Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Kar se ni, pa se bo... Hemeroidi pri tvoji starosti pridejo slej ko prej, mwahahahaha :-))

Če bi japanezarja vozila, sploh teh debat ne bi mela...mwahahaha trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Meni bi tale pot do Cannesa kar ustrezala. Vključuje tudi kar nekaj Dolomitov in malo Alp zahodno od njih.

Ceste vse preizkušene, nekaj podobnega pa tudi odvoženo v 4 dneh, tak da je izvedljivost preverjena.

Spanje:

- B&B, cenovni rang 25-45€ pač od sreče, volje za iskanjem in seveda nivoja komfortnosti.

- Kampi, dragi in nepraktični. Sam vozim šotor zraven samo za vsak primer. V Cannesu mi je prišel prav, ker sem bil zelo pozen in sem še kamp plac komaj ujel :)

Mogoče je pri B&B treba povedat, da imajo v A, I, FRA, CH različne načine podajanja cen.

A,I: cena osebo/noč, praviloma vključuje zajtrk in privat kopalnico

CH: cena soba/noč, kopalnice bolj ali manj deljene. Zajtrk vključen.

FRA: cena soba/noč, zajtrk praviloma ni vključen.

Res ... samo štiri dni v eno sem.

Če računaš, da po prelazih napreduješ bolj počasi ker se tudi ustaviš, narediš kakšno fotko in se razgledaš, iščeš prenočitev, ind. se mi zdi to kar malo.

Sprašujem ker je tudi meni všeč ta varianta ampak bi obvezno vključila tudi Furkapass.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ... samo štiri dni v eno sem.

Če računaš, da po prelazih napreduješ bolj počasi ker se tudi ustaviš, narediš kakšno fotko in se razgledaš, iščeš prenočitev, ind. se mi zdi to kar malo.

Sprašujem ker je tudi meni všeč ta varianta ampak bi obvezno vključila tudi Furkapass.

Ja, saj se lahko tudi podaljša. Ko sem se odpravil na zelo podeben izlet je pač 4 dni trajalo do Cannesa. Potem pa v enem dnevu oziroma noči domov, ker se je slabo vreme za par dni napovedovalo (nazaj je šlo po avtocesti).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ... samo štiri dni v eno sem.

Če računaš, da po prelazih napreduješ bolj počasi ker se tudi ustaviš, narediš kakšno fotko in se razgledaš, iščeš prenočitev, ind. se mi zdi to kar malo.

Sprašujem ker je tudi meni všeč ta varianta ampak bi obvezno vključila tudi Furkapass.

V eno smer brez problema ,pa še kak prelaz zraven lahko prevoziš , za domov pa te čaka en dan vožnje po ubijajoči avtocesti.

Preverjeno in prevoženo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Če si nov potem imaš 153 strani zanimivega branja in tudi marsikatero turo boš not najdu zakoličeno.Se pa da it v Dolomite tudi lepo za en dan za prvo silo, da mal povohaš in potem greš tudi lažje naslednjič za več dni.

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si nov potem imaš 153 strani zanimivega branja in tudi marsikatero turo boš not najdu zakoličeno.Se pa da it v Dolomite tudi lepo za en dan za prvo silo, da mal povohaš in potem greš tudi lažje naslednjič za več dni.

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želim se poklonit kolegu ki je lani umrl v dolomitih.

Žal mi je za tvojega prijatelja.

Upam, da te ta žalosten dogodek ne bo odvrnil od tega, da ne boš znal uživat lepot Dolomitov in se prepustit vožnji z motorjem.

V Arabi si lahko v enem dnevu, si tam poiščeš prenočišče, potem pa za prvič ko boš v Dolomitih lepo in v miru prevoziš nekaj prelazov in garantiram ti, da ti bo zelo všeč in da se boš vsakič z veseljem zapeljal tja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klinc jih gleda, očitno so tudi te že skorumpirane ... (dobre vile) headbang.gifheadbang.gifheadbang.gif

Klinc jih gleda še 1 x ... Slabih 20 dni za to objavo, se mi je pa zgodilo ... Vendar je to, da sem na svoji prvi vožnji po Dolomitih, postal kronično odvisen, še vedno v meni ... Poleg mopeda, obstajajo še avto, bicikl ... :winkiss:. Verjetno me bo še kdaj pričakao hladno kosilo in slika brez zvoka ... :worship:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...lepi posnetki in čist normalna, dinamična dolomitska vožnja...Bravo!:worship:

Čuj Ferek :blush: ! Si to ti :whistle: ? He-He :eek: ....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čuj Ferek :blush: ! Si to ti :whistle: ? He-He :eek: ....

ROFL!!! :lol1:

ta isti Ferek s porabo 2,3l/1000km in gumami za 45000km :)

Vem da Stelvio tehnično ni več iz dolomita, pa vseeno.

Motoraduno stelvio. dogodek v Bormiu

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eeee, mogoče malo nerodna prošnja. Ali ima mogoče kdo sliko, na kateri je prisotna tudi Gabriella iz garnija Reutlingen v Colfoscu ??? Predvsem me zanima, če bi jo še prepoznal (zelo dvomim), ker se ji bom poizkušal še letos (?) malo oglasiti, seveda kot sovoznik v avtu ... Če jo kdo ima bi lepo prosil, če mi jo lahko pošlje v privatnem sporočilu. Hvala !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda par nasvetov:

Prvi dan je čisto ok. Drugi dan se kolikor se da izogni Bolzana, in tudi cesta od Merana do Prato Stelvio je malo "mučna" (precej prometna) - pač bodi previden pri prehitevanju... cesta je sicer zelo dobra... Kamp v Prato Stelvio je zelo cool - z bazenom itd...

Tretji dan ti svetujem da, če si bolj dirkaške sorte, ko v tej smeri prevoziš Stelvio, se obrni in ga daj še v kontra smeri... vsekakor pa potem nadaljuj v brezcarinski Livigno (tja pridi s praznim tankom, je liter 0,97€)... in tudi tisti švicarski ovinek se res SPLAAAČAAA naredit (boš videl, kako so carji znali zgradit železnico po hribih)... Če boš zapuščal Švico po naši poti, obvezno malo za mejnim prehodom spet LEVO do 6 km oddaljene druge brezcarinske cone... TANKAT! (je označeno na routi)...

Če se boš zadnji dan vračal po naši poti... POZOR, predor proti Lienzu je PLAČLJIV in to precejšnjih 8€ za motor - je pa zelo lepa, hitra gorska cesta, tako da se vsaj po mojem SPLAČA! Aja, zadnjo noč smo prespali v Inzingu - zelo lep pension (edini v kraju) a malo višje cene 99 € soba za 3 z zajtrkom in seveda vso motoristično udobje - bili smo ga potrebni, posebej sušenja, saj nas je pralo vse od švicarske meje...:surrender:

Srečno pot in javi ko se vrneš...:notworthy:

Vsem podobnim bi rad odgovoril le eno stvar: preden greste v Dolomite se oglasite pri meni!Bom dal vsakemu tri (3) EUR da ne bo rabil hodit v brezcarinske cone tankat!? Toliko namreč prihraniš pri običajnem 15 L tanku.Še jaz, ki tankam 45 L se ne bi vozil 6 km ekstra za tak drobiž.Pa ne zaradi 6 km.Peljem se tudi 100 km iz poti zaradi užitka!! Sigurno pa ne iz "šuftarije" da bi na motorju za 14 jurjev prišparal 3 EUR!!Seveda pa tudi cena predora..8 EUR ...je res nezaslišana.Ker jaz vzamem za 5 dnevno turo kakih 16,30 EUR zraven!In mi bi lahko zmanjkalo denarja če bi tako zapravljal :rolleyes: . Za takšne ljudi je škoda da imajo motor.Ker po bregu navzdol ga verjetno ugašajo :wallbash: Prihranijo še 2.78 EUR !Pa spijo in jejo verjetno tudi ne!?Pa motor po 5 letih prodajo za 2 jurja več, kot so oni dali za njega.Poznam take ljudi in se ne družim z njimi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer, hvala za tvojo pomoč! Slika mi je pomagala do spoznanja, da če bi Gabriello srečal na ulici, je ne bi spoznal, ko pa bom zopet obiskal garni, bom pa sigurno vedel, da je to ona. Verjetno sva moral izmenjati kar nekaj besed, ker sem jo pozabil "samo" 85 % ... :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem podobnim bi rad odgovoril le eno stvar: preden greste v Dolomite se oglasite pri meni!Bom dal vsakemu tri (3) EUR da ne bo rabil hodit v brezcarinske cone tankat!? Toliko namreč prihraniš pri običajnem 15 L tanku.Še jaz, ki tankam 45 L se ne bi vozil 6 km ekstra za tak drobiž.Pa ne zaradi 6 km.Peljem se tudi 100 km iz poti zaradi užitka!! Sigurno pa ne iz "šuftarije" da bi na motorju za 14 jurjev prišparal 3 EUR!!Seveda pa tudi cena predora..8 EUR ...je res nezaslišana.Ker jaz vzamem za 5 dnevno turo kakih 16,30 EUR zraven!In mi bi lahko zmanjkalo denarja če bi tako zapravljal :rolleyes: . Za takšne ljudi je škoda da imajo motor.Ker po bregu navzdol ga verjetno ugašajo :wallbash: Prihranijo še 2.78 EUR !Pa spijo in jejo verjetno tudi ne!?Pa motor po 5 letih prodajo za 2 jurja več, kot so oni dali za njega.Poznam take ljudi in se ne družim z njimi!

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj mi je uspelo najti (slika). Sicer sem se s katerimkoli prevoznim sredstvom vedno držal pravila 0,0 vendar se je po zaključenem dnevu zelooo prileglo. Prvi kozarec je častila hiša, vendar vseeno nisem veliko zapravil, ker je bilo treba naslednji dan zopet sesti na moped !

post-12027-0-24581900-1298714098_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na tvojega dodanega "smeška" bi sklepal, da se ti kar toži po njemu. :OK: Verjetno je bil zelo okusen ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Legendarni Wiliams pri Gabrieli :sleep2:

Verjetno je bil zelo okusen ...

Uff .... zelooooo okusen.

Naslednjič si jih odpeljem par komadov za domov. Hehehe .... pa še ena moja za obujanje spominov. :notworthy:

razne-slike-foto_14253432_17422440_18526696.jpg

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Breitner tudi tebi hvala za prijazno sliko.

Ker se čas mojega ponovnega obiska Dolomitiv neustavljivo približuje .), sem si v Google Earthu že malo ogledal, kje se bom vozil ... :notworthy:

Ob tem ugotavljam, da sem postal pravi računalniški strokovnjak. Stran, ki se mi odpre v Google Earthu in jo vidim na monitorju, mi celo uspe pretihotapiti v Motosvetov Forum. In to s pomočja programa Gimp 2, ki ga prej nisem še nikli uporablal !!! :notworthy:

post-12027-0-88399400-1298790650_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!