Skoči na vsebino

Priporočene objave

nekateri pa res na vsak način ščitijo početje teh ljudi...in krivi smo mi, ki jim ne pomagamo...ma dejte no ne mi s takimi nebulozami...pa da jih ne sprejemamo in tako naprej...mene taki, ki bi si želeli takega zdravljenja in se trudili ne bi nič motili! vendar tako kot se jim sedaj piha v rit je enostavno smešno in NESRAMNO do ostalih. in če jaz povem, da teh zavožencev NOČEM imeti zraven, najmanj pa na OTROŠKIH IGRIŠČIH sem že svinja...oni, ki odmetavajo to svojo svinjarijo vsevprek pa niso ODGOVORNI ZA NIČ??????????????? aja, sej so bogi... pa pizda, naj se fiksajo če že morejo, ma naj tudi POSPRAVIJO ZA SABO TA SMRTNO NEVAREN DREK! a ste  videli kdaj gručico narkomanov, ki bi kdaj pobirali po parkih igle???? NIKOLI! jst pa sem jih že kar nekaj pobral in vrgel v smeti. in dokler skrbim za svoje okolje v katerem živim, teh ljudi IN TEGA DREKA NOČEM VIDET. nestrpnež, nerazumljivež gor ali dol. <_<

lej, a sm orekl, da jim mormo mi osebno pomagat? PLačujemo davke, imamo državo, ki naj bi skrbela za vse nas .. .

mah, saj se mi ne da več...

ajt, čao, pićim jaz dol s foruma ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roparji bi ga zdaj za nekaj cajta skor moral pr miru pustit  :doze:

zakaj že? saj eden ne ve, da me je drugi že oropal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sreča nikoli ne počiva... nesreča pa tudi ne.........

sicer pa Gorazd, kaj čem ti še razlagat, če tega nočeš dojeti. Sam si rekel, da ne bi ime komune blizu tvojega kraja.... s tem poveš vse... in potem kar pljuvaj naprej.... pljuvaš v veter.... sebi v faco.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj že? saj eden ne ve, da me je drugi že oropal ...

Saj nisem mislil da bi te zavestno pri miru pustili, pač pa s stališča verjetnosti. Manj verjetno da bi se naslednji lopovski dogodek zgodil spet tebi in tako kmalu. Če je verjetnost dogodka recimo 0.1%, je verjetnost da se ti to zgodi dvakrat 0.001^2, se pravi 1x10^-6.

OK, tole je sicer bolj površno in nekaj reči zanemarjenih, ampak se ve kaj sem mislil ;)

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in o teh komunah...normalno, da se jih ljudje otresajo...strah pred krajo, iglami in okužbami je pač prisoten..osnovan ali ne.

vendar a ma kdo podatke, koliko drogerašev dejansko preneha s tem? ....

Caki no malo. "Komune" ne vsebujejo igel in se ukvarjajo s krajo, ker so vsi udeleženci tam clean in prostovoljno (več ali manj). Nič hujši grozoviteži niso, kot tisti pri Ruglju ali na Poljanskem. V vsakem primeru so boljša rešitev, kot "klinično" odvajanje ali nadzorovano nadomeščanje, saj se od metadona pucaš mnogo dlje kot od herota. Pa če je skupnost prav organizirana in ni le turistična agencija, se ukvarja z medsebojno pomočjo pri kakršnihkoli odvisnostih. In nobenemu ni lahko, če se je odločil za radikalno spremembo. NIP pa delo pa disciplina pa veliko spopadov z lastno psiho. Recidiva seveda je precejšnja, ampak tisti, ki se odločijo, da si bodo s programom pomagali, so res džeki in korajžni ljudje, operaterji pa še bolj. Kar seveda ne velja za tiste, ki jih zaradi kaznivih dejanj obsodijo na metadonsko terapijo. In kdo je sedaj največji diler ? Droga in orožje sta v domeni držav.

Tole z iglami pa je isti drek kot s čiki, piksnami in vrečkami, ki jih mečemo kjerkoli, magari iz avta v zadaj vozeči kabriolet ali motorista. To je splošen pojav krize vrednot, presoje in samozavedanja. Podprt je z uradno svetovno in domačo politiko, ki se ne ukvarja z razvojem in napredkom temveč potrebuje le ljudi, ki jim plačujejo odkupnino, da imajo mir.

Tragično je, da bo 60 % vaših / naših otrok izpostavljenih preprosti in poceni nabavi vrhunskih kemičnih substanc prav v osnovni šoli. Svojo priljubljeno skupnost si izberite že danes in jo po lastni presoji podpirajte.

Sretan vam djurdjevdan.

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manj igel = manj zapravljanja državnega $$$$, in bolezni (HIV, Hepatitisi,... ) bodo ostale znotraj golazni in se ne bodo širile preko uporabljenih igel na poštene državljane.

Tadej

Napacno razmisljas. Manj igel, vec igel uporabljenih mnogokrat, vec razlicnih uporabnikov ene in iste igle-AIDS se hitreje siri. Res pa, je da jih pol nebi nastavljal, ker bi bile dragocene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo konstruktivni predlog rešitve takih problemov:

- droga se legalizira v omejenem obsegu. Če že velja doktrina, da so narkomani bolniki, naj tudi dobijo »ustrezno« pomoč

- drogo lahko dobi le registrirani narkoman. To pomeni, da gre na upravno enoto, kjer ga vpišejo v register narkomanov. Istočasno mu vpišejo omejitev v vozniško dovoljenje (kontrola, morda je pod vplivom psihoaktivnih substanc)

- z dokumentom od upravne enote gre na zdravstveno zavarovalnico, kjer dobi zdravstveno kartico z opombo »narkoman«

- s to kartico dobi drogo od pooblaščene osebe v zdravstveni ustanovi, vendar tako, da drogo pripravi in mu jo vbrizga pooblaščena oseba. Droge v nobenem primeru ne dobi v taki obliki, da jo lahko kasneje uporabi na kakršenkoli način

- narkoman lahko dobi drogo le v najbližji zdravstveni organizaciji, ki bo nudila to uslugo, v drugi pa le ob prenosu svoje kartoteke tja. Registrira se lahko le državljan Slovenije.

- po aplikaciji droge mora ostati še 15 minut na opazovanju v nadzorovanem prostoru. Nadzor vrši varnostna služba.

Rezultat: narkomani bodo hodili po drogo v zdravstveni dom, kjer bodo vodili evidenco in tudi poskrbeli za odstranitev igel (ki jih narkomani ne bodo več dobili v roke). Dilerji bodo izgubili delo in zato tudi ne bo nikogar, ki bi otrokom ponujal drogo. Zaradi postopka registracije zadeva ne bo mamljivo privlačna, zato tudi ne bo nekega navala potencialnih novih narkomanov.

Glede na to, da se tu vrti veliko denarja, me seveda sploh ni strah, da bi bil podoben predlog kdajkoli sprejet.

Dodatki ali spremembe predloga so dobrodošli (me zanima, kaj si mislite o taki rešitvi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem nihče ne jamči, da ne bodo hoteli še kake dodatne doze ...? Tako kot je Tadej napisal - metadon jim je za "mimogrede".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi dobili metadona ampak "pravo stvar" in če se število dilerjev zmanjša, bo imel težavo z dobavo druge doze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pupca, nisem rekel, da ne maram "komune", ki naj bi bil nekakšno organizirano skupinsko delo...centra za razdeljevanje metadona PA RES NE! te, ki se trudijo odvadit v lastnem potu (pa čeprav neke svoje kurčeve razvade) bom vsekakor sprejel v svoji bližini (lih v postelji ne) te, ki pa pridejo samo špekulirat z ZASTOJN DROGO in ŽIVLJENJSKO OGROŽAT ostale pa prav gotovo ne. ufa, a je treba vse dvakrat razlagat... <_<

ma, sej nima veze...povej te svoje vragolije tisti mamici, ki je preživela nekaj noči brez spanca, ko se je njena hčerka piknla u tako svinjarijo....in seveda sem jaz kriv, ker ne sprejemam teh tatinskih zafiksancev v svojo bližino (NE velja za PRAVO in FUNKCIONALNO komuno, da ne bom dvakrat pisal... <_< )

odvisnike se lahko odvadi le S SILO. FIZIČNO DELO, delo za dobro skupnosti, ki jih je morala sprejemat in včasih trpet zaradi njihove NEODGOVORNOSTI.

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem nihče ne jamči, da ne bodo hoteli še kake dodatne doze ...? Tako kot je Tadej napisal - metadon jim je za "mimogrede".

zdej vas pa imam dovolj!

kdo se je pozanimal kar se tega tiče??

Ali lahko to zagotovo trdiš????

A ti veš, da imajo stalna kontroliranja urina (če se ne motim tudi krvi) in če najdejo kako substanco v telesu TAKOJ preneha s to terapijo???

Kako ste lahko tako zagamani, da nekaj trdite, kar sploh ne poznate.............

Cyc in Tadej.... raje nehajta o tem nabijat, ker nimata pojma.. tudi osnovnih stvari nimata počiščenih.

Eno vprašanje: se vama mogoče sanja, kako izgleda narkoman par minut po tem, ko si vbrizga odmerek??

NE??

no, sploh ne ve, kaj se dogaja okoli njega... je čisto v drugem svetu itd... in on naj potem pospravlja za sabo??

pa daj bodte resni no.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IN kako je meni znano je metadonsko zdravljenje nekaj, v kar skoraj da ne prisilijo tistega, ki se hoče odvaditi. Zakaj? verjetno ker drugih alternativ NI. zakaj? ker ni dovolj komun, ki bi predstavljale drugačne alternative zdravljenja.

Tako mi je vsaj povedal fant, ki se je v času najinih pogovorov zdravil z metadonsko terapijo v Celju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc in Tadej.... raje nehajta o tem nabijat, ker nimata pojma.. tudi osnovnih stvari nimata počiščenih.

Jaz vsak dan vidim to golazen v živo, o njej berem v črni kroniki (tatvine, ropi), gledam svinjarijo, ki jo puščajo za seboj....

Eno vprašanje: se vama mogoče sanja, kako izgleda narkoman par minut po tem, ko si vbrizga odmerek??

NE??

no, sploh ne ve, kaj se dogaja okoli njega... je čisto v drugem svetu itd... in on naj potem pospravlja za sabo??

pa daj bodte resni no.......

Ja ti bi mu še fotel prinesla, da bi se lahko mal zleknil.

Igle lahko pobira v svojem prostem času, ker ga ima itak 24 ur na dan.

Pupa a ti mogoče veš kako zgleda, ko pride otrok domov in reče: Ati, mami sem se zbodu z eno iglo, ki je bila v pesku v peskovniku....

Greš na infekcijsko, vzamejo kri, čakaš oz. trepetaš na laboratorijske izvide.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda, vsi drugi so krivi...ni dovolj komun, ni tega ni onega...edino kar ni je NJEGOVA PAMET! če se tega zaveda je dovolj močan, da neha....

konec koncev...narkoman ni 24 ur na igli...ampak, ko ima dozo! kaj počne tisti vmesni čas??? KRADE. še kaj za povedat? :angry2: <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je isto, kot ste z referendumom nekaterim ženskam (natanko dve na leto) prepovedali umetnega oplojevanja.....

do sedaj se je 1. otrok špiknil, pa si naredil tak halo zaradi tega... in bodimo pošteni, to te je kaj kurc brigalo, ko sam nisi imel otroka... zdej bi pa kaj rad??

začni drugje... pri vzroku, ne posledice.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja žal.... ker je to tako drago, da si mora nabrati dovolj denarja za nov šus... in ne vidi drugega kot samo to, kje dobiti denar za drogo. Žalostno ne?

Samo zakaj je temu tako, so pa različni vzroki...... tako kot je pri alkoholiku in odvisneži od seksa, gamblanja, hitrosti itd............

malo čreveč je vse skupaj kompleksno, da bi lahko takole nasplošno pljuvali čez vse...

in jaz jih ne zagovarjam.... samo dejstvo je, da je tako pljuvanje čez ljudi popolnoma neprimerno..... ker taki ljudje so ODVISNI! A sploh veste, kaj ta beseda pomeni??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem glasoval ZA umetno oploditev :angry2:

pa še nekaj...če se hoče sam odvadit...sem PREPRIČAN, da mu bo prej al slej nekdo ponudil roko in se ukvarjal z njim oziroma bo to pomoč poiskal z drugimi besedami, kjer se mu ponuja...ostali so samo bleferji in izkoriščevalci....pa orko dijo, sej je tolko drugih težav z "čistimi" ljudmi za rešit, pa za koji kurac bi se moral sekirat za te? a okradejo me še vedno lahko in piknem se tudi lahko s kako svinjarijo, zato MI NI VSEENO kdo se potika okoli mene... <_< in mam pravico do svojega mnenja, pa čeprav je nepopustljivo do določenih tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ker taki ljudje so ODVISNI!

Pa kaj pol?

Jih ni noben silil, da postanejo odvisni. Itaq povsod trobijo o drogah in posledicah.

In ce so ze odvisni, pa bi se radi odvadili, naj pa nehajo jemat to sranje. In ce ne zmorejo samo, obstaja cel kup "organizacij" ki jim pri tem lahko pomagajo.

In tudi drzava pomaga starsem takih otrok, s tem da jim daje socialno pomoc.

Kje je zdej kle dilema?

Pac nocejo nehati, ker jim je lazje ali pa lepse se naprej jemat drogo.

Ne vem....jim pomagamo z metkom v celo, mogoce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do sedaj se je 1. otrok špiknil, pa si naredil tak halo zaradi tega... in bodimo pošteni, to te je kaj kurc brigalo, ko sam nisi imel otroka... zdej bi pa kaj rad??

Ah dej nehi no! Otroka imam dve leti. Golazen mi gre pa na kurac odkar se je pred davnimi leti v ZD center odprla metadnska ambulanta, odkar so nam že večkrat vlomili v avto, od takrat, ko je mamo napadel narkoman z iglo, blablablabla..........

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en otrok ali tisoč je vseeno, to je treba preprečit! tej golazni ne bom nikoli odpustil. zakaj? ker so ljudje, ki so resnično v strašnih stiskah, pa skrbijo za svoj obstoj in se borijo za svoje življenje...ti ga pa mečejo stran in na koncu so vsi krivi, ker jih niso razumeli in pomagali in kar je še bolj v nebo vpijoče, KRADEJO in NE iščejo pomoči...

pa prosim ne mi filozofirat, da s tem opozarjajo nase in na svoje težave, ker je to enostavno gnusno :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej vas pa imam dovolj!

kdo se je pozanimal kar se tega tiče??

Ali lahko to zagotovo trdiš????

A ti veš, da imajo stalna kontroliranja urina (če se ne motim tudi krvi) in če najdejo kako substanco v telesu TAKOJ preneha s to terapijo???

Kako ste lahko tako zagamani, da nekaj trdite, kar sploh ne poznate.............

Cyc in Tadej.... raje nehajta o tem nabijat, ker nimata pojma.. tudi osnovnih stvari nimata počiščenih.

Eno vprašanje: se vama mogoče sanja, kako izgleda narkoman par minut po tem, ko si vbrizga odmerek??

NE??

no, sploh ne ve, kaj se dogaja okoli njega... je čisto v drugem svetu itd... in on naj potem pospravlja za sabo??

pa daj bodte resni no.......

Ja a ne bogi narkomanček ko ne ve kaj se dogajaokrog njega :SS :SS :SS , sej zato bi pa mogu dobit šus u glavo in to s svinsko pištolo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!