Skoči na vsebino

nov papež


JaRaNe

Priporočene objave

Glede na to, da vsi tako odlično poznate vso krščansko zgodovino in Cerkev kot institucijo, pa vseskozi pozabljate na nekaj stvari:

1. gledate samo v pretekli čas

2. iščete samo slabe stvari, ki so se in se verjetno še bodo dogajale znotraj Cerkve

3. pozabljate na misijonarje, mati Terezijo, končno tudi bivšega papeža, ljudi, ki so naredili kup dobrih stvari za človeštvo in svet

4. in nazadnje, po vseh teh vaših filozofiranjih je potem tudi otrok kriminalca kriv za vsa očetova dejanja in ga je treba že v osnovi tako tudi obravnavati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

intermezzo...Pepe a misliš, da duhovniki/papež masturbirajo?

nekaj v razmislje.

nekje pravis, da ni bila kriva rkc za grmade, ampak ljudje, ki pa so bili pod mocnim vplivom rkc

zdej pa vzoprednica na bliznjo zgodovino, ki si jo privlekel na plan. povojni poboji, ni bil kriv tito in komunizem, ampak ljudje, ki so bili pod komunisticnim vplivo.

evo ti sprave.

bost pravi gledate sam nazaj kaj je delala cerkev in jo ocenjujete po tem.

ti dodam, da vidim kam pes taco mili, kam se bo poscal pa ne vem. ce ti ves, povej se sedmico za naslednji krog lota.

jaz ljudi, ustanove ocenjujem po dejanjih, ne predidevanjih. in vprasnaje zate. lakaj nisi volil lds ali zlsd, ce imas sploh pravico, ker ne ocenjuj po zgodovini.

in lina

pravoslavna cerkev ma mal drgacn odnos do zenske in vernikov. ampak pustimo to. ne pogovartjamo se o odbri pravoslvcani..islamu.. ampak o slabi rkc

in se vedno ne vem a je jozko komunist al ne.

in se bi se dal nastevat. sam ce bi verniku lahko oci odpru na motosvetu, bi rkc prpadla naslednji dan. gluvome govoriti, slpome pokazivati isti ti je kurac. tko kot vernikom razlagad o napakah njihovih iodolov. naj vam bo raje idol bog, ki pa je svet nacrtoval povsem drugace kakor ga danes predstavlja vas pope.

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Softi, je razlika ali gledaš na čas v katerem živiš ali pa več stoletij nazaj. Konec koncev - pri tvoji "temeljitosti" se verjetno sploh ne upaš v nemčijo. Še ne 70 let nazaj so pod njihovim nadzorom dogajale svinjske reči ...

Pač - veliko bolj upravičeno bi se bal Nemcev zaradi tretjega rajha ... kot pa RKC zaradi inkvizicije in podobnih reči? .)

A Nemcev se bojiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da vsi tako odlično poznate vso krščansko zgodovino in Cerkev kot institucijo, pa vseskozi pozabljate na nekaj stvari:

1. gledate samo v pretekli čas

2. iščete samo slabe stvari, ki so se in se verjetno še bodo dogajale znotraj Cerkve

3. pozabljate na misijonarje, mati Terezijo, končno tudi bivšega papeža, ljudi, ki so naredili kup dobrih stvari za človeštvo in svet

4. in nazadnje, po vseh teh vaših filozofiranjih je potem tudi otrok kriminalca kriv za vsa očetova dejanja in ga je treba že v osnovi tako tudi obravnavati

in nihče ne vidi, kako zlobna je "znanost" ;) - atomska bomba, stress zaradi high-tech livinga in workinga, onesnaževanje okolja (pesticidi itd.), ... A je kdo generalno proti znanosti in razvoju zaradi teh "stranskih učinkov"? ;) verjetno ne ... Pupa, kaj meniš TI?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Softi, je razlika ali gledaš na čas v katerem živiš ali pa več stoletij nazaj. Konec koncev - pri tvoji "temeljitosti" se verjetno sploh ne upaš v nemčijo. Še ne 70 let nazaj so pod njihovim nadzorom dogajale svinjske reči ...

Pač - veliko bolj upravičeno bi se bal Nemcev zaradi tretjega rajha ... kot pa RKC zaradi inkvizicije in podobnih reči?  .)

A Nemcev se bojiš?

in te svinjske reci je se ne 70 let nazaj podpirala rkc. torej lahko pozabimo cas inkvizicije.

bos spregledal al je se vedno premalo zate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in nihče ne vidi, kako zlobna je "znanost" ;) - atomska bomba, stress zaradi high-tech livinga in workinga, onesnaževanje okolja (pesticidi itd.), ... A je kdo generalno proti znanosti in razvoju zaradi teh "stranskih učinkov"? ;) verjetno ne ... Pupa, kaj meniš TI?

sem proti vsemu zgoraj nastetemu. ni mi vsec da pingvincek vtipka emso, pa prebere, da sem vceraj njegovega kolega prepriceval, da vedno vozim pocasi in da gre za pomoto, ni mi vsec, da bulm v monitor, ni mi vsec da prevec delam, ni mi vsec.... ni mi vsec, da se ti spravljas na pupo. rajs desanko kje drgje uporab. pa jutri k spovedi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem proti vsemu zgoraj nastetemu. ni mi vsec da pingvincek vtipka emso, pa prebere, da sem vceraj njegovega kolega prepriceval, da vedno vozim pocasi in da gre za pomoto, ni mi vsec, da bulm v monitor, ni mi vsec da prevec delam, ni mi vsec.... ni mi vsec, da se ti spravljas na pupo. rajs desanko kje drgje uporab. pa jutri k spovedi.

noben se nkamor ne spraula, sam debatiramo mal bolj na hard :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Softi, je razlika ali gledaš na čas v katerem živiš ali pa več stoletij nazaj. Konec koncev - pri tvoji "temeljitosti" se verjetno sploh ne upaš v nemčijo. Še ne 70 let nazaj so pod njihovim nadzorom dogajale svinjske reči ...

Pač - veliko bolj upravičeno bi se bal Nemcev zaradi tretjega rajha ... kot pa RKC zaradi inkvizicije in podobnih reči?  .)

A Nemcev se bojiš?

Evo mal Kosovela za en prekrasen dan.:

In gre v tišino in tam ustvarja.

In Njega nariše v tihi sredi,

ki ve že za svojo križevo pot

in vendar noče oditi od tod,

ker hoče, da pade nova zarja,

ker hoče, da ozdravlja s pogledi.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je bil tale Benedikt zgleden član Hitler Jugend ... če slučajno kdo ni vedel, ali pa morda še ni bilo povedano.

Zanimivo, kajne ... :hmm:

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je bil tale Benedikt zgleden član Hitler Jugend ... če slučajno kdo ni vedel, ali pa morda še ni bilo povedano.

Zanimivo, kajne ...  :hmm:

Bilo povedano, jaz sem to izvedel ravno iz TV. Mene osebno me to prav nič ne preseneča, pa čeprav je zdaj papež. Saj je tudi prejšnji papež proglasil kriminalca (hrvata, sem pozabil kako se kliče) za svetnika :hmm:

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Pepe a misliš, da duhovniki/papež masturbirajo?

Viš, o tem pa res nisem razmišljal. Ker se me ne tiče. Če drži, kar pravijo o spovedi, duhovnike že po službeni dolžnosti precej bolj zanimajo spolne prakse ostalih smrtnikov (denimo mene), kot pa obratno.

Ampaq, ko ravno takolele neformalno čebljava:

če je kaj pravice na svetu, naj bi nihče ne bil primoran (trajno in zgolj) masturbirati. Masturbiranje je namreč, kakorkoli ga obračaš, eno hudo osamljeno in prav zavoljo tega žalostno početje. In ga kot takega ne privoščim nikomur. Niti duhovnikom in papežem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od mojega prijatelja Teologa sem tudi izvedela zanimiv podatek: Bil je imenovan za prefekta Kongregacije za nauk vere, ki je pa dejansko še iz časa Inkvizicije......

zanimivo, zanimivo....... se vračamo na Inkvizitorske cajte?? :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej vam pravm :kva2: Tisti papamobil je joke od avtočka, majo tam za sikstinsko kapelo sparkirane ta veliiike sleperje, not pa vse kar potrebuješ, da človek prizna, da je krivoveren, hudiču zapisan itd. :grim

:krneki:

Naslednje kar boste ugotovili ne bo da se vračamo, pač pa da smo že cel čas v tem. :D Čeprav se mi zdi, da je to že softi izmozgal ... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, evo, tule je primer:

DSC_5266.JPG

Tisti napis "maxs" naj vas ne zavede, zadeva je zagotovo od Vatikana, je pa res tisto o "sport". Gre za različno pojmovanje športa ... :krneki:

:doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od mojega prijatelja Teologa sem tudi izvedela zanimiv podatek: Bil je imenovan za prefekta Kongregacije za nauk vere, ki je pa dejansko še iz časa Inkvizicije......

zanimivo, zanimivo....... se vračamo na Inkvizitorske cajte?? :hmm:  :hmm:

... ja, res je hecna in zabavna tale tema ... :kva2: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol: :lol1: :yea1: :yea2: :worship:

:photo:

PS: pupa, a ti veš, da veliko katoliških običajev izvira iz prejšnjih poganskih in podobnih praks? A je RKC zato kulminacija poganstva? ;)

Razvoj ... napredek ... časovna distanca ... ti te pojmi kaj povedo? Se ti zdi, da je inkvizicija še možna v današnjem času? Saj vem - vse je možno. But still - ni treba panike zganjat. Tut v Hitlerjugendu je bil Ratzi - a bomo zato ugibali, če bo morda skušal vzpostaviti III. rajh? I think not. (lahko pa bi, da otrebijo čefurje press)

Vse dobro, S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahaha kolerik reče sangviniku ne panike zganjat :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: ta je dobra ja..........

ne zganjam panike, zanimivo mi je predvsem to, da mi to pove en teolog, kateri sicer zelo močno zagovarja določena stališča in s katerim se da veliko bolj normalno pogovarjati o vseh teh stvareh in vprašanjih, ki se mi pojavljajo kot z določenimi osebki na motosvetu. In celo še več... prav mi da, ker se tudi sam zaveda vse slabosti cerkve........ in mi tudi sam navrže še kak podatek, katerega jaz nisem vedela...........

Sem si včeraj celo čas vzela in prebrala par stavkov Biblije - čeprav sem jo enkrat skoraj celo prebrala....... sam je ugotovil, da sem dislektična :( .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je bil tale Benedikt zgleden član Hitler Jugend ... če slučajno kdo ni vedel, ali pa morda še ni bilo povedano.

Zanimivo, kajne ...  :hmm:

Jest sm bla tut Titov pionirček, pa me noben ni vprašal, če to slučajno hočem bit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne zganjam panike, zanimivo mi je predvsem to, da mi to pove en teolog, kateri sicer zelo močno zagovarja določena stališča in s katerim se da veliko bolj normalno pogovarjati o vseh teh stvareh in vprašanjih, ki se mi pojavljajo kot z določenimi osebki na motosvetu. In celo še več... prav mi da, ker se tudi sam zaveda vse slabosti cerkve........ in mi tudi sam navrže še kak podatek, katerega jaz nisem vedela...........

Res zanimivo...

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm bla tut Titov pionirček, pa me noben ni vprašal, če to slučajno hočem bit...

Zdaj bo tu kup zgroženih postov, kako more to sploh kdo pirmerjat :lol1: Si pa zadela bistvo. Zelo verjetno ga namreč ni nihče nič vprašal ... 14-letnega mulca - povedali so mu, kaj ma za narest <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj bo tu kup zgroženih postov, kako more to sploh kdo pirmerjat  :lol1:  Si pa zadela bistvo. Zelo verjetno ga namreč ni nihče nič vprašal ... 14-letnega mulca - povedali so mu, kaj ma za narest  <_<

s tem se strinjam..... je sicer malo grozno, da je tak človek na položaju s tako preteklostjo, vprašati se je le treba, ali si je sam res tega želel. Verjetno ne.... sicer pa noben tega ne ve (razen njega). je pa to stvar, ki je bila tiste čase določena in ne možnost izbire...... - predvidevam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, iz Hitlerjugenda je lahko marsikaj odnesel, tudi pozitivnega. Namreč, če je imel dovolj močno voljo, ali pa je vsaj spregledal v kakem sranju je ... je dobil ultimativen pogled na totalitarne sisteme in pranje možganov ...

Kako - če sploh - je pa tisti čas nanj vplival, se bo pa pokazalo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, iz Hitlerjugenda je lahko marsikaj odnesel, tudi pozitivnega. Namreč, če je imel dovolj močno voljo, ali pa je vsaj spregledal v kakem sranju je ... je dobil ultimativen pogled na totalitarne sisteme in pranje možganov ...

Kako - če sploh - je pa tisti čas nanj vplival, se bo pa pokazalo ...

mal bom zlobna: očitno so mu jih tako sprali, da je lahko cerkev hitro napolnila s svojimi ideologijami... zato pa je danes papež..... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!