Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

pred 4 urami, Lokos pravi:

Pozdravljeni

Lani sem bil v Dolomitih 4 dni. Vrtel sem se okoli Cortine, letos pa imam plan ta del preskočit in odit malo bolj zahodno. Zanima me predvsem ena stvar. Tako opevan prelaz Stelvio. Torej s katere strani priporočate vzpon in po kateri strani spust. Vsekakor ne grem po isti poti gor in dol.

 

LP

Prelaz Stelvio ti predlagam napasti v rano zoro, ko še ni toliko prometa, zato si splaniraj spanje nekje v bližini. Predlagam dolino Solda (hotel Nives), nekaj km iz mesta Prato pod Stelviom. Idilična vasica, dokaj ugodne cene in idealen štartni položaj.

Po Stelviju pa v Bormio, Livignjo, St. Moritz, če si že v tistih koncih. Nazaj pa proti Gardskem jezeru ali pa čez dolomite, odvisno od vremena.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete ki jih bom upošteval pri planu poti. Časa imam dovolj ker grem za 5 dni tako da se bo treba kar dobro pripravit, da čim bolje izkoristim proste dni. Lani sem se 4 dni podil okoli Cortine, letos pa je plan nekje okoli Bolzana, tako, da če ima kdo še kak nasvet o kvalitetni poti tam okoli ali pa o ne predragem prenočišču (če se le da z garažo) ga bom vesel. 

Pa še tole me zanima. Kako je kaj z varnostjo motorja v teh krajih. Predvsem ponoči če ne dobim prenočišča z garažo in bom mašino pustil zunaj. Malo me le skrbi da ne bom prišel peš domov :/ ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, gsxf750 pravi:

Passo Mendola  :OK::grupni:

ja tega ne smeš ven spustit. Mi smo šli tu skozi do Ponte di Legno kjer smo prespali. Boš videl kak vrhunska cesta. Asfalt pa ko smirgl papir...drži ko pes kost. Tu smo šli gor vsi na polno :bike::OK:

evo   gsxf750 kaj te čaka :OK:20160618_104325[1].jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DUCATI_RIDER:  vem, vem, odpelu v 2008, prišel pa iz Pso. Tonale, je tud sedu :D !

Sva se nekje vmes srečala s Škotom, sploh ne vem kaj za en motor je meu, sem se v torbe zagledu,k so se mu pa skor po tleh vlekle :slap:. A on meni info za Mendolo, jst pa v zahvalo o Tonale. In sva jo odpihala vsak v svojo smer :D.

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 07:20 štart iz Kranjske gore. Tolmezzo, p. Mauria, Cortina d. Ampezzo, P. Falzarego, p. Pordoi, p. Sella, p.Gardena, p. Valparola in še p. Tre Croci.

Kar nekaj frišnega asfalta. Na p. Sella več kot polovica.

Pa še en heben prelaz na hebeni Karnishe Dolomiten strasse....

Kranjska gora spet ob 18:15.

570 km.

Kakšna slika bo tudi...čez kak dan.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Tedybear pravi:

Ob 07:20 štart iz Kranjske gore. Tolmezzo, p. Mauria, Cortina d. Ampezzo, P. Falzarego, p. Pordoi, p. Sella, p.Gardena, p. Valparola in še p. Tre Croci.

Kar nekaj frišnega asfalta. Na p. Sella več kot polovica.

Pa še en heben prelaz na hebeni Karnishe Dolomiten strasse....

Kranjska gora spet ob 18:15.

570 km.

Kakšna slika bo tudi...čez kak dan.

Lepo, bi pa bil/bili veseli slik. Komaj čakam na fotopis .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imeli ste čudovito vreme. Ja, za slikanje se je potrebno ustaviti :lol1:. Lepe fotke, samo diši po še več :).

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scarabeo...jaz sem bil na taisti eno dnevni turi že tolikokrat, da skoraj ne slikam več. Vreme res super...še prevroče ne, gužve pa tudi ne. Sploh avtodomov je bilo presenetljivo malo.

V bistvu sem dal gor tretjino vseh fotografij....ostale so  pa brez veze...neki selfiji...pa t'ko...

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Tedybear pravi:

Scarabeo...jaz sem bil na taisti eno dnevni turi že tolikokrat, da skoraj ne slikam več. Vreme res super...še prevroče ne, gužve pa tudi ne. Sploh avtodomov je bilo presenetljivo malo.

V bistvu sem dal gor tretjino vseh fotografij....ostale so  pa brez veze...neki selfiji...pa t'ko...

mam jaz nekaj lepih slik če koga zanima 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Tedybear pravi:

Scarabeo...jaz sem bil na taisti eno dnevni turi že tolikokrat, da skoraj ne slikam več. Vreme res super...še prevroče ne, gužve pa tudi ne. Sploh avtodomov je bilo presenetljivo malo.

V bistvu sem dal gor tretjino vseh fotografij....ostale so  pa brez veze...neki selfiji...pa t'ko...

Ti se tja pelješ kot jaz na Golico - za dolg cajt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Tedybear pravi:

Smo se tako malo slikali.....kolega Stenc55 je vse posnel z kamero....mogoče bo on dal še kakšno sliko... 

 

Jaz bi dal filmček pa sta mi Tedybear pa ta tretji prepovedala, "da naujo gledal kako prekladam rit po motorju pa šimfal", tko da, odloč se, ja al ne? :twak:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni tolk enostavn.  Treba je zrezat 9h posnetkov v 20 min + 4 ure za upload (ker je najlepše mesto v Sloveniji še zmeraj na bakru,  jeb....  ti župana :fyou:) .  Dons zihar ne bo.  Mrbit jutar al pojutrnem. 

Tacajt k čakate pa lohk pogledate kaj druzga mojga na YT.  Username veste. 

Popravljeno . Popravil stenc55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, drugače pa je smiselno, da malo sproti editiraš, da snemaš po par minut in na koncu samo vse skupaj združiš.

Ker sicer si kar težko predstavlja 9 ur materiala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Scarabeo 500 pravi:

Ti se tja pelješ kot jaz na Golico - za dolg cajt :)

Blagor njemu, ko ima dobre in vrhunske ceste na "dohvat ruke", ne pa jaz, ko moram celo Slo prevozit, da se komaj prične užitek.
V moji okolici sploh ne vem več, kam se naj peljem, ker sem že vse obletal X krat. Pohorje, Rogla, Radlje ..... to že motor skoraj sam gre.

Drugače pa Tedybear, super slike. Dolomiti lepi, kot zmeraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, DL650 pravi:

Blagor njemu, ko ima dobre in vrhunske ceste na "dohvat ruke", ne pa jaz, ko moram celo Slo prevozit, da se komaj prične užitek.
V moji okolici sploh ne vem več, kam se naj peljem, ker sem že vse obletal X krat. Pohorje, Rogla, Radlje ..... to že motor skoraj sam gre.

Drugače pa Tedybear, super slike. Dolomiti lepi, kot zmeraj.

Več dnevne ture. Ostalo že 100 krat videno in prevoženo. Pravi balzam je iti nekam, kjer še nisi/nisem bil :). Odštevamo.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, stenc55 pravi:

Jaz bi dal filmček pa sta mi Tedybear pa ta tretji prepovedala, "da naujo gledal kako prekladam rit po motorju pa šimfal", tko da, odloč se, ja al ne? :twak:

Slike JA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Scarabeo 500 pravi:

Več dnevne ture. Ostalo že 100 krat videno in prevoženo. Pravi balzam je iti nekam, kjer še nisi/nisem bil :). Odštevamo.

Scarabeo

Ja Scarabeo, ampak velikokrat človek nima časa nekje ostat več dni in zato bi bilo dobrodošlo, če bi bil nekje bližje doma takšnim cestam, kot so Dolomiti .... itd. Je pa res, poseben užitek je iti nekam, kjer še nisi bil ... z očmi požira človek okolico, prevoženi kilometri ti hitro minejo zaradi vseh zanimivosti ....  odštevamo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, stenc55 said:

Jaz bi dal filmček pa sta mi Tedybear pa ta tretji prepovedala, "da naujo gledal kako prekladam rit po motorju pa šimfal", tko da, odloč se, ja al ne? :twak:

brez skrbi, saj nebomo riti gledali .. no, vsaj večina verjetno ne .. ;)

edit: seveda razen, če je kakšna sopotnica bla gor .. :wub:

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spacer.gif
spacer.gif
Online version 
spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif spacer.gif spacer.gif
The Clan - Moto Guzzi
spacer.gif
spacer.gif
12970779_1020986834647556_91115178911898
spacer.gif
STELVIO INTERNATIONAL METZELER IS 40 YEARS OLD 
spacer.gif

Take part in the rally-within-a-rally event on Saturday, 2 July!
The Clan invites you to meet up at 10.00 a.m. at Moto Guzzi’s stand at the Jolly Residence, Bormio, to spend a day together in the Valtellina Alps. RSVP to theclan@motoguzzi.com. See you there!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!