Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

A kdo mogoče ve če se pri nas kje dobi karta za Dolomite. Sej pot bom poskušal splanirati preko autoraute vendar vseeno bi si že vnaprrej ogledal dejansko karto, ker se mi zdi da je autoraute premalo natančen.....pa določenih stvari ne najdem gor...mogoče prestar autoraute...

poglej www.viamichelin.com je zelo natančen... :OK:

LP Trex

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo mogoče ve če se pri nas kje dobi karta za Dolomite. Sej pot bom poskušal splanirati preko autoraute vendar vseeno bi si že vnaprrej ogledal dejansko karto, ker se mi zdi da je autoraute premalo natančen.....pa določenih stvari ne najdem gor...mogoče prestar autoraute...

Jaz uporabljam karto severne Italije in karto celotne Italije. Dobiš na Petrolu. Osebno nisem nikoli imel problemov, da na njih poti ne bi našel, pa čeprav bi se dalo dobit bolj natančne karte.

Drugače si pa za vsak dan posebej na listek papirja napišem načrtovano pot z pomembnejšimi kraji, tako, da mi ni potrebno neprestano po zemljevidu gledat. Listek si pa postavim v en kot tank torbe .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam karto "Dolomiti", kupil sem jo v Kod&Kam pri Križankah. Obstajajo pa tri različne,

razlika je da je na eni še velik kos Avstrije, na ostalih pa se premakne karta proti jugu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam karto "Dolomiti", kupil sem jo v Kod&Kam pri Križankah. Obstajajo pa tri različne,

razlika je da je na eni še velik kos Avstrije, na ostalih pa se premakne karta proti jugu.

THanx U all!

:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam karto "Dolomiti", kupil sem jo v Kod&Kam pri Križankah. Obstajajo pa tri različne,

razlika je da je na eni še velik kos Avstrije, na ostalih pa se premakne karta proti jugu.

To je bistveno. Če kruzaš tam okoli, namreč ves čas prehajaš to mejo. Razen seveda tistih, ki letijo po magistralkah do Sella grupe in potem direkt nazaj. :grrr Pa več kot 1:250000 ne sme biti merilo. So odročne ceste včasih najlepše doživetje. No, kakorkoli, uživajte in pazite se švabskih turističnih avtobusov! Sem v zvezi z njimi videl tam največ neumnosti in nesramnosti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za informacije!

Dobio karto DOLOMITI v KAM & KOD pri Križankah v Ljubljani. Merilo 1: 200.000. Cena 1980 SIT.

Naredili smo si par možnosti poti, glede na vse napotke, ki ste jih dali. Dejansko pa se bomo prepustili vetru in poskušali užiti čimveč!

LP

IXS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud midva sva prišla nazaj.

Šla v petek zjutraj, pa do nedelje zvečer. Blo je krasno, prevozila sva 1100 km. V nedeljo je blo mal sranja, ker je bil v dolomitih koleasrski maraton, pa so zaprli cel kup prelazov. Po časovnicah bi sicer moralo bit vsega konc ob 9.50, sam mi je policaj ki je bil na zapori razložil da do vsaj do pol dvanajskih ne bo nič.

Tako da so pri povratku žal odpadli Tre Crocci-ji. Malce neugoden je bil tud stari ata, ki se je na Mauri-ji odločil zaviti levo pred mene, ko sem bil cca 20 metrov pred njim. Zanimivo je to, da je pred tem ustavil ob črti, pogledala sva se ko sem mu pripeljal nasproti, potem pa se stričko odloči zapeljat tik pred mano. Je bila priložnost sprobat bremze.

Pri spustu z Maurie je bla pa ob cesti kolesarska downhill dirka, pa je bla priložnost za mal daljšo pavzo za ogled.

Sicer pa: DOLOMITI SO ZAKOOOOOOOOON! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel enkrat priložnost drvet s kolesarji iz Passo Pordoi proti Arrabi. Pismo, ni šans, da ga prehitiš. Pol pa si odzadaj pa malo na števec gledaš (80/90 km/h)... Norci.... :eek: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud midva sva prišla nazaj.

Šla v petek zjutraj, pa do nedelje zvečer. Blo je krasno, prevozila sva 1100 km. V nedeljo je blo mal sranja, ker je bil v dolomitih koleasrski maraton, pa so zaprli cel kup prelazov. Po časovnicah bi sicer moralo bit vsega konc ob 9.50, sam mi je policaj ki je bil na zapori razložil da do vsaj do pol dvanajskih ne bo nič.

Tako da so pri povratku žal odpadli Tre Crocci-ji. Malce neugoden je bil tud stari ata, ki se je na Mauri-ji odločil zaviti levo pred mene, ko sem bil cca 20 metrov pred njim. Zanimivo je to, da je pred tem ustavil ob črti, pogledala sva se ko sem mu pripeljal nasproti, potem pa se stričko odloči zapeljat tik pred mano. Je bila priložnost sprobat bremze.

Pri spustu z Maurie je bla pa ob cesti kolesarska downhill dirka, pa je bla priložnost za mal daljšo pavzo za ogled.

Sicer pa: DOLOMITI SO ZAKOOOOOOOOON! :OK:

Tudi mi smo se jim spretno izmikali (zaporam) :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristek, si imel kar nekaj časa na voljo, da si ogledaš ta prizor, a ne? :kva2:

ja, lepo je v teh krajih....

post-2154-1152020776_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je bilo kaj z vremenom tam te dni? Vremenske napovedi/poročila itak vedno kažejo vse od dežja do sonca in snega, zato sprašujem tiste, ki ste tam dejansko bili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je bilo kaj z vremenom tam te dni? Vremenske napovedi/poročila itak vedno kažejo vse od dežja do sonca in snega, zato sprašujem tiste, ki ste tam dejansko bili...

Sonce nad 30 stopinj, tako, da sploh nisem mogel dihati pod čelado. :OK:

še ta... :kva2:

post-2154-1152036037_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super. Bo treba en skok tja narest pred zaresnim dopustom :grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto in nedeljo, sem se lepo napohajal po prelazih v Dolomitih s prenočitvijo na zboru Stelvio 06. Zbor nor, malo drugačen kot naši, pa vseeno vredu. Zaradi utrujenosti od polnoči do šestih prav lepo odspal in nadaljeval pot proti domu, saj me je v nedeljo zvečer še čakalo delo v službi do jutranjih ur. Naših sem pa videl zelo malo. Nekaj GO en KR in en LJ so šotorili skupaj - kdo od tu?

Lp Regi

Kako je bilo kaj z vremenom tam te dni? Vremenske napovedi/poročila itak vedno kažejo vse od dežja do sonca in snega, zato sprašujem tiste, ki ste tam dejansko bili...

Vreme odlično: v soboto skoraj brez oblakov; v nedeljo nekaj vrhov strašilo, da bodo nevihte, iz vsega skupaj pa nič, tako, da je biloskoraj že pretoplo, če si zbiral prenizke prelaze.

Lp Regi

post-9597-1152055456_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je bilo kaj z vremenom tam te dni? Vremenske napovedi/poročila itak vedno kažejo vse od dežja do sonca in snega, zato sprašujem tiste, ki ste tam dejansko bili...

Od torka (27.06.) do nedelje (02.07.) samo zjutraj v sredo ploha in dež do dopoldneva in deževna noč iz srede na četrtek, potem pa po dolinah +32 do +35, na passotih pa primerno friško za ohladit :OK: . Se je pa v soboto in nedeljo že kar gostil promet po cestah, tako da je bila kar prilična gužva. Za nameček so pa v nedeljo zaprli še dva prelaza zaradi biciklisotv. Ampak eno z drugim, nabralo se je 1770 prav užitkarskih kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Četrtek, 13 julij 2006 napad v Dolomite. Cilj: Krogec po Sella grupi. Pot tja čez Mokrine in Maria Luggau, nazaj malo južneje. Trasa dolga cca 800km, zvečer smo nazaj doma! Start res zgodaj zjutraj. Vožnja po predpisih!

Ne mislim žandarjem dajat! Torej cca 12 ur vožnje! Poročilo sledi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sonce nad 30 stopinj, tako, da sploh nisem mogel dihati pod čelado. :OK:

še ta... :kva2:

Kačje ride III. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!