Skoči na vsebino

nov papež


JaRaNe

Priporočene objave

Pa razumeš kvantno fiziko ali jo imaš samo preprosto rad?

Navadnim smrtnikom...no vsaj večini je bog bližje...je lažje ...zanimivo pa je, da je celo Einstein verjel v boga...verjetno ga je predelav v svoje okvirje...zanikal ga ni nikoli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi požirek iz kozarca naravoslovne znanosti te napravi ateističnega, toda

na dnu kozarca čaka Bog.

Wernher von Braun

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh pa je škoda kakorkoli komentirat o takih ustanovah in voditeljih le teh, kot je institucionalizirana religija... ne moreš verjet, da pri vsem kar se dogaja na svetu in pri vseh dognanjih in odkritjih še vedno vztrajajo z mentaliteto srednjega veka...

in ne, ni vseeno kdo je papež. to je oseba s tako politično in da rečem tudi ekonomsko močjo, da ni za verjet. ratzinger vsekakor predstavlja korak nazaj oziroma naprej če hočete k radikalizaciji. ratzinger je bil logična izbira, oziroma ni bilo druge izbire, saj je stal neposredno za prejšnjim papežem in je vodil vse podtalne aktivnosti cerkve. janez pavel 2 je že dolgo časa nazaj prepustil njemu to vlogo in je prevzel le javni del, kot najbolj vidna osebnost in zaradi zdravja.

ne pozabite, da ima cerkev precej političnega vpliva pri nas in ratzinger NI NIČ DOBREGA za nas. ker smo tako pohlevni lahko v par letih pričakujete precej za lase privlečene zakone...sploh s takimi verskimi fanatiki kot so sedaj v vladi....

Ti si naš...klap, klap, klap :OK: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[ ...obstaja že 2000 let....in kjub vsemu ostaja močna

Obstaja šele 2000 let. Pa še to ne. Če je začetnik cerkve Jezus Kristus, jo je ustanovil tam nekje pri svojih 30 letih, recimo. Torej, bo stara 2000 let šele tam nekje leta 2030.

Na krogli zemeljski so religije, ki so še starejše.

Močna že zdavnaj ni več. In moč še naprej izgublja.

In kot je napisal Pervy, hvaležen sem tisti škrlatnim kapicam v Vatikanu, da so izbrali nazadnjakarja. Bo zadevo pospešeno "okrepil".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred Janezom Pavlom...je imel mandat...3 mesece....kaj se je zgodilo imate pa namig v BOTRU 4.

?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot novopečeni direktor si je dal pripeljati:

a - najlepših mladih nun

b - najlepših mladih ministrantov

(med a in b izbiraj po lastni vesti in pameti)

in bolno srce ni vzdržalo tega preobilja napora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lina, kaj pa je čisti evangelij? se zavedaš da je novi evangelij skupek štirih, ki so najbolj  mačistični? evangelijev je bilo pa malo morje in ti štirje so najbolj ZAGAMANI.če hočeš ti zastonj pošljem en izvod RADARja kjer je zelo zanimivo opisana ta tema....tako da ne mi nakladat o čistem evangeliju...

Mene bi pa res zanimal ta RADAR. A ga mi pošlješ? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Simči,

če glih ne boš dobil Radarja mislim da lahko isto idejo prebereš tudi v The Da Vinci Code in Angels and Demons od Dana Browna, al pa v malo starejši Holly Blood Holly Grail itd itd.

(stare skrivnosti počasi curljajo na svitlo... ne vem pa al je kdo namenoma odprl pipco al dihtnge popuščajo... :naughty: ... )

Brrrm: :worship: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skrivnosti sedaj kapljajo ven :eek: ...mogoče za nekatere, ki rabite eno komercialno zadevo kot ,,davinčjeva šifra,, da se mal zmigate....in z argumentom...kot je ,,pisalo v Davinčijevi šifri,,....mahate po Papežu...groteskno smešno.

Kaj pa Kumranski zvitki...a ja ni glih pop uspešnica, pa Sveta kri in sveti gral...to sem ponovila že najmanj 100x in sedaj še Suzuki...pa verjetno še ne boste prebrali...pa razne o redu Templjarjev, prostozidarkih ložah....

Pa dejte si Biblijo prebrat...in vedeli boste da zadeva močno škripa zaradi vedenja, ki ga imamo danes.

To je znano vsakemu in ni prav nič novega....pa zadeva še vedno funkcionira

Brmm...Cerkev je finančno močna...vsak dan bolj....in miljarda vernikov je dovolj da se krepijo naprej.....in pri 2000 letih se boš sedaj spuščal v leto nastanka...dej no 1000 let je že velikanski uspeh. Poleg tega kriza v svetu narašča in uteha se vedno na koncu išče v veri...ne glede na to kakšna je...tista najbolj pri roki, kamor lahko greš...se pogovarjaš in ki ti ni tuja.

In zapomni si, ...obstajala bo močna in veličastna...do trenutka, ko bo začela spreminjati ,,temeljne,, zadeve...takrat se bo sesula in postala ena izmed mnogih religij, ki se ti v določenem momentu v življenju zdi kul.

Najbolj uspešne so vse vere, ki so ORTODOKSNE...al poznaš kakšno tako ful liberalno, ki ima zraven še dost vernikov...NI JE...modne muhe, ja ...kaj trajnega pa ne...poglej Islam.....poglej žide....vsi uspevajo...bolj so zagamani...več pripadnikov imajo.

In če je komunizem ni uničil...v 50 tih letih preganjanja...jo takale bedastoča kot Davinčijeva šifra ali članek v Radarju ne bo tudi dotaknil ne.

Symru...Boter...film ki naskrivaj odkriva marsikaj....notri je marsikaj od politike, Sinatre, sindikatov...vse se nanaša na točno določeno osebo, dogodek...seveda tolko zakrito, da ,,če kao nisi kriv,, se ne bi mogel notri prepoznati...zato tožbo, cenzuro pozabi.

A foro z pomarančami si odkril?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če je komunizem ni uničil...v 50 tih letih preganjanja...jo takale bedastoča kot Davinčijeva šifra ali članek v Radarju ne bo tudi dotaknil ne.

zakaj mislis, da je komunizem smrt za cerkev. vedno je prepovedano najslajse in zadrti verniki in bozje ovcke so v dobi komunizma ratali se bolj zadrti. samo njihovi otroci, tisti od 70-tega dalje pa so starsevsko ideologijo obcutili, jo primerjali in ocenili s svojim znanjem in pricakovanji in danes v demokraticnem casu se jih je veliko obrnilo stran.

rkc ne bo pokopal ne komunizem, ne radar, pac pa se bo sama..ker mladi bi seksal pa ne mel otrok, homotov je cedalje vec, mi pa vedno bolj tolerantni in se je primerov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Pupa dobivam nedeljski izkupiček iz ,,pušce,, .In če se tebi zdi to žleht in blazno smešno vprašanje se lohk še jest s tabo smejim, ko sem glih tu: Hi hi ha ha hoooo hooo ho. (bo vredu??? )

No pa še neki.....Ne sklepat po nas Slovencih...mi smo itak fenomen o zavračanju naših korenin, identitete itd......čeprav sem včasih prav presenečena ko ima cerkev čist nabit parkplac, da komaj mim prideš.....zakaj npr. ne pogledate Hrvatov... čedalje bolj se jim dogaja glede vere....pa Pojaki.....Pa kljub temu, da pravte, da ,,peša,, je bil Vatikan predkratkim nabito poln....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal preveč poenostavljaš, Lina...Hrvati in Poljaki so glede vere tako ali tako fenomen...ampak v zahodni Evropi pa je trend upadanja pristašev RKC.

Ja , tudi Slovenci smo po svoje fenomen...po izjavah cerkvenih dostojanstvenikov je v SLO preko milijon vernih, pa tudi popis leta 2000 (je bil takrat??) je pokazal zelo visoke številke. Ampak kje so potem ti verniki ob nedeljah (poglej v cerkve), kje so bili, ko se je JPII poslavljal, in ne nazadnje, kje so bili včeraj. Če si gledala poročila ob 19.00, neposredno javljanje izpred stolnice...3 mladinci so mahali z zastavami...prazno okol in okol...kje so nepregledne množice.

Ja , Vatikan zadnji mesec je bil pa predvsem biznis. Številke pa niso fascinantne. Niti najmanj.

Če je na svetu 800 milijonov katoličanov (ugibam) potem jih 3 milijone v Rimu ni ne vem kakšna številka.

In če jih je v SLO (realno) 250 000 jih včeraj ni praznovalo niti 1000. Vsaj jaz (in ne TV ) zanj nisem slišal, niti jih videl...

Dejansko število vernikov bi pokazal le en način, ki se ga cerkev boji kot hudič križa in tega se dobro zaveda...uvedba cerkvenega davka.

Mislim, da so nekaj glede tega "čarali" v Nemčiji par let nazaj...in število vernikov takrat dejansko JE upadlo.

A, qurc, tud poenostavljam... :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabljaš na Južno ameriko.

Rimokatoliki v Evropi....Velike države....so se dokončno razdelile že za časa reformacije...tiste, ki so ostale striktno RK...so še danes zelo navezane nanjo. Hotela sem povedati, samo to, da se ni nobenih drastičnih sprememb že kar dolgo časa.

Glede popisa pa...me zanima kaj bo na nasdnjem oz. če bi ga ponovili danes.....prav danes bi jih bilo spet 90%...oz. ko bo vsa fešta z papeži mimo pa spet manj itd...kot sem rekla...pri nas je kriza identitete. Poleg tega če se vsi opredelimo za ateiste...je to pljunek v morje...če gledaš hrvate kok so pobezljali v nasprotno smer lahko rečemo da je cerkev pridobila.

Pleg tega...Vatikan...je bil poln....če jih bi lahko zbasali not 10 mio...bi jih pa prišo toliko

PS...Glede na to da je papež Nemec...je pravgotovo % Rk tam porastel.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........Cerkev je finančno močna...vsak dan bolj....in miljarda vernikov je dovolj da se krepijo naprej.....in pri 2000 letih se boš sedaj spuščal v leto nastanka...dej no 1000 let je že velikanski uspeh. Poleg tega kriza v svetu narašča in uteha se vedno na koncu išče v veri...ne glede na to kakšna je...tista najbolj pri roki, kamor lahko greš...se pogovarjaš in ki ti ni tuja.

In zapomni si, ...obstajala bo močna in veličastna...do trenutka, ko bo začela spreminjati ,,temeljne,, zadeve...takrat se bo sesula in postala ena izmed mnogih religij, ki se ti v določenem momentu v življenju zdi kul.

Najbolj uspešne so vse vere, ki so ORTODOKSNE...al poznaš kakšno tako ful liberalno, ki ima zraven še dost vernikov...NI JE...modne muhe, ja ...kaj trajnega pa ne...poglej Islam.....poglej žide....vsi uspevajo...bolj so zagamani...več pripadnikov imajo.

In če je komunizem ni uničil...v 50 tih letih preganjanja...jo takale bedastoča kot Davinčijeva šifra ali članek v Radarju ne bo tudi dotaknil ne.

.....

in zakaj je tako......

Preberi si knjigo : Robert Hutchinson NJIHOVO KRALJESTVO OPUS DEI PRIHAJA.

- opus dei je organizacija, ki deluje v samem osrčju RKC

- s svojimi skrivnostnimi pravili s "sveto prisilo" in ob vztrajanju k brezpogojni poslušnosti popolnoma obvladuje svoje članstvo

-opus dei je postal središče finančne moči Rkc

.......

...

... itd...

jest ne bi pela hvalnic in slavospevov cerkvi , saj se je izrodila takoj ko je pridobila na moči in lepo prikrojila vse kar je jezus učil.

spomnimo se srednjega veka , kjer je imela cerkev glavno besedo.. ne , hvala.

križarskih pohodov, pedofilskih afer v novejšem času ....

pa brez zamere to je moje skromno mnenje

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšne hvalnice neki.....samo argumentov in biti apriori proti, ker je enkrat v Lady pisalo...bla bla bla....ne maram.

In kaj sem pravzaprav jest povedala?.... poiskušam razložiti, da z nekim liberalizmom v RKC ne bo nič....še enkrat....ko se bo to zgodilo jih bo vzel hudič....in vse to kujanjeje kakšen ,,nazadnjak je prišel na prestol,, je bob v steno...in dejte probat gledat na celo zadevo iz ,,njenega,, kota.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj mislis, da je komunizem smrt za cerkev. vedno je prepovedano najslajse in zadrti verniki in bozje ovcke so v dobi komunizma ratali se bolj zadrti. samo njihovi otroci, tisti od 70-tega dalje pa so starsevsko ideologijo obcutili, jo primerjali in ocenili s svojim znanjem in pricakovanji in danes v demokraticnem casu se jih je veliko obrnilo stran.

rkc ne bo pokopal ne komunizem, ne radar, pac pa se bo sama..ker mladi bi seksal pa ne mel otrok, homotov je cedalje vec, mi pa vedno bolj tolerantni in se je primerov.

za tole napisano pa samo :worship: :worship:

in po drugi strani je res fajn, da je ta papež prišel na "oblast", kot je Pervy rekel........ samo antireklamo si delajo.........

in samo če je rkc iz pravega testa bo preživela tudi razmišljanje ljudi v 21. stoletju...... ker če ni, tudi ne bo preživela..... in tudi če bo še dolgo ustrajala na tem konzervativnem stališču ne bo preživela........

Ker stari ljudje počasi pomirajo, maljših je pa vedno manj v cerkvah.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je morad kdo poslušal pondeljkov govor?

Kaj sem jz razumela:

Je proti ekonomskemu globalizmu, potrorošniškemu sužnjelastništvu, zavrača kapitalizem, izkoriščanje človeka...no to ni glih ,,konservativen odnos,,.

In če se bo trudil, da se izboljšajo razmere za navadne ljudi mi je vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je morad kdo poslušal pondeljkov govor?

Kaj sem jz razumela:

Je proti ekonomskemu globalizmu, potrorošniškemu sužnjelastništvu, zavrača kapitalizem, izkoriščanje človeka...no to ni glih ,,konservativen odnos,,.

In če se bo trudil, da se izboljšajo razmere za navadne ljudi mi je vredu.

ni konservativec..je komunist..lepo se vidi..

nas ata je vedno rekel, da je bil jezus prvi komunist. pa folk ne verjame.

zdej je dobil se eno potrditev. vse kar the pope ne mara, ne marajo komunisti, marajo pa kapiralisti. cudn ne, da se je cerkev trudila unicita komuniste. mogoce zato, ker so ji vzeli ideologijo brez dovoljenja. ker niso placali patenta. ali samo zato, ker so sliko papeza zamenjali s titom, fidelom itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo ena mala replika lini in potem grem tu ven ker me boli K za RKC. to pišem pač samo za to ker ima lina malo premalo informacij, jaz pa sem jih ujel slučajno nekaj (še sam ne vem kako to da nisem preklopil kanala ali obrnil strani).

1. RKC je v globoki krizi kar se tiče vernikov. konzervatizem, v prvi vrsti neenakost med spoloma, jih krepko tepe v Evropi in celem razvitem svetu. V Nemčiji, po poročanju RTL-a (bemti komunistično propagando) na leto iz RKC zadnja 2-3- leta LETNO izstopi 100.000 ljudi. Razlog za to je nestrinjanje z konzervativno smerjo cerkve (JA še vedno nekatri mislijo da smo v srednjem veku) in pa jasno tudi DAVEK, ki ga plačujejo verniki (ti nekaj % trgajo pri dohodnini). zaradi davka se tam za verne izpovejo samo tisti, ki to RES SO!

2. razne pedofilske afere so krepko spodkopale ugled cerkve, pa ne zato ker bi to pač nekateri počeli ampak ker je cerkva za to vedela in ni nič storila. že pred 50. leti so v ZDA se pričele te zadeve, pa so vrhovni voditelji cerkve obtožene župnike samo premeščali drugam in utišali zadeve. na koncu so celo šli v sodne poravnave samo da javnost nebi zvedla. po izbruhu teh afer se je v ZDA število izstopov drastično povečalo, po izbruhu afere v semenišču v St. Poltnu v Avstriji (fotografirane orgije semeniščnikov z duhovniki) pa se je v tisti škofiji drastično povečalo izstopanje v naslednjih dneh.

nobena ustanova ali podjetje ali vlada ali .... razen RKC takšnih škandalov nebi preživela, cerkva jih. zato se lahko samo vprašaš zakaj? jaz stavim na zaslepljenost če ne celo neumnost njenih pripadnikov!

3. pri nas je navajanje veroizpovedi v popisu neumnost ker večina ljudi, ko jih vprašajo "katere vere ste?" rečejo krščani, čeprav je edina stvar, da so bili krščeni in da so na kakšni poroki ali pogrebu bili v cerkvi. NE hodijo k mašam, NE molijo, NE darujejo cerkvi in NE živijo v skladu z predpisano vero. pač je tako, da smo Slovenci "krščanska" nacija (ja muslimani, pravoslavci ali židi nismo - torej moremo bit logično krščani :? ). če bi uvedli davek (bi bil priznan kot olajšava) kot ga imajo Nemci bi verjetno naenkrat v Sloveniji bilo 10% krščanov.

4. popularnost RKC v svetu nima zveze z njenim delovanjem itak je % vernikov največji tam, kjer vladata največja revščina in neizobraženost to pa je od nekdaj najboljši teren za vse ideološke ideje. tudi komunizem kot (po tvoje) največji nasprotnik RKC ali nacizem nista našla svojo "bazo" med materialno preskrbljenimi in izobraženimi sloji - ekstremne ideje (kar vera je) najboljše uspevajo med ljudmi na tleh brez vidnega izhoda in z medijsko manipulacijo kar je pač včasih bil župnik med nedeljsko pridigo.

5. VERA je eno in v ideji ni slaba, slaba je njena izpeljava v prakso v obliki RKC. v tem ni nič drugačnega kot v komunizmu - ideja je bila teoretično dobra dokler se v praksi ni pokazalo, da si institucije in ljudje to prikrojijo po svoje.

6. vsak razumen človek bi moral spregledati, da VERA in RKC NISTA ENA IN ISTA ZADEVA! LAHKO SI VEREN, ŽIVIŠ PO NAKIH VERE IN POSKUŠAŠ BITI DOBER ČLOVEK, NI PA TI POTREBNO SE PODREJATI RKC ALI ŠE CELO KREPITI NJEN POLOŽAJ.

7. nihče (no razen Ein-a .) :devil: ) ne nasprotuje VERI, nasprotujemo instituciji RKC z svojimi organi, ložami, lobiji, bogastvom, poskušanjem vplivanja in manipuliranja današnje družbe.

8. papež je "predsednik uprave" te firme in kot takšen zelo pomembna oseba, ti pa se postavljaš v vlogo PR-ovke te firme. upam da si vsaj plačana ker le če si dobro plačan se ne ukvarjaš z moralnostjo firme, ki jo po službeni dolžnosti zagovarjaš.

9. BIG DEAL če je vatikan bil poln ljudi, bandi z krepko manj "oboževalci" kot RKC filajo stadijone brez problemov, sicer pa je vatikan poln turistov 365 dni v letu, če pa je še vsak 10 prebivalec Rima šel tja prodajat zijala pa itak ni bilo več prostora.

10. če razumeš in podpiraš RKC in njene ideje, pusti službo, opusti kontracepcijo, oženi se, pucaj in pospravljaj doma in pridno širi noge možu, da boš lahko sproducirala kar največ potomcev. dobro skrbi za moža in družino kajti to je tvoja edina naloga! seveda upam, da si še nedolžna ker če nisi bo treba k spovedi parkrat kar pa je še vedno boljše kot včasih ko si takšne grehe moral odkupit!

MIR Z VAMI IN PREDVSEM MIR PRED VAMI!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pervy ma vas rad...

ce se ne bi bilo bogokletno podpisat pod tako pridigo bi se.

na kermu kanalu si to najdu, ker poznam par osebkov, ki bi bili potrebni tega kanala. mas slucajno posnetek dokumentarca, dvd, dvix, karkoli, sam da odpira oci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na kermu kanalu si to najdu, ker poznam par osebkov, ki bi bili potrebni tega kanala. mas slucajno posnetek dokumentarca, dvd, dvix, karkoli, sam da odpira oci.

sama komunistična propaganada .) - komentarji ob umiranju papeža, ugibanja o novem, poročila o škandalih v RKC (vse predvsem RTL, CNN, BBC, stern, itd.), izkušnje iz zgodovine (revolucije, vzponi in padci starih ver in ljudstev, nacizma, komunizma, sektaštva,... ), navduševanje in študija masovnih manipulacij mas (vere, simbolika, kult osebnosti, uporaba medijev,... ) in ščepec zdravega razuma.

PS: Da Vincijeve šifre in podobnega nisem bral - je fikcija na podlagi priročnega prikrojevanja zgodovine. podobno kot Michael Moore - vzameš kar ti paše in zamolčiš "neprijetne" stvari, ki ti kvarijo teorijo.

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podobno kot Michael Moore - vzameš kar ti paše in zamolčiš "neprijetne" stvari, ki ti kvarijo teorijo.

Standard tudi v znanstveni srenji. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zaradi davka se tam za verne izpovejo samo tisti, ki to RES SO!

...če bi uvedli davek (bi bil priznan kot olajšava) kot ga imajo Nemci bi verjetno naenkrat v Sloveniji bilo 10% krščanov.

7. nihče (no razen Ein-a  .)  :devil: ) ne nasprotuje VERI, ...

:worship: :worship:

ad.7: Wrong. Vsaj še eden tak je. HHV! A nima ničesar konkretnega proti veri. Vsaj takega ne, da bi to lahko uporabil brez škode sebi.

Zato, qrc gleda te ovce!

Bolj pošteno je, da se ga zadeneš z biločim že. Vsaj veš, zakaj si tak, ne pa da ti farji al pa neke imaginarne zadeve glavo pucajo.

So mi pa fine neke druge stvari, ki jih prakticirajo predvsem vzhodnjaške vere. Meditacija npr. In to brez nekih fantazij v božanstva. Poglabljanje le v samega sebe! Vedno bližje sem mišljenju, da sem res sam svoj bog. :OK: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!