Skoči na vsebino

Priporočene objave

Sporočilo

Tole sem dobila po mailu.nisem nic preverjala, ampak za vsak slucaj .bolje

preventiva kot kurativa  :(  Pazite tudi pri uporabi papirnatih brisac za

brisanje rok v javnih WCjih.

Javni WC pa ni samo na Tromostovju, ampak so to vsi Wcji, v katere lahko

pride kdor koli (lokali, gostilne, bolnisnice, knjiznice, sole ...). 

Narkomani skrivajo oz. nastavljajo uporabljene in okuzene igle med papirnate

brisacke. Ko si zelite nic hudega slutec obrisati roke in veselo vlecete

brisace iz skatle, lahko pri tem zagrabite za iglo in HIV je lahko vas. 

V Ljubljani je bilo ze kar nekaj takih primerov. Ena starejsa gospa se je

tudi okuzila. To so podatki z infekcijske klinike, ki pa jih iz razlicnih

razlogov ne dajo v javnost. 

Tako da - ne se prekmalu veseliti, ce koncno naletite na WC, kjer imajo celo

brisace in si vam ne bo treba rok brisati v hlace. Vcasih si je bolj zdravo

celo ne umiti rok. 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem dobila ta mail ja....... samo meni je skoraj nemogoče.......čeprav pri nas je vse možno <_<

ne vem koliko časa je virus HIV "živ" izven telesa........ :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sporočilo

 

Tole sem dobila po mailu.nisem nic preverjala, ampak za vsak slucaj .bolje

preventiva kot kurativa  :(  Pazite tudi pri uporabi papirnatih brisac za

brisanje rok v javnih WCjih.

:hmm: :hmm: jezdec, od kdaj pa si TI, ...ONA????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podatki o prenosu okužbe:

Vbod z iglo okuženo s HIV = 0,3% verjetnost da bomo dobili HIV

Vbod z iglo okuženo s Hepatitisom = 30% verjetnost, da bomo dobili Hepatitis

Tadej

Če se bo kdo slučajno zbodel, lahko pride na Metelkovo in jih ene par prefuka na žive in mrtve....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me le zakaj bi narkomani nastavljali igle in hoteli (nalašč) okužit ostale?  :?

Da bi opozorili nase kolk so kao bogi - GOLAZEN!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Slišal sem podobno zgodbo iz Francije.

Kjer naj bi nastavljali v kinu.

Igle naj bi bile v samem stolu, ko pa se vsedeš se pa pičiš in nato vidiš mali listek kjer piše. "Pravkar ste se okužili z HIV-om"

Popravljeno . Popravil jezdec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sitna zadeva če je to res. sicer pa se je tle pred mescem al neki tazga ena mala punčka piknla v tako svinjarijo...ma se mi zdi da ni blo nič hudega razen neizmernega strahu staršev.-..no tudi to je dovolj... <_<

kaj je za naredit s temi zavoženci? glede na to, da je večina malih tatvin predvsem njihovo maslo...da pa še kaki nastavljajo igle nam iz gole objestnosti...ne vem ne vem... <_<

sam bi verjetno koga zadavu, še posebej, če bi resno zbolel. če je hotel odnest mene na tak način, naj gre(gredo) z mano torej :angry2:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jeba.... :SS

primitivno biološko orožje= ročna granata in okoli privezanih 5 litrov krvi okužene s hiv-om....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede igel pa ... znotraj njih se ustvari mikroklima, ki omogoča, da virus HIV notri preživi dolgo časa. Na prostem namreč hitro crkne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Discarded needles are sometimes found in the community outside of health care settings. These needles are believed to have been discarded by persons who use insulin or are injection drug users. Occasionally the "public" and certain groups of workers (e.g., sanitation workers or housekeeping staff) may sustain needle-stick injuries involving inappropriately discarded needles. Needle-stick injuries can transfer blood and blood-borne pathogens (e.g., hepatitis B, hepatitis C, and HIV), but the risk of transmission from discarded needles is extremely low.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak vseeno ... odvrečt iglo ki je lahko nekomu nevarna ... bi jih bilo treba premlatit da bi bli črni. drugega verjetno itak ne bi zastopli :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, zelo bolan :hmm: matr, že tko mi grejo na kojone te "prosači" in narkomani pa drogeraši. Da mi pa še kej tazga nardi, pole pa so opleli en za drugim. Enga bi se lotu magar z macolo, druge zadi pa kar bi mi še ostalo na razpolago, tudi gola pest zaleže... :angry2: pa dokler me nebi plavi pobrali bi mlatu <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zakaj se jim sploh daje igle brezplačno? Pa iglomati?

Ena igla naj stane 1.000 SIT, pa bomo pol videli, če jih bodo tlačili vsepovsod.

Zakaj naša država zmeraj daje potuho barabam.

Manj igel = manj zapravljanja državnega $$$$, in bolezni (HIV, Hepatitisi,... ) bodo ostale znotraj golazni in se ne bodo širile preko uporabljenih igel na poštene državljane.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole sicr ne vem kolk je res,ampak že to je grdo da igle ležijo sem pa tja po gmajnah,igriščih... in pol bi delal neke centre za pomoč :hmm: jah rabjo jo sigurno,ampak ne take da se sam smiljo samim sebi in dobivajo metadon (katerega prodajo naprej,bahe).hudič tale bel prašek,ja-prste stran! :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zakaj se jim sploh daje igle brezplačno? Pa iglomati?

Manj igel = manj zapravljanja državnega $$$$, in bolezni (HIV, Hepatitisi,... ) bodo ostale znotraj golazni in se ne bodo širile preko uporabljenih igel na poštene državljane.

kao lih zato,da si jih ne izmenjujejo med sabo in tako prenašajo bolezni...sej ne veš kva je prou :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole sicr ne vem kolk je res,ampak že to je grdo da igle ležijo sem pa tja po gmajnah,igriščih... in pol bi delal neke centre za pomoč :hmm: jah rabjo jo sigurno,ampak ne take da se sam smiljo samim sebi in dobivajo metadon (katerega prodajo naprej,bahe).hudič tale bel prašek,ja-prste stran! :ninja:

veš kaj rabijo? goli otok in delat, banda....nobenega centra... :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kao lih zato,da si jih ne izmenjujejo med sabo in tako prenašajo bolezni...sej ne veš kva je prou :unsure:

ja,.... :fight2: dal bi jim jest iglomate :BUA: :BUA:

sosed ima sina (zguba erste klase),.....kaj mi je reku,.....citiram "ma jebemu mater, kupu mu bom 5 kil droge, pa naj se enkrat zafiksa da zapremo ta roman enkrat za vekomaj amen"....ja fotr, drogeraša je to reku........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če drogerašu prepoveš dostop do droge, bo postal podivjan in podivjan človek naredi več škode kot zadet

ceneje je vzdrževati zasvojenost s špricami, metadoni in konstantnim manjšim kriminalom kot pa se spopadati z ne ravno znanimi posledicami popolne osamitve zasvojenca od droge

je pa tudi v svetu blišča precej droge in zasvojencev, ampak se teh ljudi ne obsoja, ker imajo stalno dovolj sredstev da si zagotovijo odmerke

se pravi, u kurac poslat in klofat samo revnejše drogeraše, ostali ki imajo stajl, pa naj kar bojo?

po splošnem razmišljanju ni več problem droga ampak situacija, ki nastane ob pomankanju

če si proti drogi, obsojaj vse, ki jo uživajo, dilerji in dobavitelji za obe kasti so večalmanj isti

kdo pa največ služi od tega posla?...izkoreninja se pri korenini in ne pri cvetovih, tudi če so oveneli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!