Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Ekola, če bi jutri zgodaj zjutraš štartal pa do večera nedelja,bi bila tale pot ok?

http://goo.gl/JXzRf

Bi jo kdo spremenil? Je preveč za slaba dva dni oz. ali se splača, da bom še kje kaj videl? Če je kdo za, lahko gremo skupaj, jaz bom šel sam, če bom šel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola, če bi jutri zgodaj zjutraš štartal pa do večera nedelja,bi bila tale pot ok?

Bi jo kdo spremenil? Je preveč za slaba dva dni oz. ali se splača, da bom še kje kaj videl? Če je kdo za, lahko gremo skupaj, jaz bom šel sam, če bom šel...

Zgolj v informacijo, naj vam ne pokvari planov:

Ta vikend je v Dolomitih kolesarski maraton. Pomeni, da bo silni naval enoslednih vozil z eno konjsko močjo.

Lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj v informacijo, naj vam ne pokvari planov:

Ta vikend je v Dolomitih kolesarski maraton. Pomeni, da bo silni naval enoslednih vozil z eno konjsko močjo.

Lp

Pravkar sem se pogovarjal z domačinom, kjer ponavadi rentamo apartmaje. Okoli Arabbe, Corvara.....Sellajoch poteka kolesarski maraton.

Zasedeni pa so večinoma tudi vsi kampi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opa, obema lepa hvala za to info. Nimam se ravno zelje dva dni fijakat v guzvi v planinah. Mogoce pa pade raje avstrija...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse kar vidiš sproti, vstavi, kamero vn pa fotkat; mogoč bi blo fajn da maš še kšn širokokotni objektiv zravn za panoramo .)

ja sj ma še enga osnovnga 18-55 tko da bo tud to šlo

upam da ujamem kak lep sončni zahod :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola, če bi jutri zgodaj zjutraš štartal pa do večera nedelja,bi bila tale pot ok?

http://goo.gl/JXzRf

Bi jo kdo spremenil? Je preveč za slaba dva dni oz. ali se splača, da bom še kje kaj videl? Če je kdo za, lahko gremo skupaj, jaz bom šel sam, če bom šel...

Ja..lepše ti bo, če boš šel od check pointa "O" naprej proti Pieve di Cadore-Lorenzago di cadore-Vigo di Cadore-Laggio di Cadore-Sauris-Ampezzo-Tolmezzo in potem lahko čez Sello Neveo in Predel domov ali pa direktno na Tarvisio in Kranjska gora in kasneje LJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se par dni nazaj na poti v Nemčijo ustavil nekaj kilometrov ven iz Brixena (Bressanone) proti Brennerpassu. Vas se imenuje Mezzaselva in imajo nekak kmečki turizem oz. piše celo "motorräderhof".

Nočitev z zajtrkom je 33€, moped sem imel parkiran pa v skednju zraven.

Sem bil zadovoljen in bom še ustavil tam.

google maps povezava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No v sredo zjutri krenem na pot. Tole sem nekako splaniral...na izi 300-400 km na dan, nč več:

1. dan: Zreče-Colfosco

2. dan: En kup okoliških prelazov in cest

3. dan: spet naokoli po hribih in dolinah

4. dan: colfosco-ljubljana-zreče

Če bi se pokazalo lepo vreme za vikend, potem bi morebiti ostal še en dan dlje in prišel domov šele v nedeljo popoldne, ampak to bomo še videli. Kaj pravite na pot, sem kaj pomembnega sfalil, kar je za videt? S kilometri sem skromen, ker zna bit dost dežja :glare:

ampak upam da se bo dalo kaj :photo: , čeprav mi sestrin canon ne leži, na šihtu mi pa nočjo službenga Nikona dat :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš v Colfoscu nastanje v penzionu Rojtlingen (?), najlepše pozdravi lastnika (njo in njega ???) tudi v mojem imenu in ne pozabit s sabo prinesti tudi Blejske kremšnite za njega ... .).

post-12027-0-44093700-1311056437_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno se spomnim, da mi je ona pripovedovala, da so mu kremšnito pripeljali tudi že motoristi in ob tem ni prav nič omenjala, da bi se spremenila v puding ... :yea1:

Ko jo boš pozdravljal v mojem imenu, ji povej, da jo pozdravlja tisti slovenski mopedist, ki ji je že pisal o tem, da se je ponesrečil z mopedom in ji tudi poslal link do moje teme na forumu. Najlepša hvala že v naprej. :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blejski puding potlej :))))

ne zahvaljuj se preveč vnaprej...moj spomin slovi po tem, da je dolg kot spomin zlate ribice....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo,

že nazaj in moram rečt da je blo odlično. na poti tja me je kr pošteno opralo, ampak potem je blo pa dva dni lepo in sem prevozil prelaze po dolgem in počez. Na poti nazaj me je pa spet malo opralo, ampak ni blo sile. Drugo leto grem sigurno spet. ceste so odlične, pa še veliko jih bo dobilo nov asfalt...kar veliko je bilo del na cestah.

To je samo javljanje da je blo kul. slike morem še zrihtat in bom potlej kaj več napisal. torej podrobnejši opis konec tedna.

LP!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katero destinacijo/e bi priporočali za enodnevni izletek :)

Ker je res obširna tema, pa preden kaj ven izluščim ven :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katero destinacijo/e bi priporočali za enodnevni izletek :)

Ker je res obširna tema, pa preden kaj ven izluščim ven :D

Dravograd-Klagenfurt-Bruneck-Colfosco(http://www.garni-reutlingen.com/download/flyer.pdf). 5h živahno! Se namestiš, počiš še 4 prelaze do noči :naughty: .

Povratek: Colfosco-p.Falzarego-Cortina-p.Tre croci-Toblach-Linz-Bruck-Grossglockner-Spittal-Klagenfurt-Dravograd. 10h zelo živahno!!!

To varianto sem vzel za tja in nazaj, samo spal sem 3x, se splača, se lahko malo ustaviš in si malo poslikaš in ogledaš. Odsek Klagenfurt-Spittal sem vzel AC v obe smeri. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katero destinacijo/e bi priporočali za enodnevni izletek :)

Tole je sicer 2 dni:

Dž. - Kranj – Kr.gora – Trbiž (I) – Tolmezzo – Villa Santina – Comeglians – Forni Avoltri – Sappada – San Stefano di Cadore – Kreuzbergpass (1636m) – Sexten/Hochpustertal: cca 280 km

2. dan:

Sexten - Kreuzbergpass (1636m) – Padola – Auronzo di Cadore – Lago di Misurina – gorska cesta na Tre Cime (gor in dol: cca 7,5km x 2) – Dobbiaco – Lienz – Oberdrauburg – Greifenburg – Kreuzberg (1077 m) – Hermagor – Villach - Korensko sedlo (1077 m) – Kr. Gora – Dž.: cca 360 km

Iz teh dveh dni lahko "sestaviš" enega pa bo.

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bo v petek slucajno kdo v dolomitih?

Razmisljam, da bi se sel malo peljat v petek pa v soboto nazaj domov, glede na to, da bo nedelja dezevna po trenutni napovedi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa vsakic drugac kaze na tej al pa drugi strani... :) Ze od junija lovimo 4 dni lepga vremena, zdej mam pa glih dopust pa malo casa pa grem pogledat. Pa ce se tud sam nazaj obrnem al pa do nedelje ostanem... Ne lubi se mi vec cakat perfektnega vremena, ker ga ne zgleda ne bo... Avgusta pa baje tako ali tako nimam kej tam pocet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katero destinacijo/e bi priporočali za enodnevni izletek :)

Ker je res obširna tema, pa preden kaj ven izluščim ven :D

tole sem pičil ene dve leti nazaj:

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=vrhnika&daddr=45.94182%2C14.1221+to%3A46.06081%2C14.01138+to%3A46.2045644%2C13.6741832+to%3A46.39857%2C13.50545+to%3A46.3635935%2C13.0751347+to%3A46.30693%2C13.0602728+to%3A46.3331%2C13.06802+to%3ACortina+d%27ampezzo+to%3AColle+Santa+Lucia+Belluno%2C+Veneto%2C+Italy+to%3ALocalit%C3%A0+Costa%2FSP641+to%3AUnknown+road+to%3AVia+Roma%2FSS48+to%3A46.451076%2C11.3453663+to%3A46.40759%2C11.32454+to%3APredazzo+Trento%2C+Trentino-Alto+Adige%2FS%C3%BCdtirol%2C+Italy+to%3ALocalit%C3%A0+Caverson%2FSP25+to%3AFalcade+to%3AAlleghe+to%3ACortina+d%27Ampezzo+to%3A46.40135%2C13.41676+to%3A45.94764%2C14.11197+to%3AVrhnika&geocode=Fa9kvQIdjC3aACnTE4vEbdZ6RzGg8j-CHPgABA%3BFTwEvQIddHzXACkDoLpwXSd7RzGgCJk1HPgAEw%3BFQrVvgId9MvVAClVJIvcHud6RzEQkCMzHPgAEw%3BFZQGwQIdx6bQAClH6SII8Vh6RzGgjI01HPgAEw%3BFWr8wwIdqhPOAClx1nAdzG56RzFxiLkShwkHEw%3BFclzwwIdvoLHACnDfNToIiJ6RzH4TgZR6gT46A%3BFXKWwgIdsEjHACnXmvAsciR6RzHhtgoThwkHEw%3BFaz8wgId9GbHAClnfehewiN6RzFQfoMEhwkHEw%3BFacaxgIdqjm5AClzSoV-NzR4RzFLZPTPkDUZ4Q%3BFZPDxAIdmFW3AA%3BFZy_xAIdGKq1AA%3BFdQdxQIdXrazAA%3BFV5dxAIdWkOyAA%3BFYTJxAId1h2tACkhQ8rMp52CRzHBGREThwkHEw%3BFaYfxAIdfMysACmD5ZVez4KCRzEgEeEQhwkHEw%3BFe6hwgIdnAOxAA%3BFTtGwwIdasy0AA%3BFTxOwwIdmQi1ACnhCGYUNFt4RzF1BoQngjiZoA%3BFbMexAId6X23AClfkEidvk54RzEAU5EVhwkHBA%3BFacaxgIdqjm5AClzSoV-NzR4RzFLZPTPkDUZ4Q%3BFUYHxAIdOLnMACk_p-8GP2t6RzGBFesShwkHEw%3BFfgavQId4lTXACmpl4l6qth6RzEBESg1HPgAEw%3BFa9kvQIdjC3aACnTE4vEbdZ6RzGg8j-CHPgABA&hl=en&mra=ls&via=1%2C2%2C3%2C4%2C5%2C6%2C7%2C13%2C14%2C20%2C21&dirflg=ht&sll=46.24311%2C12.796025&sspn=1.428469%2C3.249207&ie=UTF8&ll=46.407091%2C11.687393&spn=0.381136%2C0.891953&t=h&z=11

ampak če nisi vsaj mal mazohista, si raje dva dni vzemi :)

(pa avgusta zna bit gužva)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem obljubil bom danes prilimal nekaj slik z malo opisa. Moram še ankrat ponoviti, da je blo odlično. Tudi gostitelja sta zakon, za normalno ceno dobiš super storitev. TOrej se bom naslednje leto še vrnil.

Slike so na mojem spletnem albumu, ker se mi ne da preveč zafrkavat tle. Povezava je pa tule: KLJIK!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem obljubil bom danes prilimal nekaj slik z malo opisa. Moram še ankrat ponoviti, da je blo odlično. Tudi gostitelja sta zakon, za normalno ceno dobiš super storitev. TOrej se bom naslednje leto še vrnil.

Slike so na mojem spletnem albumu, ker se mi ne da preveč zafrkavat tle. Povezava je pa tule: KLJIK!

Vseskupaj sem mislim da prevozil 13 prelazov...natančno je označeno na zemljevidu. Mislim, da si bom kot enega izmed življenskih počitniškocestnih ciljev zadal prevoziti čimveč prelazov po Evropi. In seveda vse dokumentirati :) Letos upam da prevozim slovenske in še kakega v avstriji :)

Popravljeno . Popravil Rokxy
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da si bom kot enega izmed počitniškocestnih ciljev zadal prevoziti čimveč prelazov po Evropi.

Podobne misli kot jaz. Le da sedaj nastopi problem kaj je tisti pravi prelaz. Brez veze se vozit čez prelaz samo zato ker na karti piše da je prelaz, tako da raje čimveč različnih, posebnih krajev, znamenitosti ... kot pa zgolj samo prelazi.

Si mi pa dal lušte s temi slikami. Moram it še enkrat letos na tirolsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobne misli kot jaz. Le da sedaj nastopi problem kaj je tisti pravi prelaz. Brez veze se vozit čez prelaz samo zato ker na karti piše da je prelaz, tako da raje čimveč različnih, posebnih krajev, znamenitosti ... kot pa zgolj samo prelazi.

Si mi pa dal lušte s temi slikami. Moram it še enkrat letos na tirolsko.

no mene razen gradov in pa lepa narava ne zanimajo druge stvari, tako da raznorazne znamenitosti človeške narave odpadejo. seveda je pa meni glavni motiv cesta in prelaz tam višine nad 1500 metrov ponavadi pomeni lepo ovinkasto cesto :)

ampak seveda vsak ima svoje motive za vožnjo...nekateri ovinke, drugi hitrost, tretji svobodo.

Odlični posnetki!

bi se dalo še boljše, samo kaj ko sem moral vse več ali manj v rokavicah delat, ker ni nekega časa za zapravljat na vseh možnih lokacijah. pa brez stojala...če bi bil ves teden tam potem bi lahko mel urne postanke, tko pa je bil postanek, klik, klik in hitro dalje... :)

lokacij za slikat je pa itak preveč. na vsakem ovinku bi se lahko ustavil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!