Skoči na vsebino

nov papež


JaRaNe

Priporočene objave

danes so izvolili naovega papeža, Štefana, rojenega v nemčiji, leta 1927, ki se je poimenoval Benedikt 16.

je kdo mislil, da bo kater drug papež, kdo kaj ve o temu kardinalu, je mogoče že prestar......

mnenja glede novega papeža

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekam kratko je to trajalo.

Mogoče so se kardinali zbali, da bodo le kruh jedli in vodo pili, če ga ne v določenem roku izvolijo :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm motoristico o kakšnem štefanu ti govoriš, novi papez je Joseph Ratzinger :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je za moje pojme mal prestar :hmm: Baje je 78 letnik. Mam občutek da ne bo dolgo, ko bojo spet volili novega papeža.

Drugače pa: treba se bo pač navadit na ime Benedikt, kukr sm pa gledu po poročilih je pa dec kr dost izobražen, pa še reku je, da bo probu nadaljevat delo svojega predhodnika. Go Benedikt :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slišal sem ugibanja, da če se morajo ene zadevce znotraj cerkve še mal poštimat in razjasnt, da bojo izvolil papeža za "krajši čas" --> starega --->najverjetnejši kandidat Ra(t)zinger

jz sem mislu, da bo un italijan "nekineki" Maria "nekineki", k Nostradamus je napovedal, da bo zadnji papež nosil žensko ime in da pol bo pa konc sveta... tale Maria bi pa do 2018 znal "zdržat"

no ja ... mrbit pa čez kako leto dve.... kdo ve.... (razn Nostradamusa..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...da bojo izvolil papeža za "krajši čas"

...tako imenovani "prehodni" papež, je bil najtesnejši sodelavec sedaj že pokojnega Janeza P. II.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nov papež prihaja iz Nemčije kar so tudi pričakovali

:oops: mislim, da bomo spet kar kmalu gledali pogreb :oops: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:oops: mislim, da bomo spet kar kmalu gledali pogreb :oops:  :devil:

Samo res je že malo star, lahko bi izvolili kakega mlajšega ali pa je problem v tem da so vsi okoli 70 :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:oops: mislim, da bomo spet kar kmalu gledali pogreb :oops:  :devil:

So tut v Vatikanu podjetni - spet bo pršlo na tisoče romarjev na pogreb in prineslo kapital v državo :P Vse se vrti okoli denarja .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil pa ziher, da bodo kakega nigra izbrali, je tako lep barvni kontrast.

Ta (stari)novi mi pa deluje tako, kot da bi ravno iz bolniške prišel, ves črn okrog oči, pa bled ko stena.

No ja, je pa verjetno izkušen in moder človek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je glede celibata, splava itd...zelo konservativen...glede tega je svetoval tudi pokojnemu Pavlu-desna roka. Benedikt 15 je bil za časa 1 sv. vojne poznan po skrbi za begunce, pripadnik miru in sprave...in da je da spisal mirovno pogodbo...no Wilson je prevzel 14 točk po njegovi ( iste so...če je kopiral pa ne vem).

V mladih letih je pripadal liberalni struji v RKC vendar, ko se je bolje ufural v levičarske kroge jih spoznal in nato poplnoma spremenil mnenje...zanima ga nauk vere.....naj bi bil izreden retorik, izjemno brihten,razgledan, dojemljiv vendar bolj zaprt oz. oster in zato se ga človek ustraši če ga ne pozna. Glede izžarevanja topline in ,,biti ljubljenec množic, že s samo pojavo,, nasprotje Pavlu.

Sicer pa....bomo videli...men so taki ...,,trda roka mehko srce,, mnogo bolj všeč kot obratna kombinacija.

'Približujemo se diktaturi relativizma, ki ničesar ne priznava kot gotovo in katerega glavni cilj so lastni ego in lastne želje,' je Ratzinger, ki je vodil mašo, povedal zbranim kardinalom, škofom in vernikom v baziliki svetega Petra. Kot poroča francoska tiskovna agencija AFP, mu je nekaj kardinalov ob tem zaploskalo, ostali pa niso pokazali nobenega znaka.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi brez veze, da so izbrali tako starega papeža (mogoče pa je res vse posel). Ta je bil papež 26 let, ta to nikakor ne more biti. Čeprav nisem veren se mi dosti bolj vredu zdi če je papež dolgo, da lahko obišče več držav, opravlja dlje poslanstvo,... kot pa le nekaj let.

Je pa ta papež zelo konzervativen. Upam, da ne bo delal kakega sranja med drugimi verami. Njegova je tudi izjava, da bi se vse krščnaske cerkve morale podrejati Vatikanu (pravoslavci, protestanti,...). Mislim pa, da mu pravijo buldog in ne doberman.

Živi bili pa videli :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njegova je tudi izjava, da bi se vse krščnaske cerkve morale podrejati Vatikanu (pravoslavci, protestanti,...).  Mislim pa, da mu pravijo buldog in ne doberman.

.) ZA TO SVOJO IZJAVO SE JE KASNEJE OPRAVIČIL-JAVNO

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nui on vodo papeževega pogreba? :hmm: se mi zdi, no ja kaj pa vem ko so si vsi tak podobni. Bojda ata govori 10 jezikov :naughty: Takga starega pa so morali zbrat da ne bo preveč dolgo bil gor ko je Janez Pavel II bil predolgo in se je preveč mešal vsepovsod :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Papež ni ravno nek poklic....

(še napredovati ne moreš...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!