Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Kaj pa kaj takega? Pac samo kot predlog. Nisem se bil tam, zato sem si nekako okvirno oznacil pot, ki zajame kar nekaj prelazov.

Passo Tre Croce (na poti v Cortino D' Ampezzo in ni na oznaceni poti)

Passo Falzarego

Passo Valparola

Passo Gardena

Passo Sella (Sellajoch)

Passo Pordoi

Passo Giau

google map

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kaj takega? Pac samo kot predlog. Nisem se bil tam, zato sem si nekako okvirno oznacil pot, ki zajame kar nekaj prelazov.

Passo Tre Croce (na poti v Cortino D' Ampezzo in ni na oznaceni poti)

Passo Falzarego

Passo Valparola

Passo Gardena

Passo Sella (Sellajoch)

Passo Pordoi

Passo Giau

Tole je pa klasična Sella Ronda.

Razen prvega sem danes odvozil :)

Pa še Fadaio, Campolognio, Staulanzo, Cibiano in Maurio.

Pot z motorjem se je začela v Corvari in končala v Ljubljani.

Še zemljevid

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

BTW: iz sobote na nedeljo (5./6.6.2010) imamo plan prenočevanja (B&B ) v Cortini. Če kdo pozna kaj konkretnega naj pa napiše!

Hvala in LP.

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: iz sobote na nedeljo (5./6.6.2010) imamo plan prenočevanja (B&B ) v Cortini. Če kdo pozna kaj konkretnega naj pa napiše!

Hvala in LP.

Če se zapeljete še slabih 50 km naprej do Arabbe je tam lep moto hotelček Hotel Pordoi , vmes imate še čudovit prelaz Giau in še izhodišče za naprej je super.

post-5391-127546762995_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: iz sobote na nedeljo (5./6.6.2010) imamo plan prenočevanja (B&B ) v Cortini. Če kdo pozna kaj konkretnega naj pa napiše!

Hvala in LP.

Ce mene kdo vprasa, kje se splaca v Dolomitih spat, vedno recem

Villa Ester, Canazei.

Canazei lezi tik pod prelazom Pordoi, gospa je SUPER kuharica, hotelcek je urejen, imajo tudi garazo in v njej faking jeznega psa. Cena je bila lansko leto 45€ za polpenzion, kar sicer ni najmanj, ampak JE PA VREDNO! Noro dobra kuhinja, super postrezba, za zajtrk kolikor hoces ... se definitivno splaca, ker ti ni treba po celem mestu zvecer lovit kake odrte picerije.

Zjutraj ustanes, za zajtrk pojes kolikor mores, potem pa do vecera samo kaka pijacka. Zvecer, ko prides nazaj, si lacen ko volk, gospa te pa pocrklja kot prava mama. SUPER!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se zapeljete še slabih 50 km naprej do Arabbe je tam lep moto hotelček Hotel Pordoi , vmes imate še čudovit prelaz Giau in še izhodišče za naprej je super.

post-5391-127546762995_thumb.png

Se strinjam daleč najcenejši od vseh po Dolomitih je pa dobro če vnaprej rezervirate, ker je ponavadi kr polno predvsem v turistični sezoni (julij, avgust).

lp u

Popravljeno . Popravil uki2804
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce mene kdo vprasa, kje se splaca v Dolomitih spat, vedno recem

Villa Ester, Canazei.

Canazei lezi tik pod prelazom Pordoi, gospa je SUPER kuharica, hotelcek je urejen, imajo tudi garazo in v njej faking jeznega psa. Cena je bila lansko leto 45€ za polpenzion, kar sicer ni najmanj, ampak JE PA VREDNO! Noro dobra kuhinja, super postrezba, za zajtrk kolikor hoces ... se definitivno splaca, ker ti ni treba po celem mestu zvecer lovit kake odrte picerije.

Zjutraj ustanes, za zajtrk pojes kolikor mores, potem pa do vecera samo kaka pijacka. Zvecer, ko prides nazaj, si lacen ko volk, gospa te pa pocrklja kot prava mama. SUPER!!

A je to cena za polpenzion ali za B&B ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je to cena za polpenzion ali za B&B ?

Cena za polpenzion. Itak, kdo bo pa placeval 45€ na noc samo za B&B??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: iz sobote na nedeljo (5./6.6.2010) imamo plan prenočevanja (B&B ) v Cortini. Če kdo pozna kaj konkretnega naj pa napiše!

Hvala in LP.

mogoče se pa kje srečamo tudi jaz bom ta vikend potepuh po dolomitih,nastanjen bom pa v Colfoscu pri Gabrieli (garni reutlingen)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore. Ampak plan je tak z ne preveč km-jev in na izi. Sobota: od doma do Kr. Gore – Korensko sedlo – Beljak – Hermagor – Greifenburh – Oberdrauburg – Lienz – Dobbiaco – Cortina d Ampezzo (hrana in spanje). Potem pa v nedeljo po cesti SP 638 čez Passo di Giau v Selvo di Cadore in potem čez Passo Staulanza (SP 251) do Zoldo Alto, Forni di Zoldo v Longarone – sledi Ospitale di Cadore in Pieve di Cadore. Potem pa malo na sever do Lozo di Cadore in desno na (čez) Passo Mauria in Ampezzo, Tolmezzo, Trbiž in Kr.gora. In to je to. Smo pa lani spali v Arabbi tule (http://www.garnierica.it/) in je bilo čisto OK.

Dr_Jakob: hvala za namig: bom sprobal (upam da še letos) - hvala.

post-1569-127550592203_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mi smo bili v soboto in nedeljo gori.Je bila kar gužva.Bili smo pri Gabrieli v Colfoscu,vendar je imela vse polno.Uredila nam je spanje,garažo in zajtrk pri sosedi za 25 eur.Za na pot domov smo dobili še lep kos Specka,ki smo ga pomalicali na poti domov.Vreme je bilo pa super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Vreme je bilo pa super.

Živa resnica.(smo se srečali in poklepetali v soboto v Kr.gori na Petrolu). LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mi smo bili v soboto in nedeljo gori.Je bila kar gužva.Bili smo pri Gabrieli v Colfoscu,vendar je imela vse polno.Uredila nam je spanje,garažo in zajtrk pri sosedi za 25 eur.Za na pot domov smo dobili še lep kos Specka,ki smo ga pomalicali na poti domov.Vreme je bilo pa super.

Gabriela je bila že v petek polno zasedena je tudi nam uredila pri sosedi Mariji,so se poznali prazniki in lepo vreme.smo se odločili za pravi vikend,res je blo super.

Andi GS ali ste bili vi tisti šterje veseljaki ki ste imeli prisilno hlajenje zadnje zavore,če ste potem smo nazdravili ob vašem prihodu k Gabrieli.

pa še nekaj slikc.post-11915-127600721843_thumb.jpgpost-11915-127600703533_thumb.jpgpost-11915-127600705718_thumb.jpgpost-11915-127600707188_thumb.jpgpost-11915-127600708819_thumb.jpgpost-11915-127600710406_thumb.jpgpost-11915-127600712103_thumb.jpgpost-11915-127600714406_thumb.jpgpost-11915-127600716526_thumb.jpgpost-11915-127600720276_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi naša družba je bila ta vikend v dolomitih in doživetje je bilo nepozabno. Vreme sončno in toplo, okrog 21 C na prelazih. Spali smo v Arrabi v pri Marileni (garni hotel marilena). Cena dokaj sprejemljiva 33€ po glavi za BB. S ponudbo smo bili nasploh zadovoljni, saj je hotelček precej nov, prostoren in čist, lastnik pa prijazen, saj nam je svetoval zelo pomembno odločitev: kje večerjati. Tako, da vsem toplo priporočam poiskusiti dobrote v Miki's grillu v Arrabi.

Točnega vrstnega reda potovanja ne bom našteval, smo pa štartali v petek popoldan, prespali malce pred Cortino in naslednji dan začeli z ogledi prelazov-med drugim smo si ogledali: passo Sella, passo Giau, passo Pordoi, passo Fedaia. Za nedeljo smo si pustili še ogled passo Falzarego, kjer smo še z gondolo odšli na vrh, ter se malce okepali in poslikali. Razgled je naravnost čudovit, baje je eden najlepših v Dolomitih. Nato smo preko Dobiaccha in Avstrije krenili proti Kranjski gori. V glavnem nepozabno doživetje. Z lahkoto lahko trdim, da so Dolomiti meka motoristov.

prilagam nekaj slikic

post-18923-127601554576_thumb.jpg miki ti si car

post-18923-127601572302_thumb.jpg falzarego panorama

post-18923-127601597502_thumb.jpg jutranje pakiranje, oj mili zvok motorjev, ko jih vsi nažigajo

post-18923-127601631742_thumb.jpg ko bom velika bom bajkerca

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še en video utrinek:

Popravljeno . Popravil DAMI33
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mi smo bili v soboto in nedeljo gori.Je bila kar gužva.Bili smo pri Gabrieli v Colfoscu,vendar je imela vse polno.Uredila nam je spanje,garažo in zajtrk pri sosedi za 25 eur.Za na pot domov smo dobili še lep kos Specka,ki smo ga pomalicali na poti domov.Vreme je bilo pa super.

Ojla, a smo se mi srečali na Pordoi-ju? Štajerci? Pa potem na vaški paradi nekje v Avstriji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla, a smo se mi srečali na Pordoi-ju? Štajerci? Pa potem na vaški paradi nekje v Avstriji?

Bo držalo :D Svet je res majhen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toma,mi smo bili tisti veseli štajerci pri Gabrielitrance_06_beer2.gif ,pa v Kranjski gori,pa na Pordoi-u,pa v Avstriji.Vidim,da nas je bilo kar nekaj Slovencev za vikend gori.Lep pozdrav vsem,ki smo se srečali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toma,mi smo bili tisti veseli štajerci pri Gabrielitrance_06_beer2.gif ,pa v Kranjski gori,pa na Pordoi-u,pa v Avstriji.Vidim,da nas je bilo kar nekaj Slovencev za vikend gori.Lep pozdrav vsem,ki smo se srečali.

Hehe, res je mali ta svet. No, vi ste bli po moje edini slovenci, ki smo jih srečali gor :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me kako je kaj z policisti v Dolomitih, tolerirajo kaj, glede izpuhov, ali je bolje da se opravi homologacija pred odhodom.

Glede na gnečo motoristov v dolomitih, te po mojem ne bodo niti opazili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!