Skoči na vsebino

HIV


jezdec

Priporočene objave

Poleg tega, kaj drugega niti ne (z)morejo delati, zaradi predsodkov delodajalcev, da ne recem kar celotne druzbe. In bi rekel, da so ti predsodki celo do neke mere upraviceni.

Pa zakaj bi delali. Zastonj droga (metadon), socialna podpora oz. invalidska penzija, celodnevno popivanje in druženje pred Merkatorjem, zastonj prenočišče s toplim obrokom, PA KDO BO ŠEL DELAT?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to zagotovo trdiš, da so vsi na tak način začeli?? Tadej.... daj malo poglej naokoli... droga ne pride iz frajarjenja navadno ampak iz socialnih problemov, s katerimi se otroci soočajo doma. In to jim je beg pred realnostjo....... ne bom rekla da vsi... jih pa ogromno poznam, ki so s tem začeli zaradi tega.....

Takih frajerčkov je pa načeloma bolj malo med vsemi narkomani.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude Boy in Wobert zakaj se samo nekaj zgražata?

Napišita vajino videnje stveri okoli narkomanov, dajta nas razsvetliti, da bomo probali razumeti vajino plat. Dejta kaj več napisat, da se bo lahko debata začela....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to zagotovo trdiš, da so vsi na tak način začeli?? Tadej.... daj malo poglej naokoli... droga ne pride iz frajarjenja navadno ampak iz socialnih problemov, s katerimi se otroci soočajo doma. In to jim je beg pred realnostjo....... ne bom rekla da vsi... jih pa ogromno poznam, ki so s tem začeli zaradi tega.....

Takih frajerčkov je pa načeloma bolj malo med vsemi narkomani.....

Aja oni so bogi, ker so bežali pred realnostjo, ostali ki so realni so pa budale. Pol po tvoji logiki bi morali biti vsi SLO delavci, ki delajo za minimalca, ki ga niso dobili že od februarja in morajo nekeko preživljat družino postati narkomani, da bi zbežali pred realnostjo.

Pol pa golazen krade, da nabavi mamila - lani je bilo v naši ulici v eni noči 19 vlomov v avtomobile. Ponačino vloma, opeka v šipo, se je takoj videlo kdo je vlamljal.

Bi razumel, da bi kradla mati samohranilka iz neke propadle tovarne, da bi nahranila svoje otroke.

Golazen pa krade, da se ga lahko zadane in uživa....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, niso imeli vsi ljubečega otroštva, kje sta jih mamica in očka imela rada, kjer sta jim nudila vse, kar so rabili itd... dostikrat so to otroci ločenih staršev, kjer starši niso kaj dosti skrbeli za njih.. mogoče jih pretepali in zlorabljali... otroci, ki niso imeli včasih ne zajest ne za pit itd, kjer je oče več časa preživel v zaporu, kot doma... kjer mame nikoli ni bilo, ker je delala, kjer mogoče očeta sploh ni poznal, mama je pa menjala partnerje kot spodnje gate in so vsi tega mulca pretepali, ker je bil gobezdav..... temu se reče socialni problem. In taki otroci imajo drogo za beg pred realnostjo...

ali to lažje razumeš, al ti mogoče še narišem??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

njihova odvisnost ni upravičen razlog, za njihovo početje! največ narkičev začne kot normalno premožnih pa probajo zadevo in počasi padejo noter, ne mi o revnih in nerazumljenih...ko pa začne zmanjkovat in zaradi svojega stanja niso sposobni delat, kradejo. in nekateri tu bi jih ujčkali v naročju...ja prav. peljite si jih domov in jih "razumite"... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dej pupa ne mi s takimi oslarijami...koliko jih poznam, ki so meli zajebano otroštvo pa so čisto normalni ljudje...narkiči so RAZVAJENCI! otroci premožnih staršev! otroci revežev so kvečjemu pijanci! <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude Boy in Wobert zakaj se samo nekaj zgražata?

Napišita vajino videnje stveri okoli narkomanov, dajta nas razsvetliti, da bomo probali razumeti vajino plat. Dejta kaj več napisat, da se bo lahko debata začela....

Tadej

ne kliči hudiča ! :devil:

itak že imaš ošpice ! :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dej pupa ne mi s takimi oslarijami...koliko jih poznam, ki so meli zajebano otroštvo pa so čisto normalni ljudje...narkiči so RAZVAJENCI! otroci premožnih staršev! otroci revežev so kvečjemu pijanci! <_<

očitno imate v N.Gorici drugačne narkiče.... kar jih jaz osebno poznam in jih ni malo, ker sem pač odraščala v okolju, ki je bil idealen za postati narkič so večina teh otrok prihajali iz revnih družin... ne večina... kar vsi...... in kot sem rekla, teh narkičov (ki so še vedno, ali pa so že ozdravljeni) kar nekaj poznam.

Koliko pa lahko vidva Gorazd in Tadej trdita, da poznata teh narkomanov? Osebno?? Pa da bi se mogoče pogovarjala z njimi, zakaj so s tem začeli.

In še enkrat..... kriminal je le posedica odvisnosti... ni to branjenje, to je dejstvo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno da se ne organizirajo in kaj velikega ne oropajo. Kako zlatarno ipd. Bi imeli za kar nekaj časa dovolj $$$, družba bi pa rekla, da so v bistvu revčki, ker so iz problematičnih družin in da je to samo posledica odvisnosti.

:alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno da se ne organizirajo in kaj velikega ne oropajo. Kako zlatarno ipd. Bi imeli za kar nekaj časa dovolj $$$, družba bi pa rekla, da so v bistvu revčki, ker so iz problematičnih družin in da je to samo posledica odvisnosti.

:alien1:

spet... ne razumem povezave med tem, da oropajo zlatarno do tega, da jih nekdo kliče revčki - čeprav dejansko jih nihče ne..........??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ravno to pravim, da me čudi, da ne izkoristijo tega, saj se jim ne bi nič zgodilo ... Zakaj bi se matral in drobnarije iz avtomobilov kradel. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, kar se mene tice, bi morali vse narkomane pobit, ampak dajmo se nekaj napisat :)

Poznam dve osebi, ki sta na heroinu. Normalna druzina - upper middle class. Zakaj sta sla na heroin?

Ker sta slabica. Bli smo zelo dobri prijatelji - ves cas skupaj, sedaj me na ulici tudi prepoznata ne.. Fuck 'em. Dokler ne kradejo in dokler ne dobivajo nobene socialne pomoci me ne motijo... Ko pa se to zacne, pa najprej v zapor z njimi, drugace pa na goli otok.

Nesreca, druzba,....???? What the fuck. Odvisnost je zavestna odlocitev, ne pa nesreca ali bolezen... Bolezen je nekaj kar dobis, ti to zelel ali ne - povej ti enmu revezu z rakom, da je enako bolan kot nek narkoman, ki je sam zacel s svojo "razvado".

Zal, kolikor jih jaz poznam, je to vedno posledica razvajenosti in tega da so prevec picke, da bi se sprijaznili z realnostjo... Zato je pa treba bezat z drogami...

Edina pomoc, ki jo priznavam za njih je druzina ali prijatelji - zaprt v sobo, da gre skozi krizo potem pa na cesto - ce spet zabrede, pa odpovedat se mu/ji in adijo, delaj kar hoces!

Zal sem tudi jaz mislil, da imam dobre prijatelje, pa sta bila samo navadna slabica... Hujs k psa, ko se nismo vec druzili, sta zgubila nek "smisel" in hop pa mamile jest!

aja, pa se to: ce so iz socialno ogrozenih druzin - od kje jim denar na zacetku, da sploh zacnejo - pa ne mi srat da ti dajo na zacetku zastonj droge - vem, sem tudi jaz probal marsikaj od le-teh, pa se vedno nisem nadaljeval... Ce si slabic, slabic umres! I call it natural selection!

Popravljeno . Popravil Einherjar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ravno to pravim, da me čudi, da ne izkoristijo tega, saj se jim ne bi nič zgodilo ... Zakaj bi se matral in drobnarije iz avtomobilov kradel. :)

vidim, da se kaj prida ne spoznaš na odvisnike....... zato, ker nekako niso sposobni kakega takega načrtovanja........ njim možgani čisto drugače delajo takrat..... in se itak ne morejo koncentrirat za kaj takega...... ker njim ni bistvo to, da kradejo, ampak droga... in da jo dobijo kradejo. Tak človek žal ni sposoben delat, ali ne vem kaj.. itak večino časa prespi ali pa išče denar za naslednj šus.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj - mislil sem čas ko išče ... če je sposoben nekdo recimo Tadejevi mami grozit, je sposoben tudi kaki zlatarki ali kaj podobnega. Verjetno ne gredo klošarjem težit za denar ... skratka so sposobni ocenit, kje je denar. Torej je realno pričakovat, da so sposobni domislit se kje je več denarja?

Imaš pa prav, osebno nobenega ne poznam. Vsaj ne da bi vedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da se kaj prida ne spoznaš na odvisnike....... zato, ker nekako niso sposobni kakega takega načrtovanja........ njim možgani čisto drugače delajo takrat..... in se itak ne morejo koncentrirat za kaj takega...... ker njim ni bistvo to, da kradejo, ampak droga... in da jo dobijo kradejo. Tak človek žal ni sposoben delat, ali ne vem kaj.. itak večino časa prespi ali pa išče denar za naslednj šus.....

Pupa, pupa... pa ti se že čist zapletaš....Enkrat govoriš, da oni niso sposobni krast ker so zadeti, v drugi sapi pa že opletaš, da medtem ko iščejo dostop do droge, med drugim še malo kradejo??? Zdaj pa še nekrat preberi kaj je Cyc napisal...Ne mi reč da ni sposoben drogeraš delat, resnica je pa ta da se mu ne dal delat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa, pupa... pa ti se že čist zapletaš....Enkrat govoriš, da oni niso sposobni krast ker so zadeti, v drugi sapi pa že opletaš, da medtem ko iščejo dostop do droge, med drugim še malo kradejo??? Zdaj pa še nekrat preberi kaj je Cyc napisal...Ne mi reč da ni sposoben drogeraš delat, resnica je pa ta da se mu ne dal delat...

še enkrat.. trdim, da niso sposobni zorganizirati enega ropa zlatarne... da pa kradejo kjer kaj najdejo... ali grejo mimo avtomobila in vidijo notri jakno, pa jo ukradejo, da jo proddajo.

Dovolj razumljivo napisano?

1. jaz sem mnenja, da drogeraš ni sposoben 8. ur delat zaradi koncentracije

2. sem tudi mnenja, da zaradi tega, ker ne zdrži brez droge 8. ur ni sposoben delat

3. sem tudi mnenja, da če si da šus vsaj nekaj ur ni pri sebi, da bi gledal, kaj šele delal

4. jaz sem mnenja, da ga tudi nihče ne bi zaposlil

Naj me pa nekdo od ljudi, kateri vem, da se z narkomani ukvarjajo popravi, če sem napačnega mnenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj - mislil sem čas ko išče ... če je sposoben nekdo recimo Tadejevi mami grozit, je sposoben tudi kaki zlatarki ali kaj podobnega. Verjetno ne gredo klošarjem težit za denar ... skratka so sposobni ocenit, kje je denar. Torej je realno pričakovat, da so sposobni domislit se kje je več denarja?

Imaš pa prav, osebno nobenega ne poznam. Vsaj ne da bi vedel.

pa še vseeno ne razumem, kam pes taco moli... kaj zdej jim učitaš, ker ne grejo v zlatarno in ustrahujejo prodajalke??

BTW naj mi javi konkreten primer tisti, ki je imel izkušnje s tem, da mu je drogeraš grozil z ne vem čim za denar........ Me res zanima, kaj se je zgodilo in predvsem koliko takih primerov je... pa bomo primerjali z enimi čefurčki, ki težijo babica in vsem ostalim za mobitele in denar, ter z kolesarji, ki tako radi babice kradejo IN NI NIKJER REČENO, DA SO NARKOMANI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taki otroci sploh nimajo denarja za drogo.

Tadej

v bistvu imajo, ker nimajo nobenih šol, hodijo nekaj malega delat... itak smo že pogruntali,d a jim dealerji več ali manj prvi šus dajo zastonj.... in ker se dobro počutijo, ker jim ni treba misliti na tegobe zberejo denar za drugi in tretji itd... dokler ne zgubijo službe in so na cesti......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa lahko vidva Gorazd in Tadej trdita, da poznata teh narkomanov? Osebno?? Pa da bi se mogoče pogovarjala z njimi, zakaj so s tem začeli.

Go. - sin bogatih staršev. V prvem letniku SŠ je bil moj sošolec, star 18 let.

Začel je z drogo na prej omenjen način.

M. - sin povprečne družine. V prvem letniku moj sošolec. Glavni na vseh žurkah, glavni na šoli, ker je namesto cigaret kadil travo.

Gr. - sin povprečne družine, ki ga je preveč ujčkala. V prvem letniku moj sošolec. Ni se učil, hodil na vse žurke. Ko je drugič padel, so ga doma še kar ujčkali, nemsto da bi ga nagonili delat.

K. - hčerka povprečne družine. V OŠ v 7. razredu sva hodila. V SŠ jo je bilo videt po vseh diskotekah in lokalih.

U. - hčerka povprečne družine. V OŠ najboljša bejba na šoli. Vsi smo jo pecal, noben ni bil dovolj dober. Raje je zahajala v vse diskoteke in lokale.

T. - hčerka povprečne družine. Ona je bila ful pomembna, ker je vedela vse o drogi. Kot statiska je celo nastopila v videospotu skupina Babilon z naslovm Nikoli več (video govori o drogi)

Go, M, Gr in K so na metadonskem programu. Ob 6:50 pridejo na Metelkovo in čakajo do 7:00 da se odprejo vrata metadonske sobice. Ob 7:10 že klošarijo na klopci pred Mercatrjem, se nacejajo s pivom Union Pils 0,66, kadijo travo in žicajo.

Gr je bil pred časom v oddaji Polnočni klub, kjer je razlagal, kako se je ozdravil odvisnosti :lol1: :lol1: :lol1:

U sem še pred časom videval, ko je hodila v delavski samski dom, da je zaslužila denar.

T. ne vidim več. Baje je v tujini.

Pupa a ti še naštevam?

Nobenega od njih niso tepli, nihče ni iz ločene družine, vsi so imeli urejen dom.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Go. - sin bogatih staršev. V prvem letniku SŠ je bil moj sošolec, star 18 let.

Začel je z drogo na prej omenjen način.

M. - sin povprečne družine. V prvem letniku moj sošolec. Glavni na vseh žurkah, glavni na šoli, ker je namesto cigaret kadil travo.

Gr. - sin povprečne družine, ki ga je preveč ujčkala. V prvem letniku moj sošolec. Ni se učil, hodil na vse žurke. Ko je drugič padel, so ga doma še kar ujčkali, nemsto da bi ga nagonili delat.

K. - hčerka povprečne družine. V OŠ v 7. razredu sva hodila. V SŠ jo je bilo videt po vseh diskotekah in lokalih.

U. - hčerka povprečne družine. V OŠ najboljša bejba na šoli. Vsi smo jo pecal,  noben ni bil dovolj dober. Raje je zahajala v vse diskoteke in lokale.

T. - hčerka povprečne družine. Ona je bila ful pomembna, ker je vedela vse o drogi. Kot statiska je celo nastopila v videospotu skupina Babilon z naslovm Nikoli več (video govori o drogi)

Go, M, Gr in K so na metadonskem programu. Ob 6:50 pridejo na Metelkovo in čakajo do 7:00 da se odprejo vrata metadonske sobice. Ob 7:10 že klošarijo na klopci pred Mercatrjem, se nacejajo s pivom Union Pils 0,66, kadijo travo in žicajo.

Gr je bil pred časom v oddaji Polnočni klub, kjer je razlagal, kako se je ozdravil odvisnosti  :lol1:  :lol1:  :lol1:

U sem še pred časom videval, ko je hodila v delavski samski dom, da je zaslužila denar.

T. ne vidim več. Baje je v tujini.

Pupa a ti še naštevam?

Nobenega od njih niso tepli, nihče ni iz ločene družine, vsi so imeli urejen dom.

Tadej

uuuu bravo.. dobro da ti veš, kake odnose so imeli doma in kaj se je dogajalo za 4. stenami ...... :OK: :OK:

no, ker jih poznaš... si se mogoče kdaj menil z njimi, zakaj so začeli?????

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se vrnemo k prvotni temi, še osebni (ne službeni) odgovor nekoga iz Instituta za varovanje zdravja:

posiljam ti svoj odgovor na cisto podobno sporocilo, ki je prislo v moj nabiralnik pred mesecem dni, opozarjalo pa je, da so igle na javnih sedezih (v kinodvoranah itd.) in da naj bodo na to pozorni popotniki. kdo zganja to paniko, mi ni jasno. zdaj pa vpletajo se infekcijsko kliniko. to je preprosto kriminal. zmeraj znova sem sokirana, kako so ljudje primitivni. en najstnik se nekaj spomni in da v javnost preko spama.

Osebno menim, da je prenos na omenjen način prej izjema kot pravilo. Virus HIV na zraku ni preveč obstojen, tako da igla med čakanjem najverjetneje ne bi bila ve? kužna. Ve?ina prenosov z vbodom se zgodi zdravstvenim delavcem med neposrednim delom s kužnino (ko je virus še aktiven v kužnini) ali pri injiciranju drog in izmenjavi igel (takojsnji). Tudi pri vbodu je tveganje okuzbe se zmeraj relativno majhno. Data from several large studies indicate, on average, a 0.3% risk of HIV infection after a needlestick or similar percutaneous exposure to HIV-infected blood.

Verjetnost, da se bo popotnik usedel na iglo z aktivnim virusom HIV, je verjetno primerljiva s to, da mu bo na glavo padel meteorit. Po drugi strani je verjetnost, da se bo popotnik spustil v tvegane spolne odnose (z vsemi možnimi tveganji za spolno prenosljive bolezni) veliko ve?ja. Sporo?ilo, ki si ga poslala, tudi ne opozarja na dejstvo, da obstaja "post-exposure prophylaxis", kar bi bilo za popotnike vsaj informativno, ?e že ne zelo dragoceno, ?e bi jih seveda doletel ta neverjetni dogodek. Tako ocenjujem, da je sporo?ilo namenjeno samo neposrednemu sejanju popolnoma nesmiselne panike, ker obstajajo realnejša tveganja za okužbo s HIV in preprostejši na?ini, da se jim izognemo, kot je pani?ni strah pred okolico in izogibanje predstavam. Da pregledamo sedež, preden sedemo, bo verjetno bolj koristilo naši obleki kot pa zdravju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma prav vse kocine mi pokonc stojijo, ko berem kolikim ljudem se te propalice smilijo!! :SS :SS

Tud js sm bil naivn pa otročji pa vseen nism zapadu v droge, če pa bi sem pa 1000% da če mi fotr(ful razumljiv in dober kolega tudi) nebi zagnal kugle u bučo bi me zihr odjebu! In prav bi naredu, pa tud js bi to naredu svojemu otroku če bi kdaj prišlo tako daleč. To nobenmu ne privoščim ampak če se en za to odloči, potem res nima smisla da živi ker je v breme in škodo družbi.

Skratka droga je bila in bo, zato se bo tudi kradlo, zato je pa treba met šrotarce ponoč naladane če kdo pride! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuuu bravo.. dobro da ti veš, kake odnose so imeli doma in kaj se je dogajalo za 4. stenami ......  :OK:  :OK:

Vem ja. Ker smo bili sošolci v OŠ ali SŠ. Pa smo bili doma na rojstnih dnevih, pa roditeljske sestanke smo meli skupaj s starši, pa šolski piknik,....

Tisti, ki so sošolci in sošolke, ki so bili iz razsutih družin niso končali na drogi. Mi pa smo jim pomagali tako, da smo jim podarili zvezke, barvice, oblačila,...

no, ker jih poznaš... si se mogoče kdaj menil z njimi, zakaj so začeli?????

A nisi razbrala iz mojega posta..... Žurke, kafane, preseravanje, duvanje pred drugimi,.....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!