Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Zadnji vikend v avgustu se odpravljamo v Dolomite, pa me zanima če ima kdo iz izkušenj kakšen konkreten predlog, kje se da prenočit (solidna in poceni namestitev po možnosti z garažo) v bližini Cortine d Ampezzo, Canazei, Arabba,...

Apartmaji "LIJINES"

Strasse Ciampidel 23

39030 S.Cassiano (Alta Badia)

tel. 0039 0471 847 254

ciasa.lijines@libero.it

Lokacija: iz Cortine na Passo Falzarego, nato v dolino Alta Badia, prideš v San Cassiano, nato proti La Villi in cca po 2 kilometrih z desne streni odcep, tam pa malo po tablah poglej pa boš našel. Bil pred dvema letoma, plačal nočitev v apartmaju 12 ourov po glavi. Ceneje? Samo kampi. :OK: :yea1: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji vikend v avgustu se odpravljamo v Dolomite, pa me zanima če ima kdo iz izkušenj kakšen konkreten predlog, kje se da prenočit (solidna in poceni namestitev po možnosti z garažo) v bližini Cortine d Ampezzo, Canazei, Arabba,...

Pripororočam MOHO ( motohotel) Olyimpia v Arabbi. Motoristi -10%, lastnik je tudi motorist. Cena HP 34€/na osebo v apartmajih, ki so dostopni skozi hodnike hotela in imajo tudi direkten dostop v moto garažo s sušilnico "mokre robe". Sam sem bival tam 29.07.05.

Za info poglej

lp,rac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jest močno razmišljam o tem. Od petka popoldan do nedelje. Smer: čez dolomite na Stelvio in nazaj. Držim pesti, da bo tokrat vreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi tud potujemo v soboto zjutraj za dva dni. Zaenkrat je vremenska napoved še kar obetavna! Da bo le zdržalo do konca tedna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pripororočam MOHO ( motohotel) Olyimpia v Arabbi. Motoristi -10%, lastnik je tudi motorist. Cena HP 34€/na osebo v apartmajih, ki so dostopni skozi hodnike hotela in imajo tudi direkten dostop v moto garažo  s sušilnico "mokre robe". Sam sem bival tam 29.07.05.

Za info poglej

lp,rac

Res dober hotel

Bil najboljš hotel na poti, res vam ne bo žal, pa še čisto ob cesti je tko da ni treba nič iskat mi smo dali 25 EUR za sobe s zajtrkom.

post-2789-1125310903_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil uki2804
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stelvio je res zakon sam z južne strani.

post-2789-1125311190_thumb.jpg

Pa Stelvio z severne strani.

post-2789-1125311601_thumb.jpg

Passo Gavia je na začetku kr mal zastrašujoča kr je full ozka cesta.

post-2789-1125311342_thumb.jpg

Drugo leto gremo spet :yea2:

post-2789-1125311795_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi pa verjetno kar v petek popoldne štartamo, če je kdo še zainteresiran...ene 3,4 mogoče bomo...zaenkrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res smo že nekaj dni nazaj, še vedno pod vtisom prelepih gorskih cest, ki so tudi v septembru čarobne. Vreme se nas je usmililo kljub neprijaznim napovedim z vseh možnih spletnih strani. Od petka do nedelje nas je dopoldne in vzgodnjem popoldnevu spremljalo vroče sonce, pozno popoldan pa je padalo. Ampak se da tudi to preživet v kakšni krčmi ali pod napuščem. In ko po uri in pol mine, in se cesta posuši, je okolica še mikavnejša.

Torej štartali smo štirje motorji okoli pol petih z bencinske na jesenicah. Pičili skozi Rateče in Trbiž na avtostrado proti Tolmezzu. Zakaj bi zgubljali čas, plan je bil pririniti do Cortine ali še dlje. Suzuki se je že ves dan potepal v okolici, zato smo računali nanj, da nam zrihta sobe, mi pa gonimo dokler bo treba. No, ravno daleč nismo prišli, ker nam je že v Tolmezzu po esemesu sporočil, da pod Maurijo dežuje in da bomo prenočili še pred vzponom. Eh, jeba, še nič nismo naredili, pred nami sta pa le še dva dneva. Vasi, kjer smo spali, se niti ne spomnim, si bom pa za dolgo vtisnil v spomin Laški pir po 4,5 eura (1080 SIT) :slap: Še vedno imam občutek, da so nas pošteno nategnili, pa še za sobe smo dali 30 evrov na noč.

Drugo jutro, nebo skoraj čisto, ob osmih je že akcija. Ob pol devetih se slikamo na prvem prelazu Maurija, se poslovimo od Desma, ki gre nazaj, in pičimo vija Auronzo v osrčje Dolomitov. Prelazi se vrstijo, čeprav bi si jih želeli še več, ampak že od zjutraj nam po glavi roji ideja, da bi se vseeno prebili do Stelvia, ker nas tričetrt še nikoli ni bilo gor. In smo ga žgali. Na prelazu Mendola je počasi začelo kazati, da bo kmalu deževalo. Malo pred passom Tonale nas res ujame in Suzuki nam že išče ugodno prenočišče. Ampak ura je šele pol petih in mi se ne damo. Radi bi pririnili malo dlje, zato vztrajamo in vedrimo. In glej ga, zlomka, res se začne s smeri Tonala jasniti. Dež poneha, mi še skočimo na kapučino za moč in gas proti passu. Gor pa twilight zone. Meglice, sonce, bloki, difuzija... na 1800 metrov. Teramo dalje, čaka nas še Gavia, če smo že tako daleč. Vsi, ki so mi doslej razlagali o tem čudovitem prelazu, so se mi zdeli totalni nakladači. Kako lahko nekdo naredi cesto na prelaz široko kot kolesarsko stezo? Meni nič jasno, ampak kadar dvomim, se hočem prepričat na lastne oči. In res je, kar so mi pravili, še bolj presunljivo, umeščeno v to marsovsko pokrajino. Me ima, da bi fotkal vsak kamen, pa me nevidna sila vleče naprej, naprej, pogledat kaj čaka za ovinkom. Užitek v vožnji je fenomenalen, čeprav gremo relativno počasi, saj je cesta mokra. Ravno prav, da popolnoma odtavaš v svoje fantazije. Vrh pride še prehitro, razen jezera pa je bolj razočaranje. Zaradi visoke oblačnosti je razgled bolj nikakav, mraz pa pritiska, saj je ura že skoraj sedem. Po drugi strani se odkotalimo navzdol v prijetno vasico St. Catarina na 1700 m, kjer nam v hotelu ob cesti prijazno ponudijo sobe za 25 eur z zajtrkom. Tokrat smo se že na poti opremili z nekaj piksnami, s katerimi si z veseljem nadzravimo uspešno prestali etapi. Naslednji dan čaka Stelvio! V lokalčku pod hotelom prijazno poimenovanem po meni (Lucky's bar) .) spijemo še enega cenejšega kot prejšnji dan, skujemo narčt za nedeljo in spat.

Zjutraj z nekaj strahu pogledam skozi okno in se prepričam, da so nam zvezde naklonjene. Nebo čisto kot suza, temperatura ravno primerna, zajtrk obilen. Spet ogrevamo in poženemo proti domu po najkrajši poti. Čez Stelvio, kakopak! V Bormiu na klinčevi avtomatski pumpi enemu staremu makaronarju s skuterjem podarim za 10 evrov bencina, tip se mi pa še smeji, tako fino se mu zdi vse skupaj. Bandit pije pod pet litrov, zato iz principa ne tankam in mu dam piti šele v Meranu.

Hja, o Stelviu je bilo tu že toliko povedanega, da nimam kaj dodati. Čista zmaga, sploh iz Bormia. Na vrhu pa ob 10-ih prav prijetno toplo. Obvezno nakupovanje, medtem ko Jure leti nazaj proti Bormiu, ker je nekje na poti snel tank torbo, da bi bolje ovekovečil svojega bavarskega lepotca. V njej pa vse najnujnejše! K sreči je ni noben svizec zavil v foliko in odnesel. No, bili, videli in se dol spustili. Kljub vsemu je samo tretji passo v evropi, čeprav nas je najprej gospa v Thoni sportu skušala prepričati, da je najvišji. Je pa vsekakor najstarejši, zgrajen že v 19. stoletju. Se pa da še malo više, recimo na 3100 metrov po makadamu. Eni se vozijo, tudi s cestaki.

Pot navzdol je zabavna in veličastna obenem. Tu in tam se kakemu motoristu tudi zalomi in se pri skoraj nič na uro zvrne v klanec. K sreči brez posledic. Kdor pa dovoli, da gor rinejo z avtodomi in avtobusi, je pa tepec. Ti delajo tak kaos na teh ozkih ridah, da se je najbolje prebiti mimo za vsako ceno, sicer se nalezeš njihove jeze in zlih misli.

Pot nazaj nam je bila vse do Lienza naklonjena. Za to varianto skozi Bruneck smo se odločili, ker se nam je nekako mudilo nazaj in smo upali na čim manj moče. Pokrajina je še vedno slikovita, cesta pa precej hitra, tako da je priporočljiva tistim, ki imajo prelazov že vrh glave. Vsekakor nam pa v tej dolini dež ni več prizanesel in nas je lepo zmočil kljub popolni protidežni opremi. Nekje do Nassfelda smo vztrajali v plastiki, potem pa ni bilo več potrebe po zaščiti. Vmes smo morali še čakati kolono kakšnih 50 harleyev, ki so bili na turi iz zbora v Faaker Seeju. Ni šans, da bi prehitel tako kolono, zato smo si raje malce oddahnili na počivališču. Še zadnji prelaz na poti je bil Podkoren, omenjam ga pa zato, ker čeprav ni ravno visok, je pa vseeno naš, takega pogleda na Ponce kot ga ponuja, pa ni nikjer v Italiji.

Juhu, za letos smo z dolomiti opravili, drugo leto pa spet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aaaaaaaaaaa kurja polt me spreletava ob branju potopisa in ponovnem podoživljanju vikenda v Dolomitih...

...še slike za pokušino več jih pa še sledi...

post-149-1126172025_thumb.jpg

post-149-1126172043_thumb.jpg

post-149-1126172057_thumb.jpg

post-149-1126172079_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Hola!

Novička, zgolj v vednost in ravnanje: Dolomitoljupci, planirane spremembe za novo sezono kažejo, da so najlepši časi obiskovanja Dolomitov nekako mimo :eek: :cry:

V reviji Motorrad (št. 20, 16.9.2005, str. 7) piše, da oblasti v južni Tirolski planirajo uvedbo "prelaznin" za posamezne pasote. Tako je že dosedaj veljalo za Timmelsjoch (a le na A strani), od 1 julija 2006 pa tudi za Stilfserjoch (Passo dello Stelvio, 2758 m); cena naj bi bila 5 EUR (moto). In take stvari se počasi rade razširijo naokoli, se bojim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj predlog, predno nam uvedejo cestnine za passote jih še enkrat prevozimo?? magari maja drugo leto sej sneg že počasi kopni??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj predlog, predno nam uvedejo cestnine za passote jih še enkrat prevozimo?? magari maja drugo leto sej sneg že počasi kopni??

:kva2:

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Novička, zgolj v vednost in ravnanje: Dolomitoljupci, planirane spremembe za novo sezono kažejo, da so najlepši časi obiskovanja Dolomitov nekako mimo :eek:  :cry:

V reviji Motorrad (št. 20, 16.9.2005, str. 7) piše, da oblasti v južni Tirolski planirajo uvedbo "prelaznin" za posamezne pasote. Tako je že dosedaj veljalo za Timmelsjoch (a le na A strani), od 1 julija 2006 pa tudi za Stilfserjoch (Passo dello Stelvio, 2758 m); cena naj bi bila 5 EUR (moto). In take stvari se počasi rade razširijo naokoli, se bojim...

Če bo samo na Stelviu, potem še okej, zaradi teh 5 EUR ne bom bankrotiral, če pa se to prenese še na vse ostale prelaze v Italiji, Švici, Franciji, potem pa samo šus v glavo. Bomo samo za prelaznine porabili kakšnih 250 EUR v primeru, da prevoziš 50 prelazov po teh državah (toliko sem jih na dopustu dve leti nazaj) Ma jst bom znoru, že v Avstriji me te stvari jezijo, zdaj pa še to. Okej, saj ne rečem, na ta račun vzdržujejo cesto, vendar se to ful nabere. Potem naj si raje izmislijo kakšno podobno stvar kot je Vinjeta za avtoceste :hmm: Ma pustmo, ker mi samo pritisk raste.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdajle dobil to sliko, je letošnja :OK: da bi se kar razjokal :yea1:

Ja res je :D Passo di Sella letos junija .)

Pozdrav od Roberta

post-106-1135200578_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glih še eno, Passo Falzarego .)

Pozdrav od Roberta

Falzarego? :hmm: V ktero smer pa? Jst ga mam drgac v spominu. Je pa res odvisn s ktere strani gres.....

Popravljeno . Popravil Miki Mauss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!