Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Evo mi jutri po vsej verjetnosti štartamo na dobro dvodnevno varianto.

Upamo da nam bo vreme naklonjeno.

Malo se bo treba izogibati oblakom pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mi jutri po vsej verjetnosti štartamo na dobro dvodnevno varianto.

Upamo da nam bo vreme naklonjeno.

Malo se bo treba izogibati oblakom pa bo.

Ne pozabite:dežne,zimske rokavice,volnene kape,sanke....... :whistle: :cry: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo vratili se.

Štartali v petek ob dveh popoldan in danes okoli 18h zaključili.

Bilo je super, vreme odlično vse tri dni. Na Stelviu za kratke rokave :OK:

PAdlo čudovitih 1500km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bilo je super.

vreme sončno, razen v soboto zvečer se je pooblačilo. Dežja in sneženja nismo doživeli! :D

Kilometrine za en vikendje kar precej, prevozili smo veliko passo-tov.

:OK: :OK: :OK:

post-1628-1150054529_thumb.jpg

post-1628-1150054603_thumb.jpg

post-1628-1150054736_thumb.jpg

post-1628-1150054817_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo vratili se.

Štartali v petek ob dveh popoldan in danes okoli 18h zaključili.

Bilo je super, vreme odlično vse tri dni. Na Stelviu za kratke rokave :OK:

PAdlo čudovitih 1500km

Leteči: torej mraza nikjer? kaj mi znaš povedat kolko je bila temp. na Stelvio ?

namreč mi štartamo za dol v petek pa me zanima kaj sabo vzet za obleč :hmm:

Tenx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na Stelviu je bilo kar toplo, ko je sijalo sonce... za kratke rokave al pa dolge (če si bolj zmrznjen tip).

ko se sonce skrije je pa kar hitro zeloooo mrrzlo, Ker zgoraj je še kar precej snega (prva slika je zadnji del ceste pred vrhom Stelvia).

za oblečt vzami podlogo za v jakno ali kakšenflis oz. debelejši pulover, pa kakšne dodatne doge hlače ali pa podlogo za v motoristične hlače.

drugo pa po želji.

priporočam pa , da če iščeš spanje v mestu, se malo zapelji okoli, ker znajo biti cene različne. Mi smo spali 2x po 22€ na osebo brez zajtrka, z zajtrkom bi iblo 25€ na osebo (sploh če spiš blizu avstrijske meje , se splača vzeti zajtrk (nam je žal da ga nismo), ker je avstrijski ne pa tipičnio italijanski in se ga naješ).

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bil kdo tako prijazen in zame nevedneža prilimal kakšno konkretno karto z vrisano potjo po Dolomitkih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je bila naša pot (v grobem). Drugače pa razgrni karto in glej kje je cesta bolj zavita.

Ne spusti Stelvia ki je najvišji in Gavie ki je tudi vredna ogleda pa še oba sta nad 2500mnm

post-311-1150140296_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je že čas v Dolomitih, ko se ob sobotah valijo horde turistov in sandejdrajverjev po dolinah in pasih?

PS: Leteči, grazie tante

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bil kdo tako prijazen in zame nevedneža prilimal kakšno konkretno karto z vrisano potjo po Dolomitkih?

Khm, nočem biti pikolovski, ampak po tem zemljevidu sodeč ste pa Dolomite v glavnem preskočli :)

Južno od vaše poti so pravi cukri od prelazov.

En zemljevid z vrisanimi potmi za cca 2-3 dni je tukaj:

http://foto.slovenija.net/index.php?album=...image=00map.jpg

Ja, pa Steliva in Gavie ni na tem zemljevidu, ker ta prelaza ne sodita med Dolomitske (Je pa Gavia res nekaj posebnega)

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm, nočem biti pikolovski, ampak po tem zemljevidu sodeč ste pa Dolomite v glavnem preskočli :)

Južno od vaše poti so pravi cukri od prelazov.

En zemljevid z vrisanimi potmi za cca 2-3 dni je tukaj:

http://foto.slovenija.net/index.php?album=...image=00map.jpg

Ja, pa Steliva in Gavie ni na tem zemljevidu, ker ta prelaza ne sodita med Dolomitske (Je pa Gavia res nekaj posebnega)

Res je da se nismo vozili samo po strogih dolomitih. Če gremo že čisto v zemljepisne detajle.

ZA te konce bi si moral človek vzeti časa kak teden pa obresti še malo Švice zraven.

Midva z mojo se bova v te kraje definitvno še vrnila, morda takrat pade še bolj južni del. Tokrat za vse ni bilo časa in moja želja je bila da vidim ta slavni Stelvio in Gavio.

Ceste pa itak, ovinek in grob asfalt :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je avstrijski ne pa tipičnio italijanski in se ga naješ).

LP

:)

no...tudi italijanskega se naješ...odvisno kje spiš...mi smo lani spali na dveh različnih mestih, zajtrk je bil samopostrežen, najedu si se za cel dan....tudi cena je bila 23 in 28 evrov če se ne motim....za osebo bed + breakfast + garage

:)

post-291-1150151526_thumb.jpg

post-291-1150151545_thumb.jpg

post-291-1150151644_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno sem se najedel, pa naj bo to v Italiji, Avstriji, Franciji ali Švici .) Očitno sem imel srečo ali pa sem nezahteven :D Generalno gledano, pa so mi bili zajtrki najboljši v Švici. Uf, tisto jutranje mlekce s pravo smetano ga zelo pogrešam :P

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez besed.

[attachmentid=73143]

Seveda tole niso Dolomiti ampak Alpe, ampak spad kljub temu v to temo, saj večina poleg Dolomitov obišče tudi Stelvio. :worship:

post-5391-1150638414_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kratek opis. Štartala sva v četrtek zjutraj. Smer Paso Mavria - Cortina d' Ampezzo - Falzarego - Pordoi - Canazei - Spanje v Lassi .

Drugi dan Stelvio - Bormio - Livigno - Gavia - Tonale - Madona di Campiglio - spanje v Pinzolo - hotel Bonsai :worship: (25 € s samopostrežnim zajtrkom !)

Tretji dan obisk Gardskega jezera in proti SLO spanje - prijatelji v Tolminu večerja spanje zajtrk (0 €) :worship: Četrti dan - Tolmin - Žalec via passo di Cerkno . Skupaj 1357 km, super vreme in vse ostalo. Zanimivo, na vsej poti po dolomitih, alpah in gardi nisva srečala niti enega slovenca ??

Drugo leto ponovimo :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še obljubljena FOTO SEANSA

:photo:

Kje je slikana slika Zanimiva kombinacija, ker se mi zdi cesta kar razrita in jo nimam v spominu .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je slikana slika Zanimiva kombinacija, ker se mi zdi cesta kar razrita in jo nimam v spominu .)

Pozdrav od Roberta

To ni cesta, je plato - parkirišče na Stelviu pod kabinsko žičnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!