Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Če imaš v mislih cesto B111 je ožja in mnogo bolj ovinkasta.

 

BTW: če boš prespal kjer si napisal, te potem najprej zjutraj čaka Passo del Tonale:(samo tako malo za info)

 

 

post-1569-0-93177500-1431346000_thumb.jpg

post-1569-0-07830100-1431346021_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Ja vem, pa menda je bolje Passo Tonale zjutraj na tešče, kot zvečer v kakšni temi. Morda pa poiščem kaj na drugi strani prelaza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal oba kraja nista dovolj blizu Vareseja. Zaenkrat sem rezerviral v Vermigliu, do 9.junija pa lahko še prekličem. Morda bom še pogledal kakšno drugo spletno stran, tole mi je našel Trivago: Albergo Alpino za 30€.

Malce je problem vnaprejšnje rezervacije, saj bi rad prišel čim dlje, da mi manj ostane za drugi dan, ne bi pa rad vozil po temi in iskal morebitne proste sobe. krenil bom okoli poldneva, do tja pa Google računa cca 9 ur (malo manj).

Še podvprašanje: Cesta čez Špital in Lienz je malce daljša, a hitrejša kot cesta čez Šmohor (Hermagor za tujce). Je toliko slabša ali le bolj ovinkasta? Razlike so sicer majhne (5km manj in 9 minut več)

Hermagor - Graifenburg, potem si pa na isti cesti kot Spitall.

Ta del je zelo lep in sorazmerno hiter.

 

Če greš pa naprej v Hermagorju po dolini pa je cesta res počasnejša, tako da če nimaš časa v uživanju med hribi si pusti za drugič ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je drug teden kdo za dnevno Dolomitsko furo iz lj do ...?

...tud BiH ma isto izletno težo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal oba kraja nista dovolj blizu Vareseja. Zaenkrat sem rezerviral v Vermigliu, do 9.junija pa lahko še prekličem. Morda bom še pogledal kakšno drugo spletno stran, tole mi je našel Trivago: Albergo Alpino za 30€.

Malce je problem vnaprejšnje rezervacije, saj bi rad prišel čim dlje, da mi manj ostane za drugi dan, ne bi pa rad vozil po temi in iskal morebitne proste sobe. krenil bom okoli poldneva, do tja pa Google računa cca 9 ur (malo manj).

Še podvprašanje: Cesta čez Špital in Lienz je malce daljša, a hitrejša kot cesta čez Šmohor (Hermagor za tujce). Je toliko slabša ali le bolj ovinkasta? Razlike so sicer majhne (5km manj in 9 minut več)

Če hočeš biti hiter, izberi Spittal-Lienz. B111 sem včeraj v celoti,(spet po dolgem času) pri povratku iz Arabbe, prevozil in ti je ne priporočam. Na tej cesti najdeš res vse, od izredno lepih zavojev in dobrega asfalta, do nemogočih predelov slabe (beri uničene) ceste, ozkih odsekov, kjer ponavadi srečaš tovornjaka ali kakšnega avto-lokalca, zlomljenih in zalomljenih nepredvidenih ovinkov,...Ni da ni. Je pa res, da je izredno lepa pokrajina in cesta je odlična za "trening", vendar zahteva 100% koncentracijo. Je pa vsekakor izziv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je drug teden kdo za dnevno Dolomitsko furo iz lj do ...?

...tud BiH ma isto izletno težo.

Jaz bi šel :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi šel :OK:

Kot ponavadi spet med tednom ane... pejte se solit, ldje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je tvoj katm ready to roll?

Jp :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cool. dej zacrtej en krog s prazno in dobro strado :)

glih regres sm dobu pa castim pico na 1200+ nadmorske :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cool. dej zacrtej en krog s prazno in dobro strado :)

glih regres sm dobu pa castim pico na 1200+ nadmorske :)

Jaz mam sabo navigacijo,ti pa crtaj v njo ,bova sprot al pa tuki kako ukradeva ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam sabo navigacijo,ti pa crtaj v njo ,bova sprot al pa tuki kako ukradeva ;)

 

zmenn. itak grejo vse poti v rim tko da se ve :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

je drug teden kdo za dnevno Dolomitsko furo iz lj do ...?

...tud BiH ma isto izletno težo.

 

 

Jaz bi šel :OK:

 

I tata bi to radio. Prevod:jaz bi tud šel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dnevi sem planiral vožnjo v Varese, (grem čez Brixen, Bolzano, Mendelpass, Passo Tonale in po zahodni strani jezera Como - SS38), sedaj pa iščem pot nazaj.

Nekako sem mislil, do Brescie, nato pa po zahodni strani jezera Garda, po SS421 in SS237 čez Trento do Cortine d'Ampezzo in čez Tolmezzo in Trbiž pa po Avstriji nazaj v MB. Nekatere ceste na Googlu so videti kar zavite in slabe barve, pa vseeno upam, da bom zvozil.

Prvi dan imam cca 5 ur časa, drugi dan pa ves dan (ponedeljek). Ima kdo kakšen dodaten predlog ali mnenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi planiramo pardnevno furco v Dolomitih zadnji konec junija. Spalo se bo pri Gabrieli, ostalo pa bolj na hojladri hojladro. Itak večino cest poznam na pamet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi planiramo pardnevno furco v Dolomitih zadnji konec junija. Spalo se bo pri Gabrieli, ostalo pa bolj na hojladri hojladro. Itak večino cest poznam na pamet.

Jaz mam takrat tudi dopust tako da mogoce...se kje srecamo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

iščem priporočila za prespat v Bormiu, soba z zajtrkom, 1noč :?  :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iščem priporočila za prespat v Bormiu, soba z zajtrkom, 1noč :?  :?

 

 

Kam greš naprej od Bormia, oz. od kje prideš?

 

Ob cesti za Livigno, le nekaj km naprej od Bormia

post-13666-0-26716500-1433062091_thumb.jpg(Bormio)

 

je Li Arnoga..

post-13666-0-15452500-1433061901_thumb.jpg     

 

 

hotel praktično ne moreš zgrešit, če se pelješ v Livigno, oz. iz njega prihajaš - je ob cesti, v sami serpentini in ga obvoziš - post-13666-0-29165700-1433061886_thumb.jpg

 

 

 

Ceno sem pozabil - sigurno pa ni bila visoka (drugače ne bi tam prespal!).

 

 

Je pa lepo, čisto, samopostrežni zajtrk......zaprta, pokrita, varovana garaža  post-13666-0-09647100-1433061942_thumb.jpg

 

 

 

ob csti

post-13666-0-31583100-1433061919_thumb.jpg

 

....skratka :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam greš naprej od Bormia, oz. od kje prideš?

 

Ob cesti za Livigno, le nekaj km naprej od Bormia

attachicon.gifIMG_3424.jpg(Bormio)

 

je Li Arnoga..

attachicon.gifIMG_3462.jpg     

 

 

hotel praktično ne moreš zgrešit, če se pelješ v Livigno, oz. iz njega prihajaš - je ob cesti, v sami serpentini in ga obvoziš - attachicon.gifhotel Li Arnoga.JPG

 

 

 

Ceno sem pozabil - sigurno pa ni bila visoka (drugače ne bi tam prespal!).

 

 

Je pa lepo, čisto, samopostrežni zajtrk......zaprta, pokrita, varovana garaža  attachicon.gifIMG_3448.jpg

 

 

 

ob csti

attachicon.gifIMG_3465.jpg

 

....skratka :OK:

super hvala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!