Skoči na vsebino

HIV


jezdec

Priporočene objave

Klele mam pa še jest pripombe. Nisem usega prebral, k tud časa nimam (volje pa sploh ne), da bi se s tem ukvarjal. :SS

Jest sm pa odrasel v okolici, kjer se je v moji dobi pubertete dalo dobiti mamila. Nisem poznal nikogar, od katerega bi sam lahko kaj kupil, imel pa sem dosti kolegov (eden od njih je bil do tega časa celo moj najboljši prijatelj), ki so vedeli, kje kupiti. In so kupili. In tudi uporabili. Zavestno. Pustimo tukaj blebetanje o preizkušanju prepovedanega, ker to nima smisla. :SS :SS

PS: živim v manjši vasi, sploh ne v nekem velemestu

Kakšni pa so rezultati?

1. Moj najboljši prijatelj.. Po drugem zdravljenju v komuni, ko je zopet zabredel, je lepo povedal, da tako ne bo šlo več dolgo. In ni. Overdose. Je že na britofu. Po prvem zdravljenju me je prosil za pomoč. Pomagal sem mu, kolikor sem mogel. Pomagalo pa je samo do večera, ko se je dobil s svojo "družbo"

2. drugi.. recimo kolega. Že trikrat na zdravljenju v komuni, sedaj četrtič. Uspelo mu je zdržat največ 3 mesece. Med tem časom je pridno delal, kazalo je, da bo uspel. Pa ni. Pa ko bo s komune pršu, bo kmal na starem

3. Še bolj tragična zgodba. Tudi dober prijatelj. Družili smo se z unim pod tč. 1. Uspešno je preživel raka, pa se je postavil na pot, da postane resni odvisnik. Bil je pa edini, ki je v tej družbi imel še "pamet in mero". Naredil je izpit, kupil je avto. Na poti v KR po drogo je v smrt potegnil še dva svoja "prijatla".

4. Za ostale iz te družbe ne vem kako je z njimi. Po pripovedovanju so nekje pri dnu, videti jih ni več, za nekatere pa vem, da čepijo v čuzi. Ti majo edino realno šanso za ozdravljenje, ČE SI JO SPLOH ŽELIJO.

Pa še to: policaji so za vse vedeli, pa so jih pustili popolnoma pri miru. Pa mi sploh ni jasno, kaj bi to pomenilo :SS

Kaj je torej moj zaključek?

Tem ljudem se ne da pomagat, ker si pomoči ne želijo. Tudi če je kdo ozdravljen, ni nikoli več "ta prav". In jim jaz tudi nikoli več ne bom pomagal. Vzame ti preveč energije in volje, pa vidiš da učinka ni! Ti ljudje, ko so stopili na pot droge, so stopili na pot svojega uničenja. Nekateri se bodo uničili prej, nekateri kasneje. Ker pa se bojim, kako bom svoje otroke (ko jih bom imel) pripeljal skozi tisto kritično obdobje odraščanja, si želim da drogerašev takrat nebi bilo. Najboljša in najcenejša rešitev bi bila, če postavijo naši organi vse dilerje pred zid. Pol pa še une ki bodo za njimi prišli. pa še naslednje, enkrat bo že mogel biti konec. Kruto, ampak mislim, da drugo ne bo pomagalo

In glede na moje izkušnje ne zastopim, kako jih lahko pupa zagovarja, saj je na njene izkušnje lahko tudi sama ugotovila, da jim ni pomoči.

Tako da se popolnoma strinjam z vami, ki to sceno napadate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nisi razbrala iz mojega posta.....  Žurke, kafane, preseravanje, duvanje pred drugimi,.....

Tadej

torej, to so oni povedali in niso le tvoje domneve, glede na to, kar si videl??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Data from several large studies indicate, on average, a 0.3% risk of HIV infection after a needlestick or similar percutaneous exposure to HIV-infected blood.

No, in kaj sem jaz napisal nekaj strani nazaj?

Sploh pa ni fora v prenosu HIVA, ampak v tem, da se igel ne nastavlja.

Povprečen folk ne ve, da je možnost okužbe malo verjetna in se bo lahko zelo ustrašil, če se bo kdaj zbodel....

Ali pa bo narkoman mahal z iglo in kričal, da je okužena z virusom HIV, ogroženi ne bo vedel da je možnost okužbe minimalna oz. skoraj nična in bo v samoobrambi (mislil bo, da gra za življenje in smrt) pobil narkomana do smrti....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enkrat: ne pravim, da bo bogi revčki, ker niso..... samo treba je zadevo tudi iz drugega zornega kota pogledat. Kot je nekdo rekel.. so vseeno ljudje, zato je grdo govort, da so (joj, se ne spomnim kak izraz Tadej uporablja) in samo upam že cel čas, da se ne bo ravno to vašim otrokom zgodilo, ker boste potem mogoče drugače razmišljali zakaj nekdo pride do tega.

In še enkrat: zdi se mi skrajno neumno in neodgovorno od mladega očka, da reče, da bi jih dal pred zid in šus v glavo in upam, da ne bo enkrat dal svoje hčerke....

zadeva je veliko bolj kompleksna, kot se zdi na prvi pogled.

Bi pa sama naprej vsakega stolkla, ki bi ga videla, ker se mi tut pod razno ne smilijo..... še vedno pa mislim, da so vredni pomoči, če si tega želijo in dobro je nekdo napisal, da so večino povratniki zaradi tega, ker pridejo v isto okolje, kjer jih družba ne sprejme, prijatelji narkomani pa ga sprejmejo in hitro je spet tam, kjer je bil.......

In večina nakomanov, ki jih poznam prihajajo iz zelo slabih socialnih in družinskih okolij, ne bom pa trdila, da vsi......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej, to so oni povedali in niso le tvoje domneve, glede na to, kar si videl??

Pupa dobro jutro.

V petek med poukom so se menili:

Gremo najprej k meni, da se ga zadenamo, je sem dobila ta dobrga ta belga, pol gremo v Eldorado, bo tam ta pa ta, k ma ful keša, pa dobr avto,...

Vi raja sploh ne veste kako se žura. Tadej a boš probal mal ta belga, boš videl kaj ti bo dogajal

V ponedeljek:

Vua je bilo v petek in soboto noro. Smo bli v Eldoradu, pol je pa en prinesel eno novo zadevo, pa smo se ga zadel. Kva je dogajal....

VI raja sploh ne veste kaj zamujate

Pupa?

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to: policaji so za vse vedeli, pa so jih pustili popolnoma pri miru. Pa mi sploh ni jasno, kaj bi to pomenilo :SS

Da ni mogoče prišel kak ukaz iz Urada za droge, iz Urada varuha človekovih pravic, .... da naj uboge reveže pustiju pri miru.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, in kaj sem jaz napisal nekaj strani nazaj?

Sploh pa ni fora v prenosu HIVA,  ampak v tem, da se igel ne nastavlja.

Povprečen folk ne ve, da je možnost okužbe malo verjetna in se bo lahko zelo ustrašil, če se bo kdaj zbodel....

Ali pa bo narkoman mahal z iglo in kričal, da je okužena z virusom HIV, ogroženi ne bo vedel da je možnost okužbe minimalna oz. skoraj nična in bo v samoobrambi (mislil bo, da gra za življenje in smrt) pobil narkomana do smrti....

Tadej

še enkrat.. koliko jih ti poznaš, ki so dobili gorožnje s strani narkomana, da naj da nekdo denar, če ne ga bo z iglo okužil??

In koliko primerov poznaš, ko se je kdo dejansko kje napičil na iglo????

paranoiki!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za intermezzo !

Tadej in "njegov krožek" dajte stopit malo na žogo ! ali pa na zamašek ! .)

malo primerjalno ! tako kot enim gredo odvisniki na živce, tako gredo tudi marsikomu motoristi na živce ! glej temo v Večeru !

tako kot so nekateri nerazgledani se mamike res lahko bojijo igle (tudi šivanke) !

tudi alkoholiki nimajo zagotovljeno 100% ozdravitve pa je kar nekaj ustanov v slo ki se s tem ukvarjajo ! koliko stane ! toliko kot rabijo za izvajanje programov !

tudi psihiatrične klinike obstajajo ! ozdravitev ?! cena !?

pa še malo konstruktivizma ! glede na zahtevke slovenske RKC po vračilu nepremičnin ni vrag da se ne bi našla kakšna kjer bi lahko ustanovili komuno !

se je že ?! ah, sosedje !

pa saj to niso radioaktivni odpadki, pa vetrnice tudi ne, pa dom za tujce tudi ne, ....

:hmm: svaki dan u svakom pogledu sve više napredujem ? kakor kdo ! eni samo na mestu capljajo ! :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za intermezzo !

Tadej in "njegov krožek" dajte stopit malo na žogo ! ali pa na zamašek !  .) 

malo primerjalno ! tako kot enim gredo odvisniki na živce, tako gredo tudi marsikomu motoristi na živce ! glej temo v Večeru !

Bullshit - motoristi smo "negativci" ker imamo tak videz in interese, nismo pa okolici nevarni - oz. nic bolj, kot navaden smrtnik, ki bi ga kdo izzival.

Narkomani pa so samo breme proracunu in "nevarnost" na podrocju okuzb in varnosti premozenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je šele bullshit... kako niso okolici nevarni, če pa se samo o tem govori, koliko motoristov se je že pobilo. In čene bi bili okolici nevarno, ne bi imeli tako dražjih zavarovanj......... logično razmišlji!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude Boy in Wobert zakaj se samo nekaj zgražata?

Napišita vajino videnje stveri okoli narkomanov, dajta nas razsvetliti, da bomo probali razumeti vajino plat. Dejta kaj več napisat, da se bo lahko debata začela....

Tadej

Tadej, v taki temi, s takimi tvojimi izpadi sploh ne mislim sodelovat. Itak si že prepričan v svoj prav o tej "golazni". O golazni in POŠTENIH državljanih na drugi strani :SS

Tudi yst poznam nekaj narkomanov, enega celo prav zelo dobro, ne boš verjel. Tudi vem za razmere v familiji in situacijo, zarad katere je pršel v tak položaj. Ni blo nič podobno tvojim znancem-narkičem, katere opisuješ ti, s tvojim splošnim opisem "znanca iz sosednje ulice"...

Seveda lahko obstaja hitra rešitev šus v glavo, ampak kdo jo bo začel? Ti? Tvoji somišljeniki? Boš ustanovil "Združenje poštenih likvidatorjev narko-golazni" ?

Boš to uzakonil? Boš enako postopal pri svojem otroku, ki bi zašel v to? Al bi itak prej iztrebil že vse?

Mah. Še ena izmed tem, kjer so vsi pogumni in petelinasti. Dokler si ne stojijo face to face s problemom. Za kozlat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot so nekateri nerazgledani se mamike res lahko bojijo igle (tudi šivanke) !

tudi alkoholiki nimajo zagotovljeno 100% ozdravitve pa je kar nekaj ustanov v slo ki se s tem ukvarjajo ! koliko stane ! toliko kot rabijo za izvajanje programov !

tudi psihiatrične klinike obstajajo ! ozdravitev ?! cena !?

tudi motoristi nimamo zagotovljene 100% ozdravitve, če se razsujemo in so v breme družbi ... vsaj nekaj tednov ali mesecev... .. . in marsikdo si morda takrat misli "motoriste postrelit, itak samo zgago delajo in pobijajo ljudi s svojimi torpedo-motorji..."...

ja, predsodki: slovenski nacionalni šport :)

ajde, da vidimo: KDO MA VEČJEGA :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za intermezzo !

Tadej in "njegov krožek" dajte stopit malo na žogo ! ali pa na zamašek !  .) 

malo primerjalno ! tako kot enim gredo odvisniki na živce, tako gredo tudi marsikomu motoristi na živce !

Ja pa kaj pol. Kako lahko primerjaš motoriste in narkomane?

To bi zgledalo nekako takole:

bi šel v zdravstveno ustanovo, kjer bi ti v kartoteko napisali, da si odvisen od motorizma, potem bi ti država dala en motor, pa vsak dan bon za gorivo v vrednosti 5.000 SIT (toliko stane dnevna doza metadona za narkomana). Ker ne bi imel časa hodit v službo, bi dobil še socialno podporo oz. ivalidsko penzijo...

tudi alkoholiki nimajo zagotovljeno 100% ozdravitve pa je kar nekaj ustanov v slo ki se s tem ukvarjajo ! koliko stane ! toliko kot rabijo za izvajanje programov !

tudi psihiatrične klinike obstajajo ! ozdravitev ?! cena !?

Moje mnenje je tako: najprej naj pozdravijo oz. zagotovijo denar za zdravljenje za tiste ljudi, ki niso "zbolelei" po svoji krivdi in če slučajno ostane kaj denarja, naj se pa gredo zdravljenje narkomanov, alkoholikov,....

Vidiš pri nas je pa svar obratna.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaradi mene lahko trobite kar hočete. teh ljudi nočem imet v svoji bližini in konec. če si jih kateri od vas "moralistov" želi, naj si jih pelje domov in jim pomaga. ali, naj se vplete v njihove družinske "razmere" če jih že pozna.mene ne bo zraven. če bi bilo to kdaj v moji družini bi vsekakor se potrudil na vse načine svojega otroka rešit. če pa ne bi in ne bi hotel it na novo pot...naj pa ostane s temi s katerimi se je odločil umreti. potočil pa ne bi niti ene solze. garant. pa označte me za breezsrčneža. :angry2:

ja, hvala, sem slab, ker jih ne razumem in zavračam, in sem "predsodkar" kar se tiče narkomanov... sicer pa tudi o pijancih nimam boljšega mnenja.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, v taki temi, s takimi tvojimi izpadi sploh ne mislim sodelovat. Itak si že prepričan v svoj prav o tej "golazni".

To niso izpadi, je moje mneje. Ki pa ni edino.

. Ni blo nič podobno tvojim znancem-narkičem, katere opisuješ ti, s tvojim splošnim opisem "znanca iz sosednje ulice"...

Ti narkiči niso le neki znani z ulice ampak moji sošolci. Te pa poznam bolje kot neke znance z ulice.

Tudi vem za razmere v familiji in situacijo, zarad katere je pršel v tak položaj.

V drogi je našel rešitev. Bravo! Namesto, da bi probal rešiti situacijo se je začel drogirat. Verjetno je že kdaj slišal, da izhoda iz droge ni. Če bi ves ta denar, ki ga je zapravil za drogo raje našparal bi lahko rešil probleme in se osamosvojil.

Tko pa se raje drogira. To me ne moti. Naj se. Čimvečkrat.

Samo naj pol ne meče igel okolin našega bloka, naj ne krade, naj ne dela škode, naj si sam plača metadon, ne pa ZZZS z mojim denarjem. In če bom slučajno kdaj dobil raka, bodo pa rekli v bolnici: Joj ne moremo vas pozdravit, ker ni denarja.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teh ljudi nočem imet v svoji bližini in konec.

Ja in potem so nam v LJ postavili metadonski center v sam center LJ, v zdravstveni dom, v katerem je tudi otroški dispanzer.

In una golazen se cel dan potika po zdravstvenem domu in okolici. Vsi tudi dilajo. In potem se odgovorni čudijo, da je že velik procent osnovnošolcev probal marihuano.

Ta metadosnki center bi morali preseliti na deponijo Barje. Tko bi dal en kontejner tja na smetišče in bi tam delili tisti metadon. Pa nej se pol golazen klati po deponiji in ne po otroških igriščih...

Pa vsak bi moral prinesti 10 rabljenih igel, da bi sploh dobil svoj odmerek metadona.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti v zadnje stavke resnično verjameš, kar si napisal??

"Samo naj pol ne meče igel okolin našega bloka, naj ne krade, naj ne dela škode, naj si sam plača metadon, ne pa ZZZS z mojim denarjem. In če bom slučajno kdaj dobil raka, bodo pa rekli v bolnici: Joj ne moremo vas pozdravit, ker ni denarja. "

Tadej

ne resno me zanima, če v tole verjameš??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja!

Glede raka. Ne rečejo ravno direktno. Se pa zaradi pomanjkanja denarja poveča čakalna doba (beričasopisepress). Veš pa kaj pomeni pri raku, če se čakalna doba za obsevanje oz. operacijo poveča za teden, dva, tri,........

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti v zadnje stavke resnično verjameš, kar si napisal??

Ja!

se mi je zdelo, da ne misliš vsega resno...........

:? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja!

Glede raka. Ne rečejo ravno direktno. Se pa zaradi pomanjkanja denarja poveča čakalna doba (beričasopisepress). Veš pa kaj pomeni pri raku, če se čakalna doba za obsevanje oz. operacijo poveča za teden, dva, tri,........

Tadej

Ni to glih čist tko...pa čeprav mi dohtarji in cel sistem močno smrdi.

Ni bilo obsevalnika...zato daljše čakanje...lahko bi šli v Celovec al nekam ven...pa ,,je predaleč,, pa tuje okolje itd itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In večina nakomanov, ki jih poznam prihajajo iz zelo slabih socialnih in družinskih okolij, ne bom pa trdila, da vsi......

Zanimivo....jest ravno kontra....tisth na težkih drogah....za travo pa fifty fifty

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Malo

sem prebral tole tematiko - običajno motomarsovsko sranje in nakladanje. Nobenemu od vas ne pride na misel, da vsi politiki vključno z JJem in našim shizo-Dalajlamo namerno podpirajo razcvet narkomanije in druge pizdarije okoli tega z enim samim ciljem: folku naprdet meglo pred glavo, da ne vidi njihovih barabarij.

Če

so v CH opravili z narkomanijo takorekoč čez noč in beležijo letni upad narkomanov za 30% (!!), dealerjev pa sploh več ni v CH, bi seveda lahko izvedli to (najcenejšo možno varianto) tudi pri nas. Da ne govorimo o upadu okuženih s HIV in Hepatitisom.*

Ampak, kaj bi pa potem folk delow?

Začel bi gledati politikom pod prste in jih jebat. Zato je treba talat igle, treba vzpodbujat narkomanijo in umetno ustvarjat probleme v družbi, se pretvarjat kako jih urejamo z metadonskimi centri, kolonijami zdravljencev takih in drugačnih - blablakretenoblablazadiotskifolkblablabla.

In

nehajte že enkrat fašistično napadat nesrečnike, katere zlorabljajo politiki za svojo manipulacijo z bebo-masenfolkom tako v SLO, kot na Motomarsu

......................

*vse sem napisal in dal link do CH zakonodaje v zvezi

s TAMKAJŠNO LEGALIZACIJO DROGE v neki drugi temi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdaj pa so v CH porihtali narkomanijo? ko sem bil nazadnje v bernu (leta 2003) so se narkiči fiksali sredi belega dneva na stopnicah med promenado ob reki in starim mestom. to je približno tako kot če bi se v MB fiksali na lentu ali v LJ kakih 10 metrov stran od kipa prešernu! :eek:

še za mene vsega hudega vajenega je bilo to malo čudno. razlog pa je bil baje da so imeli svoj plac nekje pa so jih pregnali in so se zdaj razpasli po celem mestu kjer uživajo tolerantno politiko.

res je malo čuden občutek ko greš po 2 m širokih stopnicah v hrib pa si dva tipa na kamniti ograji segrevata na žlički fiks in si vežeta gumo okoli roke ob recimo 17.00 :blink:

ampak je pa res, edini ki smo čudno gledali smo bili turisti :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!