Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Mogoče še eno vprašanje. kaj je boljše za Dolomite (obleka): usnje ali kordura. Mi gremo v petek in se ne morem odločiti.

Prosim za odgovor tistega, ki je že bil tam, ne vsesplošnega filozofiranja.

Usnje in obvezno zraven dežni plašč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se po mojih izkušnjah regen oprema ležje navleče čez usnje kot neke gore-tex in podobne jakne in hlače, ti svetujem pač usnje. Je pa tako (vsaj lani je bilo ob koncu junija), da je v dolinah lahko +30 st.C, na prelazih pa le še 10 ali malenkost več. Ob dežju se pa pač shladi povsod in potem se sproti prilagajaš (dežna oprema gor - pa potem dol, pa wind stopper dol in gor, pa zopet dežno gor in tako cel dan, če so plohe ... :unsure: )

Pa srečno pot! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se po mojih izkušnjah regen oprema ležje navleče čez usnje kot neke gore-tex in podobne jakne in hlače, ti svetujem pač usnje. Je pa tako (vsaj lani je bilo ob koncu junija), da je v dolinah lahko +30 st.C, na prelazih pa le še 10 ali malenkost več. Ob dežju se pa pač shladi povsod in potem se sproti prilagajaš (dežna oprema gor - pa potem dol, pa wind stopper dol in gor, pa zopet dežno gor in tako cel dan, če so plohe ... :unsure: )

Pa srečno pot! :yea1:

Ali pa gledaš v nebo in prilagajaš pot odsekom, ki so jasni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolegom se odpravljama v Dolomite. Ima kgdo kakšen plan poti 4-5 dni po hribih.

Poglej malo Noisove in Climberjeve članke izpred let. Pa Suzukijeve nasvete. Še vedno so najboljše vodilo za prve "napade" tja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče še eno vprašanje. kaj je boljše za Dolomite (obleka): usnje ali kordura. Mi gremo v petek in se ne morem odločiti.

Prosim za odgovor tistega, ki je že bil tam, ne vsesplošnega filozofiranja.

Bil sem že nekajkrat gor tudi po 3, 4 dni imam pa Goretex textilno obleko.

Zdi se mi praktična, ker se ni treba za vsako ploho preoblekati kot moraš to pri usnju. V dolini odprem zadrge na rokavih in hlačah - ni vročine.

Vozil 3 ure po hudem dežju - ostal suh le na riti malo vlage :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej malo Noisove in Climberjeve članke izpred let. Pa Suzukijeve nasvete. Še vedno so najboljše vodilo za prve "napade" tja.

nekaj vodil sem našel hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pogosto so pa črpalke v dolomitih. da ti ne zmanka bencina

..pogosto so črpalke avtomatske,kar pomeni,da lahko dobiš gorivo 24 ur /dan..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez vikend za dolomite slabo kaže. Sobota in nedelja dež v najhujši izdaji...... Od ponedeljka naprej pa pretežno jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Črpalke so dovolj pogosto, ni problem.

Vendar so velikokrat zaprte, oziroma brez osebja in rabiš plastiko ali drobiž.

..pogosto so črpalke avtomatske,kar pomeni,da lahko dobiš gorivo 24 ur /dan..

Še en nasvet pri avtomatskih črpalkah!

Ko vstavljate bankovec v režo za sprejem bankovcev, ga predhodno prepognite obvezno po dolžini, tako, da ima obliko zelo široke črke "v". Ta oblika omogoča, da se bankovec ne zmečka v bill aceptorju in s tem posledično pumpa ne zablokira.

Nasvet je iz moje vsakodnevne prakse, kajti dnevno, kar nekaj bill aceptorjev odblokiram.

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tudi sam nisem mogel verjeti, da sem tako res zlahka opravil navedeno pot. Spoznal sem, da bi, če bi bil dve uri prej na meji z Italijo lahko opravil še SELLA KROG ( Passo Gardena, Passo Sella, Passo Pordoi ). :P

Če imaš dovolj kondicije ti priporočam. :OK:

resnično priporočam. toplo priporočam - ne zgrešit paso pordoia, če boš že tm... pa obvezno iz toblacha- FENOMENALNO, NEPOZABNO!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se vrnil s štiridnevnega kroženja po dolomitih. Parkiral sem se v centru Cortine ( skupaj z mojo 65 evr za nočitev ). Sobota in nedelja sta bili razmeroma dobrega - tudi sončnega vremena. Obredel sem vse okoliške prelaze.....Giau trikrat, Falzarego dvakrat, pol pa še Pelegrino, Gardena, Tre Croci, Pordoi ( dvakrat ), Fedaia, Valparola, Campognola,Sella, itd itd..... domov preko avstrije in čez Nasfeld pass. Nepozabno ! In pa nobenga slovenca NIKJER !!!!!!!!! :unsure:Utrinek. Dve lepotici - ena moja in ena domačinka. Težko se je odločit , katera je lepša.

post-15888-1182266298_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil badbrains
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se vrnil s štiridnevnega kroženja po dolomitih. Parkiral sem se v centru Cortine ( skupaj z mojo 65 evr za nočitev ). Sobota in nedelja sta bili razmeroma dobrega - tudi sončnega vremena. Obredel sem vse okoliške prelaze.....Giau trikrat, Falzarego dvakrat, pol pa še Pelegrino, Gardena, Tre Croci, Pordoi ( dvakrat ), Fedaia, Valparola, Campognola,Sella, itd itd..... domov preko avstrije in čez Nasfeld pass. Nepozabno ! In pa nobenga slovenca NIKJER !!!!!!!!! :unsure:Utrinek. Dve lepotici - ena moja in ena domačinka. Težko se je odločit , katera je lepša.

Tudi midva z ženo sma se včeraj zvečer vrnila z tri dnevnega potepanja po Dolomitih.

Spala sma v Colfusco (naslednja vas iz Corvare v smeri passo di Garda) za 25€ na noč z zajterkom.Vreme je služilo, tudi sam nisem opazil nobene naše tablce, čeprav sem se odločil, če jo vidim dam za pijačo.Škoda da se nisma srečala, drugače pa prevozila:

Mauria,Tre Croci,Falzarego,Valparola,Gardena,Sella,Costalunga,Nigra,Pallegrino,Valles,Rolle,Cereda,Duran,Stulanza,Fedaia,Pordoi,

Campolongo.To je bilo to, kaj se tiče Dolomitov, izven tega konteksta pa še Korensko sedlo ko sma šla tja, nazaj grede pa še Pramollo (Nasfeld),Predel,Vršič.Ceste svetovne, porihtane, skratka res je bilo super.Skupaj prevozila 1383 km.

Popravljeno . Popravil Vanga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi midva z ženo sma se včeraj zvečer vrnila z tri dnevnega potepanja po Dolomitih.

Spala sma v Colfusco (naslednja vas iz Corvare v smeri passo di Gardena) za 25€ na noč z zajterkom.Vreme je služilo, tudi sam nisem opazil nobene naše tablce, čeprav sem se odločil, če jo vidim dam za pijačo.Škoda da se nisma srečala, drugače pa prevozila:

Mauria,Tre Croci,Falzarego,Valparola,Gardena,Sella,Costalunga,Nigra,Pallegrino,Valles,Rolle,Cereda,Duran,Stulanza,Fedaia,Pordoi,

Campolongo.To je bilo to, kaj se tiče Dolomitov, izven tega konteksta pa še Korensko sedlo ko sma šla tja, nazaj grede pa še Pramollo (Nasfeld),Predel,Vršič.Ceste svetovne, porihtane, skratka res je bilo super.Skupaj prevozila 1383 km.

Evo še ene izmed mnogih fotk, ki sma jih naredila

Popravljeno . Popravil Vanga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi midva z ženo sma se včeraj zvečer vrnila z tri dnevnega potepanja po Dolomitih.

Spala sma v Colfusco (naslednja vas iz Corvare v smeri passo di Garda) za 25€ na noč z zajterkom.Vreme je služilo, tudi sam nisem opazil nobene naše tablce, čeprav sem se odločil, če jo vidim dam za pijačo.Škoda da se nisma srečala, drugače pa prevozila:

Mauria,Tre Croci,Falzarego,Valparola,Gardena,Sella,Costalunga,Nigra,Pallegrino,Valles,Rolle,Cereda,Duran,Stulanza,Fedaia,Pordoi,

Campolongo.To je bilo to, kaj se tiče Dolomitov, izven tega konteksta pa še Korensko sedlo ko sma šla tja, nazaj grede pa še Pramollo (Nasfeld),Predel,Vršič.Ceste svetovne, porihtane, skratka res je bilo super.Skupaj prevozila 1383 km.

Mali dobronamerni popravek.Spala sta v Colfoscu (razen če si mislil ladinsko izvedenko Colfosca), ki je nad Corvaro v smeri Passo Gardena......(preko katerega se, s pomočjo brenerske avtoceste, da priti do Lago di Garda.....). :yea1: Drugače pa sta prevozila zame najljubši del Dolomitov (predvsem pozimi-Sella Ronda rules)... :kva2: Ponavadi smo vsako sezono stacionirani v San Cassianu, skozi katerega sta se peljala, če sta šla iz Falzarega v Alta Badio. Nadljne fotke, ne bi bile odveč.....Da malo obujam spomine na mojo Tenerejko......

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mali dobronamerni popravek.Spala sta v Colfoscu (razen če si mislil ladinsko izvedenko Colfosca), ki je nad Corvaro v smeri Passo Gardena......(preko katerega se, s pomočjo brenerske avtoceste, da priti do Lago di Garda.....). :yea1: Drugače pa sta prevozila zame najljubši del Dolomitov (predvsem pozimi-Sella Ronda rules)... :kva2: Ponavadi smo vsako sezono stacionirani v San Cassianu, skozi katerega sta se peljala, če sta šla iz Falzarega v Alta Badio. Nadljne fotke, ne bi bile odveč.....Da malo obujam spomine na mojo Tenerejko......

:oops: :slap: :worship: :beer2: :photo: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi midva z ženo sma se včeraj zvečer vrnila z tri dnevnega potepanja po Dolomitih.

Spala sma v Colfusco (naslednja vas iz Corvare v smeri passo di Garda) za 25€ na noč z zajterkom.Vreme je služilo, tudi sam nisem opazil nobene naše tablce, čeprav sem se odločil, če jo vidim dam za pijačo.Škoda da se nisma srečala, drugače pa prevozila:

Mauria,Tre Croci,Falzarego,Valparola,Gardena,Sella,Costalunga,Nigra,Pallegrino,Valles,Rolle,Cereda,Duran,Stulanza,Fedaia,Pordoi,

Campolongo.To je bilo to, kaj se tiče Dolomitov, izven tega konteksta pa še Korensko sedlo ko sma šla tja, nazaj grede pa še Pramollo (Nasfeld),Predel,Vršič.Ceste svetovne, porihtane, skratka res je bilo super.Skupaj prevozila 1383 km.

Spustila sta zame najboljši prelaz GIAU. Sploh iz cortine je enkraten. Pregledni ovinki, nov asfalt, nobene gužve, prekrasna pokrajina. Kaj češ lepšega. No, krave znajo počivat sredi ceste. Ja, res škoda, ker se nismo srečal. V Colfoscu sem bil pa na wieneršniclih...... So bli dobri, kelnerca pa še boljša. Ups, je bla žena z mano........
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolegom štartava v Dolomite in sicer v soboto zgodaj zjutraj iz

Savinjske doline.

Če gre še kdo od motosvetovcev naj se javi za družbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!