Skoči na vsebino

nov papež


JaRaNe

Priporočene objave

KAJ JE NAREDIL, DA LAHKO SMATRAMO, DA JE DOBER PAPEŽ IN NE KAJ SI JE PRIZADEVAL (ker bolje ni nič)

Lahko bi poslal tisto svojo švicarsko gardo na pomoč iračanom, da bi bilo nekaterim zadoščeno :doze:

No, šalo na stran: lahko bi Bushu vodo na mlin dal, bi rekel da podpira vojno ker bo to prineslo v državo svobodo ali kak podoben nesmisel ... Tako je pa vojno obsodil, kar mu lahko štejemo v plus, ampak po drugi strani, spremenjeno ni pa nič, v končni fazi je res brez veze.

Nekaj se zavzema za mir in to, efekta pa ni :angry2: (to si verjetno ti razlagaš?). No, ampak - če ni efekta pri teh rečeh, ki bi jih imeli za pozitivne, potem po drugi strani morajo odpast bojazni glede negativnih vplivov ...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj od začetka in si preberi moj post!

KAJ JE NAREDIL, DA LAHKO SMATRAMO, DA JE DOBER PAPEŽ IN NE KAJ SI JE PRIZADEVAL (ker bolje ni nič)

probaj še enkrat do začetka - in tokrat brez žaljenja, če bo šlo??

Kako veš, da ni bolje? Kako veš, da ne bi bilo v primanjkovanju Janeza Pavla II. še slabše? Si spet mal 100% ziher, tko po filingu, a? /nothing_personal

Pejt mal v kak samostan na dopust (jaz to planiram že zadnjih X let), pejt mal v afriko k misijonarjem, pejt v kakšno cerkvico na podeželju gledat, kaj vse se ljudem dogaja, poglej si kak zgodovinski govor papežev, mal seštej vsote, ki jih Karitas po celem svetu plasira pomoči potrebnim, ... Malček poglej še po zgodovini (pa ne sam negativnih stvari iskat, saj vemo, da jih je nedvomno veliko in včasih za nas okus za kanček preveč)... Če pa apriori nisi pripravljena videti pozitivnih strani papeža/Cerkve, ti vsa tvoja vprašanja tukaj ne bodo nič pomagala, pa četudi ti odgovorimo z detajlnim popisom vsega drobiča, ki ga je papež zmetal klošarjem, ali donacij za reveže, ali česarkoli... PS: ne pozabi, da cerkev vendarle, v prvi vrsti, prodaja religijo in da kot sama po sebi v štartu ni zasnovana kot "dobrodelna ustanova".

Ergo se temeljno vprašanje zate mora glasiti: koliko ljudi je v RKC našlo svojo religijo, kolikim je pojem Boha, večnosti, nebes, pomagal olajšati tegobe vsakdana ...

Moj pomislek pri zgornjem vprašanju pa je le še: pa kaj me boli qrac, kolk dnarja je cerkev spotoma še nabrala in prerazporedila v fonde za kič v cerkvah, službene avtomobile itd ... Če ljudje res verjejo, če jih ta vera potolaži vsaj enkrat v najhujši stiski, je material nepomemben. (in če to cerkev kdaj tudi "izkoristi" - morebiti, ampak to je stvar posameznikove odločitve... dokler pustijo moj dnar na miru, nimam nič proti).

Lepo bodi,

S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: ali se v družino sploh ne bi priplazila ... ;)

pozabljate dejstvo, da je bigamija v afriških državah dovoljena.... in imajo čisto legitimno več žena ali več mož.......

in naj vrže kamen prvi, ki ni grešil....... dajte no - ne bodta tolk moralista..... cyc, ne mi rečt, da še nisi seksal, kakor pa vem, poročen nisi :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok... ne sprejmem teh odgovorov ravno zaradi tega, ker mi dejansko nihče ni odgovril..... pa dajmo vseeno drugače. česa pa novi papež ne bi smel narediti, da ne bi izpadel grd?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabljate dejstvo, da je bigamija v afriških državah dovoljena.... in imajo čisto legitimno več žena ali več mož.......

in naj vrže kamen prvi, ki ni grešil....... dajte no - ne bodta tolk moralista..... cyc, ne mi rečt, da še nisi seksal, kakor pa vem, poročen nisi  :hmm:

Pupa - RKC ne dopušča bigamije, kajne? Cerkev pridiga svojim ovčicam ... tistim, ki niso pripadniki RKC, načeloma naj ne bi pridigala ... ergo bi njihovo razmišljanje lahko bilo tako: "neverniki naj se kar okužijo zHIV in umrejo, verniki pa bodo zdravi in preživeli". Seveda pa vemo, da RKC sama sebi pridiga tudi "ne želi tujemu nesreče" itd ... sj štekaš, a ? ali vztrajaš pri temu, da RKC v afriki dovoli mnogoženstvo? zakaj ga potem prepoveduje na Gorenjskem in Štajerskem ter v Westfaliji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok... ne sprejmem teh odgovorov ravno zaradi tega, ker mi dejansko nihče ni odgovril..... pa dajmo vseeno drugače. česa pa novi papež ne bi smel narediti, da ne bi izpadel grd?

Odgovor, resen pravtako, kot tvoje vprašanje: Ne bi ga smel zalotit v sado-mazo opremi s kako japonsko osnovnošolko... Ali pa z njegovo lastno mamo. Ali pa z očetom. Ne bi smel tudi jesti mesa mladih pol-devic. Ne bi se smel kopati v menstrualnih izcedkih ... ne bi smel na TV pokazati jezika najbolj revnemu beraču na trgu v Rimu ... ne bi smel divjati s ferrarijem mimo Osnovne šole Lenart ... ne bi smel pokazati nage riti na PopTV v nedeljo ob 20h ...

ok, počas bom nehal - dominacijo v tej temi prepuščam Pupi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa - RKC ne dopušča bigamije, kajne? Cerkev pridiga svojim ovčicam ... tistim, ki niso pripadniki RKC, načeloma naj ne bi pridigala ... ergo bi njihovo razmišljanje lahko bilo tako: "neverniki naj se kar okužijo zHIV in umrejo, verniki pa bodo zdravi in preživeli". Seveda pa vemo, da RKC sama sebi pridiga tudi "ne želi tujemu nesreče" itd ... sj štekaš, a ? ali vztrajaš pri temu, da RKC v afriki dovoli mnogoženstvo? zakaj ga potem prepoveduje na Gorenjskem in Štajerskem ter v Westfaliji?

No evo, pa smo spet prišli na neko umešavanje cerkve v politiko. Kdo pa je cerkev, da bo branila bigamijo v nekih državah? V določenih državah v Afriki je zakonsko dovljena - ne samo dovoljena, obvezna je..... pa ne zato, ker bi se kar tako odločili, ampak z razlogom. Naj gre cerkev dol živet v take pogoje, kot imajo oni, pa bodo videli, zakaj živijo v bigamiji.

pa da ne bomo omenejeni, je tudi mnogomoževstvo, ne samo mnogoženstvo........

Ne pa da se umešavajo samo toliko kot se njim zdi potrebno oz. se lahko. Torej država jim omogoča bigamijo, cerkev pa prepoveduje zaščito... jupi... pa imamo pizdarijo, ki je trentno v teh delih sveta.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in naj vrže kamen prvi, ki ni grešil....... dajte no - ne bodta tolk moralista..... cyc, ne mi rečt, da še nisi seksal, kakor pa vem, poročen nisi  :hmm:

Ne vem a namenoma nočes vidt kaj hočem povedat ali kaj je narobe ... Skratka: če jemljejo RKC za resno avtoriteto in zato ne uporabljajo kondomov, naj se za boga držijo še glede ostalih reči, ki jim jih pridigajo ...

Saj pri nas so tudi proti, a niso? In - jebiga a ne, jaz jih ne upoštevam. :)

Sploh ne gre za moraliziranje, na kraj pameti mi ne pade, da bi hotel rečt kaj v stilu "pa naj ne seksajo, pa bo ..." Edino kar pravim je da me čudi, zakaj so se zapičili v te kondome in upoštevajo samo to da jim jih Cerkev prepoveduje, pri skokih čez plot in podobnem cirkusu pa tiste Cerkvene zapovedi očitno nimajo več take teže ...

Oz. drugače povedano: če že "nečistujejo" kot temu pravi RKC, naj uporabijo še kondom, saj verjetno je to manjši greh :devil:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor, resen pravtako, kot tvoje vprašanje: Ne bi ga smel zalotit v sado-mazo opremi s kako japonsko osnovnošolko... Ali pa z njegovo lastno mamo. Ali pa z očetom. Ne bi smel tudi jesti mesa mladih pol-devic. Ne bi se smel kopati v menstrualnih izcedkih  ... ne bi smel na TV pokazati jezika najbolj revnemu beraču na trgu v Rimu ... ne bi smel divjati s ferrarijem mimo Osnovne šole Lenart ... ne bi smel pokazati nage riti na PopTV v nedeljo ob 20h ...

ok, počas bom nehal - dominacijo v tej temi prepuščam Pupi.

vidim, da imaš kontra argumente samo zato, da jih imaš, da pojma nimaš kaj bi napisal, samo moraš nekaj, ker sem jaz tako napisla (s tem dokazal, da si ti mnenja, da kdor ni za nas je proti nam) in seveda sprevrgel svoje pisanje v burlesko, katera je bolj za :SS kot kaj drugega.

In s takimi ljudmi imamo opravka razpravljati o nekih resnih temah?? :slap:

Ko boš dojel, da nisem hotela s tem postom nobenemu ne škodovat, ne koristit (tudi zato sem softiju rekla, naj ne piše, da bodo drugi imeli možnost kar se da pametno napisat), ampak me je res zanimalo po čem ljudje sodijo človeka, bo bolje.....

do takrat ti pa želim samo eno sado-mazo varianto (glede na to, da ti toliko ven skače zadnje čase), kjer boš ko prašiček povezan nekje pod stropom in se ti bo kri spuščala od vseh lukenj, ki ti bodo narejena od bičanja in hoje po hrbtu s špičastimi petkami......... očitno to rabiš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta papež bo moral prej ko slej izpasti grd. ratzinger je vodil kongregacijo za doktrino vere, kar v osnovi pomeni načela delovanja cerkve. v svojem uvodnem govoru pred kardinali je obsodil "relativizem" kot največji izziv cerkvi. relativizem pomeni, da lahko vsak vidik, beri vsako DOKTRINO postaviš kadarkoli pod uprašaj, saj ne more bit le en pogled na stvar! sam je na koncu dodal, da cerkev ima edini pravi odgovor na to in, da je njihov nauk v tem kontekstu nemogoče relativizirat, ker je edina resnica. :afro1: nič novega. to slišiš pr vsaki malo bol trdi DIKTATURI. to pa cerkev je, doktrinarna diktatura. kot vse podobne religije a la islam in pravoslavna cerkev.

nekateri tudi povdarjajo, da dejstvo, da je bil v hitlerjugendu ne sme igrati vloge pri ocenjevanju njega...vendar dobro vemo, da je indoktrinacija v mladosti še kako opazna tudi v starosti, predvsem kar se tiče antisemitizma...žalostno je tudi dejstvo, da južne amerike in afrike skoraj ni omenil....večina vernikov-premalo koristi :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo, pa smo spet prišli na neko umešavanje cerkve v politiko. Kdo pa je cerkev, da bo branila bigamijo v nekih državah? V določenih državah v Afriki je zakonsko dovljena - ne samo dovoljena, obvezna je..... pa ne zato, ker bi se kar tako odločili, ampak z razlogom. Naj gre cerkev dol živet v take pogoje, kot imajo oni, pa bodo videli, zakaj živijo v bigamiji.

pa da ne bomo omenejeni, je tudi mnogomoževstvo, ne samo mnogoženstvo........

Ne pa da se umešavajo samo toliko kot se njim zdi potrebno oz. se lahko. Torej država jim omogoča bigamijo, cerkev pa prepoveduje zaščito... jupi... pa imamo pizdarijo, ki je trentno v teh delih sveta.....

Pozabljaš - tudi, če ima en mož 3 žene, to pomeni, da seksa samo z njimi. On potem od drugod virusa HIV naj ne bi prinesel (po seksualni poti), one pa tudi ne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabljaš - tudi, če ima en mož 3 žene, to pomeni, da seksa samo z njimi. On potem od drugod virusa HIV naj ne bi prinesel (po seksualni poti), one pa tudi ne ...

beri en prejšnji post, da naj vrže prvi kamen tisti, ki ne greši.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2) Da bi se ga tretiralo kot slabega, bi moral iti s Pupo v sado-mazo klub.

:lol: :lol1:

respect..... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

beri en prejšnji post, da naj vrže prvi kamen tisti, ki ne greši.........

Uh, še vedno ... pupa, to ni moraliziranje. Gre samo za to, da je to noro in nelogično ... če že ne upoštevajo tega da seksajo samo z ženami, naj še kondom uporabijo ... Zakaj pa ga ne bi? Ker RKC pravi ne? RKC pravi ne tudi glede "nečistovanja" ...

Naj seksajo kakor jim paše, ampak izgovor da je nekdo dobil AIDS pri seksu z neznanko zato, ker ni vzel kondoma ker tako RKC pravi ... ni logično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

beri en prejšnji post, da naj vrže prvi kamen tisti, ki ne greši.........

kaj ima to veze s čemerkoli? Naj se RKC podrejajo tisti, ki so pripravljeni sprejeti njena pravila. Howgh. Če gre pa zgolj za parcialno sprejemanje - tudi prav... jebat ga, tak je svet. Cerkev, ki hoče prodajati svojo religijsko diktaturo doktrin (gorazdH je napisal enega redkih relevantnih postov v tej celi temi!), pač mora to prodajati "na trdo". če imajo že odpustke kot nek institut odpuščanja, si ne morjo navlečt še kondomov, abortusa, varnostnih pasov, rešilnih jopičev in sploh varovalk. Če že varovalke, jih mora biti čimmanj, da dajo težo tej njihovi t.im. religiji... Mercator ti tut ne bo prodajal blagovne znamke Interspar ali Hofer...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta papež bo moral prej ko slej izpasti grd. ratzinger je vodil kongregacijo za doktrino vere, kar v osnovi pomeni načela delovanja cerkve. v svojem uvodnem govoru pred kardinali je obsodil "relativizem" kot največji izziv cerkvi. relativizem pomeni, da lahko vsak vidik, beri vsako DOKTRINO postaviš kadarkoli pod uprašaj, saj ne more bit le en pogled na stvar! sam je na koncu dodal, da cerkev ima edini pravi odgovor na to in, da je njihov nauk v tem kontekstu nemogoče relativizirat, ker je edina resnica.  :afro1: nič novega. to slišiš pr vsaki malo bol trdi DIKTATURI. to pa cerkev je, doktrinarna diktatura. kot vse podobne religije a la islam in pravoslavna cerkev.

nekateri tudi povdarjajo, da  dejstvo, da je bil v hitlerjugendu ne sme igrati vloge pri ocenjevanju njega...vendar dobro vemo, da je indoktrinacija v mladosti še kako opazna tudi v starosti, predvsem kar se tiče antisemitizma...žalostno je tudi dejstvo, da južne amerike in afrike skoraj ni omenil....večina vernikov-premalo koristi  :afro1:

hja, bomo vidl ... sj ga mormo razumet: s prodajo svojga artikla morajo preživet svojo firmo, njene zaposlene, še kaj dati delničarjem in kaj investirati v infrastrukturo (poslovne prostore, vozni park, delovne obleke) + nekaj dati na stran za slabe čase, da bi lahko ustrezno vzdrževali infrastrukturo tudi v primeru, če delničarji začnejo delnice hitor prodajati. Tako veliko podjetje si ne more privoščiti, da bi priznalo, da imajo tekmeci vsaj konkurenčen produkt, če že ne boljšega. Pravzaprav je najbolje reči, da je "edino naš produkt pravi produkt, vse drugo so ponaredki ali celo škodljivi surogati". :)

Tko, kot so edino MCji pravi bikers clubi - vse drugo pa so seljački približki ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že res, vendar je človek na čelu "firme" z miljardo (a jih je res toliko? :hmm: ) vernikov...po moje mu tak štart ne dela dobre usluge, sploh pa ne tako javno pozabljenje nad "južnimi", spomni se, da so u srednjem veku, se ne spomnem točno kdaj imeli kar dva papeža! enega u Rimu drugega u Lyonu... prav zaadi razkola v doktrini...in če ta papež ne bo deloval vsaj približno kot Pavel II bo čisto lahko prišlo do razkola, dovolj je le en karizmatičen kardinal, da združi rečmo temu južno poloblo proti doktrini in komandiranju iz Rima...prav lahko se zgodi en papež u RImu, drugi u rečmo Rio de Janeiru? njegove izjave in podtalno delovanje, sicer z delnim blagoslovom pavla II mu niso prinesli nevem kakšne priljubljenosti, kvečjemu strahospoštovanje...naj omenim tudi to, da je bil glavni v odpravljanju institucije "inkvizicije" katero je potem preoblikoval v nekakšno "man in black" firma s seboj na čelu, u smislu, da je kot dober "diktator" ni sesul ampak prevzel glavne vzvode... :afro1:

in res ni vseeno kaj bo počel in rekel, saj lahko prinese to gorje marsikomu. velika moč-velika odgovornost...tega se vse premalo "vodilnih" zaveda.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lahko še jazt pristavim svoj lonček :P

Kot prvo bi izpostavil to da večina RK vernikov vero jemlje zelo osebno in marsigdo resnično verjame v Boga.

Ta novi papež je po mojem mnenju (lahko se motim)z besedo relativizem mislil predvsem na to,da ovčice verski nauk jemljemo malo po svoje po načelu, da kadar mi verskem nauku paše in mi je všeč potem se tega držim(prazniki,razkazovanje pri mašah....),ko mi pa neki ne paše(sex z sosedo,svinska pečenka za strogi post :devil: ....)pol se pa držim dejstva,da sem samo človek iz mesa in krvi in da pač grešim in da mi bo dobri Bog že odpustu grehe .)

Cerkev je pač istitucija,ki bo naredila vse,da obdrži doseržene privilegije in moč in bo svojo versko doktrino prilagajala razmeram na trgu(beri pri očicah) :hmm:

Ampak klapa,neki me pa res moti,oziroma ne moti me,da sodite in kritizirate delo prejšnega papeža.Vsak ga je pač videl in doživljal po svoje,moti pa me,da pravkar ustoličenega papeža sodite in raztrgate,še predno se je lotu dobro papeževati :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, še vedno ... pupa, to ni moraliziranje. Gre samo za to, da je to noro in nelogično ... če že ne upoštevajo tega da seksajo samo z ženami, naj še kondom uporabijo ... Zakaj pa ga ne bi? Ker RKC pravi ne? RKC pravi ne tudi glede "nečistovanja" ...

Naj seksajo kakor jim paše, ampak izgovor da je nekdo dobil AIDS pri seksu z neznanko zato, ker ni vzel kondoma ker tako RKC pravi ... ni logično.

Tut tvoje besede SO nelogične

Afera v Avstrijski meniški (WE) šoli

Pedofilija

Dva tvixsa pa coca-cola

Prodajaš buče!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut tvoje besede SO nelogične

Afera v Avstrijski meniški (WE) šoli

Pedofilija

Dva tvixsa pa coca-cola

Prodajaš buče!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

U jebemti, se mi je zdelo, da sem samo pol informiran. Dva Twixa, ja ne pa eden :slap: Eden je verjetno za ročno obdelavo :hmm:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če naj ne raztrgamo oz kritiziramo izbiro novega papeža pek, tudi hvalit ga ni treba. lahko se damo v stanje niča in ne komentiramo čisto nič. sicer pa si sam izpostavil relativno vedenje "vernikov"...večina jih "verjame" uči druge teh "temeljnih resnic" sami pa počnejo vse mogoče svinjarije (tudi majhna svinjarija je svinjarija) saj jim bo tako in tako odpuščeno...se pravi postavljajo v relativen položaj svoje lastne zapovedi in prepričanja, saj jim jih ni treba upoštevat.... zej pa razumi to če hočeš... :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lohk zdaj nekdo razloži to foro s twixi pa coca colami, ker ne štekam?

--

Nevermind, vidim najnovejši HHVjev post, pa sem uganil ...

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa - my point still stands, ti primeri pedofilije nimajo ama nobene veze s tem kar sem napisal ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!