Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Kako je lepo videti v juniju vrhove bele... :worship:

Hja, sem se lani v sredini in konec junija tam furov, pa ni bilo pokritih vrhov, razen na Passu Tonale (gorah zraven seveda), na Gaviji in Stelviju, vendar še tu bolj malo. Več je bilo tega po Švicarskih vrhovih, vendar tudi tu nič pretreslivega. Komot ga lahko v juniju pičite v Dolomite. Za vsak slučaj kakšno pod obleko in gasa.-)

Prilagam Dolomite od daleč kakšne tri tedne nazaj:)

post-106-1143825425_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos imamo plan ze 28.04-02.05 se zapeljati po Dolomitih.

Lani sem bil 10.05-15.05 in je bilo super in toplo.

Po podatkih nemskih motociklisticnih klubov je sezona za vecino prelazov od aprila do novembra, nekaj najvisjih pa od maja do oktobra. Samo 2 (mislim da Timesjoch in Stelvio) se odpreta sele junija.

ce se kdo pridruzi, vabljeni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos imamo plan ze 28.04-02.05 se zapeljati po Dolomitih.

Lani sem bil 10.05-15.05 in je bilo super in toplo.

Po podatkih nemskih motociklisticnih klubov je sezona za vecino prelazov od aprila do novembra, nekaj najvisjih pa od maja do oktobra. Samo 2 (mislim da Timesjoch in Stelvio) se odpreta sele junija.

ce se kdo pridruzi, vabljeni

Če bo vse po planih bom tudi letos tam enkrat sred junija, ja no odvisno od poti, ki si jo bom začrtal za dopust po Avstriji in delno Nemčiji. Tako kot sem si sedaj zamislil, bi rahlo oplazil tudi Dolomite:) Drugače, si bom pa pozneje vsaj kakšne štiri dni za njih rezerviral :D Preveč so mi všeč, da jih tudi letos ne bi okusil :blush:

Pozdrav od Roberta

P.S.: Gody vi jih boste pa kmalu okusili :D Uživajte :OK:

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prijatelj me je povabil na enotedensko turo po dolomitih. Sam sem zelo zainteresiran.....vendar pa imam en problem. Nepimeren motor ( Yamaha R1 ). ALi ima kdo kake izkušnje kako zgleda it s sportakom na tako dolgo pot. Ali raje poiščem kako zamenjavo ali je vredno poizkusit.

Hvala za nasvete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar pejt... Malenkost bolj se boš v kljukah matru, ampak verjetno ne bo nč drastičnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stelvio - danes :(

IPB Slika

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj me je povabil na enotedensko turo po dolomitih. Sam sem zelo zainteresiran.....vendar pa imam en problem. Nepimeren motor ( Yamaha R1 ). ALi ima kdo kake izkušnje kako zgleda it s sportakom na tako dolgo pot. Ali raje poiščem kako zamenjavo ali je vredno poizkusit.

Hvala za nasvete.

Hola John,

Dolomiti sploh niso "dolga fura", saj so le dober pljunek od meje :) IMHO le dobro poskrbi za svojo (vozniško) kondicijo, saj je največ odvisno prav od tega - v smislu če narediš na leto 3000 kmjev, boš velik revež ker te bo zagotovo vse bolelo, če pa narediš toliko na mesec, se nimaš česa bati :) veliko prinese tudi zgledna prtljaga, jst npr shajam s tanktorbo in 25l nahrbtnikom, ki ga privežem na zadnji sedež; če misliš tovoriti top-case in stranske torbe boš zmerno do pretežno revež :whistle:

Moje izkušnje: lani sem z lubico v 9 dneh prevozil ~3600 km (preko Dolomitov, švicarskih in francoskih Alp, Provanse na Azurno, do Marseillesa in nazaj preko Stelvia :-) tako da komaj čakam 28. aprila na start tradicionalne prvomajske 10-dnevne Sardinije (~3000 km), junija se odpravljam za 14 dni v Pireneje (~4500 km), julija spet v Dolomite in švicarske Alpe, pa gradove v južni Nemčiji, septembra za 14 dni v Provanso (če omenim samo letošnje "highlights")

In kot boš (vsaj upam) sam videl v Dolomitih, bo tam mnogo sportakov, tako da ne pustit da te razni kljukci strašijo; ti samo veselo gasa, uživaj in srečno!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vauuuuuuuuu Suzuki, ena sam uživancija. Sem kar zelen od zavisti. :OK: :OK:

aja, kako si že reku, da se pišeš...Gantar??Ne? :P

Janković??? Tud ne? :P

Tomlje?? Res ne? :P

Lotrič? Ta bivši od Petrola? Ja! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki: Kaj pa glede gum. A si daš kšne bol trde gor al maš kr bolj športne gor ( npr..d208, PoweSport ) ... sm mal razmišlu tud o temu da se nebi rad po platnu prpelu domov oz. to doživu že med turo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

@ John2005:

pri gumah vedno pazim, da bodo zdržale cel izlet - itaq pa ni noben daljši od 6500 km, kolikor mi zdržijo gume tko da mi ni treba vmes menjat; vedno dam gor take gume s katerimi se je lubica dobro ujela in s katerimi sem užival: moj stil je nekje LS, zato so to pretežno bolj športne gume (D207 RR, D208 RR); šparat na gumah je IMHO pretežno neumno (poudarjam: IMHO!), hočem da je vožnja veselje in radost, ne pa da se bom začel bat ovinkov, pa da bom moral pred vsakim ovinkom premišljevat al mi bo neka leva guma (ki sicer zdrži 20.000 km) zdržala 25 stopinj nagiba al ne :slap: moje življenje je pač prekratko da se v njem ne bi imel fajn :) moje mnenje - ostali seveda po svoje!

14 dni nazaj sem prvič dal gor Pirelli Diablo - za zdele, dokler je še hladen asfalt - nekje konec maja (ko jih bo zmanjkalo) pa pridejo gor Diablo Corsa; upam da bo vse OK - če ne, bodo spet prišle gor D208 RR ali pa novi Racer :) zaenkrat (~500 km) se tele Diablo kar fajn obnesejo, tudi v tehle aprilskih temperaturah držijo do roba :OK:

@ TeddyBear:

hmmm... seveda si lahko mirno še naprej zelen od zavisti (ne se pustit motiti), zgolj v vednost in ravnanje pa te obveščam, da obstaja tudi druga možnost: nehaš jamrat in greš zraven :)

finance pa takole: ni ti treba bit Gantar&Co (čeprav bi bilo fajn, pa velik bolj easy, priznam), lahko si čist navadem MSjevc kot jst; pač ne greš vsak večer na eno al dve kili piva, družbo povabiš domov in ne v gostilno, nimaš 10na6 hobijev ampak enega (motor :-) ali dva, ko potuješ ne greš v hotel v sobo za 100 EUR ampak v sobico/apartma za 15/grlo, in če tudi ostalo počenjaš v tem stilu se začnejo dogajat "čudeži" v denarnici :) dodaten plus če znaš poleg službe ubosti sem in tja še kaj :whistle:

osnovna je pa seveda odločitev med teorijo in prakso, oz za kaj želiš porabljati svojo energijo: za svetlozeleno jamranje, al za akcijo :) pa brez zamere in lep dan, Medo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

a mi lahko kdo da kak uporaben link za passo-te kateri so odprti in kateri ne, na dolomiti.it nč kej uporabnega ne najdem :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali je bil kdo v dolomitih pretekli vikend. Kako je bilo? Je za preživeti ali zmrzneš? Planiram ta konec tedna 1x sella rondo pa domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je bil kdo v dolomitih pretekli vikend. Kako je bilo? Je za preživeti ali zmrzneš? Planiram ta konec tedna 1x sella rondo pa domov.

Za ta vikend ti toplo priporočam, da vzameš s seboj lopato, ketne pa dolge gate..... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je bil kdo v dolomitih pretekli vikend. Kako je bilo? Je za preživeti ali zmrzneš? Planiram ta konec tedna 1x sella rondo pa domov.

Bil v soboto v cortini blo oblačno pa ni blo preveč mrzlo samo ta vikend zna bit pa malo bolj hladno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je bil kdo v dolomitih pretekli vikend. Kako je bilo? Je za preživeti ali zmrzneš? Planiram ta konec tedna 1x sella rondo pa domov.

JA BIL BIL,PA JE BILO SUPER.MALO JE PRŠILO NA PORDOI-U,DRUGAČE PA O.K. MRAZA NI BILO,MOTORJEV NEŠTETO,TAKO DA SE TA VIKEND VRAČAM NAZAJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poba nimaš pojma kje so Dolomiti in kje je Stelvio. Ti verjetno hodiš v Dalmacijo, v Poreč na morje.

:slap:

Mislim, da ti ni treba bit nesramen, lahko bi mu na lepši način povedal. Nekateri pač mečejo vse prelaze pod Dolomite, kar pač ne pomeni, da zaradi tega hodijo le v Poreč na morje. Mogoče smo za to krivi tudi mi, ker ko opisujemo naše dogodivščine po Dolomitih, te prelaze ne striktno ločimo od ostalih prelazov, ampak jih omenjamo skupaj. Potem pa bralci mislijo, da vse spada pod Dolomite. Nekateri, pa sploh pozornosti na to ne dajejo, pa čeprav so Dolomite in "okolico" obiskali večkrat kot sva jih oba skupaj .) Eden takih je Suzuki, še sedaj se spomnim, kako mu je nekdo nekaj podobnega zabrusil kot si ti sedaj robberttu, pa je tip prava enciklopedija za tiste konce .) Pa še to, Robberrt je dal že kar nekaj potovanj skozi, tako da........ Hotel ti je le pomagat .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA BIL BIL,PA JE BILO SUPER.MALO JE PRŠILO NA PORDOI-U,DRUGAČE PA O.K. MRAZA NI BILO,MOTORJEV NEŠTETO,TAKO DA SE TA VIKEND VRAČAM NAZAJ.

Super, mogoče se kje vidimo. Pošljita nama kakšen mesage, se dobimo kje na kavi. Še to, glej rdečega R1200GS in belega R1200GSA. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor sem jaz seznanjen je imel bmw klub ta vikend potovanje po juznem koncu "dolomitov" Vreme je bilo super in ni bilo dezja je pa bila velika temperaturna razlika saj je bilo okoli gardskega jezera 23stopinj na vrhu pordoia pa samo 3!( po pripovedovanju sodelujocih) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!