Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Četrtek, 13 julij 2006 napad v Dolomite. Cilj: Krogec po Sella grupi. Pot tja čez Mokrine in Maria Luggau, nazaj malo južneje. Trasa dolga cca 800km, zvečer smo nazaj doma! Start res zgodaj zjutraj. Vožnja po predpisih!

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Vožnja po predpisih!

:slap: menda se ne hecaš :whistle:

da ne bo :topic: sem tudi jaz v tej čredi in se že veselim, saj sva s HHV tudi splanirala traso po kateri bomo šli ...

Popravljeno . Popravil ajgor the mad dog
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je bilo kaj z vremenom tam te dni? Vremenske napovedi/poročila itak vedno kažejo vse od dežja do sonca in snega, zato sprašujem tiste, ki ste tam dejansko bili...

Točno tako, kot si napisal. Mi smo bili prejšnji vikend (od 7.-9.7.) na Stelviu, od Brixna naprej smo ves čas vozili v dežnih kombinezonih. Tudi na vrhu se je še vedno zlivalo, pa megla, tako da smo se kar poslovili od česarkoli, podobnega razgledu. Pozitivna plat vsega skupaj: nobene gneče pri osvajanju prelaza :OK:

Tudi v soboto, ko smo šli nekateri še enkrat iz Livigna obrnit na Stelvio, je nekaj kapljalo, določeni deli poti so bili mokri :( . V nedeljo na povratku v Slo pa smo se več ali manj spretno izogibali dežju, bili bolj hitri ali bolj počasni od njega. Ujel nas je šele v Kranjski Gori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jest sem ob povratku iz Toskane naredil mal ovinek in skočil pogledat kako je na Stelvio šel čez passo Tonale ,passo Gavio,Stelvio in za na konec še Jaufenpass, evo malo slik.Na passo Tonale so vojaki izobesli Zastavo ob zmagi na mundialu.

post-2458-1152727486_thumb.jpg

post-2458-1152727499_thumb.jpg

post-2458-1152727509_thumb.jpg

post-2458-1152727522_thumb.jpg

post-2458-1152727533_thumb.jpg

post-2458-1152727543_thumb.jpg

post-2458-1152727553_thumb.jpg

post-2458-1152727574_thumb.jpg

post-2458-1152727592_thumb.jpg

post-2458-1152727612_thumb.jpg

post-2458-1152727713_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na prelazih je cel kup avtomobilov in avtobusov s turisti. Pa stare babe se na vsakem ovinku sončijo. Pa dež se je popoldne nekaj silil, a ni bilo krize. Niti nas ni zmočilo. Drgač pa za en cajt imam teh Dolomitov zadost. Bo treba še kaj drugega pogledat.

Kar se tiče prometa je koncem junija dost bl fletno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

halo zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :closedeyes: :closedeyes: :closedeyes: :closedeyes: :closedeyes: :closedeyes: :closedeyes: :closedeyes: :closedeyes: :closedeyes: :closedeyes: :closedeyes: :closedeyes: :closedeyes:

post-11324-1152954187.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

ima kdo kakšno traso do Comskega jezera in nazaj :rolleyes: B) B) B) B) B) B) B)

Uf, varjant je toliko, da te kap, pa še odvisno v kolikem času si želiš traso prevozit .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, varjant je toliko, da te kap, pa še odvisno v kolikem času si želiš traso prevozit .)

Pozdrav od Roberta

lp

Robert

Računam za 4 dni mal čez Dolomite šotor varijanta :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

Robert

Računam za 4 dni mal čez Dolomite šotor varijanta :OK: :OK:

Si bom zvečer probal vzet mal časa za tebe in ti ponudil eno od varijant, ki pa ni nujno da bo najboljša :P .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se zahvaljujem v naprej :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Imaš PM .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri potovanju po dolomitih vedno prenočim v kampu www.hotelmarkushof.it

kamp se nahaja v mestu Ora blizu Bolzana in ima tudi zunanji bazen, je odlična baza in izhodišče za

ture po prelazih,tudi cene kampa so ugodne,se splača pogledat njihovo internet stran

tudi jaz začnem z dopustom 8.7 dalje DOLOMITI :OK:

LP ZLATI

Hvala za info. Edini ki sem ga srečal v Dolomitih s SLO tablico. Kemp je super. Bazen prav paše po vročem dnevu.

Dolomiti uber alles!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si bom zvečer probal vzet mal časa za tebe in ti ponudil eno od varijant, ki pa ni nujno da bo najboljša :P .)

Pozdrav od Roberta

a lahko še jaz prosim.

Se zahvaljujem v naprej :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

kdaj odpotuješ? jaz štartam v četrtek zjutraj iz celja. imam pa plan 3 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko še jaz prosim.

kdaj odpotuješ? jaz štartam v četrtek zjutraj iz celja. imam pa plan 3 dni.

grem v avgustu plan 4 dni verjetno že maš traso povej kaj več :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grem v avgustu plan 4 dni verjetno že maš traso povej kaj več :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

MARE hvala za PM VARNO VOŽNJO IN VELIKO LEPIH VTISOV :OK: :OK: :OK: :OK: :photo: :photo: :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšno informacijo (svežo seveda), o vremenu in količini prometa na cestah med tednom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšno informacijo (svežo seveda), o vremenu in količini prometa na cestah med tednom?

Vreme je blo od 17. do 20.7. zlo uredu, brez neviht. (glej slikce spodi) Prometa je dosti samo po dolinah, po glavnih poteh cez prelaze ni panike, ce pa zavijes cez kake malo manj znane prelaze (Cibiana, Fedaia, Duran) pa prometa skorej ni. Vse to govorim med tednom.

Ok zdej pa slikce! :)

post-442-1153689976_thumb.jpg

post-442-1153689998_thumb.jpg

post-442-1153690019_thumb.jpg

post-442-1153690034_thumb.jpg

post-442-1153690051_thumb.jpg

post-442-1153690063_thumb.jpg

post-442-1153690076_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si nism mislu, da bom mel voljo napisat potopis pa sm ga vseeno napisal.

Copy/paste iz primorske sekcije:

Pravjo, da morm napisat raport. No ga bom napisu. :)

17.7. smo se odpravli duhec, devilish in capitano schultz na potep po dolmitih. Startali smo okrog 8.30h izpred astro bara proti predelu, sella nevea, tolmezzo, potem cez sappado in pole se mi zdi paso tre croci, passo falzarego, po val gardeni do bolzana in pole na passo tonale na standardnem postajaliscu. To prenocisce res priporocam, v dostih ste ze spali tuki ma povem vseeno se za ostale k niste se bli. Prenocitev z zajtrkom kosta 25€ pa imas notr kopalnico, garazo za motor in tv. Je priblizno 400km oddaljeno od nove gorice ce se gre cez predel in obisce se kak passo. Tuki se malo reklame in zemljevid kje se tocno nahaja. :OK:

drugi dan smo naredili samo se kakih 10km skupi, potem je pa schultz zavil proti passo gavia in proti stelviotu, jst in devilish pa proti meranu cez passo palade, iz merana pa po val passirii do san leonarda. tam se zavije levo proti avstrijski meji proti Imstu. San Leonardo - Imst je pot ki jo res priporocam. cesta te pelje cez timmelsjoch (passo rombo) visok 2500m. Prelaz res stane celih 11EUR, povratna 13EUR (lani enosmerna 8EUR :wacko:) samo se splaca. kraji so res lepi, cesta odlicna, se posebi po avstrijskem delu. potem nas je pot vodila cez prelaz fernpass vse do Füssna k je bil nekako nas cilj = se kopat v enem od treh jezer. :grim dan sva prespala v eni sobi takoj ven is fuessna za 20eur.

tretji dan je schultz startal iz Penie proti domu, midva pa spet cez fernpass proti innsbrucku, potem cez passo brennero (brennerpass) proti bressanone in v chiusaforte nazaj po val gardeni cez passo gardena, san cassiano, tam sva se spet vrgla v eno mickino jezerce, tik nad passo falzarego. prenocisce sva potem najdla tako kukr schultz v albergo monika v vasi penia.

cetrti dan sva potem dobesedno skakala po prelazih falzarego, giau, staulanza in cibiana da ja ne pustimo kej za sabo :P za nazaj potem nisva sla cez sappado, niti cez forni di sopra ampak cez Sauris. Tudi lepa pot sam zlo ovinkasta z dosti zelo ostrih serpentin. anyway, se je splacalo! :D ker sva bla se kar zgodnja (devilish vozi presenetljivo hitro :blink: ) sva se ustavla se na lago di predil oziroma kr Predilsee :lol: Tam sm se vrgu se 1x notr. Je ratu prou moj fetish se kopat v jezerih :blush: :lol: Potem pridez cez passo di Predil in te pozdravjo slovenske ceste..ahem.. luknje in se zaves da je dopusta konec tko da das lepo v sesto in se pocasi prerukas do doma. :doze:

Na stevcih sva obrlna tocno 1.350.143 metrov. Od vsega mi je edino zal da nisva placala 13eur za povratno karto cez timmelsjoch ker je pot res lepa. Sej tudi pot innsbruck - brennerpass ni slaba samo timmelsjoch z njegovimi 2500m je le neki druzga. :)

Tako, to je to. Zdej pa tisto kar ste vsi cakali (kao): SLIKCEE!! :OK:

--------------------------------------------------------------------------------

IPB Image

IPB Image

Pa se tri panoramske.

[attachmentid=76682]

[attachmentid=76683]

[attachmentid=76684]

Celotna fotogalerija se nahaja tukaj.

To je to.

Lp! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info. Edini ki sem ga srečal v Dolomitih s SLO tablico. Kemp je super. Bazen prav paše po vročem dnevu.

Dolomiti uber alles!

pasje vroče :lol1:

ampak se splača mal švicat :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trije dnevi prijetnega planinarjenja.

Pasja vročina po dolinah, znosen hlad na prelazih.

Lepo je blo. :OK:

Colfosco, včeraj zjutraj:

[attachmentid=76828]

post-1158-1153741271_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trije dnevi prijetnega planinarjenja.

Pasja vročina po dolinah, znosen hlad na prelazih.

Lepo je blo. :OK:

Colfosco, včeraj zjutraj:

[attachmentid=76828]

Z avtobusi pa ja ne smeš voziti po Dolomitih? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve za kakšno listo ugodnih prenočišč po dolomitih? Nekaj jih je sicer omenjenih v tej temi ampak je kar veliko špeha za obdelat.

Če jo pa še ni, je pa zadn cajt da se nardi!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Turistične kmetije

Dva tedna nazaj 31 EUR apartma za 2 osebi (15,5 Eur po osebi - da ne bo pomote)

Sedaj kakšen Eur več, ker je visoka sezona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!