Skoči na vsebino

nov papež


JaRaNe

Priporočene objave

10. če razumeš in podpiraš RKC in njene ideje, pusti službo, opusti kontracepcijo, oženi se, pucaj in pospravljaj doma in pridno širi noge možu, da boš lahko sproducirala kar največ potomcev. dobro skrbi za moža in družino kajti to je tvoja edina naloga! seveda upam, da si še nedolžna ker če nisi bo treba k spovedi parkrat kar pa je še vedno boljše kot včasih ko si takšne grehe moral odkupit!

Res je brezveze Pervy, prepričevati nekoga, ki vidi kar hoče in s tvojo razlago v zadnji točki...tam si povedal kakšno pod katero etiketo si spakiral vse o RKC.........lohk pa pogledaš motodogodke...sama žegnanja so vas....in baje jih dosti pride...zakaj se pa nihče ne oglasi, ki pozna stvari bolje kot jaz....pa ne vem mogoče jih je sram, ker biti veren ima pri nas negativen predznak.

to ni nič moja razlaga - TO JE OSNOVNI PROBLEM CERKVE DANES in to kar tepe njeno popularnost. NEENAKOST žensk in popolna NEŽIVLJENSKOST naukov, ki jih pridiga. TO NI NOBENA SKRIVNOST ALI MOJA RAZLAGA, TAKŠNA STALIŠČA JE SPREJEL PREJŠNJI PAPEŽ Z SODELOVANJEM SEDANJEGA V ENEM ZADNJIH KONGREGACIJ (ali kaj je že tisti njihov zbor kjer vsakih nekaj let sprejmejo smernice RKC za naprej)! ženska je reducirana na vlogo matere in stroja za rojavanje otrok, če pa ji vse to odlično uspeva pa lahko ima še življenje in kariero ki pa NIKAKOR ne sme ogroziti svetost družine.

vidim da očitno nočeš ali neveš osnovnih stališč, ki jih zagovarja cerkev v zadnjih letih.

torej NE uporabi kontracepcije in kondomov, tudi če gre le za preprečevanje okužb pri odnosih. oni strogo predpisujejo vzdržnost ker je jasno neizpeljivo v praksi. In tako namesto da bi malo "omilili" stališča se npr. v ZELO verni afriki veselo seksa in širi AIDS, kondomov pa se ne uporablja ker to vera prepoveduje. Cerkev to nosi OGROMNO krivdo za širitev AIDS in demografsko eksplozijo. Če bi res hoteli dobro svojim "ovcam" bi jih pozvali vsak k uporabi kondomov če se že ne morejo zadrževati in ena beseda župnika bi imela dosti več efekta kot vse propagandne akcije organizacij in vlad. NEEEEE cerkev ima rajše okužene vernike kot da se poskuša sprijazniti z 21. stoletjem in grozečo epidemijo, potem pa imajo v afriki nekatere verne države po več kot 30% prebivalstva z AIDS-om. NI KAJ, RES DELAJO V DOBRO ČLOVEŠTVA! :hmm: :nono:

če dodamo pa še ostala stališča glede homoseksualnosti in zatiranja njihovih osnovnih pravic (poroka in priznanje statusa svojca ter dedovanje,...). stališča do oplojavanja itd. pa lahko hitro vidimo, da more vsakemu biti jasno, da nekako taki nazori ne sodijo v današnjo družbo. lahko jih sicer privat prakticiraš, NE moreš pa jih zahtevati od vseh ostalih članov družbe!

če pa omenjaš žegnanja in podbno - jaz ne hodim na njih in še mnogi drugi ne, pa tudi med tistimi ki hodijo jih večina ne zaredi vere ampak "dogodka". to je dobra marketinška poteza naših cerkev za pridobivanje simpatij ljudi.

PS: nekdo je vprašal če kaj delamo, ja delam, zato pa se ne oglašam več tu dosti čeprav me srbijo prsti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se npr. v ZELO verni afriki veselo seksa in širi AIDS, kondomov pa se ne uporablja ker to vera prepoveduje. Cerkev to nosi OGROMNO krivdo za širitev AIDS in demografsko eksplozijo.

to ni res...namreč pozabljaš, da cerkev tudi zapoveduje monogamijo in seks po poroki...torej ni strahu, po teoriji cerkve, za spolno prenosljive bolezni, če jih nima kdo prenašat....

cerkev ni kriva za širjenje AIDSa...krivi smo ljudje sami...nobena ideologija ne vera ni odgovorna za to....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pervy: :OK: :worship: :worship: :worship:

no bom še jaz nekaj rekla o "vernikih" in vernikih

o "duhovnikih in duhovnikih.

najprej to , da sem 8 let hodila k verouku in v cerkev in opravljene naslednje zakramente:krst,obhajilo in birma...in to je vse in nikoli več v cerkev

stanujem na podeželju ker je velika večina ljudi "vernih" in nikogar ki bi bil veren.( aja moja pokojna soseda je bila verna)poznam veliko "duhovnikov" pa enega duhovnika.

Verniki so ljudje ki spoštujejo deset božjih zapovedi, ki živijo v skladu z vero in sprejemajo tudi drugačne in so predvsem preprosti ljudje.(tu izobrazba nima nobene vloge) in ne posiljujejo drugih s svojo vero.

"Verniki" pa so ljudje ki 6 dni v tednu grešijo ta sedmi dan gredo pa v cerkev in jim je vse odpuščeno. Posiljujeo ostale da je njihova vera edina tista prava.

Duhovniki so tisti božji služabniki ki skromno živijo se razdajajo za svoje farane .

"Duhovniki" so tisti ljudje ki si na račun božje službe kopičijo bogastvo se vtikajo v politiko in prodajajo vero.

in na koncu v rkc prevladujejo "duhovniki" in zato je v cerkvi veliko "vernikov".

...aja pa še nekaj o karitas . karitas je isto kot rdeči križ sam da gre tukaj denar duhovščini....

no pa še to cerkev nikoli ni bila za napredek ker nepismene ljudi je najlažje flancat.

pa en lep pozdrav

dr. looney:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni res...namreč pozabljaš, da cerkev tudi zapoveduje monogamijo in seks po poroki...torej ni strahu, po teoriji cerkve, za spolno prenosljive bolezni, če jih nima kdo prenašat....

cerkev ni kriva za širjenje AIDSa...krivi smo ljudje sami...nobena ideologija ne vera ni odgovorna za to....

sem čakal sarkastičnega smilej-a ob tvoji omembi monogamnosti pa ga ni blo - pa ne da ti to resno misliš? :hmm:

ja ja vzdržnost pred poroko in monogamnost sta rešitvi - seks in ne-monogamnost pa realnost.

cerkev tišči glavo v pesek kot da te zadeve ne obstajajo - OK ampak potem naj bodo vsaj tiho, NE PA DA NOČEJO VIDETI DA LJUDJE SEKSAJO, PO DRUGI STRANI PA SE HITRO OGLASIJO DA SE NE SME SEKSAT Z KONDOMOM. :?

naj se odločijo, ali priznajo da folk seksa in poskušajo narediti kaj dobrega in omiliti situacijo ali pa naj gledajo stran. :angry2:

to je nakako tako kot če bi nekdo pozival naj se ne vozimo z motorjem - če pa se že, potem brez čelade obvezno :slap:

looney: :worship: :OK: se vidi da poznaš realnost naše verske scene (pozabila si da so najbolj goreči verniki še pred desetletjem bili največji komunisti in partijci - no saj pri nas .) ).

grem na razvrat zdaj, me je čisto ta tema izmozgala :devil: :beer2:

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet en skupinski odgovor.

pervy..ma care..beres mi misli in napises tisro kar moji utrujeni prsti ne zmorejo vec. naslednjic ko se vidiva, dam za lasko.

tale o vernikih in duhovnikih..cista deset.

zdej pa se za lino pa symcija in ostale.

ce nekdo gresi, potem naj bo kaznovan. cerkev je gresila, kaznuje jo vec noben, samo ovcke ploskajo in uzivajo, ne zavedajo pa se gorja, ki ga je nardila.

toliko negativnih stvari je cerkev naredila v preteklosti in ja, tudi kaksno pozitivno, vendar se to ne sesteva, ampak se pricakuje, da se z negativnim neha. pa se ne. nadaljuje se vse v imenu boga, ceprav je le ta zapisal, zamislil, zapovedal, drugace. tako amrecina z bog vas blagoslovi posiljajo pilote v boj s sibkejsim, v boj v katerem padajo nedolzni. pa vatikan ni tega obsodil. ja, ja, nasprotval so vojni, ampak lizejo s epa naprej. sam bi pricekoval, da bo stari rekel, ce je tko, bom pisal ocetu naj vas preneha zegnat in naj ne uslisi vase molitve. in prekinitev odnosov. sanje postenega.

ce je cerkev tako dobra, zakaj ne neha srat in ne pustim vernikom spodobno zivljenje. a mora una africanka rect, oce gresila sem, spala sem z moski, s katerim nisem porocena, ampak nisva uporabila kondoma, ce to kaj ublazi moj greh in cez 5, deset let je mrtva hladna zarad HIV-a.

ce je tako dobra, zakaj je proti splavom, tudi v primeru posilstev. zakaj. zakaj je prtoti umetni oploditvi. medtem ko papeza se pa lahko prikljuc na umetna pljuca. kako to. sej to je znanost. v srednjem veku bi ga pobral. spet je napredek za njih dober za vernike ne.

zakaj ce je tako dobra, se se danes obnasa do vernikov kot do raje, nekih revezev, ki njo potrebujejo.

in se citat pokojnega dedka, ki je bil zelo preprost a brihten clovek. rad je imel dobro kapljico, cigarete in zenske. o cervi je pa vedel povedat tole

VERUJEM U BOGA I POSTUJEM BOGA, ALI TUZEMSKE BOGOVE NABIJEM NA KURAC.

in to je res. vsi zemeljski bogovi so si priredili bozje zapovedi po svoje. tako kot njim pase. nam pridagajo, sami pa krsijo. ceprav je bog rekel: ne stori drugemu tistega, kar ne zelis, da drugi stori tebi in ne kradi. pa se kaksno pametno je rekel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudiča.... kje ste pa zdej, ko vas prosim, da mi naštejete pozitivne lastnosti RKC-ja?????

ni jih, ne najdemo jih :ninja: prav si imela - cerkev je zlo :alien1: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evil v svojem bistvu :grrr .... :kva2:

ein!..... sem vedla da si ti neka ovca v volčjem kožuhu v resnici :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ein bi hotel bit volk v ovčji koži, pa je ovca v ovčji hočeš rečt?  :?  :blink:

;)

ne...mislim tocno to kar sem napisala...... :grrr :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola lepo počas...

1. najbolj razvit del sveta je katoliške vere (ne samo rkc...so še protestanti, AS..v bistvu vsi izvirajo iz RKC.... ) kar je čudno, ker trdite, da je nazadnjaška in da je potolkla ves napreden živelj.

2. Katera svetovna religija smatra žensko kot enakovredno moškemu oz...jo ima celo za vodjo? Kot edina resna opozicija KC je Islam...le ta je glede žensk mnogo bolj nazadnjaški...ipak je 600 let mlajši...in mogoče bo čez 600 let bolje.

3. Cerkev sama svojih načel ni nikoli spreminjala, čeprav jih je v posameznih obdobjih močno izigravala (skvarjena duhovščina)...kar so delali svinjarij..no po njihovem bodo odgovarjali za svoja dejanja...vendar v smem načelu niso nikoli--vernikov učili pizdarij (sistem: ,,poslušajte me in ne glejte me,,).

4. Cerkev je podjetje sestavljeno iz ljudi...in verjamem, da niso vsi dobri in taki kot naj bi bili..... zaščitili so sebe in svoje premoženje...med drugim tudi s celibatom-zakaj jim to, nekdo ki ni zraven dal nič...oz. ni del te strukture očita ..ne vem.

5. Bistvo nauka je...svetost življenja od spočetja do smrti....zato pričakovati, da bodo dovolili splav in evtanazijo...totalno skregano z njihovim načelom..za katerim res trmasto stojio...in mislim, da bi s spremembo dejansko porušili sebe.

6.Družina kot celica, kjer vlada ljubezen in spoštovanje in red....če je kdo poslušal Janeza Pavla2. je vedno govoril, da žensko je potrebno spoštovati, da naj ne bo na svetu ženske, ki bi se morala(delodajalci znajo kaj tkega zahtevat) odpovedati materinstvu zaradi kariere. Ženska verjeli ali ne ima sposobnost roditi..in v tem se razlikuje od moškega in trend, da je materinstvo breme, da je out, da je biti biznis vumen...bolj trendy kot mama...je boj proti biološki naravi ženske.

Sad ljubezni je otrok...zato so proti kontracepciji..otroci so božji dar. (ok mal za časom, vendar od njih ne rabim privolitve DA ali NE...in zato me to niti ne vrže s tira.

PERVY IN AIDS V AFRIKI...tu ti je TC napisal zakaj cerkev ne more priporočt kondomov. Jest te pa sprašujem...koliko miljonov nedolžnih Afičanov je umrlo, ker so zdravilo proti malariji skrivali Kitajci več kot deset let? Nikoli te nisem slišala očitat karkoli Kitajcem npr? Katera druga religija svetuje in priporoča kontracepcijo?

7. - moralne vrednote -rkc igra danes na področju zagovarjanja tradicionalnih vrednot ključno vlogo, lahko bi rekli, da ji je država to vlogo skoraj popolnoma prepustila, kar seveda ne more biti prav. Veliko reči bi morala početi sama saj nam otroke vzgaja šola (evropski delovni čas...in nasploh pomankanje časa za otroke), saj mora, če hoče imeti zdrav narod, nedvomno vzpostaviti moralne smernice, Nedvomno pa cerkev rešuje in pomaga..tam kjer lahko in tistim, ki to želijo! Saj, kaj pa sploh zagovarja? Zagovarja red, trdne družine, srečo ljudi, odpuščanje, strpnost, ... Tudi glede svobode sploh ni več mogoče primerjati nekdanjo in sedanjo cerkveno podobo.

8. Cerkev bremza ZDA...Buš bi bil zelo vesel, da bi svoje pohode širil pod ,,krinko,, novodobnega križarja...in zmaga dobrega krščanstva nad poganskim Islamom. Papež mu je javno na ves glas povedal DA NE PODPIRA VOJNE...ustavit pa jo seveda ni mogel...lahko bi bil pa tiho kot rit..zakaj ne?

9.Padec železne zavese in priznanje novih držav...Vatikan je imel gromozansko vlogo pri vsem tem....,,Gorbačov je rekel: ,,Največja napka komunizma je bila, ko so papeža spustili na Poljsko,,-to je bil začetek konca.

10. BENEDIKT 16, naj bi bil zagovornik nauka vere....in nauk sam ni pokvarjen in če ga bo širil....mene ne moti.

11. Danes so stvari močno drugačne...vse pride ven...informacija je v sekundi povsod...in cerkev si ne more privoščiti stvari kot so jih počeli naredi pa lahko veliko dobrega...ima moč ima upliv ima denar in ima slušatelje.

To s pedofiljio...nihče mi ni odgovoril na zastavljeno vprašanje o procentih...da dobim realno predstavo.... Verjamem, da bojo ukrepali.

ups še homoseksualci....pravne zadeve jim laho uredi država...in dedovanje in obiskovanje se lahko uredi pri odvetniku...al je treba cekveno poroko?

Verjamem v boga...ni katolik, ni budist, ni hudič, nima oblike...pač je in verjamem, da ve kaj dela oz. da ve zakaj nič ne dela.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. najbolj razvit del sveta je katoliške vere (ne samo rkc...so še protestanti, AS..v bistvu vsi izvirajo iz RKC.... ) kar je čudno, ker trdite, da je nazadnjaška in da je potolkla ves napreden živelj.

Ajooj, pomisli samo, kje bi že bili, če nas ne bi RKC tako bremzala skoraj dve tisočletji .) Avtomobili bi po zraku leteli, ko v Blade Runnerju :grim

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. o najbolj naprednem delu sveta bi lahko govorili, ampak bomo drugic. cerkev je unicevala razvoj, vendar prepovedano je najslajse in v tej bitki ni mogla zmagati.

2.religija katere clan sem jaz. zdej lahko reces, da sem ateist, ali pa da verjamem, da nekaj je(lahko reces bog), a ne priznavam zemljske bogove. zame je zenska spotovanja vredna, tako kot moski. dokler ne zaserje zadev. tvoje mnenje je ce islam ne sposzuje zensko, zakaj bi jo rkc. mogoce mali primer: rkc zahteva potrdilo o samskem stanu pred poroko, pravoslavni pop ti rece, ce lazes mene, lazes sebe, lazes boga. ne rabim papirja. tko o spostovanju vernika, njegove besede in njegovega spostovanja boga. sam primer. sam primer je.

3. cerkev je vernike ucila pizdarij in je prirejala nacela. zapoveda pravi ne ubijaja, pa so ubijal, pravi ne kradi, pa so krali. vernike so ucili o carovnicah in jim dajali energijo za boj z blagoslovi. svetovno znano.

4. ne vem kaj rect. ne vidim problema.

5, seziganje na grmadi je...metanje novorojenckov za steno, kjer so umiral, ker nuna niso smele rodit je..splav naj ostane za naprej.

6. zenske se niso odpovedovale otrokom zaradi karirere v komunizmo, pa je tvoj papa pomagal podret ga. v tistem casu so se zahodne zenske ze odpovedovale otrokom zarad karirere. je bil na en uc slep.

otrok je sad ljubezni, zato prepovejmo splav. kaj pa ce rodi 18 letna deklica, brez sole, brez denarja, ata je pa mulcek s podobnim polozajem. kaj bosta onadva. da ni otrok sad nepazljivosti. da ni breme. ce se odlocita za splav kateri papa in fajmoster ma pravico oporekat. da ni mogoce kdaj vzgajal koga iz nic, menjal plenice, imel odgovornost. al se sam ob smrtni postli najde , zmoli dva tri, nardi kriz in rece tok pa tok stane.

kaj pa ce je otrok sad posilstva. tudi ne dovolit splava, da se ne umaze zivljenje. ocitno nisi bila v situaciji, v kateri je bilo dosti deklet in nimas pojma kaj govoris.

o kondomih in adisu sem ti ze povedal. a ce kitajci jejo drek, ga moira tut vatikan.

zakaj primerjas rkc v slabem s svetom, zakaj ne v dobrem. a se ti primerjas s slabimi in ugotavljas, da si doobra, al se rajs z dobtimi in ugotavljas, da si komaj povprecna.

7. men otrok ne bo vzgajala in tisti trenutek, ko bo kdo to ukazal se bom odselil iz slovenije. zakaj? za moje otroke ne more skrbet ena tako izpirjena ustanova. misljenje je posledica zgoraj nastetih tock in mnogih prejsnjih postov.

8. cerkev ne bremza zda, ampak je samo nevtralna oz mal zaropota pol pa utihne. se rupel je pred leti poslal ostro protestno noto v moskvo zarad napadov na cecene, je rkc kdaj poslala v belo hiso. ni. sam rekl so mi nismo za. niso pa to ponavljal, obsojal, pridigal vsak vecer. tako kot so znal cez komunizem pljuvat.

9. to je nekdo od vasih zanikal. ne vem kdo. posici sama. je to v ponos rkc. zakaj so rusili sistem v katerem niso bili tako zelo prisotni, katerega niso poznali. je bilo treba rkc mazat roke s krvjo vse zrtev. teh zrtev verjetno ne bi bilo manj brez vpletanja viatikana, ampak bil bi moralni obcutek boljsi.

10. po njegovem citatu je tut komunist->skor sklepam, da je bil jezus prvi komunist. odgovora in tvojga mnenja za katerikoli sklep se nimam in ga verjetno ne bo.

11. danes so stvari skor iste kot pred letom in ravno pred letom so nas tresli pedofili in se kaj bi se naslo. imajo denar, imajo moc imajo slusatelje, to mislim da sem vedno trdil in moji somisljeniki tudi. dodajamo samo se, da imajo malce prevec moci in denarja, ter na naso sreco vedno manj slusateljev.

na procente o pedofilih te vprasam po tocni stevilki sezganih, po tocni stevilki povojnih zrtev, po marsicem, kar nikoli ne bos zvedla in ne bom zvedel. a se ti ne zdi mal neumno vprasanje? iskreno?

ce bi bil homo se cerkvi ne bi priblizal. ne pocutem se ogrozenega homota, ampak vernika, ki je clan cerkve, ki ni strpna, pa ceprav trdi da je. stekas.

bok je lahko da katolik, sam sigurno ni rekel, da se ga zastopa na nacin kot to pocne vatikan. ve kaj dela. kot sem ze rekel, ob zacetku javnega kazanja novega papeza je al jokal, al je bil pa sam aprilski dez. kdo to ve. in mogoce dela. mogoce je prejsnjemu namenil mal trpljenja ze na zemlje za vse bedarije. kdo sem jaz da sodim. njegov tiskovni predstavnim, namestnik, namescenec, pooblascenec ze ne.

hvala in lahko noc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tudi on jager? He ... kak folk ... in pol se čudite od kod tako mnenje o ubogih lovcih  :doze:

Jaooo, Cyc, vprašaš in obenem komentiraš, kot da bi že dobil odgovor.

Ne, ni in ni nikoli bil jager. Niti komunist ali član ZSMS. Je preprost, neuk kmečki človek doma iz primorskega konca, natančneje iz Gore, kot področju med Črnim vrhom in Ajdovščino sami pravijo. Globoko veren, z znanim bratom dokaj visoko v duhovniški hierarhiji. Sem preko njega že marsikaj o duhovščini slišal. In, da ta preprost, a razmišljajoč človek ima mnenje, kot sem ga navedel. Ti je to kaj podrlo črno - belo predstavo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 - In kdo je imel najbolje založene knjižnice

2 - in kdo se trudil opismeniti ljudi, da je nekdo lahko pol sploh kaj prebral...

3 - in kaj odkril?

1 - Uni strici v Aleksandriji!

2 - RKC že ne! Še moliti je bilo treba v latinščini, domači jezik se je pa iztrebljalo z mečem in ognjem. Spomni se reformacije, Luthra in našega Trubarja!

3 - Kdor je kaj odkril je šel na grmado!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem ziher, da motociklezem ne ozdravi revme, raka, skleroze, impotentnosti...

da bi ozdravil impotentnost? Maš prav, res ne more. Ko se jaz cel dan furam z mopijem, tizga reveža spod sploh najdem ne. :eek: Moram najprej lulat, potlej ga pa skloftat, da se zbudi! Ja razen, če malo pred domom ne srečam kakšne prow seksi dečve. Sam potlej pa komaj z mopija zlezem! :eek: Ergo, flike na asfaltu nimajo nič s potentnostjo, dečve na asfaltu, po možnosti na ali v kakšni makini pa veliko. Jaoooo, spet mi grejo neumnosti po glavi :slap: Se spomnim ene frajlice v avtu, je mela kiklco skor čez glavo zavihano. Ista scena, ko tista reklama za ne vem kwa že, ko se bajker na koncu skipa. Tud men ni dost mankal. Kwa ma to s papežem? N'č, pa kwa, pa kwa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola lepo počas...

1. najbolj razvit del sveta je katoliške vere (ne samo rkc...so še protestanti, AS..v bistvu vsi izvirajo iz RKC.... ) kar je čudno, ker trdite, da je nazadnjaška in da je potolkla ves napreden živelj.

Samo na prvo točko. Od vsega tega me že uče bubajo. .)

Japonska. Katoliška? Če gledamo na drug način razvitost, ta narbogatejša arabska država s polno ritjo nafte, kjer državljani dobe vse đabe. (U jebemti, kera je že, prmejduš EMŠO) Katoliška? Civilizacije ki so že šle by, by, kakor bo sigurna šla tudi ta naša. Katoliška? Cela gora držav na drugem koncu sveta, kamor mi v svoji zaplankanosti in zagledanosti zgolj v Evropo in ZDA sploh ne vidimo. Katoliške?

Ne vem no. Meni se res ne zdi, da bi bil katolicizem povezan z napredkom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa sem se mukoma prebil čez vso to solato, ki ste jo včeraj natrebili. Bilo je zanimivo, napeto, humorno, okusno in obenem neokusno. Odgovarjal sem sproti.

In dodajam še to:

Cyc, iz nekega lastnega napačnega zaključka, ki si ga priredil po svoji želji in volji, vlečeš čez vso to solato zgodbo o mojem kobajagi jagrskemu kompanjonu in na ta način skušaš obarvati zadevo po svojem okusu.

Bravo, tako delajo pravi mojstri manipulacije! Le kje so te tega naučili? :hmm:

Sedaj pa by, by za nekaj časa. Me čakajo še druge teme in menda celo delo! :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo ne sprenevedaj se ...brez USA bi japonci še vedno gojili samo bomsaje.

tvoje mnenje je ce islam ne sposzuje zensko, zakaj bi jo rkc. mogoce mali primer: rkc zahteva potrdilo o samskem stanu pred poroko, pravoslavni pop ti rece, ce lazes mene, lazes sebe, lazes boga. ne rabim papirja. tko o spostovanju vernika, njegove besede in njegovega spostovanja boga. sam primer. sam primer je.

Islam, rkc, pravoslavni pop...kje si pa dajlalamo izpustil?

3. cerkev je vernike ucila pizdarij in je prirejala nacela. zapoveda pravi ne ubijaja, pa so ubijal, pravi ne kradi, pa so krali. vernike so ucili o carovnicah in jim dajali energijo za boj z blagoslovi. svetovno znano

Beri moj post še enkrat...pa še enkra in še enkrat.

In ne primerjaj srednjega veka z današnjim...Pupa bi rekla, da vsak zori..in srednji vek ni bil na nobenem nivoju...ok.umetnost ok......lep in human.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi imela pa samo za Lino eno vprašanje.

Res je, homoesksualcem pravni status ureja država. Zakaj pa homoseksualci niso zaželjeni v cerkvi? Zakaj pa uradno ne smejo zagovarjati stališče homoseksualcev in biti verni?

podvprašanje: kako bi se tebi zdelo, da bi bila globoko verna oseba, bila privrženec RKC-ja in bi se in bi se zaupala svojemu duhovniku o tvoji spolni usmerjetnosti, on bi te pa ven vrgel in ti rekel, da si hudičevo seme in da cerkev tega ne podpira in da nisi zaželjen tam??

Ko prideš po pomoč, te zabijejo dol in vrže ven??

Ti meni in še komu očitaš, da če nisem za, sem proti.... jaz sem iz svojega stališča odločno proti, pa ne zato, kr nisem za. Ker sem posvetila kar nekaj časa razmišljanju na to temo, ker sem hotela videti iz drugega zornega kota itd..... samo nažalost sem ugotovila, da je RKC tista, ki meni, da če nisi z njo, si proti njej.....

Vem pa tudi to, da če bodo moji otroci želeli biti krščeni in če bodo želeli hoditi k mašam itd, da jim bom svobodno pustila, jih v tem podpirala in jim stala ob strani, če bodo to rabili. Samo zame je to - NE HVALA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha ok s pedofilije šaltamo na homote....

cerkev pač želi zaščititi družino in prokreacijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak je samo nevtralna oz mal zaropota pol pa utihne.

Halo...Softi...vsi smo ZA, da je cerkev ločena od države in bili so PROTI vojni v IRAKU, in tudi na balkan so se vmešali kot so se lahko...

Pupa glede Homoseksualcev....kaj naj ti rečem...mogoče spet nekaj o njihovem načelu (rkc) o družini o ljubezni med moškim in žensko, o otrocih....zakaj bi se mogla cerkev sedaj opredeljevat o homoseksualcih??? Takoj, ko bom vidla enga fara, nuno, ki bo na cesti utavla geja in ga ozmerjala al karkoli bom obvestila medije...bom rekal...alo teta, stric to ni lepo in ni uredu. Usiljevati jim nekaj kar jest (Pupa geji...marsikomu niso glih in čist OK zadeva) mislim da je ,,kaj me briga kaj si,,..je pravtako nestrpno od tebe.

In nisem homoseksualec in nisem globokoverna...zato me ne sprašuj, ker ne vem kako je....verjetno pa so taki primeri prej izjeme kot pravilo in ne poznam nobenega geja ki bi rekel, da ga je župnik vrgel ven.

Zakaj pa pri meni doma niso zaželjeni door to door trgovci?--Hočem povedat samo to, da ne vsiljuj svojih pravil drugemu....

In še nekaj.....kako si lahko tako obremenjena s cerkvijo in njeno ,,po tvoje,, samo grdobijo...res ne vem in ne razumem...meni se je približala samo ko sem jaz šla tja nikoli niso oni mene nekam posiljevali...kot naprimer mormoni na Prešernu, jehovci na vratih, harekrišna na vratih.

Japonska. Katoliška? Če gledamo na drug način razvitost, ta narbogatejša arabska država s polno ritjo nafte, kjer državljani dobe vse đabe. (U jebemti, kera je že, prmejduš EMŠO) Katoliška? Civilizacije ki so že šle by, by, kakor bo sigurna šla tudi ta naša. Katoliška? Cela gora držav na drugem koncu sveta, kamor mi v svoji zaplankanosti in zagledanosti zgolj v Evropo in ZDA sploh ne vidimo. Katoliške?

Zdej vidm, da je bil moj odgovor malce prekratek....a ti veš kaj pomeni ,,razvitost,,...kaj pomeni tehnološki razvoj...mi pokažeš eno stvar...ki je pomenila spremembo, napredek, čist nov sistem dela, uporabe.... iz arabskega sveta? Eno idustrijo, ki so jo razvilili s svojo tehnologijo?--Vse kar imajo jim je dal/prodal zahod...zaradi nafte.

Imajo bogato kulturno dediščino, krasno umetniško zapuščino....in tudi v eni državi...đabe vse brez davkov...izredno pohvalno in lepo vendar je to omogočil kapitalizem oz. denar kupi vse. Tehnološki razvoj pa ne moreš tlačit v isti koš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!