite ovu pjesmu zadnji

Put u jednu ulicu

Kraj rijeke

Zauvijek zabranjenu

Samo za moje korake

Zauvijek zabranjenu samo

Za moje korake

Zauvijek zabranjenu samo

Za moje korake

Zauvijek zabranjenu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenska delegacija prispela v Capajebo varno in je nastanjena pri Amri (Vale ve kdo je to). :) Popoldne se srecamo in izvedemo predajo kart, zvecer pa na zahodnem delu tribun party :OK: :OK: :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenska delegacija prispela v Capajebo varno in je nastanjena pri Amri (Vale ve kdo je to).  :)  Popoldne se srecamo in izvedemo predajo kart, zvecer pa na zahodnem delu tribun party  :OK:  :OK:  :010

Mi je javil Volk ja. Amra je zopet dala svojo izjavo: "Pa vi zaista malo spavate" :lol1: Še vedno se nas ni navadila :grrr

Master :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

če koga zanimajo vstopnice (brez prevoza) za SA....naj mi javi....cena: 40 KM.

L.P. :)

Karte v redni prodaji so bile 20 KM! Eni se ukvarjajo s preprodajo. :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil, videl, sel. Sem kar razocaran nad koncertom. Tifa je pel, kot da se bo vsak cajt stegnu, ozvocenje je bilo tako slabo, da bi bilo bolje, da bi Dr. Racing svojega iz sobe posodu, na koncu pa so se 20 minut pustili cakat gledalce, od katerih jih je veliko mislilo, da je koncerta konec in so sli domov. Skupna ocena od 1 do 10 je 3. Par komadov je le dvignilo obcinstvo na noge, vendar je premala glasnost ozvocenja vplivala nato, da so se zelo hitro umirili. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Karte v redni prodaji so bile 20 KM! Eni se ukvarjajo s preprodajo.  :angry2:

Ja, je res. :yes: Mi je povedal Dane. Baš. Itaq sem svojo podarila. :)

Iz osebnih razlogov. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Jes' čuo. Cunami ubio tristo hiljada ljudi!"

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo Uroš Šker ! Enako sem doživljal vzdušje pred, med in po koncertu !

Planine so bobnele !

Sarajevo - »Na ta trenutek sem čakal dvajset let,« je dahnil v mikrofon Željko Bebek. Petdeset tisoč src je v dveh trenutkih zastalo in zdivjalo. Zrak je razparal huronski vzklik. Povsod drugod bi podobna izjava zvenela patetično in poceni. V Sarajevu, na stadionu Koševo, je lahko zvenela le mitološko. Nostalgija je v sredo zvečer služila zgolj za kuliso. Koncert skupine Bijelo dugme ob tridesetletnici rojstva skupine je uprizoril niz trepetajočih dihotomij, senčno gledališče lepotic in zveri, s katerim Sarajevo sámo sebi nastavlja zrcalo. Kólo, valcer, srp in kladivo. Podeželska, urbana, rock in turbo kultura. Feredže, tangice, rakija, jogurt. Muslimanstvo, hrvaštvo, srbstvo. Domoljubje in izdajstvo. Altruizem in oportunizem. Življenje, smrt, vojna, mir. Sovraštvo in ljubezen. Bog in hudič. »Bitanga i princeza.« Ponovno oživljanje največje bosenske glasbene skupine vseh časov je ponovno prebudilo tajno zvezo, kruti zakon, lep, bogat, uničevalen, razdružujoč, zavezujoč.

Začelo se je pred mesecem dni, ko je nekdanjo Jugoslavijo obkrožila vest, da je Koševo razprodano. Šestdeset tisoč kart po dvajset konvertibilnih mark za prvega v seriji treh nastopov Sarajevo-Zagreb-Beograd, s katerimi nameravajo nekdanji vodja Goran Bregović, pevci Željko Bebek, Mladen Vojičić - Tifa in Alen Islamović ter ostali člani skupine otipati pulz trem ključnim jugoslovanskim narodom in predvsem preveriti možnosti za obnovitev statusa nadnacionalne legende, naj bi pošlo v nekaj dneh. Videti je bilo, da za druge ni ostalo nič in da bo koncert v bosenskem pogorju, odmaknjenem od evropskih poti, intimno srečanje Sarajevčanov z lastno preteklostjo. Kasneje se je izkazalo, da internetna prodaja deluje mimo uradnih podatkov. Prostor se je našel tudi za diasporo in bratske trume Slovencev. »Ne razumem,« je večer pred koncertom vpil sarajevski hotelir Mirza in se trudil, da bi preglasil tuljenje stare katrce, ki jo je s polnim plinom gnal v ulične strmali Safvet-bega Bašagiča.

»Zaradi tega koncerta imamo postelje polne. Ljudje so nas klicali od vsepovsod: iz Slovenije, Nemčije, Švice, Anglije, Kanade. V naslednjih štiriindvajsetih urah pride v Sarajevo pol sveta. Pred mano je težka noč.« Mirza je glavo naslonil v dlan in si grobo mečkal čelo. Razumel ni ne svojega mesta, ne samega sebe. Znašel se je v precepu med ideali in preživetjem. Že takoj na začetku je povedal, da ne mara za koncert Bijelog dugmeta. »Ne, da ne bi ljubil njihove glasbe,« se je skušal opravičevati. »Gre za stvari, ki stojijo v ozadju.« Sledil je monolog o tem, kdo je kaj počel med vojno. Kako je Bregović v letih, ko so na mesto letele granate, v Beogradu skladal glasbo za filme, ki jih je podprla JLA. Kako so vsi umetniki, tudi tisti, ki so se iz mesta umaknili, rekli dobro besedo za Sarajevo, medtem ko je Bregović ves čas klanja vztrajno molčal. »Zdaj je prišel prosit odpuščanja.« Mirzove besede so dobivale temačen zven. Koncert je označil za srbski. Prišel je šele do roba problema, nadaljeval je z analizo nacionalne sestave skupine. »Med njimi sploh ni nobenega pravega Bosanca! Kaj naj počnem na tem koncertu?« Ko je intenzivnost čustev presegla retorične sposobnosti, je beseda zamrla. Čelo je imel že povsem zmečkano. Medtem so se postelje v njegovem hotelčku počasi polnile.

Negotovost do konca

V sredo so se zgodbe nadaljevale in pridobivale pravljične razsežnosti. Koncert naj bi bil še do pred nekaj urami pod vprašajem. »Muslimanska organizacija Zelene baretke je zagrozila z atentatom,« je ob skodelici čaja konspirativno šepnil sarajevski Srb Dragan. Do končne rešitve naj bi prišlo zjutraj, ko so organizatorji plačali bajeslovnih 300.000 mark, dolarjev, evrov, česar koli že. »Denar uredi vse težave,« je šepnil Dragan. Lahko bi tudi rekel, da težave generirajo denar. Telefonski klic o bombi v hotelu, kjer spijo Bijelo dugme, je zvenel že kot šala. Turisti so se zgolj čudili. Razumevanje globin sarajevskih zgodb je mogoče le pod vplivom alkohola. Slovencem, ki so v sredo trumoma zasedli Baščaršijo, da bi se naužili eksotike, se je zgodilo nehote. Pivo po tri marke in kozarček žganega razmakneta robove podzavestnih ran in črna kri se zlije z ranami mesta. Učinek je nepričakovan in uničujoč. »Jebeš Aliju«, so v lokalnem časopisu položili v usta Bregoviću. Naj počiva v miru. Jebeš tudi Bregovića, so ugotovili Slovenci. Sarajevski hrbet jaha neki večji hudič.

Bregović brez besed

Tega hudiča Bregović pozna, zato je bil v sredo med koncertom čisto tiho. Po neskončno utrudljivem intervjuju, ki ga je dal za sarajevski promuslimanski časopis Dani, v katerem sta z novinarjem do konca razcefrala vse svoje travme, je bilo najbolje pustiti glasbi, da govori sama. »Ko boste danes šli domov in vas bodo vprašali, kako je bilo na Koševu, jim povejte, da smo bili spet vsi skupaj in da smo igrali naše pesmi,« se je glasil edini Bregovićev nagovor publiki. Potem se je zopet umaknil med kitarske strune in zaslišali so se uvodni takti pesmi Ima neka tajna veza. Nasedli so vsi in nihče in Bregović je to vedel že vnaprej. Verjetno težjega koncerta v tridesetletni karieri še ni odigral. Tudi zato je v prvih nekaj pesmih izgubljal nit in pozabljal akorde. Bend se je uigral šele proti sredini nastopa.

Na koncert so prišli ljudje, predvsem mlajša generacija, ki jih je bilo treba zabavati. Temna plat zgodbe, četudi globoko vsidrana, je bila za skoraj tri ure potisnjena na rob polnih tribun. Koševo je prekrila pesem. Estetika je za kratek čas prevladala nad etiko. Bijelom dugmetu je uspelo publiko odpeljati z nizom uspešnic iz sedemdesetih in osemdesetih. Koncert se je začel s playbackom s prve plošče Kad bih bio bijelo dugme in projeciranjem zgodovinskih fotografij na veliki stranski platni. Uradno se je otvoril z uspešnico Lažeš zlato, lažeš dušo, ob kateri se je že izkazalo, da bo publika večinoma pela namesto skupine. V treh urah je ob nenehnem menjavanju postave in vseh treh pevcev, ki so si v zgodovini podajali mesto frontmena, Bijelo dugme nanizalo vse obvezne hite, od baladnih Selme in Loše vino, pastirskorokovske Tako ti je mala moja kad ljubi bosanac, do novovalovske Doživjeti stotu ter huronskih popevk s konca kariere, iz obdobja pevca Alena Islamovića, Padaju zvezde, Nakon svih ovih godina ali Napile se ulice. Vrhunec vrhuncev sta bili seveda cvetki z Bregovićevega etno repertoarja, Lipe cvatu in Đurđevdan ter Hajdemo u planine za sam konec koncerta. Planine okrog Sarajeva so bobnele od prepevanja in sinhronega poskakovanja petdeset tisoč teles. Z odra so ritem narekovali trubači Orkestra za vijenčanje i sprovode, folklorna klapa Nostalgija ter bolgarski folklorni solistki.

» Navsezadnje je vse skupaj le muzika,« je bilo slišati tolažbo iz neskončne kolone, ki se je še dolgo po koncertu vila od stadiona, okrog hriba proti centru mesta. Želja ni bila brez osnove. Karavana Bijelo dugme se premika proti Zagrebu in Beogradu, kjer bodo sarajevske pesmi zagotovo dobile zven, ki jim je bil nekoč namenjen.

vir: delo

motoekspedicijske fotke pa še pridejo ! .) se je treba spet nazaj na pravo frekenco priklopiti še prej pa v zg in bg skočiti ! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takega vzdušja , kot je bil v Sarajevu najbrž ne bo več; ni ga ozvočenja in nobenega surraunda ki bi pričaral vzdušje na koncertu. Kljub mojemu prvemu vtis, ko niso točili nobene alkoholne pijače -"za spodbudo". Vsaj meni se ne zdi škoda ne časa, ne denarja. BIL TAM... :D :D :D :OK: :D :OK: :D :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja....men je pa tko zal :cry: ....pa tok sm vam sous :angry: .....ne...ni slo :( .....druzinski problemi :hmm: .....jebiga....upam.....da drugic....

LP

Gugo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz bil v Sarajevo.

Moram rečt, da bil to moj naj koncer, pa sem bil že na mnogih. Nepopisen občutek, ko celoten stadion (60000 ljudi) poje v eno. Dlake non stop silijo v nebo. Težko, da bom tak občutek doživel še na kakem koncertu. Mogoče na BD v ZG ali BG. :devil:

V glavnem, tisti, ki je to zamudil, mu je lahko žal.

Mogoče stopim še jutri v zg. :D

Za vse tiste, ki niste bili tam, imate tu in tupar slik in izsečkov videa iz koncerta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj je bilo v MB na 040 708633 :fredy: na voljo par kart za ZG ! cena : 9.000 SITnih ! :devil: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enake zadeve, če ne hujše ( kao bomba v HI, zelene barete...) so bile "v zraku" v SA ! Pa so spustili vse na stadion ki so imeli karto, pa tudi kontrola vstopajočih je bila v mejah normale: brez flaš, alkohola in THC-ja v krvi niso preverjali :P

Pa to je Bijelo dugme ! Zmeraj je kaj "v zraku" ! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enake zadeve, če ne hujše ( kao bomba v HI, zelene barete...) so bile "v zraku" v SA ! Pa so spustili vse na stadion ki so imeli karto, pa tudi kontrola vstopajočih je bila v mejah normale: brez flaš, alkohola in THC-ja v krvi niso preverjali  :P

Pa to je Bijelo dugme ! Zmeraj je kaj "v zraku" !  :OK:

in nobeden ni kompliciral za podrobnosti tipa parter-tribuna (na slovenskih koncertih bi te po mojem po hitrem postopku šutnal nazaj v vrsto).. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enake zadeve, če ne hujše ( kao bomba v HI, zelene barete...) so bile "v zraku" v SA ! Pa so spustili vse na stadion ki so imeli karto, pa tudi kontrola vstopajočih je bila v mejah normale: brez flaš, alkohola in THC-ja v krvi niso preverjali  :P

Pa to je Bijelo dugme ! Zmeraj je kaj "v zraku" !  :OK:

Pismo rosno! Bitanga i princeza :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!