Skoči na vsebino

Prvomajski umor...


devilish

Priporočene objave

  • 4 mesecev pozneje...

takole je pisalo pred dobrim tednom v Nogavicah...

Sodili mu bodo za nož v srcu

Šestnajstega septembra se bo začel sodni proces proti 20-letnemu Ljubljančanu Dejanu Jeremiću, osumljenemu umora 17-letnega someščana Fahrudina Avdića; preti mu do petnajst let zapora — Zgodilo se je pod Rožnikom v noči na letošnji 1. maj, ko sta se srečali skupini mladeničev, vzklikali o Fužinah in Šiški, končalo pa se je z nožem v Šiškarjevem srcu — Policisti so ugotavljali, da naj bi Jeremić brez pravega vzroka zabodel Avdića, osumljenec pa se je pred preiskovalnim sodnikom spomnil le, da je ležal na tleh in slepo mahal z nožem

Ljubljana, 30. avgusta

Z narokom se bo 16. septembra na Okrožnem sodišču v Ljubljani začel proces zaradi krutega umora, ki se je v noči na letošnji prvi maj zgodil pod ljubljanskim Rožnikom. Dvajsetletni Ljubljančan Dejan Jeremić naj bi usodno zabodel 17-letnega someščana Fahrudina Avdića.

Za ljubljanske okrožne tožilce je primer očitno kristalno jasen, saj so po le nekaj zaslišanjih pred preiskovalnim sodnikom Francem Hribarjem sestavili obtožnico in jo na sodišču vložili prvega avgusta. Izvedeli smo, da naj bi Jeremiću sodili zaradi suma storitve kaznivega dejanja umora po prvem odstavku 127. člena kazenskega zakonika, ki veleva, da se z zaporom najmanj pet let (največ petnajst) kaznuje, kdor komu vzame življenje.

Prijatelji: »Umor brez vzroka!«

Ko se je v noči na praznik dela več tisoč ljudi zabavljalo ob kresu na Rožniku, se je okrog enih zgodila tragedija. Pozneje so Fahrudinovi prijatelji razlagali, da so se ravno podali na hrib, ko jim je sredi gozdne poti nasproti prišla skupina mladeničev, ki naj bi na ves glas kričala: »Fužine, Fužine.« Iz Fahrudinove družbe se je nato zaslišalo: »Šiška, Šiška.«

V fužinski družbi naj bi završalo: »Kaj bodo ti Šiškarji?«, Jeremić pa naj bi stopil do Avdića ter izvlekel nož: »Zdaj te bom zabodel.« Fahrudin naj bi dvignil roke in odvrnil: »Pa me daj.« V naslednjem hipu se je konica noža zarila globoko v njegovo srce. Padel je, zbral zadnje moči in se pobral, a ga je morilec zabodel še enkrat. Šiškar se je zgrudil mrtev. Pokopali so ga v domovini njegovih staršev v Bosni in Hercegovini, položili so ga v grob, kjer že počiva njegov oče Šefik.

Ko smo se pogovarjali s Fahrudinovo mamo Ismeto, nam je postalo jasno, da se ne bo nikoli pobrala po vsem, kar jo je doletelo v zadnjem desetletju. »Kaj naj zdaj? Za koga naj sploh še živim? Nikogar nimam. Po Šefikovi smrti sem živela le še za sina, bil je edina skrb v mojem življenju. Nisva imela veliko, toda nekako sva se prebijala. Kako si je želel računalnik. Privarčevala sem toliko in mu ga pred dvema tednoma kupila. Tako srečen je bil,« so iz nje zavrele besede obupa.

Na usodni večer naj bi Fahrudina prosila, naj ne gre nikamor. Pa naj bi prijatelji okrog devetih prišli ponj, vabil jih je predpraznični Rožnik. Besede »Mami, jaz zdaj grem,« in poljub, je bilo zadnje, kar sta skupaj doživela. Šišenska mladina naj bi nato odšla k eni od prijateljic, kmalu po polnoči pa so se podali proti Cankarjevemu vrhu. Šli so mimo tivolskega zaprtega bazena, kjer je bil Fahrudin, ko je bil star šele devet let, priča tragični smrti svojega očeta. Kopala sta se, med plavanjem pa je Šefik doživel epileptični napad. Ob pogledu na negibnega očeta v vodi je Fahrudin jokal, tekal okrog bazena in prosil, naj mu pomagajo. Toda očetu ni bilo pomoči.

Minili sta prvi dve uri letošnjega prvega maja, ko je Ismeto iz postelje vrgel telefon. Slutila je, da novica ne bo dobra, a da bo tako grozljiva, si ni mogla predstavljati: »Soseda me je klicala, slišala naj bi, da so zabodli Fahrudina.« Na urgenci ga je iskala zaman, nihče ji ni hotel povedati ničesar, le naj počaka na policiste, so ji vsi govorili. Prišli so, eden od njih jo je prijel za roke in potiho rekel: »Gospa, vaš sin je mrtev.«

O svojem strahu

Fužinska družba naj bi po dejanju izpuhtela, kar nekaj ur so kriminalisti tavali v temi, celo prek občil so pozivali, naj se jim oglasi vsakdo, ki bi kar koli vedel o grozljivem umoru pod Rožnikom. Po dejanju se je Jeremić zatekel na Gorenjsko in se drugega maja sam oglasil na kranjski policijski postaji, kar bo zanj na procesu morda olajševalna okoliščina. Še eno bo imel obtoženec: nikoli dotlej ni bil obravnavan zaradi hujših deliktov ali kaznivih dejanj.

Čeprav je bila sodna preiskava zaprta za javnost, smo izvedeli nekaj podrobnosti o osumljenčevem zaslišanju. Na ljubljanskem okrožnem sodišču naj bi Jeremić precej drugače kot Fahrudinovi prijatelji opisal dogajanje pod Rožnikom. Pravzaprav naj se ne bi spominjal skoraj ničesar, razen svojega ležanja na tleh in mahanja z nožem. Njegova zgodba se je s policijsko ujemala le v delu, ko naj bi se dve skupini mladeničev srečali na temačni gozdni poti. Dejal je, da se je s svojo družbo vračal s kresa na Cankarjevem vrhu in da naj bi res vzklikali »Fužine, Fužine.« Spominjal se je tudi tega, da so vrstniki iz druge skupine kričali »Šiška, Šiška.«

A nato je Jeremić nadaljeval, da si je v tistem hipu želel le, da čim prej odidejo vsak na svojo stran in da se vse skupaj ne bo sprevrglo v incident. Nekdo iz njegove družbe naj bi nato res začel izzivati Šiškarje, vendar je Jeremić trdil, da to ni bil on. Njega naj bi nekdo odrinil, da je padel in nemočno obležal, prestrašen in z občutkom ogroženosti. Zgodilo pa se je potem, ko naj bi slišal krike o nekakšnem nožu, zato je še sam potegnil iz žepa svojega ter začel slepo mahati okrog sebe. Le braniti naj bi se hotel.

Od kod potem dva natančna vboda v telo Fahrudina Avdića in kaj se je v noči na prvi maj v resnici dogajalo pod Rožnikom, bo moral ugotoviti senat, ki mu bo predsedoval okrožni sodnik Zvjezdan Radonjič.

Boštjan Celec

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No, naš dragi 20-letni Dejan Jeremić je za umor 17-letnega Fahrudina Avdića dobil 6 let zapora.

Veliko? Malo?

Sodba še ni pravnomočna, obe strani sta napovedali pritožbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, naš dragi 20-letni Dejan Jeremić je za umor 17-letnega Fahrudina Avdića dobil 6 let zapora.

Veliko? Malo?

Sodba še ni pravnomočna, obe strani sta napovedali pritožbo.

Ogromno premalo! ... :angry2:

Sem še ogromno napisal, pa raje zbrisal, da ne bi spet kakšne občutljive dušiče tu gori žalil!... :angry2: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kruse lej tole sem zapisal 4. maja.

A sem se slučajno kaj zmotil?

Vidiš, zdej grem pa lahko delat k Dannyevim zvezdem....

Ma kakšnih 30 let?  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  Dobro jutro!!!!!!

30 let naj bi dobil nekdo za načrtovani umor (Morilec družine v Rovinju, morilec iz Gorjancev, Milica Makoter,....)

Tukaj pa ni šlo za načrtovani umor.

Ker je prišlo do spora na hitro in je spor nekoga tako razjezil, da je potegnil niž in zabodel, je velika verjetnost, da bodo sodniki umor kvalificirali kot uboj na mah. Kot olajševlne okoliščine bodo upoštevali pijanost....

Kazenski zakonik RS v 128 členu pravi:

Kdor koga ubije na mah, ker ga je ta brez njegove krivde z

napadom ali hudimi žalitvami močno razdražil, se kaznuje z

zaporom od enega do desetih let.

Ko pride ven bo star 22 let in bo narodni heroj Fužin, ker se je še posebno izkazal.

:SS  :SS  :SS  :SS

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boli me kurac, dokler mene ne žokajo s tistimi nožiči ...

PS: Tadej, priporočam ti počitnice v Slovenskih goricah ... pa malo tam beri, kakšni umori in uboji itd se dogajajo ...

in ne - 6 let ni malo časa ... pomisli, kje si bil pred 6 leti in kaj vse si vmes doživel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boli me kurac, dokler mene ne žokajo s tistimi nožiči ...

PS: Tadej, priporočam ti počitnice v Slovenskih goricah ... pa malo tam beri, kakšni umori in uboji itd se dogajajo ...

in ne - 6 let ni malo časa ... pomisli, kje si bil pred 6 leti in kaj vse si vmes doživel?

Tudi 17 do pričakovanih cca 75 let ni malo časa. Pomisli, kaj vse bi umorjeni v tem času lahko doživel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....mene pa zanima kolk bo dobila trojica iz Radeč za dvojni umor dveh romkinj v Dobruški vasi?? :hmm:

A bi pobiral stave?? :hmm:

Al bi blo to zrelo za novo temo??

Popravljeno . Popravil king
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 X Romki po 10 let deljeno s 3 je 8 let :P

Se pravi, da bo "ta glavni" dobil 10 let, ta drugi 8, en se bo pa izgovarjal, da ni nic vedel in bo dobil 6 let.

In ko se tako radi zgledujemo po "Ameriki".... Zakaj ne uvedemo smrtne kazni?

In ko razmisljajo o postavitvi dzžamije.... Zakaj ne uvozimo se Šeriatskega prava?

In spet se je pokazalo, da je razno blebetanje o vrednosti cloveskega zivljenja navadno sranje. 6 let je (pre)malo.

Domaci navijaci zahtevamo izenacenje :devil:

Šiš-ka, Šiš-ka, Šiš-ka

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....mene pa zanima kolk bo dobila trojica iz Radeč za dvojni umor dveh romkinj v Dobruški vasi??  :hmm:

A bi pobiral stave?? :hmm:

Al bi blo to zrelo za novo temo??

Verjetno bo šlo do 30 let na glavo.

Se bom spet citiral, ko bo obsodba.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi 17 do pričakovanih cca 75 let ni malo časa. Pomisli, kaj vse bi umorjeni v tem času lahko doživel!

Z gobca si mi uzel! :grim

In še od teh 6 ih, bo odsedel tri pol pa pogojno(uf se bom čez tri leta delal pametn).

In še nekdo je napisal, da bi mu pijanost upošteval kot oteževalno, ne pa olajševalno okoliščino: absolutno pravilno.

:hmm: :hmm: sosed mi najeda že odkar pomnim! Se ga grem ulit(usaj 2,5 promila, pol pa še eno do dve črtice vase potegnt, dobrega advokata in ni hudič da nebi še nagrade dobil)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

:hmm:  :hmm: sosed mi najeda že odkar pomnim!  Se ga grem ulit(usaj 2,5 promila, pol pa še eno do dve črtice vase potegnt, dobrega advokata in ni hudič da nebi še nagrade dobil)

Ti's pa nasiln...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo vam ga na vpogled !

00352629F-300.jpg

nepreverjena iz Večerovih mnenj: sodnik Zvijezdan Radonić srb, žrtev Fahrudin Avdić bosanec, morilec Dejan Jeremić srb ! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi 17 do pričakovanih cca 75 let ni malo časa. Pomisli, kaj vse bi umorjeni v tem času lahko doživel!

yeba ....pač "divine intervention" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji vse teče po želji Pacina v filmu Devils advocate, v bistvu pa sym pravi da s tem ni nič narobe..................... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji vse teče po želji Pacina v filmu Devils advocate, v bistvu pa sym pravi da s tem ni nič narobe..................... :yea1:

V bistvu pravim, da bo marsikoga, ki morda ne pričakuje, a vseeno to vzpodbuja, prekleto bolelo, če se začne "vse rihtati, kar je treba zrihtat" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se tok usajate-linčate-oproščate? Kot, da se vas tiče *trenutno*.

Vsi si tolk pametni, dokler jih ne zadene.... :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!