Skoči na vsebino

nov papež


JaRaNe

Priporočene objave

Pupa kaj pa cerkvene inštitucije, kot je naprimer Karitas?

Kaj ti misliš, da se zgodi s tem denarjem?

sem ti ze jaz povedal.

nekaj gre naprej, nekaj ostane, se naroci kaksen A8 za katerga se pol ne ve kdo ga je narocil in od kje denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in oprosti, da jaz nesem sveže oprano obleko na Karitas in mi rečejo, da če je bil a v čestilnici in povem da ne, da je na sveže oprano in posušeno in mi reče: ne, to pa ni dobro...... mislim veš kaj??

in zdej vemo, kdaj se karitas odpre za razdeljevanje oblek in prinesemo tja sveže oprane obleke (ne iz čistilnice) v vrečah tja in sami poberejo kaj rabijo in so čisto zadovoljni s tem.....

to je Karitas...........

si jih vprašala, zakaj so tako zlobni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogromno prostovoljnega denarja gre samo zato, da ogromno ljudi dela v tej organizaciji.........

tole ogromno se sliši, kot bi za delovanje te organizacije šlo 600 miljonov za 30 ljudi ... a misliš, da je res tko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe softi, pri vseh teh papežih v zgodovini ... bi moralo vstat kup drugih ... ne pa prejšnji, ker je že na videz dobričina bil ... .) Ampak ti si ga verjetno dobro poznal in točno veš kako je bil pokvarjen :doze: Sta ga s HHVjevim kolegom skupaj čez lovski daljnogled občudovala? <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa bi bilo treba roko v ogenj dajati ... to je že oče naroda (Stanovnik) počel, pa se mu ni obneslo  :afro1:

Pravim samo, da se je gotovo dogajalo vse živo, veliko slabega itd., ampak vsekakor tudi dobre reči. Na eni strani tema srednjega veka, na drugi strani sikstinska kapela. Itd. itd. Cerkev v sedanjem času ima kup problemov, jasno da jih ima, s primeri pedofilije na čelu ... vendar po tem sodit vse pripadnike ... je malo mimo.

Lej - Nemcev tudi ne moreš soditi (samo) po tretjem rajhu, pa poglej - pa niti 70 let ni preteklo od tega. In ti o organizaciji ki obstaja stoletja (torej ne dve tisočletji, da bo Brrrmu prav :)) pišeš vse živo, pa odpustki ... Galileja očitno pozabite omeniti - verjetno ni pisalo v Radarju  :grrr

Ne moreš ti enačiti Nemce, ki so imeli eno vodstvo in je tisto padlo in sedaj je čisto nekaj drugega, pa RKC, ki ima ena in isto vodstvo oz. da bom pravilno rekla..... ljudi z istimi ideologijami. Danes Hitler zagotovo ne bi preživel........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa bi bilo treba roko v ogenj dajati ... to je že oče naroda (Stanovnik) počel, pa se mu ni obneslo  :afro1:

Pravim samo, da se je gotovo dogajalo vse živo, veliko slabega itd., ampak vsekakor tudi dobre reči. Na eni strani tema srednjega veka, na drugi strani sikstinska kapela. Itd. itd. Cerkev v sedanjem času ima kup problemov, jasno da jih ima, s primeri pedofilije na čelu ... vendar po tem sodit vse pripadnike ... je malo mimo.

Lej - Nemcev tudi ne moreš soditi (samo) po tretjem rajhu, pa poglej - pa niti 70 let ni preteklo od tega. In ti o organizaciji ki obstaja stoletja (torej ne dve tisočletji, da bo Brrrmu prav :)) pišeš vse živo, pa odpustki ... Galileja očitno pozabite omeniti - verjetno ni pisalo v Radarju  :grrr

in teme srednjega veka ni bila nic daljsa od navadnega sranja..ne driske..

v tem casu je crkev nardila pizdarij in se nagrebla..ma ne bom..ne bom..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogromno prostovoljnega denarja gre samo zato, da ogromno ljudi dela v tej organizaciji.........

in oprosti, da jaz nesem sveže oprano obleko na Karitas in mi rečejo, da če je bil a v čestilnici in povem da ne, da je na sveže oprano in posušeno in mi reče: ne, to pa ni dobro...... mislim veš kaj??

in zdej vemo, kdaj se karitas odpre za razdeljevanje oblek in prinesemo tja sveže oprane obleke (ne iz čistilnice) v vrečah tja in sami poberejo kaj rabijo in so čisto zadovoljni s tem.....

to je Karitas...........

Pupa ampak predlani je bla na tv oddaja o treh dobrodelnih organizacijah. Tam so spraševali predstavnike Rdečega križža, Unicefa in Karitasa kolikšen je njihov strošek organizacije pomoči. Ne boš verjela ampak karitas je imel najmanjši procent za svoje delo, absolutno najdražje pa so delovali v Unicefu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes Hitler zagotovo ne bi preživel........

Jaz bi si skoraj upal trdit oz. "dat roko v ogenj" kot temu praviš - da sploh ne bi bilo problemov, samo malo bi moral program osvežit :SS

Pri vsem tem sovražtvu ... šamponirat se da pa ljudi še vedno, nič slabše ...

Ampak to je :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar še vedno ne pomeni, da ta procent ni mali...... in nisem zagovarjala ne Unicefa ne Rdečega križa.......

bil je "zelo majhen". ampak ok - ti že veš... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe softi, pri vseh teh papežih v zgodovini ... bi moralo vstat kup drugih  ... ne pa prejšnji, ker je že na videz dobričina bil ...  .) Ampak ti si ga verjetno dobro poznal in točno veš kako je bil pokvarjen  :doze:  Sta ga s HHVjevim kolegom skupaj čez lovski daljnogled občudovala?  <_<

ne ga nisem obcudoval..

a prejsnji je bil pa na videz dobricina..aha..zato je pedofile premetaval, ne pa izobcil in kaznoval..zato je utikal nos v komunizem, ceprav cerkev nasprotuje kapitalizmu(besede svabe).

glej cyc. predlog

pejt v medugorje. tam je kip kristusa. ki ma luknjo v kolenu skoz katero tece voda..ubistvu rosi. kristusova kri. in to sam jeseni in spomladi. in mas vernike okol. 5 busov recmo.

pa rec drage sestre, dargai bratje

ta kip je naredil slovenski jebiveter, ki je slabo zatopil en del na glavi ramenih nasega mucenika in v dezju pride voda v kip. ker je ocitno najtanjsi na kolenu, ga je tu razzrlo. in sedaj voda rosi na koleni. to je voda ine ne njegova kri. in pozimi in poleti ne krvavi, kajti voda zrzne ali izhlapi v teh vrocinah.

pa da vidis kako te bodo pogledal.

se ti ne zdi, da bi jih tvoj dobricina lahko poucil o osnovah. kaj pravis..ne pa da bi revezi iz irske letel v split in naprej z busom.

po teh besedah sem hitro odsel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar še vedno ne pomeni, da ta procent ni mali...... in nisem zagovarjala ne Unicefa ne Rdečega križa.......

SF - to je že čisto druga zgodba......

Ampak pupa zakaj pa potem noben noče delovat na tem področju? sej lahko ustanoviš organizacijo in se greš humanitarnost če misliš, da bi to bolje počela?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar še vedno ne pomeni, da ta procent ni mali...... in nisem zagovarjala ne Unicefa ne Rdečega križa.......

SF - to je že čisto druga zgodba......

Sej res... nas pa zanimajo take pikantne zgodbe... Jo lahhko poveš? Morda me prepričaš da jim ne dam več denarja ker barabe slabo gospodarijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil je "zelo majhen". ampak ok - ti že veš... ;)

za enga A8 prevelik..cist zadost. stanovanje oz dva ali tri za neke reveze nekje.

da omenim se nekaj. ce se zelis porociti cerkveno, moras opraviti oz obiskovati en tecaj. tecaj je brezplacen. sam najem dvorane pa ena cerkvena organizacija zaracuna drugi cerkveni organizaciji 3000 na par. zanimiv ne. seveda je dvorana zgrajena z zuljavimi rokami clanov omenjene organizacije. ma so lopatal pa krampal k zmesani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti veš, zakaj je Hitler takrat uspel??

Ja, saj je čisto na kratko - splet okoliščin, ki so se ravno lepo skupaj sestavile. Huda gospodarska kriza, zaradi česar so bili ljudje dojemljivi za marsikaj, to se jim je pa zaradi karizmatičnosti (baje?!) toliko lažje vtepli v glavo, sovraštvo do židov je obstajalo že prej, ni to posledica NSDAP, ti so samo speljali vodo na svoj mlin. Ker je obnova gospodarstva bila - še pred vojno - uspešna, so ljudje sledili kot ovce - v večini. Tisti ki niso hoteli ... pa kmalu niso imeli izbire.

Niso bili ljudje takrat nič drugačni, oz. mi nismo nič "boljši" in kaj vem kaki - dokazov izpred nekaj let je polno nekaj sto kilometrov JV od nas. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta kip je naredil slovenski jebiveter, ki je slabo zatopil en del na glavi ramenih nasega mucenika in v dezju pride voda v kip. ker je ocitno najtanjsi na kolenu, ga je tu razzrlo. in sedaj voda rosi na koleni. to je voda ine ne njegova kri. in pozimi in poleti ne krvavi, kajti voda zrzne ali izhlapi v teh vrocinah.

pa da vidis kako te bodo pogledal.

se ti ne zdi, da bi jih tvoj dobricina lahko poucil o osnovah. kaj pravis..ne pa da bi revezi iz irske letel v split in naprej z busom.

po teh besedah sem hitro odsel.

ej, stari - oni častijo kip z lukno v kolenu, mi pa pač tiste piškave ovinke na Planini ... ;)

a mamo radi, če nam kdo teži okol tega? pa saj je samo asfalt nametan na zemljo ...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej res... nas pa zanimajo take pikantne zgodbe... Jo lahhko poveš? Morda me prepričaš da jim ne dam več denarja ker barabe slabo gospodarijo...

a je kje kdo rekel, da imam pikantne zgodbe??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, stari - oni častijo kip z lukno v kolenu, mi pa pač tiste piškave ovinke na Planini ... ;)

a mamo radi, če nam kdo teži okol tega? pa saj je samo asfalt nametan na zemljo ...:)

ti ga castis, jaz ne...

dvomim, da kdorkoli izmed nas se tako fanaticno in neumno verjame v nekaj kot tisti verniki v tisto vodo. je ni flike na cesti. sem ziher, da motociklezem ne ozdravi revme, raka, skleroze, impotentnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj je čisto na kratko - splet okoliščin, ki so se ravno lepo skupaj sestavile. Huda gospodarska kriza, zaradi česar so bili ljudje dojemljivi za marsikaj, to se jim je pa zaradi karizmatičnosti (baje?!) toliko lažje vtepli v glavo, sovraštvo do židov je obstajalo že prej, ni to posledica NSDAP, ti so samo speljali vodo na svoj mlin. Ker je obnova gospodarstva bila - še pred vojno - uspešna, so ljudje sledili kot ovce - v večini. Tisti ki niso hoteli ... pa kmalu niso imeli izbire.

Niso bili ljudje takrat nič drugačni, oz. mi nismo nič "boljši" in kaj vem kaki - dokazov izpred nekaj let je polno nekaj sto kilometrov JV od nas.  <_<

No bravo, vsaj nekje se strinjam s tabo......... torej Huda gospodarska kriza in takrat še zadostna medsebojna neinformiranost...... ravno zaradi tega to sedaj ni več mogoče....... No, drugače povedano - zelo upam, da tega ni več mogoče, čeprav Bush zelo teži k temu.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no dragi moj Simće.... ker tako hitro vse na dlan prineseš, pa še to povej... seveda v primerjavi z drugimi.......... po procentih...... ker so baje tako majhni.

in ne mi knjige gledat, ker imaš v takih knjigah tudi stroške, ki niso samo WC papir in pisala itd......

blabla ... tam imaš cifre, piše, kolk je šlo za pomoč, kolk pa za režijske stroške pri organizaciji te pomoči ... če ti kaj ni jasno: tvoj bad. Lepo piše - 80 odstotkov sredstev so plasirali nazaj na trg v obliki "pomoči". Meni je to dovolj. ne mislim iti tja in jim narediti računovodskega pregleda, ker za to trenutno nimam ćasa.

Glej, predlagam, da nehaš bit pokroviteljska, da nehaš imeti edina zveličavno prav in da nehaš svoje teorije snovati na trhlih temeljih in s pavšalnimi sodbami po sistemu baba čula baba rekla. Dotlej pa ti bomo, v duhu natančnosti in pravičnosti, postavljali zoprna podvprašanja, na katera ti bo zmanjkovalo odgovorov. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!