Skoči na vsebino

nov papež


JaRaNe

Priporočene objave

Nisem privrženec cerkve kot organizacije.

Strinjam pa se z nekaterimi njihovimi ugotovitvami, ki ne vem kdo jih bo rešil...v bistvu se s tem nihče niti ne ukvarja, razen cerkev (kot lahko vidim v medijih)...če se bodo trudili bodo lahko spremenili tiste ovčice, na katere imajo upliv.

Svet je v krizi...človek je ratal plitev, vse samo jest jest jest, in sreča...obsedenost z lastno srečo, ki naj bi trajala 24 ur na dan, 365 dni na leto...bull shit,samo denar in material in zunanja podoba (sramujte se gub in celulita in krčnih žil...fuj in fej...kako ste lohk tako grdi in to pri 60-tih.......nobenih vrednot, nobene moralne drže,nobenega načela, sama hinavščina , metanje polen pod noge, zlagana čustva, nategovanje s tem, da te gleda v oči...vse je ena velika zlaganost in kozla se mi nad današnjo družbo.

Cerkev da (tudi če pravijo da ne) tudi veliko na material...vendar imajo eno krasen stavek ,,ne glej me, poslušaj me,,...in če jim je uspevalo toliko časa, da so največji reveži kljub vseemu dajali zadnje peneze v ,,pušco,,  ni hudič, da se jih je nekaj naukov tudi prijelo....in še enkrat ponavljam...kadarkoli sem gledala OZARE al pa kak govor ,,cerkvenega človeka...ni povedal nič slabega oz. je bil govor o notranji lepoti, globini, duši, spoštovanju, strpnosti,ljubezni in skrbi do bližnjega in do pomoči potrebnega ....

OK dopuščam možnost, da jim na nedeljskih mašah al pri spovedi govorijo čist drugače...ne vem...

Poleg tega....naredijo tudi veliko za dobrodelne namene.

Mene pa kot državljana RS...ščiti zakon, da se cerkev v moje življenje ne utika sploh pa če jaz tega nočem...torej ...ne razumem vsega gneva, ki se stresa na RKC ker dejansko brez tvoje privolitve ti ne morejo nič. Je čist prostoovoljna dejavnost.

Sprejemam jih kot del moje- SLOVENSKE zgodovine, ki je povzročila ogromno gorja in naredila tudi ogromno pomembnega in tudi dobrega in ne morem pluvat po lastnih koreninah....ja..tako je bilo-ne vedno lepo, jebat ga ..in je MOJE in del mene...in meni je to pomembno.

Poleg tega...všeč so mi zvonovi, všeč cerkve, všeč freske, vitraži,kipci, frančiškani s kapucami, nune v katrci...zdijo se mi čist odtrgani od dogajanja tukaj...prav spokojni so, nič živčni...

dej se enkrat preber kaj si napisala. razen vitrazev, fresk je vse sranje. eno veliko sranje.

na organ ti gre druzba, ker te gleda v oci in se ti laze. a cerkev v zadnjih letih pri pedofilskih skandalih dela kaj drugace.

svet je plitev. ma ne ga srat. fotrovmu prjatlu je sin umrl v kolizeju. ata je bil mal pijancek, pa ni sina krstil. in je sel do zupnika. prosil, ce lahko uredijo cerkveni pogreb, ce lahko sina blgoslovi oz. karkoli. ga je zavrnil zavrnil je blagoslob, mislim da dobrih 10 let starga poba, zato ker je ata rajs gledal v steklenivo sadjevca kukr pa v cerkvene orgle pri masi. to je normalno zate.

dobrodelne namene. pobirajo nazaj kar so dibil na nemoralni nacin. seveda je dobrodelno. kaj bo koji k hhv hodu s pusko pa skrbel za divjad na njihovem rejonu.se revez matra, pa ne more vozt z motorjem v tem casu.

a ustava te sciti pred cerkvijo. si zihr. zakaj pa pred volitvam v cerkvah poslisajo koga naj volijo. a to ni mesanje v politiko, kjer je za cerkev ustavni znak prepovedano sranje.

ti mas mal pomesane pojme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej nimam več časa...me pa zanima resno kakšen % pedofilije predstavlaj cerkev na celotno pedofilijo. In in kakšen je % v sami cerkvi.

Ker me zanima tudi...ali se človek rodi pedofil, a to postane, a je to odvisno od staršev, prilike...al je to kar dejstvo v cerkvi. Psihiatri, socjologi in psihologi...prosim za razlago!

Ne razumem pol ...zakaj spolh obstajajo pedofili, ki so poročeni, srečni družinski ljudje....zakaj nekateri zlorabljajo lastne otroke...tega je ogromno...glede na to, da živimo v 21 st..

Da ne bo kdo rekel, da zagovarjam to početje naj napišem, da bi za ta dejanja uvedla smrtno kazen.

In zakaj nočeš napisat ene same pozitivne stvari v cekvi....Don Perino...Karitas, Uršulinke hranijo brezdomce, Matio Tereza, Župnik Janko....se strašno veliko trudi obdržati mlade izven bifeja...prireja fuzbal turnirje, košarkarske turnirje, pink ponk turnirje, ima letni kino,-na fasadi cerkve,

....a je to problem videt......jaz vem in mi ni pod častjo povedat...v cerkvi se dogaja Pedofiljia, Zažigali so znanstvenike, čarovnice, si lastili premoženje, prodajali odpustke....

A vidiš...jest to vem in se strinjam, da je gnusobno....vidim pa, za razliko od tebe ,tudi drugo plat.

---pred meni najbližjo cerkvijo je pred volitvami stal plakat Zdenke Cerar-

LDS...in ne rečem, da ga je obesil župnik...odstranil ga pa tudi ni.

In slabo so šuntali ...Levica je vladala celih 12 let :grrr

Te osebne zadeve....tok ti lohk verjamem, kot ti meni...je pa zanimivo, da se tebi dogodijo samo slabe?

Nimam jest pomešanih pojmov...sam ti me ne razumeš...pa itak, da nisi edini....lažje se je pa pogovarjat kot pisat to je prvi vzrok...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej nimam več časa...me pa zanima resno kakšen % pedofilije predstavlaj cerkev na celotno pedofilijo. In in kakšen je % v sami cerkvi.

Ker me zanima tudi...ali se človek rodi pedofil, a to postane, a je to odvisno od staršev, prilike...al je to kar dejstvo v cerkvi. Psihiatri, socjologi in psihologi...prosim za razlago!

Ne razumem pol ...zakaj spolh obstajajo pedofili, ki so poročeni, srečni družinski ljudje....zakaj nekateri zlorabljajo lastne otroke...tega je ogromno...glede na to, da živimo v 21 st..

Da ne bo kdo rekel, da zagovarjam to početje naj napišem, da bi za ta dejanja uvedla smrtno kazen.

Lina, ne pravimo, da so pedofili samo v cerkvenih vodah..... ampak tam je še najmanj dopustno, da se kaj takega dogaja.

Meni je gnusobno ne glede na to, ali je to duhovnik, ali pa en človek na ulici, samo če ne drugega, živi duhovnik v celibatu v prvi vrsti, torej noben seks ne pride v poštev.. dase pa en tak sveti otrok spravlja na nedolžno bitje mi je pa še manj razumljivo, pa čeprav je v končni fazi tudi samo človek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej nimam več časa...me pa zanima resno kakšen % pedofilije predstavlaj cerkev na celotno pedofilijo. In in kakšen je % v sami cerkvi.

Ker me zanima tudi...ali se človek rodi pedofil, a to postane, a je to odvisno od staršev, prilike...al je to kar dejstvo v cerkvi. Psihiatri, socjologi in psihologi...prosim za razlago!

Ne razumem pol ...zakaj spolh obstajajo pedofili, ki so poročeni, srečni družinski ljudje....zakaj nekateri zlorabljajo lastne otroke...tega je ogromno...glede na to, da živimo v 21 st..

Da ne bo kdo rekel, da zagovarjam to početje naj napišem, da bi za ta dejanja uvedla smrtno kazen.

In zakaj nočeš napisat ene same pozitivne stvari v cekvi....Don Perino...Karitas, Uršulinke hranijo brezdomce, Matio Tereza,  Župnik Janko....se strašno veliko trudi obdržati mlade izven bifeja...prireja fuzbal turnirje, košarkarske turnirje, pink ponk turnirje, ima letni kino,-na fasadi cerkve,

....a je to problem videt......jaz vem in mi ni pod častjo povedat...v cerkvi se dogaja Pedofiljia, Zažigali so znanstvenike, čarovnice, si lastili premoženje, prodajali odpustke....

A vidiš...jest to vem in se strinjam, da je gnusobno....vidim pa, za razliko od tebe ,tudi drugo plat.

---pred meni najbližjo cerkvijo je pred volitvami  stal plakat  Zdenke Cerar-

LDS...in ne rečem, da ga je obesil župnik...odstranil ga pa tudi ni.

In slabo so šuntali ...Levica je vladala celih 12 let :grrr

Te osebne zadeve....tok ti lohk verjamem, kot ti meni...je pa zanimivo, da se tebi dogodijo samo slabe?

Nimam jest pomešanih pojmov...sam ti me ne razumeš...pa itak, da nisi edini....lažje se je pa pogovarjat kot pisat to je prvi vzrok...

pedofili..baje so povsod. tako se govori. zame je to nedopustno, da se pa nahajajo v cerkvi, v njej, ki je bozja izpostava, da so tisti, ki so njegova desna roka..to je, to je...visek..nimam besed.

trudijo se. seveda se.ti povem kolk. tok da je men po eni uri preporocnega predavanja ratal slabo, ratal sem bled, sem med odmorom pobegnil domov. zakaj? tok neumnosti, tok idiotizma na enmu mestu. tok idej, a tako malo dejanj.

pozitivne stvari: karitas zbira od vseh, tko k RK, vmes pa kupijo se kaksnega A8 ali podobno. karitas ni dobrota cerkve, ampak dobrota tistih, ki zaupajo cerkvi, da bo prejeto razdelila pravicneje od RK. bistvena razlika. k jest dobim mojo placico dam lahkega srca prvemu klosarju 500sit al pa jurja, konc mesca k nimam se zase, ne dam vec k 100 sit al pa se to ne. razumes point. lahko je dajati ko imas in cerkev ima, da je pa do vecine prisla nemoralno, z vzemanjem tudi najrevnejsim je stra zgodba.

mogoce bi se ta tvoj fajmoster vprasal zakaj se mladi obracajo stran od njega, ceprav ima kino na fasadi. mogoce vrti napacne filme, mogoce je uvod zgresen, pogoce zakljucek. nekaj je na tem. danes mladi nismo vec neumni in podvrzeni samo idejam starsev. imamo tv, internet. kaj nej ti recem. da moja stara mama se zmer hvali cerkev, o pedofiliji momlja, o zgresenem nacinu predavanj pred poroko momlja, o nesprejemljivem obnasanju pastirjev je tih..sam zna pa rec, al boj je en, ga je treba ubogat, saj se trudi in mi molimo, da bi bilo na zemlji kot na nebu. in v isti sapi pozablja, da bog od pastirjev ne pricakuje, da naskakujejo mlade ovne, da grozijo ovckam z razn jem, ce ne placajo odpustkov.

a ti ves, kje bi bili mi danes, ce ne bi bilo struj, ki so premagale cerkveno misljenje in pognale kolo napredka. a si sploh predstavljas kaj takega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, ne pravimo, da so pedofili samo v cerkvenih vodah..... ampak tam je še najmanj dopustno, da se kaj takega dogaja. 

Meni je gnusobno ne glede na to, ali je to duhovnik, ali pa en človek na ulici, samo če ne drugega, živi duhovnik v celibatu v prvi vrsti, torej noben seks ne pride v poštev.. dase pa en tak sveti otrok spravlja na nedolžno bitje mi je pa še manj razumljivo, pa čeprav je v končni fazi tudi samo človek.

Od kdaj se pa vikaš? :naughty:

In močno se strinjam... v prvi vrsti se to NE BI smelo dogajati v cerkvi...niti v najhujši mori ne...

Poleg tega Pupa..v eni drugi temi si striktno ločevala seme od plevela....cele poste si namenjala tej dejavnosti seme, pleve, seme, pleve.

Poiskusi tudi pri RKC....je seme in je pleve. .)

In softi...od Jankota se nihče ni obrnil...ravno nasprotno....stare babe so mu premestitev zrihtale.-Pa prav svež vetrc je prinesel.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kdaj se pa vikaš? :naughty:

In močno se strinjam... v prvi vrsti se to NE BI smelo dogajati v cerkvi...niti v najhujši mori ne...

Poleg tega Pupa..v eni drugi temi si striktno ločevala seme od plevela....cele poste si namenjala tej dejavnosti seme, pleve, seme, pleve.

Poiskusi tudi pri RKC....je seme in je pleve. .)

se strinjam s tabo... zagotovo je treba ločevati med duhovniki

samo RKC pa vse enako zatuška in zato kritiziram RKC!!!!!

Mi kot ljudje sem mislila......... :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kdaj se pa vikaš? :naughty:

In močno se strinjam... v prvi vrsti se to NE BI smelo dogajati v cerkvi...niti v najhujši mori ne...

Poleg tega Pupa..v eni drugi temi si striktno ločevala seme od plevela....cele poste si namenjala tej dejavnosti seme, pleve, seme, pleve.

Poiskusi tudi pri RKC....je seme in je pleve. .)

ce mas cas za njo, dej se men odgovor a je novi papa komunist al ni.

locujemo seme od plevela..cerkev je tok dolgo skrivala pleve, da je sama rata vecinsko pleve. semen je bolj malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je ta tema zabavna :OK:

pa pejte si pogledat današnjih 10. piscev......... i wonder why .)

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal :topic: ...(asocijacija na pošutkanje in skrivanje pedofilskih duhovnikov)...a un zdravnik, ki je na zravniškem pregledu za izpit za avto opravil še ginekološki pregled.....kam so ga utaknili...a so mu vsaj licenco vzel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam s tabo... zagotovo je treba ločevati med duhovniki

samo RKC pa vse enako zatuška in zato kritiziram RKC!!!!!

ok, gremo dalje: a se ti zdi, da bi morala RKC vso javnost obveščati o vsakem primeru pedofilije, ki ga odkrijejo? Se ti zdi, da to početje podpirajo ali jih je vsaj malo sram in si želijo, da tega ne bi bilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sram jih je zagotovo in ne pričakujem,da bodo sami dajali v javnost. Pričakujem pa, da ga ne bodo ščitili in dali v drugo faro (ker ne bo nič bolje), ampak da ga vržejo ven iz cerkve in ga dajo pred sodišče!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mislim, da bi se jih morali odpovedati, in prepustiti sodišču...če je že linč prepovedan.

Ne vem pa ...kakšno kazen jim naložijo tam....glede na to, da je zaprta struktura...mogoče jim je huje, kot če bi jih kaznoval zakon???

A kdo kaj ve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal  :topic: ...(asocijacija na pošutkanje in skrivanje pedofilskih duhovnikov)...a un zdravnik, ki je na zravniškem pregledu za izpit za avto opravil še ginekološki pregled.....kam so ga utaknili...a so mu vsaj licenco vzel...

ne vem, al so mu vzeli licenco al ne.... zagotovo ne podpiram to dejanje... samo oprosti Lina, meni je 1000000x bolj nedopustno, da en duhovnik otipava otroke in jih spolno izkorišča, kot pa da si en privošči deklico in jo ginekološko pregleda čeprav ne sme itd....

zagotovo bi morala pa OBA kazensko odgovarjati pred sodiščem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mislim, da bi se jih morali odpovedati, in prepustiti sodišču...če je že linč prepovedan.

Ne vem pa ...kakšno kazen jim naložijo tam....glede na to, da je zaprta struktura...mogoče jim je huje, kot če bi jih kaznoval zakon???

A kdo kaj ve?

jaz osebno bi dala takim dosmrtno ječo........ imaš prav...... glede na to, da so si jo dali že sami s tem, ko so šli za duhovnike na nek način je lahko hujše le to, da morajo do konca življenja biti v župnišču in gledati stare duhovnike, čeprav se njim toži po majhnih otrocih....... ah daj no Lina........ koga farbaš.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimogrede smo spet celo debato o RKC zreducirali na pavšalno obsojanje zaradi deviantnega spolnega vedenja nekaterih cerkvenih posameznikov ... way to go ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

softi, pa si ti ziher, da je večina takih? Kako to veš - insider info ali bolj tako ... "po občutku"? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimogrede smo spet celo debato o RKC zreducirali na pavšalno obsojanje zaradi deviantnega spolnega vedenja nekaterih cerkvenih posameznikov ... way to go ...

nismo... samo trenutno smo se osredotočili na en problem, katerega je pa izpostavila v bistvu velika zagovornica RKC-ja.. oz. človek "ki jih razume"...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ALO PUPA.....Vprašala sem a kdo ve? Nikjer nisem trdila...samo ugibala (na podlagi tega, da cerkev ima praskso vzgoje s palico) da MOGOČE-NE VEM???

Vidiš meni pa je zdravnik v zelo istem položaju kot duhovnik...ta skrbi za telesno zdravje, človek, ki mu ,,obiskovalec,, neizmerno zaupa tudi ,,nerodne zadeve ,,se posvetuje in upa na pomoč in vse položi v njegove roke...

In ....bam...nič hudega sluteč....pa imaš prst v riti... :?

PUPA...povsod v vsaki temi na tem MS je cerkev omenjena skuopaj S pedofilijo...in tudi tu so jo potegnili ven...vsakih 5 min...torej dejmo razčistit...da cerkev ni SAMO pedofilija.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namreč - jaz ne vem, do sedaj sem bil v cerkvah le ob kakih pogrebih ... ali pa če je bila cerkev dovolj posebna (stolnica v Firencah, Dunaju in podobno ... saj razumete). Hočem rečt - nimam s tem izkušenj.

Zdaj mi malo hecno deluje ko pri vsem tem ateizmu (in torej verjetno zelo nizki frekvenci obiska v cerkvah) *veste* da je kar večina duhovnikov izprijencev? :o

Če hočete take okoli trosit, se morate zadeve lotit bolj temeljito ... kak resen eksperiment. Pošljite kakega otroka v n cerkev in če se mu bo kaj čudnega pripetilo v več kot n/2 primerov, takrat boste lahko mirno rekli da je večina plevela :lol1:

Do takrat bi pa kazalo malo pomislit preden kaj napišete ... čisto tako ... iz higiene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

softi, pa si ti ziher, da je večina takih? Kako to veš - insider info ali bolj tako ... "po občutku"?  :hmm:

dragi brat cyc

pedofilije je vedno vec v cerkvenih krogih.

od ucencev svetega oceta so v 2000 letih prisli ze do njegovih namestnikov al nekaj podobnega

danes se nisem slisal kapucarja, da bi obsodil maticno bajto in rekel, ne gozdovo nocemo, ker smo jih nemoralno pridobili

redko slisim obsodbe kapucarjev. torej se al strinjajo z dejanji al so pa piz**. iz tega sledi->semena je bolj malo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namreč - jaz ne vem, do sedaj sem bil v cerkvah le ob kakih pogrebih ... ali pa če je bila cerkev dovolj posebna (stolnica v Firencah, Dunaju in podobno ... saj razumete). Hočem rečt - nimam s tem izkušenj.

Zdaj mi malo hecno deluje ko pri vsem tem ateizmu (in torej verjetno zelo nizki frekvenci obiska v cerkvah) *veste* da je kar večina duhovnikov izprijencev? :o

Če hočete take okoli trosit, se morate zadeve lotit bolj temeljito ... kak resen eksperiment. Pošljite kakega otroka v n cerkev in če se mu bo kaj čudnega pripetilo v več kot n/2 primerov, takrat boste lahko mirno rekli da je večina plevela  :lol1:

Do takrat bi pa kazalo malo pomislit preden kaj napišete ... čisto tako ... iz higiene.

pa sej izpirjenci sami govorijo. sej ne rabimo eksperimentov. lohk gres pa ti probavat. da bos rodil, pa bodo tvojga malcka vrgl za steno, ker nuna ne sme rodit najbrz ne bos dozivel. da ti ga bo ker potegnu tut najbrz ne, ker si verjetno ze nevarno star, pa bi kdo se resno vzel tvoja pricevanja, ceprav ne bi bilo video materiala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

ps...no VI ljudje ste jo ven potegnil. :blink:

se enkat kolegica. pa ze seb sitn ratujem, sam a je svaba komunist al ni. men se zdi da je. vsaj po tvojem navedku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!