Skoči na vsebino

nov papež


JaRaNe

Priporočene objave

Zdaj bo tu kup zgroženih postov, kako more to sploh kdo pirmerjat  :lol1:  Si pa zadela bistvo. Zelo verjetno ga namreč ni nihče nič vprašal ... 14-letnega mulca - povedali so mu, kaj ma za narest  <_<

sej ne da sm ti rekel, da ne rabmo roll back za 200 in vec, pas pa za samo 70, pa si tih. seveda, ker nimas kaj za rectg. zamisli se nad tistim blagoslovljenjem tvojih dragih.

primerjat pionircke in hitlerjevo mladino. lahko. seveda je na mestu. povsem.

sam ena finesa manjka. nekaj, kar manjka vsem spreobrnjencem, cerlvenjaki pa bi to morali imeti v sebi. bisvi papez bi mo mojih merilih moral paziti, da ta ne prileze tako visoko, ce pa je sposoben in nujen potem pa vsaj javno priznati, da ima v svojih vrstah ata, ki je bil vzgajan tako in tako, da to je bilo zarad sistema, da danes je cisto drugacen in da nikoli ni verjel kar so ga ucili. ali pa kaj v tem stilu. ne pa da se opravicuje zidom, za desno roko ma pa tazga falota.

je pa joza pobral nekaj hitlerjevih idej. on bi zdruzeval vse pod vatikan. tko k dolfe pod III rajh.

zdej vidim tvoj post. dobil pogled na totalitarne sisteme in pranje mozganov. hahaha hahaha..ocitno mu je to vsec, pa si je pustil prati svoje v rkc, danes bi jih pa on pral.

pa cyc ti si komik. ko nimas odgovora menjas temo, vsaj peti post je pa za crknt od smeha. boljs k vici o mujotu pa hasotu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

softi, tvoji posti niso nič slabši :)

(res pa je da so eni tako trapasti kot vici o blondinkah ... )

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Softi, ti sicer lahko tu pleteš kako bi ta in oni moral pazit na to in ono, ampak v resnici vsi skupaj mlatimo prazno slamo. Vemo samo to, da je bil član, ne pa koliko časa, kaj šele če je bil prostovoljno tam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Softi, ti sicer lahko tu pleteš kako bi ta in oni moral pazit na to in ono, ampak v resnici vsi skupaj mlatimo prazno slamo. Vemo samo to, da je bil član, ne pa koliko časa, kaj šele če je bil prostovoljno tam ...

v bistvu če me spomin ne vara, smo o tem najmanj v tej temi govorili..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bi temu lahko rekli zavedanje realnosti - in ne zagovarjanje določenih stališč za vsako ceno.  .)

Jaz ne zagovarjam stališč za vsako ceno. Ti jih - ;) Preberi to debato zadnjih nekaj strani in vse ti bo jasno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bi temu lahko rekli zavedanje realnosti - in ne zagovarjanje določenih stališč za vsako ceno.  .)

PS: a se že kaj realno zavedaš, kaj pozitivnga je na/v Cerkvi (razn neke estetske dodane vrednosti pokrajinam...) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: a se že kaj realno zavedaš, kaj pozitivnga je na/v Cerkvi (razn neke estetske dodane vrednosti pokrajinam...) ?

cerkvi kot inštituciji ne.... v veri pa, čeprav sama v Boga nisem verna.

Edino stvar, za kar bi lahko rekla, da ima cerkev dobro lastnost so ravno cerkve kot take. To se pravi kraj, kjer se lahko ljudje usedejo in zmolijo in so "bližje bogu"..... ampak še to mi ne gre z mojim mnenjem, da je vera individualna zadeva, kar pomeni, če je v tebi je povsod in ne rabiš v cerkev za to hodt.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Softi, ti sicer lahko tu pleteš kako bi ta in oni moral pazit na to in ono, ampak v resnici vsi skupaj mlatimo prazno slamo. Vemo samo to, da je bil član, ne pa koliko časa, kaj šele če je bil prostovoljno tam ...

mislim, da si en vecjih nakladacev.

porivas naprej inkvizicijo in njeno starost, ob dejstvih druge sv. vojne pa utihnes k ena rit.

mlatis prazno slamo in se izogibas argumentov in ne odgovorjas na jasna vprasanja.

podobno kot lina in komunisticna teza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cerkvi kot inštituciji ne.... v veri pa, čeprav sama v Boga nisem verna.

Edino stvar, za kar bi lahko rekla, da ima cerkev dobro lastnost so ravno cerkve kot take. To se pravi kraj, kjer se lahko ljudje usedejo in zmolijo in so "bližje bogu"..... ampak še to mi ne gre z mojim mnenjem, da je vera individualna zadeva, kar pomeni, če je v tebi je povsod in ne rabiš v cerkev za to hodt.......

Če prav vem, si celo življenje živela v mestu, v Ljubljani? Cerkvice na hribčke pa hodiš samo "malo pogledat, kako so lepe, kako pašejo v okolje", ali?

Well, razmisli malo retrovizno... nekoč meščanov, vsaj tako "razgledanih" (čeprav so tudi danes meščani slepe ovce, ki sledijo politikom, medijskim trobezljanjem in črednemu nagonu), ni bilo tako veliko, kot kmečkega življa... ti ljudje so potrebovali neke duhovne vodje, nekoga, ki jim bo kaj svetoval, pomagal opraviti z raznimi eksistenčnimi vprašanji itd ... država je od njih v glavnem jemala, medijev (tv, časopis, internet) ni bilo .... (pazi: govorim za obdobje recimo 30-1900 n.š.) ... Cerkev je bila tista, ki je ljudem dajala to. Pri nas, na kmetih, v ruralnih okoljih, ima dleno še vedno to funkcijo, čeprav smo, kot demokratična in pravična družba, pa tudi malce iz želje po uporu "nadvladi hudobne cerkve" kot civilizacija razvili pojme država, sekularizacija, zdravstvo, šolstvo... cerkev smo tako, v filozofskem in jurističnem pogledu, zreducirali na nekakšno institucijo, ki naj bi ljudi oskrbovala z religijo: tega pač državne institucije ne počno.

Ti še vedno živiš v Ljubljani. Kmetsko prebivalstvo pa je v veliki meri še vedno ostalo na podeželju. Tam, kamor se ne stekajo ravno orjaške vsote denarja, kjer ni kolosejev, ortobarov, zastopništev velikih nadnacionalk, borznoposredniških družb ... Cerkev je tam še vedno prisotna tudi v drugih sferah. Pač, temu se lahko reče "tradicija". Zato tudi recimo verjetno ne bodo džamije postavili v Lenartu ali Cerkvenjaku, temveč v Ljubljani.

Hočem rečt - žal je RKC, prevelik pojem ,da bi ga instantno v okolju, kjer je primarno prisotna, stlačili v okvire, ki se zdijo zanjo premajhni - zadeve je treba izvajati z občutkom. Sprejemati je treba tradicijo, cerkev vrednotiti tudi kot kaj drugega, ne le kot arhitekturo ali kot "zlo".

In iz tega izvira naš disput: ti si brez tega uvida v tradicijo, v pomen starega... jaz sem, kljub svoji pogosto radiaklni drži, še vedno prepričan, da tudi Cerkev ni samo "slaba"... in ni samo center za pobiranje denarja ubogemu revnemu prebivalstvu ... Komur ne ustreza, se lahko od nje distancira... Lahko se je sicer nam "prepirat" o prednostih in pomanjkljivostih, ali udrihati čez to in ono - ker nihče od nas ni tako zelo tesno navezan na cerkev, ker nas ni tako zelo zaznamovala v življenju, da bi se nam s tem podrl košček sveta. Ti pač rečeš - cerkevniki so pedofili, tatovi, zažigalci, mučitelji... jaz rečem: tudi dobri nadomestni psihologi so za tam, kjer pač prebivalstvo še ni tako daleč, da bi vsak torek ob 11.30 šli na psihoterapijo k pravemu terapevtu, katerega niti plačati ne morejo ... tu in tam ljudem dajo tudi kak pameten nasvet ... predvsem pa so del tradicije, kateri se pač del prebivalstva pokloni vsaj za velike praznike (takrat je na vasi običajno zelo lepo in praznično), ali pa celo ob spominskih mašah in nekateri celo vsako nedeljo... četudi potem cel teden kvantajo ... Do cerkve nekateri čutijo dolžnost itd ... podobno, kot pripadniki recimo kakega motokluba čutijo do svojega kluba (pa čeprav potem kvantajo naokoli itd in jih pripadnost klubu ne dela kakih posebej prijaznih ljudi.).

Sicer pa: psi lajajo ... (na forumih še posebej radi), karavana pa je tam, kjer je, če se premika, pa bomo videli s časom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@softi: Zdaj pa jaz ne vem katera dejstva WW2 spet omenjaš? :blink:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mlatis prazno slamo in se izogibas argumentov in ne odgovorjas na jasna vprasanja.

podobno kot lina in komunisticna teza.

softi, preveč inteligenten deluješ ,da bi jaz mislil, da ti misliš, da so stvari črno-bele. Komunizem kot tak, vsaj sled komunizma, seveda ni izključena tudi iz pojmov, ki so na prvi pogled, vsaj pri nas in po nasilno polariziranih debatah sodeč, totalno nasprotujoče. Komunizem se verjetno lahko zasledi tudi pri bolj ortodoksnih cerkvenikih, seveda pa je vedno temu nasprotna teorija o grabežljivosti cerkve kot ustanove. Seveda vemo, da cerkev ni poosebljena v eni osebi, da jo sestavlja nekaj struj, teorij, filozofij, množica posameznikov z različnimi interesi itd... podobno, kot državo. Pač v mojem zgornjem izvajanju za trenutek odložimo njihovo uradno pridiganje o preproščini in pravičnosti ter se ne zahaklamo na vsako malenkost s cinizmom....

A ker smo ljudje včasih gnevni, nas določene stvari motijo, smo tečni, zlovoljni - se včasih radi z vso sovjo filozofsko in retorično mogočnostjo ter z najvišjo možno stopnjo najedanja zapodimo v jetra kakšne organizacije... Evo, ajz bi lahko zdajle z enako stopnjo zavzetosti nabijal tudi proti cerkvi, proti čefurjem, proti čemurkoli... kajti pogosto je v takih debatah ključna sposobnost "mižanja za kakovosti določene barve, ergo za bele (dobre) ali črne (slabe) lastnosti"... Jaz si te sposobnosti ne želim uporabljati... Ergo - ne morem reči kar tako "novi papež je komunjar", tudi zanikati te opcije nisem sposoben z vso svojo težo (vkolikor je sploh kaj imam in nisem le ultra-light retorična puhlica par excellence).

PS: zavedam se, da tudi pretirano relativiziranje ni dobro in je včasih treba potegniti mejo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@softi: a misliš tvoj post 10:22 AM, "joza pobral nekaj hitlerjevih idej" itd.? Tistega se mi sploh ne zdi vredno komentirat, če je preneumno, je preneumno ... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je bil tale Benedikt zgleden član Hitler Jugend ... če slučajno kdo ni vedel, ali pa morda še ni bilo povedano.

Zanimivo, kajne ...  :hmm:

kot je meni znano je kasneje dezertiral..če že nekaj omenjaš, povej zgodbo do konca....

Jest sm bla tut Titov pionirček, pa me noben ni vprašal, če to slučajno hočem bit...

good point .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot je meni znano je kasneje dezertiral..če že nekaj omenjaš, povej zgodbo do konca....

Zakaj bi napisal to ... bi kvarilo podobo, ki jo je hotel ustvarit ...

Jaz sem pa tole našel:

In 1937 Ratzinger’s father retired and the family moved to Traunstein, a staunchly Catholic town in Bavaria close to the Führer’s mountain retreat in Berchtesgaden. He joined the Hitler Youth aged 14, shortly after membership was made compulsory in 1941.

Papal hopeful is a former Hitler Youth

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

compulsory [k*mpa´ls*ri] adjective

(compulsorily adverb) obvezen, prisilen;

~ education splošna šolska

obveznost; ~ military service splošna

vojaška služba; ~ labour service

delovna obveznost

Še kaj nejasno? <_< Hotschko bo pa morda tako prijazen, da bo napisal, kje je zasledil da je bil "zgleden član" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahaha kolerik reče sangviniku ne panike zganjat  :lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1:  ta je dobra ja..........

Od kdaj je pa Sym kolerik? :o

BTW; cerkev je in cerkev bo. :fredy: Žal ali pa ne, kakor za koga...

Dokler se ne vtika vame, jo imam rad. Ker se pa jaz vtikam vanjo (dobesedno) in sem za to še plačan, jo imam še rajši.

Pa še nekaj za gdč. Pupo. Ne meči vseh duhovnikov, bratov, patrov (razen svojega) v isti koš. Delal sem že povsod v Sloveniji (tudi po več mesecev, spali smo v samostanih), pa sem opazil, videl in spoznal marsikatere duhovne. Velika večina je izredno prijaznih in odprtih, verjemi. Videl sem njihov odnos do obiskovalcev, požrtvovalnost za ureditev svoje fare in okoliškega kraja, ne boš verjela, kako prijazni ljudje so to.

Slabe izkušnje & politikantstvo smo doživeli edino v veliki fari, kot je Šentviška cerkev. Manjše fare so izredno gostoljubne, nazadnje smo delali v stari lekarni v Olimju, priporočam obisk vsakemu, da spozna cerkev, samostan in okolico, ter brate in patra Ernesta v njej. Garantirano bo navdušen. :yes:

OK, v Novem Mestu je delal nek gospod duhoven Andrej, in ko smo jedli kosila skupaj, sta imela on in njegov nadrejeni Janez (uvožen iz Nemčije) stalne verbalne dvoboje. Andrej mi je deloval kot mlad, ambiciozen Gestapovec politikant, uvožen Janez pa kot stareši, moder duhoven, ki ima odkrite in odprte poglede na svet. Običajno je prvi utihnil Janez, Andrej je pa gonil svojo naprej.

Janez se je kmalu vrnil v Nemčijo, Andrej je pa odšel in napredoval v ljubljansko Šentviško faro, kot prvo ime za mlade duhovne, ki se šele uvajajo v delo. :ninja:

To je bilo še pod Rodetovim nadškofovanjem.

Howgh, dost besedi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: Najglasnejši kritiki novga papeža so tisti, ki cerkve še od blizu niso vidl in takih je tuki kr dost. Po mojem mnenju bi moral bi ateistom popolnoma vseeno kakšn je novi papež, pa tud če je bil Adolfova desna roka. Mogoče so pa vsi predhodni komentatorji verniki??? :? :? :?

Npr. mene niti pod točko razno ne zanima preteklost našga muftija, ker se me to ne tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc... sorry... ampak v tej temi ima softy čisto prav.... precej prazne slame in samo udrihaš tam, kjer ti nekdo prej naredi teren.... samoiniciativno pa ni nič.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kdaj je pa Sym kolerik? :o

BTW; cerkev je in cerkev bo. :fredy: Žal ali pa ne, kakor za koga...

Dokler se ne vtika vame, jo imam rad. Ker se pa jaz vtikam vanjo (dobesedno) in sem za to še plačan, jo imam še rajši.

Pa še nekaj za gdč. Pupo. Ne meči vseh duhovnikov, bratov, patrov (razen svojega) v isti koš. Delal sem že povsod v Sloveniji (tudi po več mesecev, spali smo v samostanih), pa sem opazil, videl in spoznal marsikatere duhovne. Velika večina je izredno prijaznih in odprtih, verjemi. Videl sem njihov odnos do obiskovalcev, požrtvovalnost za ureditev svoje fare in okoliškega kraja, ne boš verjela, kako prijazni ljudje so to.

Slabe izkušnje & politikantstvo smo doživeli edino v veliki fari, kot je Šentviška cerkev. Manjše fare so izredno gostoljubne, nazadnje smo delali v stari lekarni v Olimju, priporočam obisk vsakemu, da spozna cerkev, samostan in okolico, ter brate in patra Ernesta v njej. Garantirano bo navdušen. :yes:

OK, v Novem Mestu je delal nek gospod duhoven Andrej, in ko smo jedli kosila skupaj, sta imela on in njegov nadrejeni Janez (uvožen iz Nemčije) stalne verbalne dvoboje. Andrej mi je deloval kot mlad, ambiciozen Gestapovec politikant, uvožen Janez pa kot stareši, moder duhoven, ki ima odkrite in odprte poglede na svet. Običajno je prvi utihnil Janez, Andrej je pa gonil svojo naprej.

Janez se je kmalu vrnil v Nemčijo, Andrej je pa odšel in napredoval v ljubljansko Šentviško faro, kot prvo ime za mlade duhovne, ki se šele uvajajo v delo. :ninja:

To je bilo še pod Rodetovim nadškofovanjem.

Howgh, dost besedi.

no takole bom rekla: tisti, ki najde v enem mojem postu napisano, da smatram vse duhovnike, fare, ne vem koga še vse iste, dobi eno bogato nagrado.........

Zdej pa da vas vidim.......... pa ne jemat iz konteksta in par stavkov vmes porezirat itd......... cel post!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti pupa, ampak vedi, sa si ti vedno bila tako prijazna in pripravila teren ;)

Brez tebe ne bi bilo ničesar :P

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa, govoriš, da ne tvoje poste gledat samo po stavkih ampak celoten post...a lahko ti vsaj približno isto narediš in Cerkev kot institucijo ne gledaš samo po posameznih dejanjih ampak prečekiraš celoto...malo se pozanimaj o vsem in potem si ustvari sliko katero boš kasneje v življenju trosila okoli...namreč laična javnost oz. ateisti se obešate na inkvizicijo in recimo na dejstva kot so, da je benedikt bil v hitler omladini....pa to ni celotna slike...a kapiraš sedaj??

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj mi nekaj srce povej! Koliko mojih postov pa si dejansko PREBRAL v tej temi??

se mi zdi, da tudi tega ne, v katerem sem napisala, zakaj hočem, da se objavi cel post, ne samo nekaj malega.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!