Skoči na vsebino

nov papež


JaRaNe

Priporočene objave

Dvomim da bi lagala ... verjetno je bila nevede na RK ;)

(ni mela časa prebrat, kaj piše na vratih ... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot si sama povedala.....ti nimaš časa brati in tudi dokazala, da samo svoje nabijaš in ne bereš ostalega.

A priznaš, da si se zlagala, ko si očitala, da karitas rabi listek od čistilnice?

:naughty:

http://www.karitas.si/zelite_pomagati_material.htm

100%... zelo močna je Karitas v štepanjskem naselju, kjer tudi v samostanu nune kuhajo za brezdomce in se vsako sredo deli obleka itd... in prav tam smo bili in prav to se je zgodilo...........

in čudno čudno... spet so določeni osebki ratali žaljivi in ostali se spet oglašajo, ko nekdo drug kaj reče....... ste prav zabavni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym

a sem intelegenten al ne, ne morem soditi sam. sem pa preprican, da svet ni crno- bel, pa tut crno-rdece-bel ni. iz svojega zivljenja se trudi zadrzati razne struje strankarskih ideologij, tako mi ne more noben pripisat, da sem komunist, demokrat, ateist, vernik. zivim po svojih nacelih in principih, ki se na eni strani ujemajo s komunizmom, na drugi z vero v boga na tretji s kapitalizmom itd.. me pa zelo zabava omejenost oz. nezmosznost gledanja z odprtimi ocmi, da ne bom zalil koga, ker te potrebe res nimam

in kle sedaj izpostavljam cyca, ki tako lepo sprasuje kaj mesam 2 ww.

glej cyc poba. sam si rekel, da cerkev je delala narobe in ali se je je treba bat zaradi srednjega veka, inkvizicije, vsega kar je tako zelo dalec 200+ let.

v drugem postu pa me sprasujes, ali se bojim nemcev, zaradi strahot 2ww.

in tukaj ti odgovarjam

strahote nemcev v 2ww je podpirala cerkev, tako, da ni potrebe po roll backu vec kot 70 let, da najdes prvo veliko napako rkc. ce ze nisi zadovoljen s pedofilijo in je le ta stvar posameznika.

sedaj razumes al proba v photoshopu se narisat kaj mislim. ne bojim se nemcev, lahko pa reces, da se bojim cerkve, saj je mocnejsa in bolj nagnjena k pizdarijam. na drugi strani pa upravlja z veliko mnozico 'slepih' vernikov.

in se ena misel

vera je ok, cerkev smrdi, ki si jo razlaga kakor njej pase. ce bi verniki na hitro preleteli napake rkc, bi ugotovili, da deset zapovedi krsi kot za salo. in tukaj, na tem mestu se je potrebno vprasati zakaj slediti nekomu na poti k bogu, ce sam ne sledi bogu. mar je vera v boga edino mozna v rkc. kaj ti kot vernik se ne znas moliti brez skofa, duhovnika, papeza...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo pri maši slišal kar nekaj stvari o njem. O:-) Prebral sem o njem še več in... človeka je za sodit po dejanjih. Kondomov prek Karitasa najbrž ni za pričakovat, novih inkvizicij pa tudi ne.

Je pa vseeno car, da je na tistem prepihu brez kape pri svojih letih tolko časa mašo poslušal. Men je včasih že v cerkvi notri po 3/4 ure vsega dosti. :devil:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100%... zelo močna je Karitas v štepanjskem naselju, kjer tudi v samostanu nune kuhajo za brezdomce in se vsako sredo deli obleka itd... in prav tam smo bili in prav to se je zgodilo...........

in čudno čudno... spet so določeni osebki ratali žaljivi in ostali se spet oglašajo, ko nekdo drug kaj reče....... ste prav zabavni....

Pupa ne samo, da ne govoriš neresnico...celo vstrajaš v neresnici- laži po domače.

Slučajno vem za tole , ker je bila cela polemika na TV...RK in Karitas ni isto. Tak pogoj so takrat, ko je bilo to aktualno prakticirali samo na RK...to sem se prepričala sama in odšla ven iz RK in nesla na Karitas.

In sedaj sem te verjetno spet užalila. :doze:

PS dopuščam pa možnost, da so se glih pogovarjali okoli natezovalnice, ki so jo imeli skrito za zaveso in so se te poiskušali na hitro znebiti. :hmm:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj draga Lina, boli me kurac, a mi ti verjameš al ne........... jaz vem, kaj se je takrat zgodilo in seveda pri tem ustrajam........ če pa ti misliš, da si najbolj brihtna in da veš, kaj se je dogajalo točno na tisto sredo na tistem Karitasu, ker si neko oddajo gledala na splošno o vsem tem šitu, potem pa ti lepo sebi verjemi, mene pa pusti na miru, prav??

Lepo, da sva se tako hitro zmenili :004

pa še to: zdej si se spravila na nekaj, kar ne morm seveda dokazati kaj je bilo res.... zakaj nisi imela nič za povedat, kar sem napisala o teologu in pogovrom z njim??

prav podn je vse tole.......

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RES JE PODEN...Naslov je ,,novi papež,, in takoj smo ven potegnili pedofile ,pedre, inkvizicijo, in takoj zaključiti da konzervativno pomeni slabo.

Kot je napisal nekdo: BMK kdo in kaj je mufti....

In tukaj je poanta vsega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RES JE PODEN...Naslov je ,,novi papež,, in takoj smo ven potegnili pedofile ,pedre, inkvizicijo, in takoj zaključiti da konzervativno pomeni slabo.

Kot je napisal nekdo: BMK kdo in kaj je mufti....

In tukaj je poanta vsega.

si zihr

mene ne boli kdo je muftija in kdo pope.

oba lahko posezeta po mojem nacinu zivljenja.

da te spomnim.

je joza komunisticno nagnjen al ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Si mal paranojičen?

2.NE.

kako ves da ni rdec..sej se ja bori za ideale rdceih, medtem ko so se prej leta trudil podret komunizem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Si mal paranojičen?

2.NE.

paranoicen..ne, zakaj...sam mal razmisljam naprej

muftija bo dal dzamijo, joza bo vzel splav.

dzamijo dajemo ker smo demokraticni, zakaj ze splav vzemamo.

pa splav lahko nadomestimo s homo poroko. vseen.

kok smo mi omejeni. se strinjas. pa najbl goreci nasprotniki dzamije ste glih vi, rkcejevci. zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj mi nekaj srce povej! Koliko mojih postov pa si dejansko PREBRAL v tej temi??

se mi zdi, da tudi tega ne, v katerem sem napisala, zakaj hočem, da se objavi cel post, ne samo nekaj malega.........

jst nobenga ... samo dolžino pogledam, pa preštejem stavke, ki jih zaključiš z "..." in potem v skladu s tem napišem odgovor ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj nisi imela nič za povedat, kar sem napisala o teologu in pogovrom z njim??

prav podn je vse tole.......

Kaj pa naj mi tebi napišemo o tebi in teologu? Raje ti nam razodeni, kako je bilo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hhv

Pa saj to je bilo včeraj :kva2:  ja ja se spomnim.....dogajalo se je za časa kongresa znanstvenikov celega sveta o možnosti življenja na marsu....pol je pa ena doktorica naga mimo pritekla  v znak protesta ker se je ozonska luknja povečala.....cela štala.

A imaš kaj starejšega.....kaj takega, kar še ne vem....

Zanimivo, ta tvoj odgovor... :hmm:

Ne grem sedaj iskati točno te letnice v mojih citatih, ker mi je čisto vseeno zanje. Želel sem le pokazati, kaj in kako se je dogajalo v preteklosti in glede na poveličevanje 2000 let ah in oh tradicije, v sploh ne tako daljni preteklosti!

Mi pa nisi s svojim odgovorom nič novega povedala, še manj pa omajala mojih prepričanj. No, na nek način pa le vem nekaj več. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV

...

druga pa je prešuštniška lepa hči papeža Borgie..al kuko se že napiše....čarovnik de luxe :evilgrin:

a si to mislil? :wacko:

Kaj misliš? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da vsi tako odlično poznate vso krščansko zgodovino in Cerkev kot institucijo, pa vseskozi pozabljate na nekaj stvari:

1. gledate samo v pretekli čas

2. iščete samo slabe stvari, ki so se in se verjetno še bodo dogajale znotraj Cerkve

3. pozabljate na misijonarje, mati Terezijo, končno tudi bivšega papeža, ljudi, ki so naredili kup dobrih stvari za človeštvo in svet

4. in nazadnje, po vseh teh vaših filozofiranjih je potem tudi otrok kriminalca kriv za vsa očetova dejanja in ga je treba že v osnovi tako tudi obravnavati

En velik problem verujočih in pripadnikov ali zagovornikov RKC kar tako je, da dojemajo papeža kot osebo. Kot nekoga, ki je apriorij nezmotljiv, najboljši, poslanik boga ipd. Nekakšen mednarodni Tito, da kar takoj podam primerjavo, po kateri se bo marsikomu zakolcalo! :devil: Naj raje rečem Stalin, da bo ozemeljsko bolj primerljivo!

Ne gre v lajšto? Noo, potem pa naj kar ostane institucija, oglasna deska RKC! In potem govoriti o otrokih kriminalcev ipd. postane le še nezanimivi nonsens!

Kar se pa tiče raznih mater Terezij in podobnih oseb. Vsi so imeli vsaj nekaj časa težave z uradnim vrhom RKC. In bili so resnični in prepričani "služabniki božji" in bi v večini svoje poslanstvo nadaljevali ne glede na ukrepe "uradnikov"! Tu je lepo opazna razlika med vero in cerkvijo! Nobene ne podpiram, a ena vsaj ni zlobna in dela v dobro sočloveku!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in nihče ne vidi, kako zlobna je "znanost" ;) - atomska bomba, stress zaradi high-tech livinga in workinga, onesnaževanje okolja (pesticidi itd.), ... A je kdo generalno proti znanosti in razvoju zaradi teh "stranskih učinkov"? ;) ...

Da, jaz! Verjetno si že zasledil kak post na to temo... A zakaj jih kljub temu uporabljam? Ker proti vetru ne morem scati. lahko pa dvignem glas proti genski tehnologiji, proti brezvezni vesoljski in nuklearni tekmi ipd. Lahko opozarjam na to kaj počnemo z mamo naravo ipd. In po svojih močeh to tudi počnem. Pač ne s transparenti kot sedaj popularni "travožeri" iz druge teme, pač pa na druge načine. Tudi z glasom na tem forumu. Enostavno pač nisem tiho!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od mojega prijatelja Teologa sem tudi izvedela zanimiv podatek: Bil je imenovan za prefekta Kongregacije za nauk vere, ki je pa dejansko še iz časa Inkvizicije......

zanimivo, zanimivo....... se vračamo na Inkvizitorske cajte?? :hmm:  :hmm:

:worship: Končno nekdo, ki je dojel moje pisanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej vam pravm  :kva2:  Tisti papamobil je joke od avtočka, majo tam za sikstinsko kapelo sparkirane ta veliiike sleperje, not pa vse kar potrebuješ, da človek prizna, da je krivoveren, hudiču zapisan itd.  :grim

:krneki:

Naslednje kar boste ugotovili ne bo da se vračamo, pač pa da smo že cel čas v tem. :D Čeprav se mi zdi, da je to že softi izmozgal ...  :lol1:

Cyc, ti s'pa tud za cajtom! Dons vse potrebno za te reči spraviš v en poslovni kovček. Tudi Inkvizicija uporablja najnovejše dosežke znanosti. So se pri KGB in CIA učili. Ali je bilo ravno obratno? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...PS: pupa, a ti veš, da veliko katoliških običajev izvira iz prejšnjih poganskih in podobnih praks? A je RKC zato kulminacija poganstva? ;)

...

RKC je vedno v osnovi iztrebljala poganske običaje, ker je to pomenilo "izgon" poganskih bogov. A so/smo bili pogani ponavadi "prebutasti", da bi to dojeli in so še vedno na skrivaj častili npr. ata Sončka in mamo Luno. In ker je cerkev vernike potrebovala z povečanje svojega vpliva in moči, so še tega Sončka in Luno oblekli v rdeč plašček in Traraaaaa taaa taa evo nove krščanske svetnike. Saj je danes še vudu obkrožen s križi! Pragmatizem cerkve iz Vatikana, nič drugega!

Vrhunec poganstva? To ne, premetena zloraba pa sigurno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm bla tut Titov pionirček, pa me noben ni vprašal, če to slučajno hočem bit...

To, anA, to mi deli. Spet nekdo, ki dojema bistva! :worship:

Diktatura je diktatura, ne glede na barvo plaščkov in rutic! Le da je tista, ki nam je zavezala rdečo rutico bila vedno deklarirana kot prosvetna, Ta z rdečim plaščkom in belo birmsko oblekco pa se deklarira za duhovno in se prav presneto vtika v posvetno!

Ob tem se spomnim nedavnih posnetkov iz trga v Vatikanu, kako so mlade nune veselo in zanosno tekale in se veselile ob razglasitvi novega papeža. Kot pred leti najstnice na letališčih ob prihodu Beatles-ov, če sem malo zgodovinski!

Namesto, da bi se takoj z molitvijo zahvalile svojemu bogu, da jih je uslišal in določil novega ovčarja!

Me je prav pošteno nasmejalo! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!