Skoči na vsebino

nov papež


JaRaNe

Priporočene objave

pa a nisi še dojela, da znajo "verniki" trobit in vrtet eno in isto lajno, tako kot župniki, to je tehnika "krožne retorike" kjerkoli začneš te vedno suva v rit  .)

uf, glih to tehniko je uporabljala pupa :) pa softi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih mora bi nevernik precej bolj fanatičen v svoji :? :angry2: <_< :lol: ....veri, da je lahko kos in se izogiba "krogcem" verniške retorike...to pa za to, ker je verniško besedičenje vedno osebno in se mu je težko izognit. je pa zato toliko manj objektivno in ga spravi v jezo lahko vsak, ki je malo bolje prebral kaj o biologiji, fiziki in nasploh filozofiji...je že tako, da tudi če bi se jim resnično prikazal mesija bi mu enostavno ne verjeli :lol1: :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

This Devil's Advocate will not say :"OK!" this time.... :angry2:

....pa a nisi še dojela, da znajo "verniki" trobit in vrtet eno in isto lajno, tako kot župniki, to je tehnika "krožne retorike" kjerkoli začneš te vedno suva v rit  ....

....pavšalno, posplošeno, moralizirano.....dolgočasno, najstniško,...... :zzz: ....

poleg tega vsem gorečim nasprotnikom RKC :photo: pljuvanje strupa po svoji okolici ki ne brezpogojno ne strinja z vami ne po pripomoglo h svetlejši prihodnosti.....namesto tega raje vzgajajte svoje otroke tako da bodo sposobni razmišljati s svojo glavo in da jim inštitucionaliziranje ne po potrebno.... :doze: ....

in mimogrede..."dripec" pač lahko prodaja svoje nauke..mene gotovo ne bodo ganili.....ker so moja osebna prepričanja pač zasnovana na takih temeljih, da jih verski voditelj ustanove ni sposoben zamajat :closedeyes: .....tebe pa očitno moti njegova pridiga.....le čemu :doze:

pupa...tvoja osebna prepričanja, ki ne dovoljujejo drugim da bi izrazili svoja...eh :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je končno nekaj napisano v kar se da normalnem tonu, sem se odločila vseeno pristaviti zadnji piskrček tukaj.

NIKOLI nisem kazala s prstom na ljudi, ki hodijo v cerkev. Celo obratno, dostikrat sem jasno napisala, da mi je všeč, da imajo neko vero, ki jih osrečuje in da mi to sploh ne dela nobenih problemov, ker v končni fazi to sploh ni slabo itd....

Končno - torej tudi tvoje objave doslej niso bile v normalnem tonu? ;) (hehe, a imamo zdaj že vsi tukaj v debati osnovnošolske prijeme ;))

nisi kazala s prstom, si pa večkrat namigovala, da so neumni itd ... to je še huje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je prav zal da imaš občutek da je večina stvari zapisana v nekem besnem popadljivem in zaljivem tonu...ampak ...če ti zapišeš tole:

kok ste zabavni.......  :wub:  :wub:  :wub:

samo še cyc-a čakam da bo rekel: tako je!  :lol1:

ovce vseh dežel združite se... tu vas že čakajo vaši somišljeniki......... vedno več vas je... kako zabavno  .)

......potem ne moreš pričakovat, da ti bo sogovrnik odgovoril uglajeno in umirjeno.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda so stvari včasih posplošene, ker je pač to lahko prilepiš kamorkoli in začuda izgleda pravšnje... <_<

sicer pa se vedno lovimo na "splošnosti" in "detajlih". kot komu tisti trenutek ustreza...no jst se vsaj poskušam držat "splošnosti" vsaj v taki debati, ker so detajli takoj označeni kot "zanemarljivi" in "neposplošljivi"... <_<

če pa že poveš nekaj "posplošljivega", ti takoj talajo nazaj "detajle"...sej pravim brez konca in kraja...

prvo smo začeli debatirat o ratzingerju in cerkvi na splošno o slabih in dobrih straneh, zakaj je ta dober in zakaj ta papež ni dober.. potem so nekateri začeli osebni dvoboj in potegnili vse nas zraven...no smo se pustili potegniti, da bo prav napisano :afro1: krogi vlečejo... :wacko:

sicer pa uživam v taki živahni debati...čeprav je krog vedno manjši :lol:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o posplošenosti in detajlih tole...kakor komu ljubo...eno dokazuješ z drugim in drugo uporabiš kot prvo. to počnemo vsi.

glede najstniškosti oziroma "otroških prijemih"...pavšalna in otročja oznaka :lol1:

noben tu se ne vede otročje, pa naj vztraja na svojih mislih še tako trmasto. isto velja za "drkače u glavo". mislim, da nas večina stoji (odgovornost... ) za svojimi besedami. to pa ni otročje vedenje, neglede na vsebino napisanega.

vem tudi, da nekatri tu niso verniki, pa začnejo zagovarjat "drugo stran" le zato, ker najdejo nekoga, ki se trmasto upira in zato včasih uporabi dejmo rečt neprimerne besede in uživajo v tem ko gledajo kako se drugi muči branit svojo pozicijo še posebej če ta včasih zaide v osebna pregovarjanja. ti so pravi PARAZITI sproščene debate.

kot zadnje bom uporabil spet en krogec iz mojih misli...VERNIK je po definiciji človek, ki ima vero v...karkoli že veruje in jo je našel in poiskal sam. pripadnik katerikoli cerkvi ali nauku je pa član multinacionalke, ki nima nujno vere v sebi, lahko je le po "tradiciji" to je starševski vzgoji to kar je, se pač ne sprašuje ali je prav ali narobe in ali je sploh vredno dvomit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nima nujno..lahko pa jo ima...ravno tako katerikoli izmed tistih ki niso pripadniki inštitucije....

in na koncu je vse isti šmorn...in ni nihce bolj evil kot drug...

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nima nujno..lahko pa jo ima...ravno tako katerikoli izmed tistih ki niso pripadniki inštitucije....

in na koncu je vse isti šmorn...in ni nihce bolj evil kot drug...

kar pomeni kaj? :eek: .....

definitivno to ni potrditev tvoje teze o škodljivosti RKC....

in ne..nikamor nisva prišla naokoli....ker sva začela pri tem kako evil in slabi so pripadniki rkc, končapa sva pa tam da smo vsi isti...men se to ne poklapa :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako da ne klapa...nekaj si napisala, smiselno in deloma klapajoče z mano in nato svojo lastno izjavo citirala...krog je sklenjen :afro1: dovolj hitra si bila .)

pravijo, da če si dovolj hiter okoli zemlje lahko vidiš svojo lastno rit :afro1: in najbolj zanimivo je to, da ni važno v katero smer tečeš, enkrat prihaja drugič odhaja! :lol1:

to je blo tako malo za šalo. :afro1:

drugače ti pa dam prav, da je vse isti šmorn. bolje je živeti z relativnostjo, kot pa bit v nekaj prepričan in bit stalno na preizkušnji... .) kaj če je "bog" v osnovi vesoljc? :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok nakladate, da zadnji 5 strani sploh nisem prebral.

cyc nekje pravis, ce dobro ne obrodi sadov, zakaj cvikate, da bo slabo. z malo razgledanosti clovek opazi, da se slabo velik hitreje prime kot dobro pri ljudeh. ceprav ima cerkev veliko moc, jo ima denar vecjo.

simci.

papa je obsojal vojno, sej rupel je tut v moskvo posiljal ostre protestne note zarad cecenov. jest temu pravim blefiranje. ce bi papez hote in jaz ce bi bil papa bi, bi lepo grmu rekel, naj ne serje z bozjimi blagoslovi vojakov, ki odhajajo na fronto in naj ne govori nic v imenu boga, ker zadeve, ki jih pocne so povsem v nasprotju z naceli boga, ter da po vsem tem lahko pricakuje sam pekel. pozval bi ga naj se umiri v nasprotnem bi prekinil diplomatske stike s politiko amerike in na vsakem koraku zatrjeval, da bog njih ne spremlja po vseh teh grozodejstvih.

sam tok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

simci.

papa je obsojal vojno, sej rupel je tut v moskvo posiljal ostre protestne note zarad cecenov. jest temu pravim blefiranje. ce bi papez hote in jaz ce bi bil papa bi, bi lepo grmu rekel, naj ne serje z bozjimi blagoslovi vojakov, ki odhajajo na fronto in naj ne govori nic v imenu boga, ker zadeve, ki jih pocne so povsem v nasprotju z naceli boga, ter da po vsem tem lahko pricakuje sam pekel. pozval bi ga naj se umiri v nasprotnem bi prekinil diplomatske stike s politiko amerike in na vsakem koraku zatrjeval, da bog njih ne spremlja po vseh teh grozodejstvih.

mora blagoslovit vojake, ker so vs ibožje ovčice, tut, če so zlobni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mora blagoslovit vojake, ker so vs ibožje ovčice, tut, če so zlobni ...

Jok, najprej palca, potlej če bodo prjel, pa šele kurenč'k!

Sicer pa kar po resnic povejmo! Vatikanu prow paše nova križarska vojna. So v istem košu z naftarskimi in orožarskimi karteli!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mora blagoslovit vojake, ker so vs ibožje ovčice, tut, če so zlobni ...

si ziher..je moralno..je v stlu bozjih zapovedi..

pa kaj pol obsojate horjotovga prjatla. bi model pocu papazea. sej je ovcica, ce bi bil jelen bi bla se trofeja za na steno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znanka, ki je v SV mi je enkrat razlagala, kako prijetne svete maše imajo znotraj vojske. Pa se je tudi meni tole zdelo malo skregano z logiko, namreč vojska in cerkev (nastavi drugo lice in podobne zgodbice..). Je lepo razložila župnikovo stališče, da je za Cerkev biti vojak plemenito, ker služiš domovini. O ubijanju seveda ne vedo nič. Tisto verjetno pripada hudiču! :devil:

enajstabožjazapoveddvopičjebodihinavecceloživljenjeinleposetibogodilopresss

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da vprašam še enkrat: Če preženemo rkc iz SLO.....ob dejstvu, da večina ljudi rabi pastirja oz. karkoli pač že...kaj bo prišlo namesto tega??

Med drugim ne nasprotujem RKC tudi zaradi tega, ker se je vnesla, ker je status rešen (je ločena od države), ker me na silo nikamor ne vleče, ker sem jo navajena kakršna je in ker vem kam kdaj pes taco moli, ker ne verjamem, da bi se križarske vojne, inkvizicija in nasilno pokristjanjevanje lahko ponovili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da vprašam še enkrat: Če preženemo rkc iz SLO.....ob dejstvu, da večina ljudi rabi pastirja oz. karkoli pač že...kaj bo prišlo namesto tega??

Med drugim ne nasprotujem RKC tudi zaradi tega, ker se je vnesla, ker je status rešen (je ločena od države), ker me na silo nikamor ne vleče, ker sem jo navajena kakršna je in ker vem kam kdaj pes taco moli, ker ne verjamem, da bi se križarske vojne, inkvizicija in nasilno pokristjanjevanje  lahko ponovili.

lahko izbiramo :doze: ....pravoslvano cerkev :doze: ...al pa Islam.... :grrr

pravoslavno poznam bolj švoh...Koran mam pa ze doma...pa na petrolovi pumpi ga lahk kupte :whistle:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko izbiramo :doze: ....pravoslvano cerkev :doze:  ...al pa Islam.... :grrr

pravoslavno poznam bolj švoh...Koran mam pa ze doma...pa na petrolovi pumpi ga lahk kupte :whistle:

Pa protestanti so tudi med nami recimo..... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!